Służba Ochrony Metra (SOM)

Awatar użytkownika

robin11
Szeregowy
Szeregowy
Podziękował: 4 razy
Status: Offline

Re: Służba Ochrony Metra (SOM)

Postautor: robin11 » 04 lip 2018 21:07

Odświeżę temat. Ma ktoś jakieś info na temat tej formacji?
Zarobki, atmosfera w pracy itd.

Awatar użytkownika

John Pluto
Plutonowy
Plutonowy
Podziękował: 192 razy
Otrzymał/a podziekowań: 97 razy

Postautor: John Pluto » 04 lip 2018 22:05

robin11 pisze:Odświeżę temat. Ma ktoś jakieś info na temat tej formacji?
Zarobki, atmosfera w pracy itd.

Mam znajomego w SOM. Tzn. to dawny znajomy i ostatnio z nim rozmawiałem jakiś rok temu. Pytałem raz o SOM i od razu, na wstępie usłyszałem, że bez dobrych znajomości gdzieś w kadrach albo w jakimś dowództwie ZERO SZANS na pracę. [o boze] Więc rozmowę na temat SOM zakończyliśmy. Koleś pracuje tam już z 10 lat i z tego co wiem trzyma się "rękami i nogami" tej roboty zatem śmiem przypuszczać, że praca niezła. Tyle mogę na obecną chwilę powiedzieć.
"What's up man?...Nothing, same shit, different day...."

Awatar użytkownika

tomaspienkowski
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 95 razy
Otrzymał/a podziekowań: 276 razy

Postautor: tomaspienkowski » 05 lip 2018 04:42

John Pluto pisze:bez dobrych znajomości gdzieś w kadrach albo w jakimś dowództwie ZERO SZANS na pracę.

Bzdura. To nie te czasy.

John Pluto pisze:śmiem przypuszczać, że praca niezła.

Zależy co kto lubi. Nie jest ona najniżej płatna, ale za to wymagająca. Jednemu to odpowiada, a drugiemu nie. Takie "trzymanie się rękami i nogami" może być różnie rozumiane, ale nie wydaje mi się, żeby w aktualnej sytuacji na rynku człowiek z kwitami miał dać się pokroić aby ten etat utrzymać. Chociaż w sumie to naoglądałem się już takich takich elementów, które olewały robotę twierdząc, że niech się firma cieszy, że w ogóle on się zgadza przychodzić do pracy i niech nic ponadto nie wymaga, bo po niego pracodawcy ustawiają się w kolejce, a jak po jakiejś wpadce dochodziło do zwolnienia, to był płacz. Myślę jednak, że nie są to czasy, kiedy faktycznie było się czym zachwycać. Ja tam nie narzekam, ale zdarza się, że ludzie rezugnują po okresie próbnym lub nawet wcześniej, więc chyba aż takiej rewelacji to nie ma.
http://www.ochrona.wachter.pl

http://www.akademiabezpieczenstwa.net

Awatar użytkownika

John Pluto
Plutonowy
Plutonowy
Podziękował: 192 razy
Otrzymał/a podziekowań: 97 razy

Postautor: John Pluto » 05 lip 2018 08:22

tomaspienkowski pisze:
John Pluto pisze:bez dobrych znajomości gdzieś w kadrach albo w jakimś dowództwie ZERO SZANS na pracę.

Bzdura. To nie te czasy.

Zależy co kto lubi. Nie jest ona najniżej płatna, ale za to wymagająca. Jednemu to odpowiada, a drugiemu nie. Takie "trzymanie się rękami i nogami" może być różnie rozumiane, ale nie wydaje mi się, żeby w aktualnej sytuacji na rynku człowiek z kwitami miał dać się pokroić aby ten etat utrzymać. Chociaż w sumie to naoglądałem się już takich takich elementów, które olewały robotę twierdząc, że niech się firma cieszy, że w ogóle on się zgadza przychodzić do pracy i niech nic ponadto nie wymaga, bo po niego pracodawcy ustawiają się w kolejce, a jak po jakiejś wpadce dochodziło do zwolnienia, to był płacz. Myślę jednak, że nie są to czasy, kiedy faktycznie było się czym zachwycać. Ja tam nie narzekam, ale zdarza się, że ludzie rezugnują po okresie próbnym lub nawet wcześniej, więc chyba aż takiej rewelacji to nie ma.

Ja tylko w moim poście przekazałem to , co usłyszałem od tego mojego znajomego. Przyznam szczerze, że też mnie taki tekst trochę rozśmieszył, bo zabrzmiało to tak, jakby ten mój znajomy był "wybrańcem" a SOM to ogromnie "elitarna formacja". Korzystając z metra wiele razy, tak samo wiele razy obserwowałem pracowników ochrony SOM i na pierwszy rzut oka widać, że do głównych zadań należy patrolowanie peronu a na stacjach typu Młociny panowie po opuszczeniu przez pasażerów pociągu, wchodzą do wagonu i obcinają czy nikt nie został. Pewnie są i inne zadania i nie raz pewnie szarpaniny z "pasażerami". W każdym razie jedno mogę powiedzieć po obserwacji: przynajmniej umundurowanie wygląda godnie i można powiedzieć, że jest to WSO z prawdziwego zdarzenia, choć broni nie zauważyłem (ale wiem, że aby zostać pracownikiem SOM należy posiadać dopuszczenie).
"What's up man?...Nothing, same shit, different day...."

Awatar użytkownika

KarolWielki
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 55 razy
Otrzymał/a podziekowań: 52 razy

Postautor: KarolWielki » 05 lip 2018 12:39

John Pluto pisze:
tomaspienkowski pisze:

Bzdura. To nie te czasy.

Ja tylko w moim poście przekazałem to , co usłyszałem od tego mojego znajomego. Przyznam szczerze, że też mnie taki tekst trochę rozśmieszył, bo zabrzmiało to tak, jakby ten mój znajomy był "wybrańcem" a SOM to ogromnie "elitarna formacja". Korzystając z metra wiele razy, tak samo wiele razy obserwowałem pracowników ochrony SOM i na pierwszy rzut oka widać, że do głównych zadań należy patrolowanie peronu a na stacjach typu Młociny panowie po opuszczeniu przez pasażerów pociągu, wchodzą do wagonu i obcinają czy nikt nie został. Pewnie są i inne zadania i nie raz pewnie szarpaniny z "pasażerami". W każdym razie jedno mogę powiedzieć po obserwacji: przynajmniej umundurowanie wygląda godnie i można powiedzieć, że jest to WSO z prawdziwego zdarzenia, choć broni nie zauważyłem (ale wiem, że aby zostać pracownikiem SOM należy posiadać dopuszczenie).

Zamiast broni palnej zauważyłem paralizator, lecz w 100% nie jestem przekonany. Kolega Tomasz wie lepiej, w końcu jest fachowcem w tej WSO :).
Poza tym Strażnicy ganiają żuli, którzy zasypiają na ławeczkach w Metrze. Sam z rok temu widziałem jak Strażnik na przystanku "Dworzec Gdański" obezwładnił jakiegoś poje**, który chciał wskoczyć na tory. Na pewno dochodzi bardzo dużo chodzenia po danej stacji.
Aaa, i co do żuli to zazwyczaj jak żul stawia opór albo jest w stanie mocnego snu po soku z gumijagód, to wyprowadzany jest w kilku strażników, czasami z asystą policji.
KarolWielki 33/6

Awatar użytkownika

tomaspienkowski
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 95 razy
Otrzymał/a podziekowań: 276 razy

Postautor: tomaspienkowski » 05 lip 2018 15:23

Tak, na stacjach paralizatory na dopuszczenie (choć moim zdaniem to kwestia czasu). Natomiast na stacji technicznej (a każdy tam zaczyna) mamy broń palną. Tyle mogę powiedzieć nie ujawniając tajemnicy służbowej, bo tyle gołym okiem widać. Interwencji faktycznie jest sporo i nie wszystkim to pasuje. Dlatego też nie ma tłoku podczas rekrutacji. Ale jak ktoś ogarnięty, to daje sobie radę.
http://www.ochrona.wachter.pl

http://www.akademiabezpieczenstwa.net

Awatar użytkownika

blackx2
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: blackx2 » 09 lip 2019 17:38

Witam, czy ktoś mógłby powiedzieć odnośnie bieżącej rekrutacji do Straży Metra? Jakie jest w przybliżeniu wynagrodzenie?

Awatar użytkownika

yachim
Major
Major
Podziękował: 8 razy
Otrzymał/a podziekowań: 108 razy

Postautor: yachim » 09 lip 2019 17:47

Wypytałeś już chyba o wszystkie służby podczas swej aktywności na forum. Znalazłeś w końcu jakąś robotę czy brak Ci śmiałości? :)

Awatar użytkownika

blackx2
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: blackx2 » 09 lip 2019 19:01

yachim pisze:Wypytałeś już chyba o wszystkie służby podczas swej aktywności na forum. Znalazłeś w końcu jakąś robotę czy brak Ci śmiałości? :)

Jest jeszcze kilka, o które mogę zapytać... nic Ci do tego

Awatar użytkownika

yachim
Major
Major

Postautor: yachim » 09 lip 2019 22:07

Pytaj pytaj, może za kilka lat w końcu gdzieś się zaczepisz. [2smiech]

Awatar użytkownika

KarolWielki
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 55 razy
Otrzymał/a podziekowań: 52 razy

Postautor: KarolWielki » 11 lip 2019 12:03

Ja wiem jakie jest aktualne dla świeżego.
KarolWielki 33/6

Awatar użytkownika

Bolo
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 64 razy
Otrzymał/a podziekowań: 176 razy

Postautor: Bolo » 12 lip 2019 14:17

blackx2 pisze:
yachim pisze:Wypytałeś już chyba o wszystkie służby podczas swej aktywności na forum. Znalazłeś w końcu jakąś robotę czy brak Ci śmiałości? :)

Jest jeszcze kilka, o które mogę zapytać... nic Ci do tego

Startuj do wodociągów, organizują WSO więc potrzebują ludzi. Można aplikować na ich stronie.

Awatar użytkownika

yachim
Major
Major

Postautor: yachim » 12 lip 2019 17:24

A niby jak ma to zrobić skoro nie piszą nic o wynagrodzeniu. [grin]

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 934 razy
Otrzymał/a podziekowań: 359 razy

Postautor: Cyborg » 13 lip 2019 05:48

yachim pisze:A niby jak ma to zrobić skoro nie piszą nic o wynagrodzeniu. [grin]

Ma się cieszyć że ma dostać robotę, wynagrodzenie to "drażliwy temat".

Awatar użytkownika

klansman
Pułkownik
Pułkownik
Podziękował: 53 razy
Otrzymał/a podziekowań: 367 razy

Postautor: klansman » 13 lip 2019 11:01

Cyborg pisze:
yachim pisze:A niby jak ma to zrobić skoro nie piszą nic o wynagrodzeniu. [grin]

Ma się cieszyć że ma dostać robotę, wynagrodzenie to "drażliwy temat".

Cieszyć to by się mógł parę lat temu, teraz to firmy na kolanach błagają żeby się ktoś przyjął.

Wróć do „Ranking Wewnętrznych Służb Ochrony”