Obchody

Awatar użytkownika

Topic author
Wyróżniony
Szeregowy
Szeregowy
Status: Offline

Obchody

Postautor: Wyróżniony » 21 cze 2020 11:54

Witajcie koledzy pracuje na obiekcie przemysłowym, na zmianie jestem sam obchody co godzina odbicie Czujek. Pytanie do was czy w burze muszę wychodzić na obchód ? Do okoła jest pełno wysokich drzew. Nie mogę znaleźć informacji na ten temat

Awatar użytkownika

Paweł Bilko
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 91 razy
Otrzymał/a podziekowań: 96 razy

Re: Obchody

Postautor: Paweł Bilko » 21 cze 2020 14:22

Obchody to normalna rzecz, tylko że ich celem nie jest odbicie (przynajmniej nie powinno być), a sprawdzenie podległego terenu.
http://www.ornontowiceinfo.pl/

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 200 razy
Otrzymał/a podziekowań: 568 razy

Postautor: senex » 22 cze 2020 07:09

Wyróżniony pisze: Nie mogę znaleźć informacji na ten temat

I nie znajdziesz.
Jest burza, nie wychodzę na obchód.
Telefonują, że kapsle nie odbite informuje, że burza.
Liczę się ze zmiana pracy.
Każda przebyta do końca droga prowadzi dokładnie donikąd

Awatar użytkownika

klansman
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 61 razy
Otrzymał/a podziekowań: 389 razy

Postautor: klansman » 22 cze 2020 07:27

senex pisze:

I nie znajdziesz.
Jest burza, nie wychodzę na obchód.
Telefonują, że kapsle nie odbite informuje, że burza.
Liczę się ze zmiana pracy.

Nie te czasy. U nas jest chłop co poszedł na emeryturę, z braku ludzi ściągli go spowrotem niemal błagając, ale na jego warunkach. Obiekt w kapcioszkach, ma być wyspany i nosa nie rusza poza portiernie. I siedzi sobie nic nie robiąc, nawet krzywo popatrzeć na niego nie można bo weźmie kurtkę i papa.

Awatar użytkownika

Axar
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 25 razy
Otrzymał/a podziekowań: 81 razy

Postautor: Axar » 22 cze 2020 09:33

U mnie w takiej sytuacji i lnformacja do kierownika/dowódcy że burza(nie lekki deszczyk) nie wychodzę na obchód Potwierdzenie zwrotne i większa czujność operatora kamer.

Dany zapis mieliśmy w dokumentacji posterunku ( z planu ochrony) nikt nikomu nie wydawał polecenia służbowego że ma iść na obchód terenu zew w czasie burzy.

Awatar użytkownika

Wouxus
Szeregowy
Szeregowy
Podziękował: 1 raz

Postautor: Wouxus » 22 cze 2020 10:26

Trzeba się szanować, u mnie na obiekcie już od 3 lat nie robimy obchodów.

Awatar użytkownika

malcin822
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 1 raz
Otrzymał/a podziekowań: 28 razy

Postautor: malcin822 » 22 cze 2020 17:40

Zapisu żadnego nie ma. Z tym, że każdy normalny przełoży, kierownik, dowódca nie będzie Ci kazał chodzić podczas burzy. Zresztą trzeba mieć coś z głową, żeby się narazac na pioruny. Zglaszasz i tyle.

Awatar użytkownika

Antymilicjant
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 12 razy
Otrzymał/a podziekowań: 21 razy

Postautor: Antymilicjant » 23 cze 2020 09:09

Wyróżniony pisze:Witajcie koledzy pracuje na obiekcie przemysłowym, na zmianie jestem sam obchody co godzina odbicie Czujek. Pytanie do was czy w burze muszę wychodzić na obchód ? Do okoła jest pełno wysokich drzew. Nie mogę znaleźć informacji na ten temat

W razie problemòw poproś o polecenie na piśmie. W większości przypadkòw to działa.
1997-2000 Alan
2000-2002 Proxima
2002-2003 Protection
2003-2004 Sat-Guard
2004-2006 Solid Security
2006-2007 Domena
2007-2009 Van Guard,(Team leader)
2009-2015 Brinks Ireland ltd.(Site Supervisor)
2015-2016 Noonan (Site Supervisor)
2016- Koniec:)

Licencja POF1,2.
PSA Licence(Static,Licensed Premises,Cash-in-Transit).

Awatar użytkownika

mtart
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 48 razy
Otrzymał/a podziekowań: 74 razy

Postautor: mtart » 23 cze 2020 16:09

Wyróżniony pisze:Pytanie do was czy w burze muszę wychodzić na obchód ? Do okoła jest pełno wysokich drzew. Nie mogę znaleźć informacji na ten temat

I informacji nie znajdziesz. A to czy musisz wszystko zależy od pracodawcy i Twojego podejścia do swej godności i to czy dajesz się wydymać. Ja osobiście trafiałem na takie pseudo-ochroniarskie firmy, że sami dranie pracowali. Obchody co 15-30 minut. I nie było zmiłuj. Lało i waliło piorunami, gradem czy marznącym deszczem - a co to szefa obchodziło? Było zimno w luj czy gorąco w luj też go to nie obchodziło! Jeszcze żeby zapewniał strój ochronny to zawsze coś ale nie. Sam sobie na zimę kupowałem grube buty śniegowce oraz spodnie narciarskie co by nie wymarznąć na nockach. A na deszcz gumowce i jeszcze inne zabezpieczenia. Tobie coś nie pasowało to dyscyplinarka i nara! W pewnym momencie mój organizm powiedział, że pierdzieli to wszystko i trafiłem do szpitala z ciężkim zapaleniem płuc. Dlatego nigdy w życiu więcej pracy w takim kołchozie jak firma pseudo-ochroniarska. Rzuciłem to dawno i dobrze mi z tym. Wolę normalną pracę a nie niewolnictwo. [o boze]
Po 2 latach niewolniczej pracy w pseudo-ochronie uwolniłem się i mam normalną pracę... [figielek] ale chętnie tu popatrzę co się dalej dzieje w tej całej "ochronie"... [okulary] no i czy ta instytucja jaką jest pseudo-ochrona kiedykolwiek będzie normalna i ludzka. [drapanie] Powodzenia! [zgoda]]

Awatar użytkownika

Bolo
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 67 razy
Otrzymał/a podziekowań: 181 razy

Postautor: Bolo » 26 cze 2020 18:51

Wouxus pisze:Trzeba się szanować, u mnie na obiekcie już od 3 lat nie robimy obchodów.

Co ma szacunek do wykonywania obchodów? Powinieneś z szacunku dla własnej osoby pójść na bezrobocie.

Awatar użytkownika

Bolo
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 67 razy
Otrzymał/a podziekowań: 181 razy

Postautor: Bolo » 26 cze 2020 18:56

Proszę, kodeks pracy:

Art. 210. KP
Prawo pracownika do powstrzymania się od wykonywania pracy
§ 1.
W razie gdy warunki pracy nie odpowiadają przepisom bezpieczeństwa i higieny pracy i stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia pracownika albo gdy wykonywana przez niego praca grozi takim niebezpieczeństwem innym osobom, pracownik ma prawo powstrzymać się od wykonywania pracy, zawiadamiając o tym niezwłocznie przełożonego.

Trzeba pamiętać, że rzadko kiedy burza (wyładowania zagrażające życiu) trwa dłużej niż 15-30 minut, to są zjawiska nagłe ale krótkotrwałe.

Wróć do „Obiekty Przemysłowe”