Ciało kobiety odkryte przy aeroklubie przez pracownika ochrony. Świdnik

Awatar użytkownika

Topic author
Epitet
Generał
Generał
Podziękował: 522 razy
Otrzymał/a podziekowań: 591 razy
Status: Offline

Ciało kobiety odkryte przy aeroklubie przez pracownika ochrony. Świdnik

Postautor: Epitet » 31 sty 2020 21:32

Ciało kobiety odkryte przy aeroklubie
FA, MNIE
09.01.2020 rok

Pracownik ochrony odkrył na terenie aeroklubu w Świdniku zwłoki kobiety.
Na miejscu pracowała policja i prokuratura.
Ustalono dane zmarłej i prawdopodobną przyczynę zgonu.

link https://www.tvp.info/46120782/cialo-kob ... aeroklubie

Sprawę opisuje „Dziennik Wschodni”.
Zwłoki na terenie aeroklubu odkrył w środę rano jeden z ochroniarzy znajdującej się nieopodal firmy.

– Zostały ustalone dane personalne kobiety. Jest to mieszkanka Świdnika.
Nie wiemy, jak się tam znalazła i w jakich to było okolicznościach – przekazała prokurator Monika Bielesz z Prokuratury Rejonowej w Świdniku.

Dziennik twierdzi, że kobieta mogła być bezdomna, na co wskazywało jej ubranie.
Podejrzewa się, że nadużywała alkoholu.
W czwartek ma się odbyć sekcja zwłok.

– Wyniki będą w ciągu kilku dni.
Być może kobieta znajdowała się pod wpływem alkoholu.
Jest podejrzenie, że mogło dojść do wychłodzenia organizmu – dodaje prokurator.

Inne media na ten sam temat:

Zwłoki 73-letniej mieszkanki Świdnika znaleziono na terenie aeroklubu świdnickiego.
Śledczy przypuszczają, że kobieta mogła żyć na ulicy, zaś do jej śmierci mógł przyczynić się alkohol i temperatury poniżej zera.

link https://www.dziennikwschodni.pl/swidnik ... 58015.html

Zwłoki kobiety ujawnił w środę rano jeden z ochroniarzy z pobliskiej firmy – mówi podinspektor Paweł Leśny z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Na miejscu prokurator z udziałem technika sądowego i dochodzeniowca z policji dokonali oględzin.

– Zostały ustalone dane personalne kobiety. Jest to mieszkanka Świdnika.
Nie wiemy, jak się tam znalazła i w jakich to było okolicznościach – mówi prokurator Monika Bielesz z Prokuratury Rejonowej w Świdniku.

Ubranie kobiety sugeruje, że mogła to być osoba bezdomna. Choć mieszkała w Świdniku, to mogła od dłuższego czasu nie przebywać w swoim domu.

Na dziś zarządzona została sekcja zwłok kobiety.
Prokurator zleciła też wykonanie wyników badań krwi pod kątem zawartości alkoholu w organizmie.

– Wyniki będą w ciągu kilku dni.
Być może kobieta znajdowała się pod wpływem alkoholu.
Jest podejrzenie, że mogło dojść do wychłodzenia organizmu – dodaje prokurator prowadząca tę sprawę.

– Z tego rejonu miasta nigdy nie mieliśmy żadnych zgłoszeń ani informacji, że ktoś może potrzebować naszej pomocy – zapewnia Janusz Wójtowicz, komendant Straży Miejskiej w Świdniku.

Strażnicy miejscy sprawdzają wieczorami miejsca, w których przebywają lub istnieje podejrzenie, że mogą przebywać bezdomni.

– Sporadycznie odwozimy kogoś do domu – mówi Wójtowicz, bo jak przyznaje komendant świdnickiej Straży Miejskiej, miejscowi bezdomni nie do końca są bezdomnymi.
Na ulicę trafiają przez problemy z alkoholem.
– Większość z tych osób ma rodziny.
Zdarza się, taką osobą zajmie się jej brat czy siostra, choć nie zawsze bliscy się na to zgadzają – mówi Wójtowicz.

W związku z minusowymi temperaturami także w Lublinie patrole Straży Miejskiej i policji zwracają uwagę większą uwagę na bezdomnych.
– Policjanci sprawdzają pustostany.
Na bieżąco robią to dzielnicowi w ramach swoich zajęć – mówi kom. Kamil Gołębiowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.
– Także patrole, które są na mieście, od razu reagują, kiedy widzą osoby samotnie przesiadujące na ławkach w parkach czy na przystankach.

– W ostatnim czasie prowadzimy kontrole w miejscach, w których mogą czasowo przebywać bezdomni.
Obecnie każdej nocy jeździmy sprawdzić co dzieje się u pana przy ul. Romera – przyznaje Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej w Lublinie.
– I zastajemy tego mężczyznę na miejscu.
W środę rozmawialiśmy też z bezdomnymi w trzech innych miejscach na terenie miasta.

Nie potrzebowali one pomocy, ale przekazaliśmy im informację, gdzie mogą jej szukać.

Problem bezdomności i opieki nad bezdomnymi w okresie zimowym.
Tutaj ważna jest postawa pracownika ochrony.
Ujawnił i natychmiast powiadomił Policję.
Nie ma to jak jeść do syta, spać słodko i żyć beztrosko...

Awatar użytkownika

klansman
Pułkownik
Pułkownik
Podziękował: 60 razy
Otrzymał/a podziekowań: 380 razy
Status: Offline

Re: Ciało kobiety odkryte przy aeroklubie przez pracownika ochrony. Świdnik

Postautor: klansman » 01 lut 2020 12:58

Niezbyt przyjemne znalezisko. Ja kiedyś (podczas spaceru) natrafiłem na wisielca. Nie przyglądałem mu się zbytnio, nie chciałem żeby taki obraz utknął mi w głowie. Powiadomiłem policję, poczekałem aż przyjadą i poszedłem stamtąd.

Wróć do „Placówki Publiczne”