Służba Ochrony Lotniska (SOL)

Awatar użytkownika

MajkelDżekson
Kapral
Kapral
Podziękował: 1 raz
Status: Offline

Re: Służba Ochrony Lotniska (SOL)

Postautor: MajkelDżekson » 06 mar 2021 08:58

Na stronie PPL już nawet termin na stanowisko mł. wartownika został zarzucony do 31.12.2021 r. Chyba zainteresowanie mega znikome ;).

Awatar użytkownika

yachim
Podpułkownik
Podpułkownik
Podziękował: 9 razy
Otrzymał/a podziekowań: 140 razy

Postautor: yachim » 06 mar 2021 10:13

Oni to już jak metro. Pracowników będą szukać na okrągło.

Awatar użytkownika

John Pluto
Sierżant
Sierżant
Podziękował: 205 razy
Otrzymał/a podziekowań: 103 razy

Postautor: John Pluto » 07 mar 2021 13:17

yachim pisze:Oni to już jak metro. Pracowników będą szukać na okrągło.

Niestety. W moich oczach zeszli na psy. Mnie się kiedyś wydawało, że SOL to "elitarna ochrona". Kiedyś miałem zamiar się starać o przyjęcie, nawet na jakiejś wstępnej rozmowie byłem w PPL kilka dobrych lat temu. I takich jak ja było więcej, znam nawet kilku. Zachęcało mnie zawsze środowisko lotniskowe, ludzie z całego świata, że można czasem komuś pomóc, wytłumaczyć, pogadać, itp. Były też oferowane dobre warunki finansowe i socjalne. Lubię też samoloty i pracę z ludźmi. Podobała mi się sama organizacja SOL, umundurowanie, itp. bo zawsze postrzegałem to jako umundurowaną i uzbrojoną służbę, która rzeczywiście jest prawdziwa, przydatna, potrzebna i ma konkretną rolę a nie jest jakimś koniecznym "picem na wodę i fotomontażem" jak niedopasowane umundurowaniem cienie albo wieszaki na galeriach handlowych i innych przybytkach. Wydawało mi się. Z czasem, jak śledzę ten wątek to okazuje się jednak, że od dłuższego czasu ten cały SOL to też kolejny ochroniarski fotomontaż. Ciągłe przetasowania, gry o stołki, zwolnienia, znajomości, zmniejszanie godzin, urojone wizje coraz to nowych zarządzających, oszczędności, itp. Jakież to wszystko normalne, przyziemne. Nic nowego a w dupę dostaje zawsze ten, który chce po prostu pracować. Szkoda. Są jeszcze ludzie, którym zależy. Widać jednak, że w PPL nie ma warunków i koncepcji. Pewnie lotnisko samo się ochroni a najlepiej jak zrobią ZPCHR, będą dotacje PFRON, prezesi będą wiecej zarabiać a pracownicy jeszcze mniej. To będzie wtedy tak jak trzeba.
"What's up man?...Nothing, same shit, different day...."

Awatar użytkownika

yachim
Podpułkownik
Podpułkownik

Postautor: yachim » 07 mar 2021 14:35

Jeszcze jakieś 10 lat temu,może trochę mniej, to była firma, to było coś. Od dobrych kilku lat ,to już jest tylko parodia. To doskonały przykład na to że z każdej formacji można zrobić dziadostwo. Wymogi aby ubiegać się o robotę, żadne. Kasa za taką pracę też żadna.

Awatar użytkownika

MajkelDżekson
Kapral
Kapral
Podziękował: 1 raz

Postautor: MajkelDżekson » 07 mar 2021 20:02

Ciekawe tylko czy to kwestia pandemii czy złego zarządzania. Ostatnimi czasy jak byłem na lotnisku odebrać znajomego to widziałem dużo młodych chłopaków w mundurach SOL. Nie zwróciłem uwagi na pagony, więc nie wiem czy to byli ci stażyści czy wartownicy. Ale sądząc po wieku raczej ci pierwsi.

Awatar użytkownika

sadookist
Szeregowy
Szeregowy
Podziękował: 4 razy
Otrzymał/a podziekowań: 1 raz

Postautor: sadookist » 07 mar 2021 20:32

przykre w sumie

Awatar użytkownika

Paweł Bilko
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 105 razy
Otrzymał/a podziekowań: 103 razy

Postautor: Paweł Bilko » 08 mar 2021 08:20

To mentalność ludzi przyjmowanych do takich firm z AO na stanowiska kierownicze. Po co jakość jak można taniej. Coś takiego widywałem na śląsku przy tworzeniu WSO - plany były fajne do czasu jak nie przyjęli dyrektora z AO i dziś pseudo ochrona jedyne co ma to umowę o prace plus nowe auta i nowe logo, a poziom bezpieczeństwa pod nowym WSO jest taki sam jak był. Żeby nie czepiać się tylko WSO to klient którego ochraniam ostatnio dopuścił na swoje obiekty 3 AO na terenie Polski i wszedł jeden z molochów. Do tej pory był trzymany poziom przy rekrutacji (70%+ z uprawnieniami, wiedzą i prezencją), a obecnie na części obiektów śmigają ludzie z PFRON - bo taniej i nagle klientowi to nie przeszkadza.
http://www.ornontowiceinfo.pl/

Awatar użytkownika

yachim
Podpułkownik
Podpułkownik

Postautor: yachim » 08 mar 2021 12:09

Tylko że w tym przypadku to raczej "strategia" firmy. Najpierw pogoniono długoletnich pracowników SOL. No mało to oni nie zarabiali,więc na co taki balast ? Potem stwierdzono że część zadań można przekazać agenturze. Następnie agenturę zastąpiono własnym tworem (ACS). Na stanowiskach kierowniczych to tam pojawiali się ludzie z przeszłością w GROM - ie. Czy ktoś z AO tam też trafił ? Wątpię. A nawet gdyby, to na pewno nie oni decydowali jak ma teraz wyglądać SOL.

Awatar użytkownika

Bolo
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 69 razy
Otrzymał/a podziekowań: 183 razy

Postautor: Bolo » 13 mar 2021 17:46

Paweł Bilko pisze:To mentalność ludzi przyjmowanych do takich firm z AO na stanowiska kierownicze.

Jak sam napisałeś to wina dyrektorów a nie średniej kadry kierowniczej, oni mają tylko realizować wizje "dyrektorów". Słupki zysków do góry, słupki kosztów w dół.
Miałem do czynienia z takim "biznesowym wizjonerem", dosłownie taki miał tytuł w pewnym projekcie. [o boze]

Awatar użytkownika

likwidator
Kapral
Kapral
Podziękował: 2 razy

Postautor: likwidator » 22 mar 2021 11:33

Był KONSALNET,teraz ACS a może będzie zupełnie co innego ??

Wróć do „Ranking Wewnętrznych Służb Ochrony”