Technik ochrony fizycznej osób i mienia - za darmo!

Awatar użytkownika

Topic author
przydatni
Szeregowy
Szeregowy
Status: Offline

Technik ochrony fizycznej osób i mienia - za darmo!

Postautor: przydatni » 12 lut 2016 11:29

Chciałbyś nauczyć się elementów samoobrony?
Przejść bezpłatne wyszkolenie strzeleckie?

Mamy dla Ciebie bezpłatny kierunek:

Technik ochrony fizycznej osób i mienia

Okres nauki: 2 lata (cztery semestry)

Program nauczania:
• Podstawy prawa w ochronie osób i mienia
• Ochrona osób
• Konwojowanie
• Samoobrona i techniki interwencyjne
• Wyszkolenie strzeleckie
• Język angielski w ochronie osób i mienia
• BHP z elementami pierwszej pomocy przedmedycznej
• Podstawy ekonomii w ochronie osób i mienia
• Ochrona mienia i techniczne środki zabezpieczeń
• Zabezpieczenie imprez masowych
Zdobądź zawód w dwa lata, za darmo!
NIE PRZEGAP! REKRUTACJA TRWA!

Po ukończeniu szkoły tej absolwenci mogą ubiegać się o:
- wydanie licencji pracownika ochrony fizycznej II stopnia
- wydanie koncesji wymaganej do podjęcia działalności gospodarczej
w zakresie usług ochrony osób i mienia.
Uczymy praktycznie - zajęcia na strzelnicy,
samoobrona, techniki interwencyjne...
Część zajęć odbywa się poprzez e-learning! – nie wychodząc z domu!
Polub nas na Facebooku – kliknij! http://www.facebook.com/cosinus.warszawa
http://www.cosinus.pl

Chcesz wiedzieć więcej?
dzwoń pod poniższe numery telefonów:
22 620-04-91
22 625-03-39
22 619-30-27
509-819-461

Zapraszamy do zapisu:

ul. Łucka 13
Al. Jerozolimskie 125/127
ul. Ratuszowa 13
ul. Van Gogha 1

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 188 razy
Otrzymał/a podziekowań: 536 razy

Re: Technik ochrony fizycznej osób i mienia - za darmo!

Postautor: senex » 12 lut 2016 11:33

przydatni pisze:- wydanie licencji pracownika ochrony fizycznej II stopnia

LICENCJE WRÓCIŁY.
Każda przebyta do końca droga prowadzi dokładnie donikąd

Awatar użytkownika

tomato
Szeregowy
Szeregowy
Podziękował: 1 raz
Otrzymał/a podziekowań: 5 razy

Postautor: tomato » 12 lut 2016 12:39

W Łodzi w szkole Żak również prowadzą tego typu kierunki za darmo. Problem polega na tym że kierunek jest dostępny od 3 czy 4 lat a ani jeden rok nie został ukończony. Zapisuje się na kierunek np 15 osób którym zależy jedynie na papierku "uczącego się" a czy będzie to kierunek związany z ochroną czy pieczeniem babeczek to już mniej ich interesuje. W efekcie do końca semestru chodzi około 4 lub 5 osób. Szkole nie opłaca się prowadzić zajęć dla tak małej grupy i kierunek jest zamykany.
W efekcie końcowym chodzisz do szkoły przez rok poświęcając na to weekendy a zostajesz z niczym.

Tak niestety już u nas jest że jak jest coś za darmo to nikt tego nie szanuje.

inhetos
Major
Major
Podziękował: 29 razy
Otrzymał/a podziekowań: 92 razy

Postautor: inhetos » 12 lut 2016 12:56

przydatni pisze:Chciałbyś nauczyć się elementów samoobrony?
Przejść bezpłatne wyszkolenie strzeleckie?

Mamy dla Ciebie bezpłatny kierunek:

Technik ochrony fizycznej osób i mienia

Okres nauki: 2 lata (cztery semestry)

Program nauczania:
• Podstawy prawa w ochronie osób i mienia
• Ochrona osób
• Konwojowanie
• Samoobrona i techniki interwencyjne
• Wyszkolenie strzeleckie
• Język angielski w ochronie osób i mienia
• BHP z elementami pierwszej pomocy przedmedycznej
• Podstawy ekonomii w ochronie osób i mienia
• Ochrona mienia i techniczne środki zabezpieczeń
• Zabezpieczenie imprez masowych
Zdobądź zawód w dwa lata, za darmo!
NIE PRZEGAP! REKRUTACJA TRWA!

Po ukończeniu szkoły tej absolwenci mogą ubiegać się o:
- wydanie licencji pracownika ochrony fizycznej II stopnia
- wydanie koncesji wymaganej do podjęcia działalności gospodarczej
w zakresie usług ochrony osób i mienia.
Uczymy praktycznie - zajęcia na strzelnicy,
samoobrona, techniki interwencyjne...
Część zajęć odbywa się poprzez e-learning! – nie wychodząc z domu!
Polub nas na Facebooku – kliknij! http://www.facebook.com/cosinus.warszawa
http://www.cosinus.pl

Chcesz wiedzieć więcej?
dzwoń pod poniższe numery telefonów:
22 620-04-91
22 625-03-39
22 619-30-27
509-819-461

Zapraszamy do zapisu:

ul. Łucka 13
Al. Jerozolimskie 125/127
ul. Ratuszowa 13
ul. Van Gogha 1

Technik w Cosinusie to mimimalny wstęp do kwalifikacji.
Po tym specjalistą nikt jeszcze nie został tysiące ludzi ma technika ochrony
i kariery nie zrobili żadnej.
Trzeba mieć takie kwalifikacje do jakich inni nie mają.
Poniżej link do konkretnych kwalifikacji i konkretnego zawodu.
http://www.awf.poznan.pl/pl/rekrutacja- ... grupy-dysp

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: senex » 14 lut 2016 07:45

inhetos pisze:Poniżej link do konkretnych kwalifikacji i konkretnego zawodu.
http://www.awf.poznan.pl/pl/rekrutacja- ... grupy-dysp

A jak z tym konkretnym zawodem pójdę do WPA po wpis to mnie przypadkiem nie wyśmieją? [drapanie]

inhetos
Major
Major

Postautor: inhetos » 14 lut 2016 08:59

Tak na prawdę sam wpis na listę kwalifikowanych jest gówno warty. Całe budowanie expertyzy żeby mieć status urzędowo kwalifikowanego twa dwa miesiące. Kwalifikowanego często byle leszcz w bluzie dresowej obskoczy więc to kwalifikacje do ochrony tak naprawdę są niepraktyczne.
Zakładając że ktoś kończy swoje podnoszenie kwalifikacji na kursie dwumiesięcznym kwalifikowanego rokuje że skończy w robocie za 7 netto. Nie równaj dyplomu AWF Poznań który jest rozpoznawalny w PL i daje konkretne kwalifikacje na pracę za przyzwoita kasę i to nie tylko w PL z dyplomem z Cosinusa co otwiera furtkę to pracy za 7 złotych.
1.masz kwalifikacje nauczyciela wychowania fizycznego
mój dobry kolega uczy WF od około 10 lat jak przeliczyłby kasę
na godzinę ma 30 zł netto za godzinę pracy nie za 7 złotych jak po kursie kwalifikowanego w Cosinus .
Do tego trzynasta pensja , wakacje wolne , plusy tego sala gimnastyczna
za półdarmo i jeszcze dodaj do tego 3 tysiące z tytułu prowadzonych zajęć
karate kyokushin , sala za półdarmo kasę można wtedy ładna zarobić.
2. na specjalności wychowanie fizyczne w służbach dyspozycyjnych
masz konkretne przedmioty , testy pod pracę np. wojsku
Kurs kwalifikowanego to można zrobić Senex dodatkowo tylko że to nie buduje expertyzy
taki kurs każdy z ulicy zrobi w dwa miesiące więc papier nie ma prawie wartości jeśli przełożyć
to na pieniądze.

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: senex » 14 lut 2016 09:19

Jeśli masz zamiar pracować w ochronie osób i mienia najpierw kurs na kwalifikowanego potem reszta. Nie odwrotnie. Nie masz zamiaru pracować w ochronie nie musisz tego kursu robić. Reklamujesz coś co się może przydać, lecz warunkiem niezbędnym nie jest. Gdybym chciał być nauczycielem wychowania fizycznego ( nie chciałem) szukałbym stosownej szkoły.
To forum to nie jest cała branża ochrony. Ludzie piszący tutaj głownie pracują na podstawowych stanowiskach i rzeczywistość jest taka a nie inna. Nie wszyscy jednak. Pracowałem za stawki rzędu 80 -100 zl za godzinę, tak więc te 30 zł nauczyciela nie robi na mnie wrażenia. Dobrą kasę można trzepać wszędzie, w ochronie także. Więcej niekiedy zależy od człowieka i faktycznych kwalifikacji niż posiadanego papierka. Zbyt wielu spotykałem w ochronie i w swoim poprzednim miejscu pracy ludzi z wykształceniem wyższym np.po dendrologii lub piszących prace magisterskie z kultu maryjnego by do tego przykładać wielka miarę.

inhetos
Major
Major

Postautor: inhetos » 14 lut 2016 09:28

senex pisze:Jeśli masz zamiar pracować w ochronie osób i mienia najpierw kurs na kwalifikowanego potem reszta. Nie odwrotnie. Nie masz zamiaru pracować w ochronie nie musisz tego kursu robić. Reklamujesz coś co się może przydać, lecz warunkiem niezbędnym nie jest. Gdybym chciał być nauczycielem wychowania fizycznego ( nie chciałem) szukałbym stosownej szkoły.
To forum to nie jest cała branża ochrony. Ludzie piszący tutaj głownie pracują na podstawowych stanowiskach i rzeczywistość jest taka a nie inna. Nie wszyscy jednak. Pracowałem za stawki rzędu 80 -100 zl za godzinę, tak więc te 30 zł nauczyciela nie robi na mnie wrażenia. Dobrą kasę można trzepać wszędzie, w ochronie także. Więcej niekiedy zależy od człowieka i faktycznych kwalifikacji niż posiadanego papierka. Zbyt wielu spotykałem w ochronie i w swoim poprzednim miejscu pracy ludzi z wykształceniem wyższym np.po dendrologii lub piszących prace magisterskie z kultu maryjnego by do tego przykładać wielka miarę.

Coś Tobie się przewróciło Tobie w gowie [grin] jak porównujesz szkołę typu AWF do kultu Maryjnego
Coachingiem lepiej to się chłopie ty zajmuj [grin]

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: senex » 14 lut 2016 09:54

inhetos pisze:Coś Tobie się przewróciło Tobie w gowie jak porównujesz szkołę typu AWF do kultu Maryjnego
Coachingiem lepiej to się chłopie ty zajmuj

Jeśli nie umiesz czytać ze zrozumieniem, to mogę tylko stwierdzić, że bardzo mi przykro z tego powodu. Co do AWF natomiast to poszukaj sobie badań jak to szkoły wyższe w rym Twój kochany AWF kończyli ludzi z IQ na pograniczu normy i upośledzenia umysłowego. Zdobyć wiedzę, a umieć ja wykorzystać to dwie odmienne sprawy.

inhetos
Major
Major

Postautor: inhetos » 14 lut 2016 09:58

senex pisze:
inhetos pisze:Coś Tobie się przewróciło Tobie w gowie jak porównujesz szkołę typu AWF do kultu Maryjnego
Coachingiem lepiej to się chłopie ty zajmuj

Jeśli nie umiesz czytać ze zrozumieniem, to mogę tylko stwierdzić, że bardzo mi przykro z tego powodu. Co do AWF natomiast to poszukaj sobie badań jak to szkoły wyższe w rym Twój kochany AWF kończyli ludzi z IQ na pograniczu normy i upośledzenia umysłowego. Zdobyć wiedzę, a umieć ja wykorzystać to dwie odmienne sprawy.

Za chwilę stwierdzisz że wyższe IQ mają ludzie
po Cosinusie niż po Szkole Głównej Handlowej [kraty]

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: senex » 14 lut 2016 10:06

inhetos pisze:Za chwilę stwierdzisz że wyższe IQ mają ludzie
po Cosinusie niż po Szkole Głównej Handlowej

I nadal nie rozumiesz.
Przykre. :cry:

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 12 razy
Otrzymał/a podziekowań: 827 razy

Postautor: Razorblade1967 » 14 lut 2016 10:09

Szanowni Koledzy... Wasz spór w zasadzie wynika z tego, że podany link do tego AWF w zasadzie nie ma nic wspólnego z pracą w ochronie fizycznie, a ogłoszenie z Cosinusa w sumie trąci nieco śmiesznością - już przez sam fakt wspominania o licencji (no skoro tak mają uczyć, jak znają aktualne uregulowania prawne związanie z pracą w ochronie to faktycznie tchnie "profesjonalizmem" nauczania) oraz też przez to, że w zasadzie daje takie same uprawnienia do pracy w ochronie jak kurs, wpis na listę KPOF i zdanie egzaminu na dopuszczenie do broni w kategorii B - tylko, że trwa dwa lata, a nie dwa miesiące. Owszem dwuletnia szkoła da lepsze kwalifikacje do pracy niż dwumiesięczny kurs, ale w obliczu niskich stawek w ochronie i generalnie zapotrzebowania powodującego, że "biorą każdego", kto ma potrzebne dokumenty jest w sumie stratą czasu. Nawet w tym nielicznym procencie, gdzie mamy do czynienia z "poważną ochroną" (chodzi mi o kwestie rzeczywistych i poważnych zagrożeń, praktycznych potrzeb sprawności w posługiwaniu się bronią itd. ) to i tak, jak na całym świecie preferowani będą nie ci "po technikum ochroniarskim", a po prostu ludzie z przeszłością i to taką "odpowiednią" oraz "odpowiednimi" doświadczeniami w służbach mundurowych. I to też chyba nic dziwnego...

Owszem studia w AWF dają uprawnienia zawodowe nauczyciela WF (itp.) - tylko po co one komuś pracującemu w ochronie? Będą w sumie tam tyle samo warte co przysłowiowe magisterki z "logii" czyli zasadniczo nic. W życiu zdarzało mi się przyjmować niejednego pracownika do pracy w ochronie (WSO) i w sumie mało mnie przy tym interesowało czy ma wyższe, średnie czy zawodowe. Choć zdarzali mi się tacy z dyplomem magistra np. socjologia czy historia, to nie miało to kompletnego znaczenia.

Gdyby mi się trafił ktoś po AWF - to pewnie miałby mniejsze szanse, bo zacząłbym się zastanawiać czemu ktoś mogący pracować w zawodzie gdzie minimalna stawka zasadnicza zaczyna się od ok. 2300zł (i ma możliwość rosnąć znacząco wraz z zawodowym rozwojem do spokojnie ponad 3000zł - o innych dodatkach i różnych udogodnieniach nawet nie wspominam) chce pracować w zawodzie poniżej swoich kwalifikacji za stawkę zasadniczą nieco ponad 1500zł (z minimalnym przewidywanej wzrostem w razie ewentualnego awansu i przy pracy nie oszukujmy się mało prestiżowej i bardziej upierdliwej). Zacząłbym podejrzewać, że jakieś problemy ma ze sobą lub we współpracy z ludźmi... albo i gorzej. Nie dziwią mnie natomiast produkowani masowo magistrowie po mało poszukiwanych kierunkach w ochronie, bo ich jest tylu, że faktycznie imają się często prostych prac fizycznych (nawet dużo mniej wymagających niż ochrona fizyczna) i nic w tym dziwnego. Ot po prostu nie ma roboty w zawodzie dla tych masowo produkowanych magistrów często "od niczego" (bo cała kupa tych kierunków jest wymyślana sztucznie).

Nie wspominając już, że przy obecnej masowości "magisterek" to w zasadzie o niczym już one nie świadczą i nijak nie zauważam (a nie tylko z ochroną mam zawodowe doświadczenia) ich wyższości, w tym intelektualnej nad tymi co tego "papierka" nie mają... oczywiście nie mam tutaj na myśli ludzi kończących te "porządne" kierunki na renomowanych uczelniach czy ludzi z tytułami inżynierów.

Tak więc obawiam się, że spieracie się "o nic"...
To nie sztuka zginąć za Ojczyznę, sztuka spowodować by nieprzyjaciel oddał życie za swoją.

inhetos
Major
Major

Postautor: inhetos » 14 lut 2016 10:25

AWF nie jest tak prosto skończyć , trzeba się sporo wysilić.
Na dzienne bardzo ciężko się dostać na AWF Warszawka
średnio jedno na jedno miejsce siedmiu chętnych.
Ogólnie na tej uczelni jest rzeźnia.
Co do studiów znam człowieka który zarządza ochroną
w jednym z hoteli Gołębiewski . Teraz kończy studia na kierunku
turystyka i rekreacja specjalność zarządzanie hotelem
kierunek defakto nie związany z ochroną , ale taki wymóg
postawił dyrektor hotelu.

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 12 razy
Otrzymał/a podziekowań: 827 razy

Postautor: Razorblade1967 » 14 lut 2016 10:48

inhetos pisze:Teraz kończy studia na kierunku

Co jest zresztą całkowicie logiczne - biorąc pod uwagę stanowisko, które zajmuje i gdzie je zajmuje. Na tej samej zasadzie na kierowniczych stanowiskach w WSO w wojsku czy policji, preferuje się ludzi z doświadczeniem wojskowym i policyjnym - po prostu często oprócz specyficznej wiedzy z zakresu ochrony, bardzo przydatna jest ogólna i szczegółowa wiedza na temat funkcjonowania danej instytucji oraz specyfiki zarządzania i współpracy właśnie w takiej instytucji.
To nie sztuka zginąć za Ojczyznę, sztuka spowodować by nieprzyjaciel oddał życie za swoją.

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: senex » 14 lut 2016 11:04

Razorblade1967 pisze:Tak więc obawiam się, że spieracie się "o nic"...

Pewnie i masz racje o ile to można nazwać sporem, choć ja bym to nazwał nieco innym spojrzeniem na życie. Znam doktorantów z historii pracujących w policji, magistrów od dendrologii i kultu maryjnego. Kiedyś bardzo popularnym kierunkiem była administracja i taki pan miał wyższe magisterskie i jak podawał zawód wyuczony ( administratywista) to mało z krzesła nie spadałem. Potrafię zrozumieć doktorat z historii - to jego hobby, tak samo dendrologię, nie jestem w stanie zrozumieć ludzi zbierających papierki o wykształceniu, kursach, szkoleniach dla samego papieru a nie prezentujący "nic" swoja osoba. Chcą chyba w ten sposób pokazać swoja wartość, a niestety nie tędy droga. Już nawet wielkie korporacje zaczynają pomalutku odchodzić od zbierania papierków a stawiają na faktyczne umiejętności. Już miałem do czynienia np. z informatykami samoukami po technikum bez matury zarabiającymi naprawdę ładne pieniądze.
inhetos pisze:Co do studiów znam człowieka który zarządza ochroną
w jednym z hoteli Gołębiewski . Teraz kończy studia na kierunku

A mnie to wcale nie dziwi. Wbrew pozorom to ma bardzo wiele wspólnego. Pracujesz w ochronie hotelu a nie umieć nim zarządzać. Ja osobiście natomiast bym się zastanowił nad tym wymogiem dyrektora hotelu. To takie jego "widzi mi się" czy może z tym zarządzającym ochrona wiąże jakieś większe nadzieje. Np.zarządzanie ochrona sieci. Może to być istotne np.ze względu na dobór pracowników do ochrony w hotelu, bo w takich renomowanych hotelach spotyka się różne stanowiska w ochronie. W takim hotelu działania podejmowane przez pracowników ochrony winny być jak najbardziej dyskretne, goście hotelowi nie mają o niczym wiedzieć. I najciekawsze, ustawodawca nie wymaga tam kwalifikowanych, a zapewne z uwagi na ustawowe uprawnienia taki by się przydał.

Wróć do „Mazowieckie”