Szkolenie dla niekwalifikowanych pracowników ochrony

Awatar użytkownika

yachim
Major
Major
Podziękował: 8 razy
Otrzymał/a podziekowań: 107 razy
Status: Offline

Re: Szkolenie dla niekwalifikowanych pracowników ochrony

Postautor: yachim » 08 gru 2018 20:26

Poza tym jak szkolenie ma być jednodniowe i chce się w tym upchnąć jak najwięcej, to inaczej jak po "łebkach" nie da się tego zrobić.

Awatar użytkownika

klansman
Pułkownik
Pułkownik
Podziękował: 52 razy
Otrzymał/a podziekowań: 366 razy
Status: Online

Postautor: klansman » 08 gru 2018 20:31

Im większe miasto w którym taki kurs będzie się odbywać, tym wieksza szansa że znajdzie się grupa osób chętna na takie szkolenie, dlatego omijałbym małe mieściny. U mnie to nawet kursów na kwalifikacje nie ma, tu w ogóle niczego nie ma :-) Obstawiam że co dwudziesty niekwalifikowany byłby zainteresowany. Ciekawe czy trafiłem.

Awatar użytkownika

KarolWielki
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 55 razy
Otrzymał/a podziekowań: 51 razy

Postautor: KarolWielki » 08 gru 2018 20:39

Może wprowadzenie do zawodu kwalifikowanego pracownika ochrony
KarolWielki 33/6

Awatar użytkownika

Topic author
tomaspienkowski
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 95 razy
Otrzymał/a podziekowań: 276 razy

Postautor: tomaspienkowski » 08 gru 2018 20:40

yachim pisze:"Powinno zależeć pracodawcy, kontrahentowi".
W ochronie???? Przeważnie to zależy na jak natańszej usłudze (kontrahentowi) A pracodawca takie rzeczy załatwia w tri miga.

Nie do końca mogę się z tym zgodzić. Szczególnie kiedy chodzi o sklepy. Zwłaszcza te, które w historii już się sądziły z klientami o nadużycia ze strony ochrony.

yachim pisze:Pewna grupa tych niewykwalifikowanych może i jest, ale czy taka aby się w coś takiego angażować? A jak trzeba będzie włożyć parę złotych i poświęcić swój czas to ta chęć do wiedzy może im minąć. W sumie Twój wybór, optymizm w życiu to ważna rzecz.

Właściwie to nie zamierzam na tym robić interesu życia. Ale mamy zarejestrowaną placówkę szkoleniową, sprzęt jest, lokal jest, trochę pracy trzeba włożyć i można działać. Co do odbiorców, to stawiam głównie na osoby młode, które np studiują, a dorabiają sobie w ochronie i nie wiążą z tą pracą jakiejś dłuższej przyszłości, ale jednak chcą cokolwiek wiedzieć o tym, co robią.
http://www.ochrona.wachter.pl

http://www.akademiabezpieczenstwa.net

Awatar użytkownika

Topic author
tomaspienkowski
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: tomaspienkowski » 08 gru 2018 20:45

klansman pisze:Im większe miasto w którym taki kurs będzie się odbywać, tym wieksza szansa że znajdzie się grupa osób chętna na takie szkolenie, dlatego omijałbym małe mieściny. U mnie to nawet kursów na kwalifikacje nie ma, tu w ogóle niczego nie ma :-) Obstawiam że co dwudziesty niekwalifikowany byłby zainteresowany. Ciekawe czy trafiłem.

Narazie nie wybieram się z tym nigdzie poza Warszawę. A co dwudziesty, to raczej na wyrost. Ja daleki jestem od takich szacunków, ale myślę, że zdecydowanie mniej.

Inna sprawa, że jednym z elementów jest pierwsza pomoc, która przydatna jest do każdej pracy (nie tylko w ochronie), jak i w życiu.

Awatar użytkownika

yachim
Major
Major

Postautor: yachim » 08 gru 2018 21:08

tomaspienkowski pisze:
yachim pisze:"Powinno zależeć pracodawcy, kontrahentowi".
W ochronie???? Przeważnie to zależy na jak natańszej usłudze (kontrahentowi) A pracodawca takie rzeczy załatwia w tri miga.

Nie do końca mogę się z tym zgodzić. Szczególnie kiedy chodzi o sklepy. Zwłaszcza te, które w historii już się sądziły z klientami o nadużycia ze strony ochrony.

yachim pisze:Pewna grupa tych niewykwalifikowanych może i jest, ale czy taka aby się w coś takiego angażować? A jak trzeba będzie włożyć parę złotych i poświęcić swój czas to ta chęć do wiedzy może im minąć. W sumie Twój wybór, optymizm w życiu to ważna rzecz.

Właściwie to nie zamierzam na tym robić interesu życia. Ale mamy zarejestrowaną placówkę szkoleniową, sprzęt jest, lokal jest, trochę pracy trzeba włożyć i można działać. Co do odbiorców, to stawiam głównie na osoby młode, które np studiują, a dorabiają sobie w ochronie i nie wiążą z tą pracą jakiejś dłuższej przyszłości, ale jednak chcą cokolwiek wiedzieć o tym, co robią.

To chyba masz na myśli sklepy które mają własną ochronę. No to ile takich jest, jakiś znikomy procent. Studenciaki to podstawową wiedzę w necie znajdą. Czy będą chcieli bardziej w to wnikać? Jakoś nie mam przekonania. No ale może się mylę.

Jakby co 20 chciał przejść szkolenie którego nie musi, to musielibyśmy chyba mocno popuścić wodze fantazji.

Awatar użytkownika

Topic author
tomaspienkowski
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: tomaspienkowski » 08 gru 2018 21:19

@yachim
Nie chcę specjalnie rozpisywać się o strategii biznesowej i analizach rynku, ale zapewniam, że nie chodzi tylko o sklepy, które mają własną ochronę. Przy czym powtarzam, że nie zamierzam na tym robić interesu życia i nie spodziewam się tłoku. Nie o to w tym chodzi.

Na chwilę obecną (i tego dotyczy wątek) próbuję zoptymalizować tematykę.

Awatar użytkownika

jacek1758
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 72 razy
Otrzymał/a podziekowań: 30 razy

Postautor: jacek1758 » 08 gru 2018 21:21

Nie chce mi się wierzyć, że ktoś będzie chciał zapłacić za szkolenie tego typu. Fantastyka naukowa rodem z Lema.

Awatar użytkownika

Topic author
tomaspienkowski
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: tomaspienkowski » 08 gru 2018 21:26

Powtórzę. W chwili obecnej zbieram sugestie dotyczące tematyki. Nie jest moim celem dyskutować na temat zbytu na taką usługę, gdyż ostatecznie to i tak jest moja sprawa (i mojego wspólnika).

Jako ciekawostkę dodam, że w pewnym zakresie wstępnie przedstawiona tematyka obejmuje elementy obowiązkowe, ale tutaj nie o tym.

Awatar użytkownika

yachim
Major
Major

Postautor: yachim » 08 gru 2018 21:30

Masz już 4 tematy i 1 dzień. I chcesz jeszcze coś dodać. To będzie jednodniowa młócka której normalny człowiek nie zdzierży. I co po takim mieleniu wyniesie?
Sorry ale mnie to wygląda na akcję "parę złotych do domowego budżetu"

Awatar użytkownika

Topic author
tomaspienkowski
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: tomaspienkowski » 08 gru 2018 21:47

yachim pisze:Masz już 4 tematy i 1 dzień. I chcesz jeszcze coś dodać. To będzie jednodniowa młócka której normalny człowiek nie zdzierży. I co po takim mieleniu wyniesie?
Sorry ale mnie to wygląda na akcję "parę złotych do domowego budżetu"

Wystarczy napisać, że do przedstawionej tematyki nic nie trzeba dodawać. Wszystko, co ponadto, to zbędny komentarz. Ten wątek założyłem po to, aby zebrać sugestie dotyczące tego, jak zoptymalizować program szkolenia. Nie po to, aby tłumaczyć się z tego, ilu zbiorę chętnych, jaki człowiek zdzierży młóckę i co wyniesie. A widzę, że oprócz chyba 1 czy 2 komentarzy z sugestiami, to jakoś dyskusja skupia się na tym, jaki to chory pomysł i jak to nie będzie chętnych na to i w ogóle akcja "parę złotych do domowego budżetu".

Był taki czas, kiedy pisałem o tym, że prawodawcy projektując przepisy dotyczące ochrony nie konsultują ich z przedstawicielami tego zawodu. Dochodzę jednak do wniosku, że ciężko jest konsutować nawet program jednodniowego szkolenia. Może nie dlatego, że osoby te nie wiedzą, co w nim jest potrzebne, ale dlatego, że mają do powiedzenia dużo, tylko nie to, o co są pytani.

Awatar użytkownika

klansman
Pułkownik
Pułkownik
Podziękował: 52 razy
Otrzymał/a podziekowań: 366 razy
Status: Online

Postautor: klansman » 08 gru 2018 21:58

tomaspienkowski pisze:Dochodzę jednak do wniosku, że ciężko jest konsutować nawet program jednodniowego szkolenia. Może nie dlatego, że osoby te nie wiedzą, co w nim jest potrzebne, ale dlatego, że mają do powiedzenia dużo, tylko nie to, o co są pytani.

I to jest cały klimat tego forum. Odpalamy temat o jedzeniu, przechodzi w latanie a kończy się na spaniu. W międzyczasie rodzą się konflikty :-)

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 934 razy
Otrzymał/a podziekowań: 358 razy

Postautor: Cyborg » 08 gru 2018 22:00

tomaspienkowski pisze:Był taki czas, kiedy pisałem o tym, że prawodawcy projektując przepisy dotyczące ochrony nie konsultują ich z przedstawicielami tego zawodu.

Pracodawcy projektujący przepisy dotyczące ochrony?
Pierwsze słyszę..
Pracodawcy projektujący plany jak pracownika ochrony "walnąć w rogi", na kasę to już słyszałem.

Awatar użytkownika

Topic author
tomaspienkowski
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: tomaspienkowski » 08 gru 2018 22:12

Cyborg pisze:
tomaspienkowski pisze:Był taki czas, kiedy pisałem o tym, że prawodawcy projektując przepisy dotyczące ochrony nie konsultują ich z przedstawicielami tego zawodu.

Pracodawcy projektujący przepisy dotyczące ochrony?
Pierwsze słyszę..
Pracodawcy projektujący plany jak pracownika ochrony "walnąć w rogi", na kasę to już słyszałem.

Cyborg. Piszesz bzdury, przekręcasz czyjeś słowa, a następnie jęczysz jak Ci ktoś pojedzie. Jak z Tobą dyskutować?

Awatar użytkownika

yachim
Major
Major

Postautor: yachim » 08 gru 2018 22:17

Jak na jedniodniowy mityng, 4 tematy, to już jest za dużo. Nie wydaje mi się abyś o tym nie wiedział. Dodatkowo zastanawiasz się jeszcze co by tu dodać. Optymalizacja to raczej nie jest. Raczej maksymalizacja. I to ma być jakieś poważne szkolenie? Chcesz potem wmawiać ludziom że są dostatecznie przeszkoleni? Bo kwalifikowani przecież nie są.
Mógłbym tą uwagę "budżetową" zachować dla siebie. Ale napisałem abyś zdał sobie sprawę że ktoś też może odnieść takie wrażenie.

Wróć do „Mazowieckie”