Powodem agresji był jej ubiór - mylnie odczytany jako manifestacja poglądów LGBT. Częstochowa

Awatar użytkownika

Topic author
Epitet
Generał
Generał
Podziękował: 516 razy
Otrzymał/a podziekowań: 590 razy
Status: Offline

Powodem agresji był jej ubiór - mylnie odczytany jako manifestacja poglądów LGBT. Częstochowa

Postautor: Epitet » 24 sie 2019 06:33

Ochroniarz pobił kobietę za sweter - jak mylnie sądził - w barwach LGBT
Paweł Pawlik
30 lipca 2019 rok

Ochroniarzowi jednego z klubów w Częstochowie nie spodobał się sweter kobiety stojącej w kolejce do wejścia.
– W tym nie wejdziesz – miał powiedzieć, wskazując na wzór z kolorowym sercem.
Ostatecznie kobieta wylądowała na SOR-ze ze stłuczeniem głowy, skręceniem kręgosłupa szyjnego i spuchniętą twarzą.
Jak twierdzi, po ciosach zadanych przez ochroniarza.

link https://wiadomosci.onet.pl/kraj/czestoc ... zy/sksrx4n

W noc z soboty na niedzielę w kolejce do klubu Rura w Częstochowie stało ok. 20 osób.

Wśród nich była Karolina Krauze w towarzystwie przyjaciółki.
To nie była ich pierwsza wizyta w tym miejscu, znały je od lat, więc nie spodziewały się, że może je spotkać coś przykrego.

W pewnym momencie do kobiet podszedł ochroniarz.

– Powiedział, wskazując na mój sweter, że w tym nie wejdę i że mam wyp...lać.
Zdziwiłam się i zapytałam dlaczego.
Ponownie odpowiedział w wulgarny sposób i dorzucił, że nie jestem na swoim terenie – mówi w rozmowie z Onetem 34-latka.
Kobieta utrzymuje, że nie rozumiała, co mężczyzna miał na myśli.
Nie przyszło jej do głowy, że może chodzić o sweter z tęczowym sercem, które mężczyzna mylnie rozpoznał jako symbol LGBT.

Po przepychankach słownych – jak wynika z relacji kobiety – mężczyzna rzucił się na nią.

– Uderzył mnie najprawdopodobniej pięścią w twarz.
Krew z nosa, rozcięte usta.
Dostałam takich nerwów, że chciałam mu oddać, ale przewrócił mnie na ziemię i trzymał za szyję.
Ściągnęli go ze mnie dopiero jego koledzy z ochrony – opisuje Karolina Krauze.

Na miejsce wezwano policję i pogotowie.
Kobieta trafiła na SOR. Lekarz napisał w rozpoznaniu:
skręcenie i naderwanie stawów i więzadeł innych i nieokreślonych części szyi, stłuczenie głowy i szyi, rany tłuczone wargi dolej i górnej, skręcenie kręgosłupa szyjnego.

– Jestem w szoku po tym, co mnie spotkało.

Kupując kilka miesięcy temu ten sweter, ani przez chwilę nie skojarzył mi się z manifestowaniem czegokolwiek.
Mnie się skojarzył z bajką "Troskliwe misie", którą uwielbiałam w dzieciństwie. Jestem apolityczna, szanuję innych bez względu na poglądy, a jeśli coś mi nie odpowiada, to się od tego po prostu odcinam.
Jestem świadkiem, ale i ofiarą tego, że w Polsce mamy bardzo poważny problem, o którym nie miałam zielonego pojęcia, aż do dzisiaj – dodaje wstrząśnięta.

Policja ma nagranie z monitoringu

W niedzielę na Facebooku klub wydał oświadczenie w tej sprawie.
Przepraszają w nim poszkodowaną i zapewniają o gotowości udzielenia pomocy.

"Nie tolerujemy takich zachowań. Jesteśmy neutralni politycznie, etnicznie i kulturowo.
Nasze starania i wysiłki, jakie wkładamy w to, by nasi goście czuli się w naszym klubie dobrze i bezpiecznie, potrafi zniweczyć taka sytuacja" – napisano.

Natomiast z oświadczenia firmy zatrudniającej ochroniarza wynika, że mężczyzna został już zwolniony z pracy.
Właściciele klubu zdecydowali jednak o rozwiązaniu umowy z dotychczasowym partnerem.
Karolina Krauze zapowiada, że sprawa trafi do sądu.

Po nagłośnieniu incydentu, sprawą żywiej zainteresowała się częstochowska komenda.
Policja dysponuje już nagraniem z monitoringu klubu, na którym jednoznacznie widać, że to rosły mężczyzna zaatakował kobietę. Przesłuchani zostali też pierwsi świadkowie, którzy stojąc w kolejce, widzieli dokładnie całe zajście.
Wyznaczony został też prokurator, który zajmie się sprawą.

Ochroniarz jednego z klubów w Częstochowie miał pobić kobietę.

Z jej relacji wynika, że powodem agresji był jej ubiór - mylnie odczytany jako manifestacja poglądów LGBT

- Jestem świadkiem, ale i ofiarą tego, że w Polsce mamy bardzo poważny problem, o którym nie miałam zielonego pojęcia - relacjonuje

Przedstawiciele klubu przepraszają i rozwiązują umowę z firmą ochroniarską.

Sprawą zajmuje się policja.

Klub przekazał nagrania z monitoringu

Częstochowa to jest miasto kultu maryjnego.

Inne media na ten sam temat:

Do zdarzenia, które opisuje na Facebooku Karolina Krauze, doszło w nocy z 27 na 28 lipca w Częstochowie.
Kobieta postanowiła wówczas wyjść z koleżanką na miasto, by się rozerwać.
Na swój cel obrały Klub Rura.

link https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/s ... er/003n5rv

Twoja opinia o tym zdarzeniu?
Nie ma to jak jeść do syta, spać słodko i żyć beztrosko...

Awatar użytkownika

klansman
Pułkownik
Pułkownik
Podziękował: 53 razy
Otrzymał/a podziekowań: 367 razy

Re: Powodem agresji był jej ubiór - mylnie odczytany jako manifestacja poglądów LGBT. Częstochowa

Postautor: klansman » 24 sie 2019 08:27

Wariatów nie brakuje. Pamiętam jak 15 lat temu Spartan ochraniał większość klubów w Bielsku. Bramkarze również robili swoje selekcje, bili za byle co, nie raz sami byli bici. Strach było wchodzić do klubów gdzie przed wejściem stali goście z logiem Spartana.

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 934 razy
Otrzymał/a podziekowań: 359 razy

Re: Powodem agresji był jej ubiór - mylnie odczytany jako manifestacja poglądów LGBT. Częstochowa

Postautor: Cyborg » 24 sie 2019 11:55

Do ochrony klubów - z reguły - biorą zwykłych cieci bez kwitów. Bo kwalifikowany nie mógłby sobie pozwolić na to, ażeby bić ludzi (w tym kobiety) z byle powodu. Utrata uprawnień i zszargana opinia. O pracy jako kpof można już wtedy zapomnieć.

A posiadanie uprawnień kpof i świadomość konsekwencji z tym związanych, daje do myślenia, zanim się podejmie taki krok jak bezpodstawne bicie ludzi.

Awatar użytkownika

Topic author
Epitet
Generał
Generał

Postautor: Epitet » 28 sie 2019 07:25

Tutaj właściciel klubu ze swojej strony dopełnił należycie wszystkie formalności związane z ochroną obiektu.
Po prostu podpisał umowę z agencją ochrony i wszelkie sprawy wynikajace z ochroną obiektu spadają na agencję ochrony.

W postępowanu prokuratorskim i sądowym wystarczy. że tak zezna podczas przesłuchania w charakterze świadka i jego rola na tym się kończy.

Natomiast otwiera się pełna odpowiedzialność za wydarzenie ze strony agencji ochrony.
Nikogo nie będzie interesować, że są problemy kadrowe z rekrutacją pracowników ochrony przez agencję.
Idzie mi o takich pracowników co mają kwalifikacje do wykonywania zawody pracownika ochrony.
Po prostu agencja ochrony podjęła się wykonania zadania i nie sprostała.

Ciekawi mnie czy policja wystąpi o cofnięcie koncesji na wykonywanie ochrony dla agencji ochrony.

Awatar użytkownika

Topic author
Epitet
Generał
Generał

Postautor: Epitet » 28 sie 2019 07:26

Tutaj właściciel klubu ze swojej strony dopełnił należycie wszystkie formalności związane z ochroną obiektu.

Po prostu podpisał umowę z agencją ochrony i wszelkie sprawy wynikajace z ochroną obiektu spadają na agencję ochrony.

W postępowanu prokuratorskim i sądowym wystarczy. że tak zezna podczas przesłuchania w charakterze świadka i jego rola na tym się kończy.

Natomiast otwiera się pełna odpowiedzialność za wydarzenie ze strony agencji ochrony.
Nikogo nie będzie interesować, że są problemy kadrowe z rekrutacją pracowników ochrony przez agencję.
Idzie mi o takich pracowników co mają kwalifikacje do wykonywania zawodu pracownika ochrony.
Po prostu agencja ochrony podjęła się wykonania zadania i nie sprostała.

Ciekawi mnie czy policja wystąpi o cofnięcie koncesji na wykonywanie ochrony dla agencji ochrony.

Awatar użytkownika

Antymilicjant
Sierżant
Sierżant
Podziękował: 6 razy
Otrzymał/a podziekowań: 14 razy

Postautor: Antymilicjant » 28 sie 2019 11:56

Cyborg pisze:Do ochrony klubów - z reguły - biorą zwykłych cieci bez kwitów. Bo kwalifikowany nie mógłby sobie pozwolić na to, ażeby bić ludzi (w tym kobiety) z byle powodu. Utrata uprawnień i zszargana opinia. O pracy jako kpof można już wtedy zapomnieć.

A posiadanie uprawnień kpof i świadomość konsekwencji z tym związanych, daje do myślenia, zanim się podejmie taki krok jak bezpodstawne bicie ludzi.

Szanujàc oczywiscie profesjonalnych ochroniarzy którzy parajà sié zabeazpieczaniem klubów i dyskotek, niestety u nas w Polsce na bramkach stojà zabijaki których celem jest nawet prowokowanie do rékoczynów lub zaliczaniu latwych panienek. Zwróccie czasem uwagé, jak w kilku miejscach klubu, sà nalepione tasmà na podlodze niewielkie literki X : Miejsca widoczne lub niewidoczne w kamerach danego klubu lub dyskoteki.
1997-2000 Alan
2000-2002 Proxima
2002-2003 Protection
2003-2004 Sat-Guard
2004-2006 Solid Security
2006-2007 Domena
2007-2009 Van Guard,(Team leader)
2009-2015 Brinks Ireland ltd.(Site Supervisor)
2015-2016 Noonan (Site Supervisor)
2016- Koniec:)

Licencja POF1,2.
PSA Licence(Static,Licensed Premises,Cash-in-Transit).

Wróć do „Imprezy Masowe”