Latarka Olight M20S G2 XPG - recenzja Radosław Turzański

Awatar użytkownika

Topic author
Turzan
Major
Major
Posty: 1386
Rejestracja: 30 wrz 2009 22:29
Lokalizacja: Wielkopolska\Bieszczady
Status: Offline

Latarka Olight M20S G2 XPG - recenzja Radosław Turzański

Postautor: Turzan » 04 mar 2013 14:54

Miałem niewątpliwą przyjemność przetestowania latarki Olight M20S Warrior, którą dostarczył mi sklep Militaria.pl.

Latarki tzw. taktyczne cieszą się coraz większym zainteresowanie wśród m.in. pracowników ochrony. Jednym z głównych powodów coraz większego zainteresowania jest jakość ich wykonania oraz możliwości jakie daje zastosowana w nich dioda Cree XP-G R5, która powoduje, iż latarka w swojej największej mocy i zasięgu do 250 m może pracować aż 1,5 godziny, a przy najmniejszej aż 150 godzin.

Olight model M20S G2 XPG 4.JPG


Na sam początek muszę powiedzieć, iż zaskoczyło mnie opakowanie w jakie latarka Olight M20S Warrior była zapakowana. Otóż była to bardzo funkcjonalna i praktyczna mała walizka co z pewnością pozytywnie wyróżnia ją od innych produktów tego typu. Latarka w swoim asortymencie zawierała etui, smycz, dodatkowe uszczelki i specjalny pierścień.

Olight model M20S G2 XPG 5.JPG


Olight model M20S G2 XPG 6.JPG


Olight model M20S G2 XPG 11.JPG


Przechodząc do sedna sprawy latarka Olight M20s Warrior to profesjonalna i bardzo wytrzymała latarka, odporna na wstrząsy, upadki, wodoodporna dzięki zastosowaniu gumowych oringów (zostało to potwierdzone w moich testach czego dowodem są wykonane przeze mnie zdjęcia oraz nagrania). Latarka ta jest mała i poręczna, a co za tym idzie idealnie leży w dłoni.

Specjalnie perforowany reflektor sprawia, iż latarka posiada bardzo dobry zasięg.

1.Test: Śnieg
Test polegał na wrzuceniu latarki Olight M20S Warrior w warstwę śniegu, gdzie następnie przez kilkanaście minut tam pozostawała. Po wyjęciu latarka nadal była sprawna, minusem tego testu był to, iż po wyjęciu ze śniegu była zimna, lecz nie wpływało to na jej funkcjonowanie.

Olight model M20S G2 XPG 7.JPG


Olight model M20S G2 XPG 8.JPG


Olight model M20S G2 XPG 9.JPG


http://www.youtube.com/watch?v=dABOytyp_bg

2.Test: Upadki
Test polegał na rzucaniu latarką o podłoże (lód, kostka brukowa) z wysokości około 1m, czyli np. po wypadnięciu z ręki lub z kieszeni. Po wykonaniu tego testu latarka nadal była sprawna i ku mojemu zdziwieniu nie było widocznych żadnych wyraźnych śladów upadku.

Olight model M20S G2 XPG 10.JPG


http://www.youtube.com/watch?v=W7zZUD4UpxQ

http://www.youtube.com/watch?v=n7vGI-gH5xE

3.Test: wodoodporność
Test polegał na zanurzeniu latarki w misce z wodą. Po wyjęciu z wody latarka nadal działa, a producent deklaruje, iż ciągłe zanurzenie latarki na głębokości do 1 m nie spowoduje jej uszkodzenia, więc spokojnie można ją nosić podczas deszczu na służbie.

Olight model M20S G2 XPG 13.JPG


http://www.youtube.com/watch?v=dor4f_7CDJE

Latarka Olight M20S Warrior została wyposażona w stalowy pierścień, który może służyć jako narzędzie do wybijania szyb w trakcie interwencji na służbie lub do samoobrony, pierścień można również zdemontować poprzez odkręcenie go od przedniej części latarki.

Latarka posiada 4 tryby świecenia
1. mała moc 10 lumenów
2. średnia moc 120 lumenów
3. pełna moc 420 lumenów
4. stroboskop

Olight model M20S G2 XPG 1 - 30m.jpg


Olight model M20S G2 XPG 2 - 50m.JPG


Olight model M20S G2 XPG 3 - 100m.JPGZmiana trybu świecenia odbywa się poprzez wciśnięcie bocznego przycisku w tylnej części latarki.
Latarka Olight M20S Warrior po wyłączeniu zapamiętuję ostatni tryb w jakim pracowała, a po włączeniu uruchamia się w zapamiętanym trybie.
Dodatkowo po wyłączeniu możemy użyć funkcji stroboskop wciskając boczny przycisk, niewątpliwie ta funkcja może być przydatna do samoobrony, gdyż skutecznie oślepia napastnika o czym naocznie się przekonałem. Przez dobre 30 sekund nie byłem w stanie widzieć co również powodowało utratę orientacji w otoczeniu.

Latarka zasilana jest 2 bateriami litowymi Cr123

Olight model M20S G2 XPG 14.jpg


Latarka jest wykonana na bardzo wysokim poziomie pod kątem jakości wykonania i niezawodności. Moim skromnym zdaniem każdy pracownik ochrony powinien być wyposażony w tego typu latarkę. Olight M20S Warrior jest w swojej klasie jedną z lepszych latarek na rynku biorąc pod uwagę cenę do jakości. Latarka Olight M20S Warrior to idealna latarka dla wszelkich służb mundurowych, pracowników ochrony, myśliwych oraz jako podręczna latarka do celów prywatnych.

Autor testu Radosław Turzański

Chcesz zostać testerem sprzętu dla pracowników ochrony? Zgłoś się na redakcja@portal-ochrony.pl
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Losy ludzkie są kręte jak drogi i ścieżki w Bieszczadach"

Wróć do „Nasze testy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość