Straz SGH

Awatar użytkownika

Topic author
KarolWielki
Porucznik
Porucznik
Posty: 583
Rejestracja: 10 lip 2016 13:49
Podziękował: 52 razy
Otrzymał/a podziekowań: 53 razy
Status: Offline

Straz SGH

Postautor: KarolWielki » 09 lis 2019 13:21

Zmiany, zmiany, zmiany - między innymi w funkcjonowaniu ochrony kampusu oraz serwisu sprzątającego. Wiosną bieżącego roku władze uczelni powołały do życia spółkę zależną, która tuż przed wakacjami zastąpiła zewnętrznego dostawcę usług. O zaletach takiego rozwiązania oraz planach na najbliższą przyszłość rozmawiamy z kanclerzem SGH, dr. Marcinem Dąbrowskim.

Jeszcze do niedawna SGH korzystała z outsourcingu w zakresie m.in. ochrony oraz sprzątania, jak robi to nadal wiele podobnych instytucji w Polsce. Skąd zatem pomysł powołania spółki i zrezygnowania z usług firmy zewnętrznej?

- Pomysł powołania spółki SGH wynikał po pierwsze z obserwacji innych uczelni - w szczególności zachodnich - w których pracownicy ochrony nie są zatrudniani przez firmę zewnętrzną, tylko tworzą tzw. Campus Watch - składający się z ludzi zaufanych w środowisku wewnętrznym - wspierających organizację życia uczelni. Po drugie - równie ważne - taka zmiana podyktowana była rosnącymi kosztami outsourcingu w Warszawie. Senat uczelni umożliwił nam powołanie własnej spółki zależnej, która może świadczyć usługi w zakresie m.in. ochrony oraz sprzątania. Oszczędności, które powstały w wyniku takiego ruchu, liczymy obecnie w setkach tysięcy złotych.

Zatem Straż Akademicka SGH zamiast ochrony i Serwis SGH w miejsce zewnętrznej firmy sprzątającej. Co zyskujemy dzięki takiej zmianie?

- Zachodni model Campus Watch, czyli obecnie Straż Akademicka SGH, ma zabezpieczyć nas m.in. przed ryzykiem płynącym ze zmian kadrowych w firmach ochroniarskich, w szczególności dotyczy to osób pracujących na portierniach i wydających klucze. Tu musimy mieć osoby godne zaufania, sprawdzone, w pełni zależne od nas, nie zaś od pośrednika, który decyduje np. o przeniesieniu pracownika w inne miejsce w zależności od aktualnych potrzeb jego firmy. Ponadto, w spółce zależnej SGH zatrudniamy osoby tak, aby miały godne warunki pracy, co niekoniecznie - jak wiemy - jest praktykowane na rynku. Zyskujemy też pewność, że mamy ludzi, którzy pracują dla nas i możemy na nich liczyć zawsze, nie tylko w kwestii ochrony, ale także w innych sytuacjach, które mają miejsce w życiu naszej społeczności akademickiej. Z podobnego założenia wychodzimy w przypadku serwisu porządkowego - Serwisu SGH.


https://gazeta.sgh.waw.pl/?q=aktualnosc ... serwis-sgh

Z tego co wiem daja etat+zlecenie jak na razie.
33

Awatar użytkownika

Bolo
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 3823
Rejestracja: 28 gru 2010 20:59
Podziękował: 67 razy
Otrzymał/a podziekowań: 181 razy
Status: Offline

Re: Straz SGH

Postautor: Bolo » 10 lis 2019 13:58

Szkoda, że jak sprzedawali pracowników parę lat wcześniej to nie myśleli o godności pracownika. Jedyny i prawdziwy powód to kasa, i wtedy i teraz.

Wróć do „Ranking Wewnętrznych Służb Ochrony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość