Reklama

Solidarność pracownicza na przykładzie Francji vs Polska

Awatar użytkownika

Topic author
Jan M.
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 655 razy
Otrzymał/a podziekowań: 266 razy
Status: Offline

Solidarność pracownicza na przykładzie Francji vs Polska

Postautor: Jan M. » 12 wrz 2017 13:39

Francja, dzień dzisiejszy.

Ich rząd forsuje niekorzystne zapisy w ich kodeksie pracy. Od zaraz, 180 ognisk strajkowych w ich kraju. Setki tysięcy ludzi na ulicach. Zablokowana kolei, poczta, transport, niektóre szkoły nieczynne.
Strajkują wszyscy zgodnie oraz wspólnie: nauczyciele, kierowcy i pracownicy ochrony, itd.

Pokojowo okazują swoje niezadowolenie.
Oni...Zwyciężą !
Oni wywalczą "swoje".
A Wy, Polscy pracownicy i zleceniobiorcy ?

Rzucono wam na stół 13 brutto na zleceniu i niecałe 1500 złotych netto na umowie o pracę.
Czy was to zadowala ?
Czy tak niewiele wam jest potrzeba do szczęścia ?

Gdzie wasza godność i solidarność ?
Dlaczego nie uczycie się od społeczeństwa Francji ?

Czy Polskie społeczeństwo potrafi się tylko z sobą kłócić i narzekać ??
[drapanie]

Zapraszam do dyskusji.
https://youtu.be/SQgMqf8tV6Q

Awatar użytkownika

kendo
Szeregowy
Szeregowy
Podziękował: 8 razy
Otrzymał/a podziekowań: 8 razy

Re: Solidarność pracownicza na przykładzie Francji vs Polska

Postautor: kendo » 12 wrz 2017 20:13

Niestety polskie społeczeństwo zostało podzielone na dwie grupy, garstkę tych co mają i resztę. Obojętnie o której godzinie dnia włączysz tv i masz dziesiątki reklam parabanków oferujących tak zwane chwilówki, a te biorą prawie zawsze ludzie biedni, ci którym nie starcza od pierwszego do pierwszego. To nie przypadek. Ludzie nie wyjdą na ulice i nie będą strajkować, bo przez ostatnie 28 lat robiono wszystko żeby naród podzielić.Już nie ma w tym kraju "ludu pracującego", jest tylko siła robocza, tania i posłuszna.
Daleko nam do krajów "lewackiej Europy" :lol: chociaż i tam z roku na rok gorzej.

inhetos
Major
Major
Podziękował: 29 razy
Otrzymał/a podziekowań: 86 razy

Postautor: inhetos » 12 wrz 2017 22:47

Francja ma duży potencjał gospodarczy ale aktualnie od lat jest gospodarczo po prostu kupa. Changsha miasto po za pierwszą dwudziestką Chinach ma więcej drapaczy chmur niż cała Francja razem. Aktualnie gospodarka Francuska to jest śmierdząca kupa . Społeczeństwo jest leniwe , słabe duchem , zdegenerowane , brak porządnego kapitału ludzkiego .

Awatar użytkownika

senex
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 98 razy
Otrzymał/a podziekowań: 365 razy
Status: Online

Postautor: senex » 13 wrz 2017 09:18

Jan M. pisze:Rzucono wam na stół 13 brutto na zleceniu i niecałe 1500 złotych netto na umowie o pracę.
Czy was to zadowala ?

A wiesz Janie, że mnie osobiście na moim stanowisku pracy zadowala. I co więcej jestem głęboko przekonany, że jest to stawka wysoka jak na zakres obowiązków, choć konieczność posiadania wpisu, poświadczenia bezpieczeństwa i innych szkoleń, nieco burzy to zadowolenie.

Zaznaczam jednak, że jest to Moja ocena, mojego stanowiska pracy, na które musiałem długo pracować. Z przykrością oglądam kolegów z GI, jw i innych obiektów pracujących za te same pieniądze, a mający o wiele trudniej. Jeszcze większa złość mnie bierze gdy widzę ciecia z budowy, oczyszczalni i innych obiektów odpoczywających w pracy za te same pieniądze i nie zmuszonych do posiadania jakichkolwiek kwalifikacji.

I w kontekście tych jakby trzech spojrzeń to nie widzę możliwości solidarności w środowisku.
Każda przebyta do końca droga prowadzi dokładnie donikąd

Awatar użytkownika

Topic author
Jan M.
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Jan M. » 13 wrz 2017 09:28

Szlachetny.

Bo ty masz już swoją ciężko wypracowaną emeryturę ( i nie piszę tego aby ci dogryźć czy z zawiści do emerytów ).
I teraz dorabiasz tylko do niej.

Mając jednak rodzinę na utrzymaniu i tą ochroniarską pracę jako jedne, jedyne źródło dochodu.
Nie wiem jak ci ludzie żyją ?
Ja nie mogłem wyżyć z takiej wypłaty jak byłem jeszcze kawaler na wydaniu.

Obiekty "odpoczywające".

Nie znam się na "ciecingu" ale wydaje mi się że teraz to lekko nigdzie nie ma.
Znam "ochroniarzy" z takich obiektów co sobie narzekali.
Jak podjeżdżaliśmy w SS pod naszą fizyczną to się z nimi rozmawiało.
I mieli kontrole ( my też niby ich kontrolowaliśmy jako załoga ) inspektorów, kary, te ( jak to jeden z nich to mówił ) ....Szatańskie czujki/punkty do odbicia, czasem co godzinę. 24 godziny i brak snu. Pensja nie wysoka.
Także nie zgadzam się ze stwierdzeniem o obiektach "odpoczywających".
Ale może się nie znam.

Awatar użytkownika

senex
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: senex » 13 wrz 2017 09:54

Jan M. pisze:Bo ty masz już swoją ciężko wypracowaną emeryturę ( i nie piszę tego aby ci dogryźć czy z zawiści do emerytów ).
I teraz dorabiasz tylko do niej.

Fakt, dorabiam nie obrażam się. Lecz, staram się patrzeć obiektywnie i wierz mi są obiekty gdzie idzie się odpocząć, kanapa. kocyk, tv i inne udogodnienia. I jeśli 13 zł na obiekcie gdzie przez ileś tam godzin musisz być bez przerwy czujnym to mało, na innym "odpoczywającym" aż nadto.

Awatar użytkownika

Topic author
Jan M.
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Jan M. » 13 wrz 2017 10:13

To teraz ci już dogryzę i z góry za to przepraszam.

To widocznie są to takie specjalne obiekty "odpoczywające "dla kolegów-emerytów z dawnej służby.

Awatar użytkownika

senex
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: senex » 13 wrz 2017 11:19

Jak już wcześniej pisałem pracowałem na taki obiekt wiele lat. Konwoje, handel, knajpy, dyskoteki. Z tymi kolegami emerytami to bym nie przesadzał, ale pewnie tak z połowa. W starej firmie, nie powiem znajomości się przydały, w nowej już tylko kwalifikacje. W mojej wsi przeszkolenie z bezpieczeństwa jądrowego jak to "mądrze" nazywają ma 5 ( słownie pięć) osób.

Awatar użytkownika

Topic author
Jan M.
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Jan M. » 13 wrz 2017 12:48

kendo pisze:Daleko nam do krajów "lewackiej Europy" :lol: chociaż i tam z roku na rok gorzej.

Macron to akurat jest liberał. Do czego doprowadza liberalna polityka w Europie ?
Do forsowania przyjmowania coraz więcej i więcej agresywnych imigrantów oraz do coraz to nowych cięć socjalnych.

Macron nawet o byłe kolonie na Karaibach nie zadbał, aby je stosownie przygotować przed 5-cio stopniowym huraganem Irma.
Była Hiszpańska kolonia na tej samej wyspie była przygotowana, Francuska już nie była.
Efekt ?
95 procent zniszczeń infrastruktury budowlanej.

Awatar użytkownika

piotrek27
Pułkownik
Pułkownik
Podziękował: 25 razy
Otrzymał/a podziekowań: 95 razy

Postautor: piotrek27 » 13 wrz 2017 20:35

Jak już pisałem w firmie której pracuje nadgodziny rozlicza się na UZ niestety poniżej 13zl ja zrezygnowałem z tego "obowiązku" lecz innym to pasuje więc jak tu walczyć o coś skoro jesteś sam

Awatar użytkownika

piotrek27
Pułkownik
Pułkownik
Podziękował: 25 razy
Otrzymał/a podziekowań: 95 razy

Postautor: piotrek27 » 13 wrz 2017 20:41

senex pisze:
Jan M. pisze:Rzucono wam na stół 13 brutto na zleceniu i niecałe 1500 złotych netto na umowie o pracę.
Czy was to zadowala ?

A wiesz Janie, że mnie osobiście na moim stanowisku pracy zadowala. I co więcej jestem głęboko przekonany, że jest to stawka wysoka jak na zakres obowiązków, choć konieczność posiadania wpisu, poświadczenia bezpieczeństwa i innych szkoleń, nieco burzy to zadowolenie.

Zaznaczam jednak, że jest to Moja ocena, mojego stanowiska pracy, na które musiałem długo pracować. Z przykrością oglądam kolegów z GI, jw i innych obiektów pracujących za te same pieniądze, a mający o wiele trudniej. Jeszcze większa złość mnie bierze gdy widzę ciecia z budowy, oczyszczalni i innych obiektów odpoczywających w pracy za te same pieniądze i nie zmuszonych do posiadania jakichkolwiek kwalifikacji.

I w kontekście tych jakby trzech spojrzeń to nie widzę możliwości solidarności w środowisku.

Zgadzam się z tobą mam lajtowy obiekt nie muszę mieć wpisu i mam 1500 w związku z tym że administracja obiektu ma ochronę w dupie to ja też tak się przykładam do pracy robię tylko niezbędne minimum a resztę mam w powazaniu i póki co pasuje mi te 1500

Awatar użytkownika

tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 43 razy
Otrzymał/a podziekowań: 160 razy

Postautor: tomaspienkowski » 13 wrz 2017 21:28

piotrek27 pisze:Zgadzam się z tobą mam lajtowy obiekt nie muszę mieć wpisu i mam 1500 w związku z tym że administracja obiektu ma ochronę w dupie to ja też tak się przykładam do pracy robię tylko niezbędne minimum a resztę mam w powazaniu i póki co pasuje mi te 1500

I niech to będzie najlepszym podsumowaniem omawianego zagadnienia.
www.ochrona.wachter.pl

Awatar użytkownika

Topic author
Jan M.
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Jan M. » 14 wrz 2017 08:28

piotrek27 pisze:Zgadzam się z tobą mam lajtowy obiekt nie muszę mieć wpisu i mam 1500 w związku z tym że administracja obiektu ma ochronę w dupie to ja też tak się przykładam do pracy robię tylko niezbędne minimum a resztę mam w powazaniu i póki co pasuje mi te 1500

Z całym Szacunkiem do Twojej Osoby Piotrek i do Twojej Pracy oraz ponoszonego wysiłku.

Czy uważasz że za te 1500 złotych netto na miesiąc, żyjesz na takim poziomie na jakim byś mógł i na jaki Ty i Twoja Rodzina zasługujecie ?

Bardzo Ciebie Proszę o odpowiedź na to pytanie.

Awatar użytkownika

kenzo
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 1 raz
Otrzymał/a podziekowań: 40 razy

Postautor: kenzo » 14 wrz 2017 08:55

senex pisze:
Czy was to zadowala ?

I tu się kolego mylisz. Jak powszechnie wiadomo 13 brutto to jest bezwzględne minimum. Skoro właściciel obiektu zadbał o to abyś nie miał nic do roboty to już jego sprawa. Chociaż cokolwiek to Ty chyba tam robisz? Poza tym to przecież tam jesteś i w nocy pilnujesz i zadziałasz jakby co. Czy nie?
Więcej powinni mieć ci na GI i bardziej wymagających obiektach, ale jak się godzą robić za taką stawkę no to ich sprawa.
W Niemczech najniższa wynosi chyba coś koło 9 euro. Przebitka całkiem niezła, no ale tam chyba jednak dbają o to aby do zrobienia to jednak coś było.
U nas bywa tak że ochrona jest bo być musi, albo właściciel obiektu ma kaprys aby se kogoś nająć do pilnowania. ale bezwzględne minimum zapłacić trza.

Awatar użytkownika

kenzo
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 1 raz
Otrzymał/a podziekowań: 40 razy

Postautor: kenzo » 14 wrz 2017 08:58

kenzo pisze:
senex pisze:
Czy was to zadowala ?

I tu się kolego mylisz. Jak powszechnie wiadomo 13 brutto to jest bezwzględne minimum. Skoro właściciel obiektu zadbał o to abyś nie miał nic do roboty to już jego sprawa. Chociaż cokolwiek to Ty chyba tam robisz? Poza tym to przecież tam jesteś i w nocy pilnujesz i zadziałasz jakby co. Czy nie?
Więcej powinni mieć ci na GI i bardziej wymagających obiektach, ale jak się godzą robić za taką stawkę no to ich sprawa.
W Niemczech najniższa wynosi chyba coś koło 9 euro. Przebitka całkiem niezła, no ale tam chyba jednak dbają o to aby do zrobienia to jednak coś było.
U nas bywa tak że ochrona jest bo być musi, albo właściciel obiektu ma kaprys aby se kogoś nająć do pilnowania. ale bezwzględne minimum zapłacić trza.

Widzę że kolega przez lata już się przyzwycził, że stawka np. 7zł/h to już rozpasanie a te 9 teraz to już niemoralna propozycja.

Wróć do „Hyde Park”