Służba Ochrony Lotniska (SOL)

Awatar użytkownika

pistol
Plutonowy
Plutonowy
Podziękował: 2 razy
Otrzymał/a podziekowań: 41 razy
Status: Offline

Re: Służba Ochrony Lotniska (SOL)

Postautor: pistol » 21 sie 2020 06:05

Gebels pisze:Pamiętajcie, że jak jest okazja i warunki wydymać na kasie ludzi, to będą chcieli to zrobić. Szkopuł czy będą ludzie za te stawki?

Nie chodzi o dymanie ludzi. W tej chwili lotniska są nierentowne, a rezerwy się kończą. Na utrzymywanie personelu w takiej ilości za takie pieniądze nie ma środków.

Awatar użytkownika

Gebels
Kapitan
Kapitan
Podziękował: 319 razy
Otrzymał/a podziekowań: 117 razy

Postautor: Gebels » 21 sie 2020 12:12

pistol pisze:
Gebels pisze:Pamiętajcie, że jak jest okazja i warunki wydymać na kasie ludzi, to będą chcieli to zrobić. Szkopuł czy będą ludzie za te stawki?

Nie chodzi o dymanie ludzi. W tej chwili lotniska są nierentowne, a rezerwy się kończą. Na utrzymywanie personelu w takiej ilości za takie pieniądze nie ma środków.

Lotniska ruszają powoli, góra o tym doskonale wie, i dlatego chcą ACS powierzyć jak najwięcej bo będzie taniej, a koronapretekst się znalazł.

Awatar użytkownika

Bolo
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 67 razy
Otrzymał/a podziekowań: 181 razy

Postautor: Bolo » 21 sie 2020 15:40

pistol pisze:

To niech samoloty sprzedadzą, szczególnie te, które nie mogą od dwóch lat latać.

Awatar użytkownika

pistol
Plutonowy
Plutonowy

Postautor: pistol » 21 sie 2020 16:16

Proste rozwiązania w prostych umysłach....Jak ja to lubię. Panowie, nic nie wiemy o bilansie spółki, prognozach rynku, aktualnym ebitda, nie wiemy nic. No ale oczywiście ktoś chce tego bidnego ochroniarza wydymać bo sprawia mu to przyjemność. Nie, zapewniam Was, że tak nie jest. Nikomu to przyjemności nie sprawia. Jakby było z czego, bez żadnej odpowiedzialności(!) płacić to by płacili, a i nawet takiego typu debilna myśl jak stworzenie ACSu by nie powstała.
To, że w naszej mentalności kurewsko-dorobkiewiczowskiej jest zawarte jebanie ludzi to inna sprawa. U nas każdy bardziej sprytny pajac uzurpuje sobie prawo do życia na wysokim poziomie kosztem innych (czytaj pracowników). System na to pozwala, ludzie za to nie ganią. W krajach zachodnich ludzie pokoleniami pracują na bogactwo, a u nas, myk, spryciarz chce to w 25 lat. Czym kosztem? Waszym. Ważne by na wahę do bentleya było. Ale to już moja osobista dygresja. Taki mamy klimat, jak to rzekła pewna skromna osoba. Ale jak komuś nie pasuję to polecam Finlandię, wszyscy mają po równo, nikt nikogo nie wydyma na centa. Byłem, widziałem. Serio tak jest ;-)

Awatar użytkownika

MajkelDżekson
Szeregowy
Szeregowy
Podziękował: 1 raz

Postautor: MajkelDżekson » 22 sie 2020 15:43

Cóż, rozwiązać łatwo, trudniej reaktywować. Ale z tego co słyszałem w wso takie jaja tylko ba Okęciu. Ze prywatny folwark. Żeby nie było, nie znam tego z autopsji... na własnej skórze doświadczyłem tylko olewki po uzyskaniu orzeczenia lekarskiego na stanowisko ml wartownika.

Awatar użytkownika

Bolo
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 67 razy
Otrzymał/a podziekowań: 181 razy

Postautor: Bolo » 22 sie 2020 19:56

Pistol, Ty nie tłumacz mi o prognozach rynku, bilansie spółki i innych pierdołach. Wytłumacz mi, dlaczego jeżeli robi to (PPL czy jak oni tam się nazywają) to jest git ale jak robi to prywatny podmiot to jest źle i do dupy?
Dla mnie jeżeli prezes i zarząd zaczynają oszczędności od zwalniania pracowników a nie dają przykładu np. obniżając sobie wynagrodzenie, to niczym nie różnią się od "prezesów" prywatnych firm.
Po prostu macie słabe związki zawodowe i dajecie sobą manipulować, weźcie przykład z górników. Górnictwo leży i kwiczy ale kasa się należy, i co nam zrobicie?

Awatar użytkownika

Antymilicjant
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 13 razy
Otrzymał/a podziekowań: 23 razy
Status: Online

Postautor: Antymilicjant » 23 sie 2020 10:15

Bolo pisze:Pistol, Ty nie tłumacz mi o prognozach rynku, bilansie spółki i innych pierdołach. Wytłumacz mi, dlaczego jeżeli robi to (PPL czy jak oni tam się nazywają) to jest git ale jak robi to prywatny podmiot to jest źle i do dupy?
Dla mnie jeżeli prezes i zarząd zaczynają oszczędności od zwalniania pracowników a nie dają przykładu np. obniżając sobie wynagrodzenie, to niczym nie różnią się od "prezesów" prywatnych firm.
Po prostu macie słabe związki zawodowe i dajecie sobą manipulować, weźcie przykład z górników. Górnictwo leży i kwiczy ale kasa się należy, i co nam zrobicie?

Bo takie niestety jest podejście zwiàzkòw zawodowych do POF. Skoro było (lub jest) Stowarzyszenie Pracownikòw Ochrony z jego głównym pomysłodawcà,ktòry w dobie Covida-19 pisze o “czasie pròby” zamiast starać się o “podniesienie godności” pracownika ochrony w postaci jego zarobkòw.
1997-2000 Alan
2000-2002 Proxima
2002-2003 Protection
2003-2004 Sat-Guard
2004-2006 Solid Security
2006-2007 Domena
2007-2009 Van Guard,(Team leader)
2009-2015 Brinks Ireland ltd.(Site Supervisor)
2015-2016 Noonan (Site Supervisor)
2016- Koniec:)

Licencja POF1,2.
PSA Licence(Static,Licensed Premises,Cash-in-Transit).

Awatar użytkownika

Axar
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 25 razy
Otrzymał/a podziekowań: 81 razy

Postautor: Axar » 23 sie 2020 15:19

Zwiazki zawodowe na Okęciu czy PPL( SOL) czy KB ACS to pic na wodę fotomontaż. Swoi ludzie co klepną wszystko co góra wymyśli i aby" cieci " trzymać krótko i zwaśnionych żeby nie było jedności.

Awatar użytkownika

Antymilicjant
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 13 razy
Otrzymał/a podziekowań: 23 razy
Status: Online

Postautor: Antymilicjant » 24 sie 2020 09:29

Axar pisze:Zwiazki zawodowe na Okęciu czy PPL( SOL) czy KB ACS to pic na wodę fotomontaż. Swoi ludzie co klepną wszystko co góra wymyśli i aby" cieci " trzymać krótko i zwaśnionych żeby nie było jedności.

Gòrnicy to takie zwiàzki starły by na proch lub w najlepszym razie wywieźliby na taczkach. I pomyśleć ile środkòw (przymusu bezposredniego:) dysponujà POF.
1997-2000 Alan
2000-2002 Proxima
2002-2003 Protection
2003-2004 Sat-Guard
2004-2006 Solid Security
2006-2007 Domena
2007-2009 Van Guard,(Team leader)
2009-2015 Brinks Ireland ltd.(Site Supervisor)
2015-2016 Noonan (Site Supervisor)
2016- Koniec:)

Licencja POF1,2.
PSA Licence(Static,Licensed Premises,Cash-in-Transit).

Awatar użytkownika

yachim
Podpułkownik
Podpułkownik
Podziękował: 8 razy
Otrzymał/a podziekowań: 128 razy

Postautor: yachim » 24 sie 2020 13:51

No to chyba teraz wiadomo czemu to stowarzyszenie ochroniarzy nie wypaliło. Większość założycieli (o ile nie wszyscy) pracowali i może pracują w tym zawodzie. A po roku czy dwóch (albo i więcej) liczba członków wynosiła 13 czy jakoś tak. Od razu wiedziałem że z nimi coś nie halo skoro nawet we własnych miejscach pracy nikt za nimi nie poszedł. Widać wszyscy wiedzieli co to za ancymonki. :). Czas próby i takie tam.

Awatar użytkownika

yachim
Podpułkownik
Podpułkownik
Podziękował: 8 razy
Otrzymał/a podziekowań: 128 razy

Postautor: yachim » 24 sie 2020 13:54

Antymilicjant pisze:
Axar pisze:Zwiazki zawodowe na Okęciu czy PPL( SOL) czy KB ACS to pic na wodę fotomontaż. Swoi ludzie co klepną wszystko co góra wymyśli i aby" cieci " trzymać krótko i zwaśnionych żeby nie było jedności.

Gòrnicy to takie zwiàzki starły by na proch lub w najlepszym razie wywieźliby na taczkach. I pomyśleć ile środkòw (przymusu bezposredniego:) dysponujà POF.

POF to dysponują wielkimi chęciami do roboty. Wypracują tyle godzin ile tylko praco lub zleceniodawca zapragnie.

Awatar użytkownika

MajkelDżekson
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: MajkelDżekson » 27 sie 2020 13:13

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc podepnę się pod ten z racji powiązań obydwu formacji. Mianowicie, chodzi mi o ACS. W dobie recesji i osłabienia dochodów portów lotniczych widzę, że ACS umieściło ogłoszenie na pracujpl w związku z rekrutacją na stanowisko operatora kontroli bezpieczeństwa. Dużo ludzi pisało tutaj, że czas SOL powoli dobiega końca, że ACS przejmuje kluczowe obowiązki na lotnisku. Czy jest tu ktoś, kto może wypowiedzieć się o tej SUFO? Czy tak samo żonglują ludźmi jak w przypadku SOLu? Dodam, że sam startowałem do SOL przed wybuchem epidemii i pomimo przejścia procesu rekrutacyjnego nie zostałem przyjęty do pracy. Czy tutaj tak samo lecą w kulki?

Awatar użytkownika

pistol
Plutonowy
Plutonowy

Postautor: pistol » 27 sie 2020 15:47

Daj sobie spokój z tym lotniskiem. Jak masz papiery to atakuj IPN, Tramwaje, NBP, Metro albo inne wso. Lotnisko to jebanina za pół darmo.

Awatar użytkownika

Axar
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 25 razy
Otrzymał/a podziekowań: 81 razy

Postautor: Axar » 27 sie 2020 18:04

MajkelDżekson pisze:Nie chcę zakładać nowego tematu, więc podepnę się pod ten z racji powiązań obydwu formacji. Mianowicie, chodzi mi o ACS. W dobie recesji i osłabienia dochodów portów lotniczych widzę, że ACS umieściło ogłoszenie na pracujpl w związku z rekrutacją na stanowisko operatora kontroli bezpieczeństwa. Dużo ludzi pisało tutaj, że czas SOL powoli dobiega końca, że ACS przejmuje kluczowe obowiązki na lotnisku. Czy jest tu ktoś, kto może wypowiedzieć się o tej SUFO? Czy tak samo żonglują ludźmi jak w przypadku SOLu? Dodam, że sam startowałem do SOL przed wybuchem epidemii i pomimo przejścia procesu rekrutacyjnego nie zostałem przyjęty do pracy. Czy tutaj tak samo lecą w kulki?
daj sobie spokój i piszę to jako osoba z lotniska. Tym bardziej od września mniej pracy. Mniej godzin mniej kasy

Awatar użytkownika

MajkelDżekson
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: MajkelDżekson » 27 sie 2020 20:14

Axar, a pracujesz w ACS czy SOL? No chyba dam sobie spokoj, zreszta i tak nie podobało mi się nieprofesjonalne podejście do samego procesu rekrutacji w SOL.

Wróć do „Ranking Wewnętrznych Służb Ochrony”