dojazd na czas do alarmu

Awatar użytkownika

Topic author
MackozTychow
Szeregowy
Szeregowy
Otrzymał/a podziekowań: 1 raz
Status: Offline

dojazd na czas do alarmu

Postautor: MackozTychow » 23 sie 2018 20:24

Czy czasami przeprowadzacie test swojej firmy ochroniarskiej? Jak przeczytacie w umowach, to zobaczycie że jest tam (a może powinien być) maksymalny czas dojazdu grupy interwencyjnej po wszczęciu alarmu. Powinien wam również przysługiwać test raz na jakiś czas - czyli fałszywy alarm. Ja tak własnie ostatnio zrobiłem. Czas w umowie, to do 7 minut. Uruchomiłem napadówkę i czekałem co się stanie. I co? Po dokładnie 13 minutach i 20 sekundach grupa przejechała przed moim domem i pojechała sobie powoli dalej. Dopiero po kolejnych 5 minutach ktoś łaskawie do mnie zadzwonił i zapytał o dokładny adres. A przecież łatwo mnie znaleźć bo akurat mój dom zdecydowanie wyróżnia się w okolicy bo ma elewację z takiego betonu architektonicznego a nie jak wszystkie inne w okolicy z baranka żółtego. A co mnie dopiło? W grupie interwencyjnej był jeden (słownie: jeden) człowiek !!!
A jak jest u was? Robicie to czasami?

Awatar użytkownika

Paweł Bilko
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 101 razy
Otrzymał/a podziekowań: 101 razy

Re: dojazd na czas do alarmu

Postautor: Paweł Bilko » 24 sie 2018 05:05

Przy takiej umowie należy zwracać uwagę na detale, jak chociażby czy wpisana jest GRUPA INTERWENCYJNA czy jakieś inne określenie. 13 minut to i tak szybko przyjechali, maksymalny czas z jakim się spotkałem to 70 minut od wezwania.
http://www.ornontowiceinfo.pl/

Awatar użytkownika

klansman
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 65 razy
Otrzymał/a podziekowań: 396 razy

Postautor: klansman » 24 sie 2018 08:58

To pewnie nie była grupa interwencyjna tylko patrol interwencyjny. W patrolu może jeździć jedna osoba bez kwalifikacji. Sprawdź co masz zapisane w umowie. A co do czasu dojazdu to konsekwencje możesz wyciągnąć również na podstawie umowy. Zależy co masz zapisane.

Awatar użytkownika

Tatanka0
Szeregowy
Szeregowy
Podziękował: 5 razy
Otrzymał/a podziekowań: 6 razy

Postautor: Tatanka0 » 27 sie 2018 19:30

13 minut to mieli "miał" blisko. A tak na sero to pytanie skąd miał dojechać... Co do tego że nie mógł trafić.. to widziałem takie kwiatuszki wpisane w opis obiektu:) że po dojeździe sam czasami się zastanawiałem czy oby na dobrym adresie jestem. Przykład: szary dom z czerwonym dachem w jajeczka?? jakie kur.. jajeczka (na miejscu okazało się że powtykane kamienie w elewacje, a co do koloru budynku i dachu to całe osiedle takie było) :)

Awatar użytkownika

Topic author
MackozTychow
Szeregowy
Szeregowy
Otrzymał/a podziekowań: 1 raz

Postautor: MackozTychow » 30 sie 2018 05:53

Mój dom wyróżnia się w okolicy bo wygląda mniej-więcej tak:(edit Paweł Bilko: reklama na forum jest płatna) . Trudno go nie zauważyć wśród wszystkich budowanych na jedno kopyto

Awatar użytkownika

daniel36Wilk12
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: daniel36Wilk12 » 14 sty 2021 11:51

Czy macie alarm w domu czy alarm i ochronę. buduję dom i chciałem się zapytać czy warto montować takie systemy zabezpieczań. Nie wiem czy to się sprawdza. Opłaty za ochrę nie są duże.Zwykle na jednym terenie działa kilka firm ochroniarskich. Mają one zwyczaj wywieszania na ogrodzeniach monitorowanych domów tabliczek informacyjnych ze swoimi danymi (co jest też pewnym ostrzeżeniem dla złodzieja). Znalazłam taki sklep co oferuje w atrakcyjnych cenach (reklama na forum jest płatna)Czy warto montować samemu czy zmówić firmę?

Awatar użytkownika

Paweł Bilko
Porucznik
Porucznik

Postautor: Paweł Bilko » 14 sty 2021 12:18

System alarmowy bez wsparcia wyszkolonej załogi GI to system anty dewastacyjny maksymalnie. Samemu nie złożysz dobrego systemu zabezpieczeń, (centralka/czujki/kamery/rejestrator) bo dobry system wymaga między innymi systemu alarmowania o sabotażu systemu, a nie mając wsparcia GI, co komu da świadomość ze jest 100 czy 300km od miejsca gdzie dokonano sabotażu?

SJS
Major
Major
Podziękował: 17 razy
Otrzymał/a podziekowań: 110 razy

Postautor: SJS » 14 sty 2021 14:08

Jednym z wyjść w takiej sytuacji jest:
- kupienie od Chińczyków "bezprzewodowy system alarmowy" - jak się poszuka to w granicach 400 góra 550 zł oferują 4 PIR, 4 kontaktrony, cztery piloty, podsłuch miejsca chronionego, sygnał alarmu pod 5 numerów telefonów z podaniem która czujka została naruszona - SIM trzeba mieć własny - ja mam za 9 zł - możliwość podpięcia czujek ppoż, sterowanie zdalne z dowolnego miejsca na świecie
- jeśli zagrożenie duże to dodatkowo kamery - 5 kamer, rejestrator, kable to od 1200 do 1700 zł - musi mieć SIM ale jest zarówno zapis jak i podgląd na żywo - kamery oczywiście z podczerwienią - razem około 2 do 2,3 tys plus miesięczne opłaty za kart SIM - zwykle do 25 zł za dwie
Zwykle raz w roku trzeba wymienić baterie w czujkach PIR a co 3-5 lat w kontaktronach
Średnio kumaty człowiek sobie poradzi bez problemu...
Błędów się nie da uniknąć ale ich powtarzania - tak

Awatar użytkownika

Paweł Bilko
Porucznik
Porucznik

Postautor: Paweł Bilko » 17 sty 2021 09:15

SJS pisze:Jednym z wyjść w takiej sytuacji jest:
- kupienie od Chińczyków "bezprzewodowy system alarmowy" - jak się poszuka to w granicach 400 góra 550 zł oferują 4 PIR, 4 kontaktrony, cztery piloty, podsłuch miejsca chronionego, sygnał alarmu pod 5 numerów telefonów z podaniem która czujka została naruszona - SIM trzeba mieć własny - ja mam za 9 zł - możliwość podpięcia czujek ppoż, sterowanie zdalne z dowolnego miejsca na świecie
- jeśli zagrożenie duże to dodatkowo kamery - 5 kamer, rejestrator, kable to od 1200 do 1700 zł - musi mieć SIM ale jest zarówno zapis jak i podgląd na żywo - kamery oczywiście z podczerwienią - razem około 2 do 2,3 tys plus miesięczne opłaty za kart SIM - zwykle do 25 zł za dwie
Zwykle raz w roku trzeba wymienić baterie w czujkach PIR a co 3-5 lat w kontaktronach
Średnio kumaty człowiek sobie poradzi bez problemu...

Zgadza się , tylko co da sam system alarmowy w przypadku jego naruszenia jak jesteśmy daleko od domu, a nie mamy nikogo kto zareaguje na naruszenie systemu?

Sam posiadam na domy 2 systemy CCTV niezależnie pracujące i niezależnie zapisujące transmitujące obraz i dźwięk (tyle mogę dać publicznie do informacji), ale w razie naruszenia któryś z kolegów mi podeśle załogę po znajomości (szaremu "Kowalskiemu" nikt nie wyśle załogi na telefon).

Awatar użytkownika

Antymilicjant
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 18 razy
Otrzymał/a podziekowań: 30 razy
Status: Online

Postautor: Antymilicjant » 17 sty 2021 12:31

Te domowe oferty na dozòr prywatnych mieszkań przez GI to wyrzucenie kasy w błoto.
1997-2000 Alan
2000-2002 Proxima
2002-2003 Protection
2003-2004 Sat-Guard
2004-2006 Solid Security
2006-2007 Domena
2007-2009 Van Guard,(Team leader)
2009-2015 Brinks Ireland ltd.(Site Supervisor)
2015-2016 Noonan (Site Supervisor)
2016- Koniec:)

Licencja POF1,2.
PSA Licence(Static,Licensed Premises,Cash-in-Transit).

SJS
Major
Major
Podziękował: 17 razy
Otrzymał/a podziekowań: 110 razy

Postautor: SJS » 17 sty 2021 18:15

Policja nie wysyła patroli gdy wyje alarm ale ma obowiązek wysłać jeśli jest włamanie.
1. alarm powiadamia, że jest naruszenie czujki w pokoju > włączasz podsłuch> słyszysz rozmowy, hałasy charakterystyczne dla włamania > dzwonisz i zgłaszasz, że masz włamywaczy w środku - muszą przyjechać
2. jw z tym że weryfikacja za pomocą kamer dalej jw
3. ktoś z rodziny wszedł i zapomniał wyłączyć > odzywasz się do niego ponieważ centralka ma opcję telefonu głośnomówiącego,
4. wiesz, że włamywacze ale policja mówi, że dopiero za 15 minut > włączasz głośnomówiący i przekonujesz, że sa w ukrytej kamerze...
Błędów się nie da uniknąć ale ich powtarzania - tak

Wróć do „Hyde Park”