Reklama

Członek służby porządkowej

Awatar użytkownika

Topic author
DaroDarecki
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 08 sty 2018 19:24
Status: Offline

Członek służby porządkowej

Postautor: DaroDarecki » 08 maja 2018 17:11

Witam
Czy kwalifikowany pracownik ochrony musi mieć dodatkowy kurs "członka służby porządkowej ,aby móc pilnować porządku na imprezie masowej?


Jan M.
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 4935
Rejestracja: 19 paź 2015 13:38
Podziękował: 983 razy
Otrzymał/a podziekowań: 428 razy
Status: Offline

Re: Członek służby porządkowej

Postautor: Jan M. » 08 maja 2018 17:37

Tak, w teorii i w zgodzie z przepisami prawa.

Członek służby porządkowej - wpis + kurs członka służby porządkowej;
Członek służby informacyjnej - kurs służby informacyjnej.

W praktyce, różnie z tym bywa.

Awatar użytkownika

John Pluto
Plutonowy
Plutonowy
Posty: 160
Rejestracja: 08 maja 2014 22:32
Podziękował: 142 razy
Otrzymał/a podziekowań: 63 razy
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Członek służby porządkowej

Postautor: John Pluto » 08 maja 2018 17:49

Tak jest. Jak wspomniał kolega powyżej. Musisz ukończyć dodatkowy kurs: służby informacyjnej (np. stewarda), służby porządkowej lub kierownika ds. bezpieczeństwa. Teraz zaczyna się sezon i firmy będą coraz więcej sezonowo potrzebować ludzi na imprezy masowe. Często jest też tak, że firma, która potrzebuje ludzi organizuje takie kursy w zaprzyjaźnionych placówkach kształcenia. Godząc się na pójście na taki kurs należy tylko pamiętać, żeby sprawdzić, upewnić się czy firma która oferuje takie kursy ma do tego uprawnienia i jest zarejestrowana jako placówka kształecenia, bo wywalisz 200-300 zł i okaże się, że twój papier o uprawnieniach do imprtez masowych jest nic nie warty. Z tego co pamiętam kiedyś M&T organizował kursy i mieli oferty pracy na masówkach w całej Polsce.

Awatar użytkownika

ochrona22
Plutonowy
Plutonowy
Posty: 207
Rejestracja: 20 paź 2015 14:17
Podziękował: 34 razy
Otrzymał/a podziekowań: 28 razy
Status: Offline

Re: Członek służby porządkowej

Postautor: ochrona22 » 09 maja 2018 23:40

DaroDarecki pisze:Witam
Czy kwalifikowany pracownik ochrony musi mieć dodatkowy kurs "członka służby porządkowej ,aby móc pilnować porządku na imprezie masowej?


Pamiętaj również że członek służby porządkowej nie ma uprawnień do "pałki służbowej" na imprezie masowej.
(znam jeden ośrodek szkoleniowy co wprowadza ludzi w błąd w tej kwestii)
Bardzo często widać na stadionach jak chłopaki ganiają z pałami na pseudokibiców a później dziwne akcje się dzieją... [bigboss]

"służby porządkowe mogą użyć środków przymusu bezpośredniego, o których mowa w art. 12 katalog środków przymusu bezpośredniego ust. 1 pkt 1 lit. a i b, pkt 2 lit. a i pkt 12 lit. a tej ustawy." (ustawy o środkach przymusu bezpośredniego)

Wróć do „Imprezy Masowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość