Reklama

Obywatelskie przebudzenie tysięcy młodych Polaków. Obywatelskie nieposłuszeństwo. Warszawa

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 719 razy
Otrzymał/a podziekowań: 292 razy
Status: Offline

Re: Obywatelskie przebudzenie tysięcy młodych Polaków. Obywatelskie nieposłuszeństwo. Warszawa

Postautor: Cyborg » 02 sie 2018 22:31

tomaspienkowski pisze:Co natomiast dotyczy mojej osoby, miejsca pracy, wykształcenia i miejsca zamieszkania, to widzę, że mało wiesz na ten temat.

Nie ważne, jakie byś (faktycznie) miał bądź nie miał wykształcenie bądź pochodzenie, to nie daje Ci to prawa do nazywania innych ludzi "plebsem", bo nie masz żadnych argumentów żeby tak twierdzić !
tomaspienkowski pisze: A widzę, że Tobie na ten temat wiedzy nie wystarcza, aby podjąć w nim dyskusję.

Typowe, Twoje stwierdzenie.

Wszystko, oczywiście TY "wiesz" najlepiej. Włącznie z wiedzą na temat statusu i wykształcenia osób, do których ukierunkowane są działania na zebranie poparcia.

Nie da się z Tobą prowadzić żadnej dyskusji.

Awatar użytkownika

tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 90 razy
Otrzymał/a podziekowań: 257 razy

Re: Obywatelskie przebudzenie tysięcy młodych Polaków. Obywatelskie nieposłuszeństwo. Warszawa

Postautor: tomaspienkowski » 02 sie 2018 22:35

Taka ciekawostka, na którą niewiele osób zwraca uwagę, bo niewielu to interesuje. Od 01.01.2011 rządząca wówczas koalicja PO-PSL podwyższyła stawki podatku VAT o 1 pproc. Pierwotnie na 3 lata. To były czasy kryzysu, więc było to posunięcie poniekąd uzasadnione. Nie oceniam, czy słuszne, ale uzasadnione. Nie było w tej sprawie wyraźnego sprzeciwu opzycji, jaką wówczas był PiS. Było swego rodzaju poparcie (oczywiście takie, jakiego może udzielić opozycja). Po upływie 3 lat, czyli od dnia 01.01.2014 nadal rządząca koalicja PO-PSL przedłużyła okres ważności podwyższonych stawek VATu o kolejne 3 lata tłumacząc to tym, że gospodarka jeszcze jest za słaba, aby pozbawić budżet tych środków. Tu już było to działanie mniej uzasadnione, ale nadal nie oceniam, czy słuszne. W tym przypadku PiS grzmiał, że ta niedobra władza nie chce obniżyć podatku. No i jest problem. Bo po kolejnych 3 latach, czyli 01.01.2017 rządził PiS, a gospodarka miała się podobno rewelacyjnie, najniższy w historii deficyt budżetowy, najwyższy wzrost gospodarczy, a mimo to przedstawiciele PiS do dziś nic nie wspominają o perspektywie obniżenia VATu do stawek podstawowych. Nie zamierzają tego uczynić. O kwocie wolnej od podatku nie wspominam. Ponadto wprowadzone zostały podatki pośrednie, takie jak np bankowy, czy handlowy, z których wpływy finansują (choć niewystarczająco) wydatki socjalne. Trzeba albo być idiotą, albo zupełnie nie kojarzyć faktów, aby nie zauważyć, że te podatki, to płacą obywatele. Nie żadne banki i nie żadne markety, tylko ich klienci. Również ci, którzy dostają 500+. A jak przestaną dostawać 500+ (nawet jeśli jakimś cudem wystarczy na to pieniędzy, chociaż rząd sam twierdzi, że ich brakuje, to przecież dzieci w końcu dorosną), to nadal będą te podatki płacić. Nie jest więc tak, że dobroduszny rząd dał coś obywatelom, a ci za to winni są mu głosy w kolejnych wyborach. Jednakże obywatele, do których kierowana jest działalność obecnie rządzących się takimi sprawami nie interesują. Bardziej interesuje ich "robienie porządków" w sądownictwie (choć zapewne miażdżąca większość w ogóle nie wie, na czym owe "porządki" polegają), czy też pomniki Lecha Kaczyńskiego. To, co piszę nie jest dla nikogo obraźliwe, tylko są to obiektywne fakty. Jeżeli są one komuś niewygodne, to trudno, ale nie do mnie żal o to, tylko do samych faktów.
http://www.ochrona.wachter.pl

http://www.akademiabezpieczenstwa.net

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 02 sie 2018 22:55

tomaspienkowski pisze:tylko są to obiektywne fakty. Jeżeli są one komuś niewygodne, to trudno, ale nie do mnie żal o to, tylko do samych faktów.

Obiektywne fakty, to także to że przez 8 lat rządów PO-PSL, drastycznie spadły wynagrodzenia, a umowy o prace zastąpiono zleceniami !
Nikt nie zaprzeczy, że "stopa życiowa" zwykłych obywateli podniosła się od czasu objęcia rządów przez PiS.
Jak komuś to nie odpowiada, to niech zrzeknie się obecnej stawki godzinowej wprowadzonej przez PiS i minimalnej na umowę o pracę i dalej pracuje za 5 zł. na godzinę, albo za 1.250 zł na rękę, na umowę o pracę !

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 150 razy
Otrzymał/a podziekowań: 464 razy

Postautor: senex » 03 sie 2018 06:46

Oczywiście na potwierdzenie, że wynagrodzenia drastycznie spadły to posiadasz stosowne dane statystyczne? Bo jeśli są to tylko twoje subiektywne odczucia.
Wynagrodzenia rosły i rosną. Zarówno średnia krajowa jak i mediana, co roku podnoszona była i jest płaca minimalna, że przypomnę największy procentowy wzrost miał miejsce w roku 2008.Rosną dochody ludności. Tak samo rośnie PKB.
Obecnie rządzący jednak postawili na zmianę struktury wydatków. Wykorzystując koniunkturę gospodarczą, bez stosownego zaplecza, postawili na zwiększenie wydatków socjalnych. Cześć im i chwała za to, choć taki stan rzeczy nie będzie trwał wiecznie. Koniunktura gospodarcza się skończy i rządzący obudzą się z ręką w nocniku, bo samo uszczelnienie podatków nie wystarczy, lecz niezbędne są inwestycje w gospodarkę by ta przynosiła stałe zyski. Rządzący postawili w ostatnich wyborach na inny elektorat. Nie chcę powiedzieć, że mniej inteligentny, czy też mniej zaradny, lecz zdecydowanie gorzej sytuowany. Dali pieniądze za nic, za samo posiadanie dzieci. Powszechny jest trend zaniżania dochodów, porzucania pracy, aby tylko załapać się na świadczenie socjalne. W mode wchodzą jakieś prywatne ubezpieczenia, samodzielne odprowadzanie składki zdrowotnej, tylko po to by nie rejestrować się w urzędzie pracy a pracować najchętniej na czarno. Nie rzadkie są przypadki pracy za kilka złotych w charakterze różnej maści cieci, stróży czy dozorców. Oczywiście na czarno.
Poprzez świadczenia socjalne uwaga elektoratu została odwrócona od zmian jakie dokonują się w strukturach państwa, jak jest ludziom pomału odbierana wolność. I nie chodzi tutaj już nawet o zmiany w sądownictwie, czy powszechne hasło dekomunizacji nie mające wiele wspólnego z rzeczywistością bez mała 30 lat po upadku komuny. Te odbieranie wolności następuje poprzez małe zmiany, prawie niezauważalne, w obowiązującym prawie. Przykładem tego niech będzie gromadzenie i przetwarzanie dowodów uzyskanych z podsłuchów tzw. owoców zatrutego drzewa.
Każda przebyta do końca droga prowadzi dokładnie donikąd

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 03 sie 2018 07:17

senex pisze:Oczywiście na potwierdzenie, że wynagrodzenia drastycznie spadły to posiadasz stosowne dane statystyczne? Bo jeśli są to tylko twoje subiektywne odczucia.

W 2004 w moim województwie, na zleceniu zarabiało się 10 zł na godzinę - i to na umowę o pracę z pełnym zusem. Po 2010 roku, jak do władzy doszło PO-PSL, pracodawcy, odrazu zaczęli zastępować umowy o pracę zleceniami i zaniżać stawkę godzinową na zleceniu, aż zjechali do 5 zł na godzinę.
W OWC wartownik z 35 letnim stażem, zarabiał wtedy 1.600 zł na rękę, z dodatkami.
I nie mam zamiaru (po raz kolejny) wklejać tych danych. Wystarczy wejść w Google i bez trudu można wszystko znaleźć.
Na forach OWC też są komentarze z tamtych lat.

Odnośnie tego że wiek emerytalny podnieśli do 67 lat, też mam wkleić "link", żeby to udowodnić?

Niczego nie będę, wklejał, ani podawawał żadnych danych statystycznych.

Wiem jak wtedy było, bo pracowałem już w ochronie. To wystarczy.

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 03 sie 2018 07:31

POPRAWKA !
Cyborg pisze:W 2004 w moim województwie, na zleceniu zarabiało się 10 zł na godzinę - i to na umowę o pracę z pełnym zusem.

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: senex » 03 sie 2018 07:54

Czyli jednak są to tylko subiektywne odczucia niestety o niczym nie świadczący.
Cyborg pisze:Wiem jak wtedy było, bo pracowałem już w ochronie. To wystarczy.

Nie tylko ty pracowałeś w ochronie i nie tylko ty wiesz jak było. Jeśli coś dotyczy ciebie czy tam kogoś znanego ci osobiście nie znaczy, że dotyczy to wszystkich pracowników ochrony, ani nawet, że większości. Co więcej jak pisałem wszystkie dane statystyczne czy to GUS, czy Eurostatu wyraźnie i jednoznacznie wskazują na stały wzrost PKB i dochodów obywateli.
Cyborg pisze:Odnośnie tego że wiek emerytalny podnieśli do 67 lat, też mam wkleić "link", żeby to udowodnić?

Co chcesz mi udowodnić?
Że po wprowadzeniu niższego wieku emerytalnego są niższe emerytury, a cała masa ludzi mimo osiągnięcia wieku pracuje nadal.
Nie musisz mi tego udowadniać.

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 03 sie 2018 08:51

senex pisze:Nie tylko ty pracowałeś w ochronie i nie tylko ty wiesz jak było. Jeśli coś dotyczy ciebie czy tam kogoś znanego ci osobiście nie znaczy, że dotyczy to wszystkich pracowników ochrony,

Przypomnę Ci senex, bo może już zapomniałeś.

Link : http://wyborcza.pl/1,155287,19102234,gl ... iarze.html

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: senex » 03 sie 2018 09:45

I coś się zmieniło?

Awatar użytkownika

tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 90 razy
Otrzymał/a podziekowań: 257 razy

Postautor: tomaspienkowski » 03 sie 2018 10:50

Cyborg pisze:W 2004 w moim województwie, na zleceniu zarabiało się 10 zł na godzinę - i to na umowę o pracę z pełnym zusem. Po 2010 roku, jak do władzy doszło PO-PSL, pracodawcy, odrazu zaczęli zastępować umowy o pracę zleceniami i zaniżać stawkę godzinową na zleceniu, aż zjechali do 5 zł na godzinę.
W OWC wartownik z 35 letnim stażem, zarabiał wtedy 1.600 zł na rękę, z dodatkami.
I nie mam zamiaru (po raz kolejny) wklejać tych danych. Wystarczy wejść w Google i bez trudu można wszystko znaleźć.
Na forach OWC też są komentarze z tamtych lat.

Odnośnie tego że wiek emerytalny podnieśli do 67 lat, też mam wkleić "link", żeby to udowodnić?

Niczego nie będę, wklejał, ani podawawał żadnych danych statystycznych.

Wiem jak wtedy było, bo pracowałem już w ochronie. To wystarczy.

Co do tego, czy wiesz, jak wtedy było, to mam poważne wątpliwości. Nie wiem co prawda jak w Twojej okolicy, ale w mojej śmieciówki były popularne już w roku 2000. Ja pierwszą śmieciówkę podpisałem w 2002 i wtedy był to absolutny standard. W praktyce w większości branż człowiek bez znajomości, układów i jakiejś tam latami wyrobionej pozycji na rynku nie miał szans na umowę o pracę. Pracował albo na czarno, albo na śmieciówce.
Ponadto nie wiem, czy to widzisz, ale ta hołubiona przez Ciebie ustawa o minimalnej stawce dla śmieciówek (autorstwa PiS przecież) wręcz prawnie sankcjonuje zastępowanie śmieciówkami stosunku pracy zaś w ogóle nie gwarantuje realnego minimalnego wynagrodzenia. O tym już napisałem tyle, że więcej mi się nie chce.

Natomiast PO-PSL objęły władzę nie po roku 2010, tylko w 2007. Rok 2010 to czas rozpoczęcia światowego kryzysu finansowego, który był okazją do zamieszania na różnych polach gospodarki, w tym również na rynku pracy. I dotyczy to większej części świata, a nie tylko obszaru, w którym rządziły PO-PSL.
http://www.ochrona.wachter.pl

http://www.akademiabezpieczenstwa.net

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 1157 razy
Otrzymał/a podziekowań: 493 razy

Postautor: Jan M. » 03 sie 2018 12:56

Że po wprowadzeniu niższego wieku emerytalnego są niższe emerytury, a cała masa ludzi mimo osiągnięcia wieku pracuje nadal.

No ale teraz ludzie mają chociaż wybór. Mogą ale nie muszą. Jak np. już zdrowie odmówi posłuszeństwa.
To są różnice.

Co do wolności to się nie wypowiem bo nic takiego nie zauważam.

Ale ludzie !

Piastujecie jakieś stołki partyjne że tak się spieracie ?
:lol:

To są walki plemienne.
W Polsce jest półdemokracja.

Głosujesz a twoje głosy i tak proporcjonalnie przechodzą na pierwsze miejsce na liście partyjnej.
Daliście się wrobić w "walki plemienne".

Co wam z tego ?
Medale wam dadzą ?

Ha Ha Ha Ha hA hAAAAAAAAAAAAAAA........................................ [dziekuje]

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 03 sie 2018 14:15

senex pisze:I coś się zmieniło?

Nie wiem czemu udajesz że nie wiesz..

Link : http://www.postawnaswoim.pl/kariera/ile ... chroniarz/

Ile zarabia ochroniarz?
Przez Redakcja postawnaswoim.pl - 21 września 2015

Ile zarabia ochroniarz
Agent ochrony to zawód dla pasjonatów. Nie bez powodu mowa tu o pasji w kontekście wynagrodzeń jakie otrzymują pracownicy ochrony bowiem zarobki często oscylują wokół najniższej pensji krajowej.

Przeciętne zarobki agenta ochrony

Według danych przygotowanych przez firmę Sedlak & Sedlak, podanych na stronie wynagrodzenia.pl mediana zarobków ochroniarzy wyznaczona jest na poziomie 1 768zł brutto. 50% pracowników ochrony otrzymuje wynagrodzenie mieszczące się w przedziale od 1 664zł do 1 768zł brutto, a 50% tychże zarabia kwoty pomiędzy 1 768zł brutto, a 2 300zł brutto.

Znikomy procent zatrudnionych w branży security otrzymuje benefity. 10% uzyskuje opłacane przez pracodawcę ubezpieczenie na życie – NNW, 6% korzysta z karnetów na zajęcia rekreacyjno – sportowe, a 5% – z prywatnej opieki medycznej. To niewielkie apanaże w porównaniu z innymi grupami zawodowymi.

Najniżej zarabiają pracownicy bez licencji

Pracownicy, którzy nie posiadają licencji agenta ochrony przeważnie mają dużo niższe kwalifikacje, niekiedy są to osoby na emeryturze, którzy „dorabiają sobie” do świadczenia, czasem osoby młode, które chcą zdobyć doświadczenie zawodowe. Ich praca polega na nadzorowaniu budów, szkół, parkingów, dyskontów. Wynagrodzenie, jakie otrzymują pracownicy ochrony w tej grupie wynosi ok. 800zł netto. Stawka godzinowa za ich pracę waha się pomiędzy 4-5zł netto.

Już mnie trochę męczy, wklejanie tego samego, co było omawiane dwa lata temu.

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: senex » 04 sie 2018 05:56

Cyborg pisze:Nie wiem czemu udajesz że nie wiesz..

Kolego Cyborgu.
Wkleiłeś linku do artykułu z wyborczej gdzie między innymi czytamy:
Ochroniarze to dziś najgorzej opłacana grupa zawodowa na polskim rynku pracy

oraz kilka innych sloganów o zatrudnianiu emerytów, głodowych stawkach, braku bezpieczeństwa.
Zadałem pytanie, czy cos się zmieniło. Ty wklejasz link do badań Sedlaka. Co nie jest odpowiedzią na pytanie a jedynie potwierdza moja tezę wynikającą z pytania, że nic się nie zmieniło.
Nic się przez te trzy lata nie zmieniło.
Jako ogół byliśmy i jesteśmy najsłabiej zarabiającą grupą. Wprowadzenie stawki minimalnej ( masowo omijanej) nic w tej sprawie nie zmieniło. Ciecie, dozorcy, struże na budowach, mniejszych zakładach produkcyjnych jak zarabiali poniżej normy tak dalej zarabiają tylko w tym łańcuchu zatrudnienia został pominięty element agencji ochrony. Ludzie są zatrudniani bezpośrednio przez wykonawcę na jakieś części etatów a pracują znacznie ponad normę. Stawki minimalne dla wielu kwalifikowanych nic nie zmieniły, bo i tak zarabiali więcej. Nie można jednocześnie zaprzeczyć że wielu pracowników agencji ochrony zaczęło zarabiać lepiej. choć ja osobiście bardziej bym to przełożył ma ogólny brak pracowników.
Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę inny aspekt. Bo moim zdaniem 90% ludzi zatrudnianych w agencjach ochrony nie potrzebuje żadnych kwalifikacji. Ale to absolutnie żadnych. Otrzymanie wpisu to tylko formalność. I dlatego jako grupa społeczna o najniższych kwalifikacjach albo bez kwalifikacji zarabiamy najgorzej, a co więcej nasza praca własnie w tych 90% sprowadza sie do bycia w miejscu i czasie.

Wróć do „Imprezy Masowe”