Kradzież europalet w ochranianej fabryce tytoniowej. Kraków

Awatar użytkownika

Topic author
Epitet
Generał
Generał
Posty: 13988
Rejestracja: 16 sty 2011 19:01
Podziękował: 508 razy
Otrzymał/a podziekowań: 582 razy
Status: Online

Kradzież europalet w ochranianej fabryce tytoniowej. Kraków

Postautor: Epitet » 13 wrz 2018 09:31

Funkcjonariusze Komisariatu VIII Policji w Krakowie zatrzymali kilkanaście osób w sprawie kradzieży europalet o wartości co najmniej 60 000 zł.
12.09.2018 rok

Na trop nielegalnego procederu wpadli kryminalni z „Ósemki”, którzy od kilku miesięcy prowadzili czynności operacyjne w tej sprawie.
W ich wyniku policjanci ustalili mechanizm działania sprawców oraz wytypowali i zatrzymali kilkanaście osób zaangażowanych w przestępczy proceder.
Wśród 15 zatrzymanych (w wieku od 23 do 63 l.) znaleźli się magazynierzy i pracownicy administracyjni poszkodowanej spółki, a także kierowcy zatrudnieni przez podmioty z nią współpracujące.

link http://malopolska.policja.gov.pl/pl/akt ... e-osob-w-1

Jak wstępnie ustalono, proceder trwał od maja do końca sierpnia 2018 r.
W tym czasie sprawcy ładując do samochodów ciężarowych większą ilość palet, niż zadeklarowana w dokumencie przewozowym, wywieźli z terenu jednej z firm przemysłowych euro palety o wartości co najmniej 60 tys., które następnie sprzedali różnym nabywcom.

Materiał dowodowy zebrany w toku postępowania pozwolił na przedstawienie zarzutu kradzieży i traktowania tego jako stałego źródła dochodu (art. 278 § 1 kk w zw. z art.65 § 1 kk) 14 osobom (1 osoba została przesłuchana w charakterze świadka).
Podejrzanym grozi im do 7,5 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Nowa Huta wobec 11 osób zastosowała środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu kontaktowania się z podejrzanymi, zakazu opuszczania kraju oraz poręczeń majątkowych.


Obiekt ochraniany przez komercyjną agencje ochrony.
Złodzieje obeszli zabezpieczenia.

Brawo Policja.

Inne media na ten sam temat:


Kraków. 15 osób podejrzanych o kradzież palet wartych 60 tys. zł
Marcin Banasik

11 września 2018

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, szereg osób zatrudnionych tak w firmie „Philip Morris Polska S.A ” jak też w zewnętrznych firmach świadczących usługi na rzecz tej spółki, w okresie od maja 2018 roku do końca sierpnia 2018 roku, dokonuje kradzieży z magazynów firmy, dużej ilości tzw. „europalet” , których wartość oszacowano wstępnie na kwotę około 60.000 zł.
Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa dla Nowej Huty.

link https://gazetakrakowska.pl/krakow-15-os ... r/13484483

Europalety te, następnie po ich wywiezieniu z terenu firmy,były sprzedawane różnym nabywcom.
W toku czynności funkcjonariusze VIII Komisariatu Policji w Krakowie dokonali zatrzymania łącznie 15 osób, z czego 14 z nich przedstawiono zarzuty.
Wobec 11 z nich zostały zastosowane środki wolnościowe w postaci dozoru Policji, zakazu kontaktowania się z podejrzanymi, zakazu opuszczania kraju oraz poręczeń majątkowych.

- Proceder ten polegał na ładowaniu do samochodów ciężarowych większej ilości palet niż ta, która następnie była deklarowana na przepustce wyjazdowej.

Wstępne ustalenia wskazują na współpracę magazynierów, osób wystawiających przepustki oraz kierowców - mówi prok. Janusz Hnatko, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie.
Podejrzani przesłuchani w charakterze podejrzanych złożyli obszerne wyjaśnienia, które nie w pełni korelowały z ustalonym stanem faktycznym.
Za te czyny grozi im kara od 3 miesięcy do 7,5 lat pozbawienia wolności.Tutaj ochrona nie nadzorowała załadunku - tylko magazynierzy.
I to była ta luka w systemie zabezpieczenia obiektu.

link http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/kr ... id,tm.html

Cennik europalet:

link http://e-palety.eu/cennik

Aby uzyskać sumę skradzionych europalet - to ile ich musieli złodzieje wywieźć.

Plan ochrony do bani.
Nie ma to jak jeść do syta, spać słodko i żyć beztrosko...

Wróć do „Obiekty Przemysłowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości