Konkurs na opracowanie i realizację projektu bezzałogowego systemu powietrznego oraz systemu morskiego. Warszawa

Awatar użytkownika

Topic author
Epitet
Generał
Generał
Posty: 16195
Rejestracja: 16 sty 2011 19:01
Podziękował: 546 razy
Otrzymał/a podziekowań: 603 razy
Status: Offline

Konkurs na opracowanie i realizację projektu bezzałogowego systemu powietrznego oraz systemu morskiego. Warszawa

Postautor: Epitet » 24 sty 2021 09:54

Wojskowi studenci stworzą nowe drony
31.12.2020

Ministerstwo Obrony Narodowej wspólnie z wojskowymi uczelniami wyższymi –Wojskową Akademią Techniczną, Akademią Marynarki Wojennej, Lotniczą Akademią Wojskową oraz Akademią Wojsk Lądowych– organizują konkurs na opracowanie i realizację projektu bezzałogowego systemu powietrznego (BSP) oraz bezzałogowego systemu morskiego (BSM) na potrzeby Wojska Polskiego.
Konkurs skierowany jest do podchorążych i cywilnych studentów oraz doktorantów uczelni wojskowych.
Wartość nagrody głównej w obu kategoriach – bezzałogowego systemu powietrznego i bezzałogowego systemu morskiego wynosi po 50 tys. zł.

link https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/ ... nowe-drony

Ogłoszony dziś konkurs ma na celu przede wszystkim opracowanie i realizację projektów bezzałogowych systemów, a także wspieranie, i rozwój potencjału badawczego.
Jednym z pozostałych celów jest zwiększenie zainteresowania studentów i doktorantów uczelni wojskowych w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań na rzecz bezpieczeństwa i obronności państwa.
Projekty BSP/BSM będą oceniane pod kątem możliwości śledzenia i rozpoznania celu, możliwości bojowych, możliwości monitoringu terenu oraz możliwości określonych pomiarów, np. poziomu zanieczyszczenia.

Rozstrzygnięcie konkursu, który składa się z II etapów nastąpi 8 czerwca 2021 roku (I etap do 31.01.2021 r., II etap 14.02.2021 r.).

***
Jednym z priorytetów Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej jest większe wykorzystanie potencjału polskich naukowców na rzecz Wojska Polskiego i polskiego przemysłu obronnego.
W Ministerstwie Obrony Narodowej trwają prace nad dokumentem określającym cele i kierunki badań naukowych na potrzeby obronności państwa w perspektywie 15-letniej.
Dokument przewidywać ma wykorzystanie potencjału nie tylko resortu obrony narodowej, ale również polskich naukowców, krajowych podmiotów naukowo-badawczych, kluczowych dla opracowania technologii na potrzeby Wojska Polskiego.

W 2020 roku szef MON powołał Departament Innowacji, którego jednym z zadań jest inicjowanie i tworzenie mechanizmów wsparcia polityki innowacyjności w środowisku naukowo-badawczym resortu, w tym organizacja konkursów mających na celu wsparcie działalności naukowo-badawczej.

Materiały

REGULAMIN KONKURSU O NAGRODĘ MINISTRA OBRONY NARODOWEJ ZA OPRACOWANIE KONCEPCJI I REALIZACJĘ PROJEKTU BEZZAŁOGOWEGO SYSTEMU POWIETRZNEGO (BSP) LUB BEZZAŁOGOWEGO SYSTEMU MORSKIEGO (BSM) DO ZASTOSOWAŃ ZWIĄZANYCH Z OBRONNOŚCIĄ I BEZPIECZEŃSTWEM PAŃSTWA
Regulamin.docx 0.06MB


Po prostu konkurs.
Nie ma to jak jeść do syta, spać słodko i żyć beztrosko...

Wróć do „Konkursy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość