Reklama

Konstrukcja ogrodzeń w obiektach militarnych

Awatar użytkownika

Topic author
Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 710 razy
Otrzymał/a podziekowań: 288 razy
Status: Online

Konstrukcja ogrodzeń w obiektach militarnych

Postautor: Cyborg » 11 wrz 2018 08:05

Od dawna nurtuje mnie ta kwestia. I w związku z tym chciałbym poznać opinię innych kolegów.
Pytanie, które chcę postawić, kieruje głównie do tych, którzy ochraniają obiekty militarne.

Czy nie jest to, co najmniej dziwne że kontowniki z koncentrną albo z drutem kolczastym na górze ogrodzenia – które dodatkowo utrudniają wtargnięcie na teren chroniony – są skierowane do wewnątrz obiektu ?

Przecież, w ten sposób jakiś desperat, bądź inny intruz ma o wiele łatwiejsze zadanie.
Wystarczy że przerzuci kurtkę na drut kolczasty i bez kłopotu sobie przejdzie.

Miałem taki przypadek jak kibole GKM ganiali się, po meczu z kibolami APATORA - Toruń.
Tym sposobem wtargnęło nam ich wtedy dwóch.

Nie wiem jak Wy. Ale ja uważam, że jakby kontowniki z koncentrną albo z drutem kolczastym, były skierowane na zewnątrz obiektu, wejście tym sposobem stałoby się niemożliwe.

Awatar użytkownika

klansman
Major
Major
Podziękował: 25 razy
Otrzymał/a podziekowań: 279 razy
Status: Offline

Re: Konstrukcja ogrodzeń w obiektach militarnych

Postautor: klansman » 11 wrz 2018 08:17

Powinny być skierowane na zewnątrz obiektu. Czyżby ktoś bubla strzelił? Obiekty z którymi miałem styczność miały ma zewnątrz, ewentualnie miały dwa, wewnątrz i zewnątrz. Nie spotkałem się z opcją tylko wewnętrzną. W końcu to ma utrudnić przedostanie się a nie ułatwiać. No chyba że ma to jakiś cel, tylko jaki?

Awatar użytkownika

Topic author
Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 710 razy
Otrzymał/a podziekowań: 288 razy
Status: Online

Re: Konstrukcja ogrodzeń w obiektach militarnych

Postautor: Cyborg » 11 wrz 2018 08:22

Jeszcze, rok temu przerabiali stary płot i tak samo założyli, czyli do wewnątrz.

Wróć do „Placówki Publiczne”