Reklama

Kabura zamknięta

Topic author
Jan M.
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 1144 razy
Otrzymał/a podziekowań: 490 razy
Status: Offline

Re: Kabura zamknięta

Postautor: Jan M. » 16 kwie 2018 17:15

A ty Senex ?
Czytasz ze zrozumieniem ?
Wyraźnie przecież napisałem:

Twierdzisz zatem że do nieuzbrojonego agresora od razu można zacząć strzelać z broni palnej pomijając użycie wobec niego śpb?

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 149 razy
Otrzymał/a podziekowań: 463 razy
Status: Online

Postautor: senex » 16 kwie 2018 17:16

Jan M. pisze:Twierdzisz zatem że do nieuzbrojonego agresora od razu można zacząć strzelać z broni palnej pomijając użycie wobec niego śpb?

senex pisze:Ale tak. Do nieuzbrojonego agresora można strzelać pomijając inne środki. Wszystko zależy od dynamiki, formy ataku i determinacji atakującego. Postura i waga nic do tego nie ma. I od oceny tego to jest własnie ten wartownik. Powtórzę - prawa nie zobowiązuje do stopniowania środków przymusu.
Każda przebyta do końca droga prowadzi dokładnie donikąd

Topic author
Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 16 kwie 2018 17:27

senex pisze:
Ale tak. Do nieuzbrojonego agresora można strzelać pomijając inne środki.

W jakiej sytuacji napisz jeszcze może ?
Daj przykład.

senex pisze:
Wszystko zależy od dynamiki, formy ataku i determinacji atakującego.

Ty jesteś wyszkolony kpof. Masz na to oficjalne urzędowe papiery.Ty masz być przygotowany. Tak to się może w sądzie tłumaczyć obywatel jak stosuje obronę konieczną, a nie wyszkolony kpof na posterunku z bronią i śpb.

A jak się ledwo ruszasz czy masz mniejsze czy większe problemy ze zdrowiem i sprawnością fizyczną to idziesz do ochrony niekwalifikowanej i nie zajmujesz w kwalifikowanej ochronie miejsca młodszym i jeszcze sprawnym.

senex pisze:
Postura i waga nic do tego nie ma. I od oceny tego to jest własnie ten wartownik. Powtórzę - prawa nie zobowiązuje do stopniowania środków przymusu.

Kolejna Bzdura.
Dla Sądu każdy aspekt danej sprawy ma znaczenie.
Warunki fizyczne jak i to że jako kpof jesteś wyszkolony w zakresie samoobrony i stosowania technik interwencyjnych w tym użycia śpb.

Topic author
Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 16 kwie 2018 17:39

Senex pisze:
Postura i waga nic do tego nie ma

Kuźwa, trenuję od dzieciaka i jakoś nigdy nie odczułem, żeby postura czy waga w walce wręcz, nie miała znaczenia.

Chyba tylko w odrealnionych Chińskich filmach kung fu - gdzie często szlachetny Senior obezwładnia całą plejadę młodych byczków [2smiech]

To po co są w sportach walki kategorie wagowe Senex ?
Jak myślisz ?

Topic author
Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 16 kwie 2018 17:42

Jan M. pisze:W jakiej sytuacji napisz jeszcze może ?
Daj przykład.

W takiej Senex jak to wcześniej tutaj opisałeś ?

senex pisze:Mam 188 cm. Ważę coś ze 100 kg. Jestem na posterunku jw. Nagle coś małego mi przebiegło drogę. Jakiś kurdupel może ze 150 cm wzrostu i 50 kg wagi. STÓJ, coś ty za jeden. STÓJ, służba wartownicza ( czy tak jakoś), No STÓJ, sk......synu bo cię zastrzelę. Gdzie chwoście biegniesz, nie będę cię ganiał po całej jednostce. Co jest grane, o co chodzi? Sytuacja dynamicznie się rozwija, biegnąc podaję przez radio co się dzieje. Jakimś cudem udaje mi się gościa zapędzić w zaułek skąd nie ma wyjścia. STÓJ, nie ruszaj się bo użyję broni. RĘCE DO GÓRY. No co jest, furiat jakiś, z krzykiem biegnie na mnie, co on oszalał. ATAKUJE mnie. Strzeliłem. Kuźwa pudło, dostał w głowę.
Przybywają posiłki. Ja stoję pod płotem i wymiotuję choć nie bardzo mam czym. Kuźwa zabiłem człowieka. Rany Boskie, co ja zrobiłem. Tylko to jedno kołacze mi w głowie.

Przekroczenie uprawnień art. 50 ustawa o ochronie osób.
Nieumyślne spowodowanie śmierci lub nawet zabójstwo kodeks karny.

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: senex » 17 kwie 2018 07:24

Jan M. pisze:Przekroczenie uprawnień art. 50 ustawa o ochronie osób.
Nieumyślne spowodowanie śmierci lub nawet zabójstwo kodeks karny.

Razorblade1967 pisze:
senex pisze:... w związku z art. 50 UoOOiM.
Prawda czy fikcja.

Fikcja... oczywiście.
Tyle, że art. 45 UoŚPBiBP w związku z art. 36 UoOOiM dają mu prawo do użycia broni palnej w przypadku gdy zostanie zaatakowany (obrona życia i zdrowia), w celu zapobieżenia odebraniu sobie broni oraz ewentualnie w celu obrony obiektu wojskowego.

Awatar użytkownika

yachim
Plutonowy
Plutonowy
Podziękował: 6 razy
Otrzymał/a podziekowań: 27 razy

Postautor: yachim » 17 kwie 2018 08:00

Ale on tego nie zauważa, nie rozumie. Z Roty tylko trzy słowa wyłapał. On ma inklinacje do wybiórczego czytania.

Topic author
Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 17 kwie 2018 11:17

Senex !

Kpof który jak to sam napisałeś
Mam 188 cm. Ważę coś ze 100 kg.
i nieuzbrojony w nic, z gołymi rękoma, samotny agresor który jak sam napisałeś
Jakiś kurdupel może ze 150 cm wzrostu i 50 kg wagi.
i jak dalej piszesz
Strzeliłem. Kuźwa pudło, dostał w głowę.
Zabijasz go pomimo że nic w rękach nie miał, był sam, ty jesteś wyższy o 38 cm, cięższy o połowę niż on ( 50 kg ) i pomimo że, jak sam to piszesz
Jestem na posterunku jw.
czyli nie jesteś na zmianie sam.

Weź się człowieku w ogóle zastanów co ty piszesz. [o boze]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Do tego drugiego pana, którego nick nie wymienię, nie mam zamiaru się już dłużej odnosić.

Topic author
Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 17 kwie 2018 11:33

Senex pisze:
Tyle, że art. 45 UoŚPBiBP w związku z art. 36 UoOOiM dają mu prawo do użycia broni palnej w przypadku gdy zostanie zaatakowany (obrona życia i zdrowia), w celu zapobieżenia odebraniu sobie broni oraz ewentualnie w celu obrony obiektu wojskowego.

A art 6. ust.2 ustawy o śpb i bp regulujący ogólne warunki użycia śpb i broni palnej to ciebie jako kpof nie obowiązuje ?

W sytuacji gdzie nie możliwe jest użycie śpb możesz dopiero użyć broni palnej "kwalifikowany pracowniku ochrony".

Jak facet jest sam, ma o połowę gorsze warunki fizyczne od ciebie, nie ma żadnej broni ani niebezpiecznego narzędzia w rękach, a ty jesteś wyszkolonym w samoobronie oraz technikach interwencyjnych, kwalifikowanym pracownikiem ochrony - to to nie jest taka sytuacja żebyś był zmuszony tą sytuacją strzelać do niego.
Masz użyć śpb.

O tym mówi ci Senex "Kawalifikowany" pracowniku ochrony fizycznej ten przepis:

2.Broni palnej używa się lub wykorzystuje się ją wyłącznie, jeżeli użycie lub wykorzystanie środków przymusu bezpośredniego:

1)okazało się niewystarczające do osiągnięcia celów tego użycia lub wykorzystania lub
2)nie jest możliwe ze względu na okoliczności zdarzenia.

Tak to jest, jak kiedyś policjantom dawali licencje pof z urzędu, bez egzaminów. Są tego teraz efekty, nie znają przepisów dotyczących ochrony.

Kurde, Naprawdę Żal To czytać !

To są absolutne podstawy wykonywania zawodu Kpof !

Awatar użytkownika

Mad Matt
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 219 razy
Otrzymał/a podziekowań: 76 razy

Postautor: Mad Matt » 17 kwie 2018 11:41

Wydaje mi się, że jeśli masz AKMS w rękach i nawet masz przy sobie gaz, kajdanki i pałkę służbową teleskopów (ta zwykła tylko przeszkadza) to obawiam się że to już podpada pod drugi punkt tego artykułu.
Masz ok 2 metry dystansu między wami, zanim siegniesz po gaz lub pałkę, odwiesisz na ramię broń długą to już lądujesz w zwarciu z gościem który dodatkowo może próbować wyrwać Ci broń...

Topic author
Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 17 kwie 2018 11:48

Mad Matt pisze:Wydaje mi się, że jeśli masz AKMS w rękach i nawet masz przy sobie gaz, kajdanki i pałkę służbową teleskopów (ta zwykła tylko przeszkadza) to obawiam się że to już podpada pod drugi punkt tego artykułu.
Masz ok 2 metry dystansu między wami, zanim siegniesz po gaz lub pałkę, odwiesisz na ramię broń długą to już lądujesz w zwarciu z gościem który dodatkowo może próbować wyrwać Ci broń...

"Od razu masz obowiązek strzelać i zabijać ludzi". Bez względu na wszystko. Bo ni ma jak sięgnąc po Baton [o boze]

Kurde, następny "specjalista". [zly]

Nie ja już z wami nie mogę.
Żółte papiery.

Dziękuję za dyskusję.

Awatar użytkownika

yachim
Plutonowy
Plutonowy

Postautor: yachim » 17 kwie 2018 11:49

A ponieważ możemy użyć broni w stosunku do osoby która próbuje bezprawnie odebrać nam broń to.....
No ale kolo ma to do siebie że wszystko czyta po "łebkach".

Awatar użytkownika

yachim
Plutonowy
Plutonowy

Postautor: yachim » 17 kwie 2018 11:52

Giwerę najlepiej zostawić w magazynie. Wziąć ze sobą tylko gaz, pałę, kajdanki no i oczywiście RADIO!! bo dzięki niemu możemy wezwać chłopaków i użycie broni automatycznie staje się zbyteczne. [smiejsie]

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: senex » 17 kwie 2018 12:00

2.Broni palnej używa się lub wykorzystuje się ją wyłącznie, jeżeli użycie lub wykorzystanie środków przymusu bezpośredniego:
2)nie jest możliwe ze względu na okoliczności zdarzenia.

Przy tej ocenie zawsze należy mieć na uwadze realia konkretnego zdarzenia będącego przedmiotem rozpoznania oraz dynamiki zamachu determinującej stopień zagrożenia.

Co więcej dynamika wskazuje na realne zagrożenie życia i zdrowia tegoż wartownika oraz możliwości utraty broni, bo nie można wykluczyć, że zamiarem agresora jest zdobycie broni.

Topic author
Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 17 kwie 2018 12:03

Jak się w sądzie wytłumaczysz że będąc wyszkolonym kpof od razu strzeliłeś do człowieka w nic nieuzbrojonego i o połowę niższego oraz lżejszego od ciebie?
Dynamiką ?

Kurde, chłopie, powodzenia.
Takich kozaków co to tak próbowali to na zachodzie był już nie jeden.

Wróć do „Inne”