Hit Hit Hit !

Awatar użytkownika

malcin822
Sierżant
Sierżant
Posty: 329
Rejestracja: 03 mar 2017 18:14
Podziękował: 1 raz
Otrzymał/a podziekowań: 26 razy
Status: Offline

Re: Hit Hit Hit !

Postautor: malcin822 » 16 kwie 2018 15:49

Drogi panie Senexie,jezeli chodzi o media,to najczesciej korzystam ze zrodel z internetu.Tam jeszcze najmniej klamia.W tv.jezeli juz,to ogolnie wszystkie informacyjne,do tego russia 24,bbc,cnn,france24.Tak ,zeby byc obiektywnym i pomyslec troche.Na koniec samemu wyciagac wnioski.paulinab,to nie bylo tak,ze Pis chwalil sie rentownoscia Lotu po 2 miesiacach.W 2015 ,byli jeszcze na minusie dopiero 2016,Lot zaczal stawac na nogi.Teraz juz przynosi zyski.A ie pamietacie ja tusk,mowil otwarcie ,ze trzeba zerwac z narodowa tradycja,i tylko dlatego,ze przegrali wybory,nie zdazyli rozpiepszyc jeszcze Lotu.Tak to wyglada Panie yachimie.Panie Mad Matt,a teraz stawka powyzej 12h nie przeszkadza?Ogolnie kazda wladza dazyla do koryta.Pis ,tez ma za uszami,ale to co wyprawiali za po przechodzi ludzkie pojecie.Wystarczy posluchac u Sowy,tam pokazali gdzie maja zwyklych szarych obywateli.Ogolnie,szkoda tu sie denerwowac polityka na forum,beda wybory,juz niedlugo samorzadowe.P.s.Na Pis ,nie glosowalem,dopiero polowa ich kadencji.Moze warto dac im,mandat zaufania?Ida w dobra strone .Zobaczymy.


Topic author
Jan M.
Generał Broni
Generał Broni
Posty: 6364
Rejestracja: 19 paź 2015 13:38
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał/a podziekowań: 536 razy
Status: Offline

Re: Hit Hit Hit !

Postautor: Jan M. » 16 kwie 2018 17:12

- 300 złote wyprawki szkolnej dla wszystkich Polskich dzieciaków w wieku do 18 lat chodzących do szkoły, i to już tej Jesieni we Wrześniu,

- Propozycje o rok przedłużonego urlopu rodzicielskiego w sytuacji gdy kobieta rodzi dwójką dzieci w przeciągu 30 miesięcy,

- cit od przyszłego roku dla małych i średnich przedsiębiorstw, czyli takich do 1,2 miliona euro przychodu ze sprzedaży rocznie,

-fundusz budowy i remontu lokalnych dróg,

-program prozdrowotny dla seniorów którego wartosć ma sięgnąć wartość roczną programu 500 plus,

-utrzymanie programu 500 plus.

Tym się różni Pis że obiecuje i realizuje, inni niekoniecznie realizują.

Czy jakaś opcja przebija ich ofertę ?

Nie. Gadają na swych konwencjach o aborcji i o liberalnej Polsce.


Topic author
Jan M.
Generał Broni
Generał Broni
Posty: 6364
Rejestracja: 19 paź 2015 13:38
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał/a podziekowań: 536 razy
Status: Offline

Re: Hit Hit Hit !

Postautor: Jan M. » 16 kwie 2018 17:31

P.S.

cit od przyszłego....


Oczywiście 9% tego cit ;-)

Awatar użytkownika

vonplauen
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 39
Rejestracja: 01 sie 2017 10:53
Podziękował: 3 razy
Otrzymał/a podziekowań: 3 razy
Status: Offline

Re: Hit Hit Hit !

Postautor: vonplauen » 17 kwie 2018 10:24

Artykuł na odtrutkę i ku przemyśleniu.
Ze wszystkich postulatów, które PiS zaprezentowało w sobotę, to właśnie obniżki podatków dla małego biznesu są naprawdę szkodliwe.

Najbardziej konkretne pomysły PiS przedstawione na jego sobotniej konwencji to obniżenie CIT dla małych spółek do 9 proc. oraz obniżenie składek ZUS dla osób prowadzących działalność gospodarczą i osiągających miesięczny przychód maksymalnej wysokości 5,3 tys. zł. Znając życie, akurat te pomysły nie będą wywoływać większych kontrowersji, szczególnie u przeróżnej maści komentujących ekspertów. Okrzyki zgrozy i krytykę spod znaku „nie ma na to pieniędzy” wywołają za to pomysły socjalne PiS zaprezentowane w sobotę, np. 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego dziecka lub 23 mld zł na seniorów. Nie wiedzieć czemu większości komentatorów ekonomicznych wydawanie pieniędzy na wsparcie rodzin czy poszczególnych obywateli najczęściej kojarzy się z niepotrzebnym marnotrawstwem, za to wydawanie pieniędzy na ulgi podatkowe dla przedsiębiorców traktowane jest jako racjonalna i odpowiedzialna polityka. Tymczasem ze wszystkich postulatów, które PiS zaprezentowało w sobotę, to właśnie obniżki obciążeń małego biznesu są rzeczywiście kontrowersyjne.

Niskie podatki mogą rozleniwiać firmy

Od 1 stycznia 2017 roku zaczął obowiązywać obniżony CIT dla małych spółek, osiągających roczny przychód (tzn. obrót) ze sprzedaży do 1,2 mln euro (ok. 5 mln zł). Teraz premier Morawiecki chce iść jeszcze dalej i obniżyć tym spółkom ten już obniżony CIT do 9 proc. Będzie to oznaczać, że małe firmy działające jako osoby prawne będą miały w Polsce najniższą stawkę podatku dochodowego w Europie.

Na pierwszy rzut oka to całkiem rozsądne - w końcu obniżenie podatków przedsiębiorcom musi sprawić, że będą zatrudniać więcej ludzi i się rozwijać, a więc budować nasz PKB. Problem w tym, że nie ma na to żadnych dowodów. Najniższą stawkę CIT w Europie ma Czarnogóra i wynosi ona właśnie 9 proc., a nieco wyższą, 10-proc., ma Macedonia. Jakoś nie słychać o ekspansji czarnogórskich oraz macedońskich czempionów. Niedawne badania australijskiego ekonomisty Andrew Leigh’a pokazały wręcz, że firmy obciążone wyższą stawką podatku korporacyjnego (powyżej 25 proc.) częściej zwiększają zatrudnienie niż firmy obciążone stawką CIT poniżej 25 proc. Dlaczego? Prawdopodobnie niskie podatki - paradoksalnie - rozleniwiają firmy, bo ich właściciele mają na tyle duże zyski z dywidendy (dzięki niskiemu opodatkowaniu), że nie naciskają na szukanie nowych rynków i ekspansję.

Niestety podobne skutki może przynieść kolejna obniżka CIT dla małych spółek. Do niższej stawki mają prawo firmy, które w poprzednim roku uzyskały przychód poniżej 1,2 mln euro. Można sobie łatwo wyobrazić, że przedsiębiorca zbliżający się pod koniec roku do tej sumy, zdecydowanie ograniczy działalność w listopadzie czy grudniu. Przecież wystarczy, że minimalnie przekroczy 1,2 mln euro przychodu i jego CIT w kolejnym roku dwukrotnie wzrośnie. Lepiej dla pewności ograniczyć produkcję i sprzedaż, żeby w kolejnym roku rozliczać się nadal dwukrotnie niższym podatkiem. O ile jeszcze obniżka do 15 proc. mogła nie zniechęcać do ekspansji, bo różnica stawek nie była tak wielka, o tyle wprowadzenie stawki dwukrotnie niższej może być wręcz antyrozwojowe, wywołać wśród mniejszych przedsiębiorców postawy, co prawda, racjonalne z ich perspektywy, ale z perspektywy gospodarki bardzo szkodliwe.

Fundamentalne pytanie brzmi, czy naprawdę powinniśmy wprowadzać rozwiązania wspierające mały biznes w taki sposób, że zachęcają go do tego, żeby pozostał mały. W Polsce występuje kult małego biznesu, według którego to małe firmy wytwarzają większość PKB. To jednak nieprawda, w Polsce małe firmy (czyli zatrudniające do 50 pracowników) stanowią 98,9 proc. wszystkich firm, jednak odpowiadają za niecałą jedną trzecią PKB. Trzeba też wiedzieć, że prężne gospodarki z północy Europy opierają się na większych podmiotach, tymczasem małe firmy dominują w słabych gospodarkach Południa. Przykładowo firmy do 50 osób zatrudniają aż 78 proc. pracowników w Grecji i 66 proc. we Włoszech, tymczasem w Niemczech i Danii to ok. 43 proc. pracowników. Małe przedsiębiorstwa stanowią 99,6 proc. wszystkich firm w Grecji i 99,4 proc. we Włoszech, tymczasem w Niemczech 97,3 proc., a w Danii 98 proc. Jeśli chcemy mieć gospodarkę podobną do Niemiec, a nie do Grecji, lepiej stawiać na duże podmioty, niż wciąż dopieszczać małe.

Zarabiasz więcej, płacisz więcej

Nieco inne kontrowersje budzi wprowadzenie proporcjonalnych do dochodu składek ZUS dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą i osiągających miesięczny przychód poniżej 5,3 tys. zł. Obecnie samozatrudnieni płacą ryczałtową składek 1229 zł co miesiąc niezależnie od przychodu. To jedno z najbardziej niesprawiedliwych rozwiązań funkcjonujących w Polsce! Dla krawcowej osiągającej dochód 3 tys. zł taka kwota składek ZUS jest ogromnym obciążeniem, tymczasem samozatrudniony programista z dochodem 25 tys. zł miesięcznie nawet jej specjalnie nie odczuwa. Z tego rozwiązania korzysta w Polsce wielu świetnie zarabiających specjalistów, którzy przechodząc na samozatrudnienie, wyraźnie zmniejszają swoje podatki i składki, dzięki czemu płacą dużo mniej (procentowo) niż gorzej zarabiający pracownicy na etacie. Właśnie dlatego w Polsce tak popularne stało się samozatrudnienie. Według OECD aż 21 proc. zatrudnionych w Polsce to samozatrudnieni - więcej jest tylko w Grecji, Turcji, Włoszech i krajach Ameryki Łacińskiej. W Niemczech i Szwecji ten odsetek wynosi tylko 10 proc., a w Danii - 9 proc.

Tak więc wprowadzenie proporcjonalnych do dochodu składek ZUS dla działalności gospodarczych uzyskujących do 5,3 tys. zł miesięcznego przychodu rozwiązuje tylko część problemu - odciąży najmniejszych przedsiębiorców, którzy płacą obecnie nieproporcjonalnie wysokie składki. Tymczasem dobrze wynagradzani samozatrudnieni będą wciąż płacić zdecydowanie mniej niż pozostali pracujący. Niesprawiedliwość zostanie więc utrzymana, jednak najmniejsi przedsiębiorcy będą mieli nieco lżej. Nadal więc specjaliści będą unikać składek, przechodząc na samozatrudnienie, a odsetek samozatrudnionych będzie się utrzymywać na poziomie przypominającym Grecję czy Włochy, a nie Niemcy czy Danię. Jeśli PiS chce rozwiązać problem niesprawiedliwych składek ZUS od osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, powinien wprowadzić proporcjonalne do dochodu składki dla wszystkich przedsiębiorców, a nie tylko najmniej wynagradzanych.

Nie ma żadnych powodów, żeby jakoś szczególnie wspierać małych przedsiębiorców. W Polsce wiele osób wyznaje kult małego biznesu. Według nich to mały biznes jest solą tej ziemi, to on tworzy miejsca pracy i bez niego o rozwoju będziemy mogli tylko pomarzyć. To jest jednak zwyczajna nieprawda - pracownicy wolą pracować w dużych firmach, które lepiej płacą i lepiej ich traktują. Duże firmy są też bardziej produktywne, innowacyjne i wydają więcej na badania i rozwój. Tymczasem ulgi i preferencje dla małych firm stają się sposobem zmniejszania podatków przez osoby fizyczne, które żadnymi przedsiębiorcami nie są. Jeśli rządzącym zależy na większej sprawiedliwości ekonomicznej, to przede wszystkim powinni znieść preferencje dla osób prowadzących działalność gospodarczą - liniowy PIT i ryczałtowe składki ZUS - by płaciły one tyle samo co reszta pracujących. Jeśli ktoś ma dobry pomysł na biznes, to sobie poradzi bez szczególnych ulg.

Piotr Wójcik jest publicystą „Gazety Polskiej Codziennie” i REO.pl. Publikuje również w „Przewodniku Katolickim” i „Dzienniku Gazecie Prawnej

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... &a=66&c=96

Awatar użytkownika

Mad Matt
Porucznik
Porucznik
Posty: 727
Rejestracja: 04 wrz 2017 00:21
Podziękował: 290 razy
Otrzymał/a podziekowań: 93 razy
Status: Offline

Re: Hit Hit Hit !

Postautor: Mad Matt » 17 kwie 2018 11:30

Janie, przed podniesieniem minimalnej miałem 12zł/h, obecnie mam 11,5-12,5 zł/h, nie czuję zbytniej różnicy.

Awatar użytkownika

Wartownik24
Porucznik
Porucznik
Posty: 569
Rejestracja: 30 wrz 2014 15:32
Podziękował: 10 razy
Otrzymał/a podziekowań: 54 razy
Status: Offline

Re: Hit Hit Hit !

Postautor: Wartownik24 » 18 kwie 2018 08:04

Mad Matt pisze:Janie, przed podniesieniem minimalnej miałem 12zł/h, obecnie mam 11,5-12,5 zł/h, nie czuję zbytniej różnicy.


Ty może nie, ale ja przed wejściem ustawy miałem 9.50zł/h po wejściu, 11zł na obiekcie po renegocjacjach umowy z zamawiającym, dodajmy że chłopaki na GI w SS robili za 8.50/h. Gdyby nie wprowadzenie tej minimalnej, zapewne do dzisiaj by za tyle robili.

Awatar użytkownika

Wartownik24
Porucznik
Porucznik
Posty: 569
Rejestracja: 30 wrz 2014 15:32
Podziękował: 10 razy
Otrzymał/a podziekowań: 54 razy
Status: Offline

Re: Hit Hit Hit !

Postautor: Wartownik24 » 18 kwie 2018 08:16

Jan M. pisze:- 300 złote wyprawki szkolnej dla wszystkich Polskich dzieciaków w wieku do 18 lat chodzących do szkoły, i to już tej Jesieni we Wrześniu,

- Propozycje o rok przedłużonego urlopu rodzicielskiego w sytuacji gdy kobieta rodzi dwójką dzieci w przeciągu 30 miesięcy,

- cit od przyszłego roku dla małych i średnich przedsiębiorstw, czyli takich do 1,2 miliona euro przychodu ze sprzedaży rocznie,

-fundusz budowy i remontu lokalnych dróg,

-program prozdrowotny dla seniorów którego wartosć ma sięgnąć wartość roczną programu 500 plus,

-utrzymanie programu 500 plus.

Tym się różni Pis że obiecuje i realizuje, inni niekoniecznie realizują.

Czy jakaś opcja przebija ich ofertę ?


Nie. Gadają na swych konwencjach o aborcji i o liberalnej Polsce.Dają. Ale jaki mamy obecnie paradoks. Dzisiaj pracodawcy narzekają na 500+, a że matki nie chcą podjąć pracy, a to że się z tego powodu zwalniają. Ale cofnijmy się do momentu kiedy 500+ nie było, jakie szanse zatrudnienia miała wtedy matka? Wcześniej matka to było be, bo wiążą się z tym różne problemy, czy brak dyspozycyjności. A dzisiaj nagonka na matki i ich 500+. Nie rozumiem, dzisiaj nagle zatrudnienie matki już nie jest problemem? Problemem jest podniesienie wynagrodzenia, dlatego jest nagonka na rząd i rzekomą leniwość kobiet pobierających świadczenia. Bo można pracować i pobierać świadczenia na dziecko.

Awatar użytkownika

Mad Matt
Porucznik
Porucznik
Posty: 727
Rejestracja: 04 wrz 2017 00:21
Podziękował: 290 razy
Otrzymał/a podziekowań: 93 razy
Status: Offline

Re: Hit Hit Hit !

Postautor: Mad Matt » 18 kwie 2018 17:19

Wartownik24 pisze:
Mad Matt pisze:Janie, przed podniesieniem minimalnej miałem 12zł/h, obecnie mam 11,5-12,5 zł/h, nie czuję zbytniej różnicy.


Ty może nie, ale ja przed wejściem ustawy miałem 9.50zł/h po wejściu, 11zł na obiekcie po renegocjacjach umowy z zamawiającym, dodajmy że chłopaki na GI w SS robili za 8.50/h. Gdyby nie wprowadzenie tej minimalnej, zapewne do dzisiaj by za tyle robili.Jasne, że niektórym poszło to na rękę...ale Jan pytał mnie czy osobiście odczułem zmianę, więc odpowiedziałem.
To nadal jednak nie reguluje rynku i tego jak wygląda płaca w tej branży w zależności od kwalifikacji.


Topic author
Jan M.
Generał Broni
Generał Broni
Posty: 6364
Rejestracja: 19 paź 2015 13:38
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał/a podziekowań: 536 razy
Status: Offline

Re: Hit Hit Hit !

Postautor: Jan M. » 18 kwie 2018 18:21

Wartownik24 pisze:... dodajmy że chłopaki na GI w SS robili za 8.50/h. Gdyby nie wprowadzenie tej minimalnej, zapewne do dzisiaj by za tyle robili.


Małe tylko sprostowanie. 8,50 tylko na początek, potem stawka rosła. No chyba że mówimy o tych w załogach bez kwalifikacji.

Wróć do „Informacje / Tajemnice”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości