Ochrona dworca PKP

Awatar użytkownika

Topic author
Operator86
Szeregowy
Szeregowy
Podziękował: 3 razy
Otrzymał/a podziekowań: 1 raz
Status: Offline

Ochrona dworca PKP

Postautor: Operator86 » 14 maja 2022 11:59

Czołem wszystkim. Co myślicie o ochronie dworca PKP? Umundurowanie, kamizelki taktyczne,godziny pracy, stawka.. Ogólnie wszystko. U mnie w Krakowie w ochronie dworca pracuje się po 12 h, z czego są dwie przerwy po 15/20 min. I cały czas lazenie, czy to dzień czy to noc. Wg mnie to bez sensu tak łazić, po 7 8 h już tak nogi bolą że masakra, zmęczenie jest co raz większe że pod koniec to się już staje z nogi na nogę żeby dotrwać. Taki pracownik jest wyczerpany i to już nie jest ochrona tylko domeczenie służby. Wg mnie optymalnym systemem było by 2 h chodzić 2 w centrum monitoringu jako wsparcie w razie interwencyji i znów 2 h spacer itd. Człowiek nie był by tak zajechany i jakość ochrony by wzrosła. Oczywiście Ci o to wprowadzili nie chodzą tak tylko za biurka poszła decyzja. Co myślicie o tej pracy? Wg mnie niewdzięczna i bardzo męcząca. A stawka 17-20 zł na h. Podobno w Katowicach mają 19zl. A śpb, to wszystko co może mieć kpof bez dopuszczenia do broni.

Awatar użytkownika

PanNikt
Plutonowy
Plutonowy
Podziękował: 7 razy
Otrzymał/a podziekowań: 22 razy

Re: Ochrona dworca PKP

Postautor: PanNikt » 16 maja 2022 11:53

Nie rozumiem... Nie chcesz, za ciężko to nie pracuj. Czytając twoje wpisy na forum mam wrażenie, że dopiero zacząłeś pracę w tym pseudo zawodzie. Im szybciej zrozumiesz, że to co dobre dla ciebie nie ma dla firmy najmniejszego znaczenia, tym szybciej albo zrezygnujesz albo przestaniesz marudzić. Cyknij nie ma szans żeby 50 chłopa na obiekcie się zmówiło i o swoje stawki powalczyło a co dopiero mówić o zmianach w całej branży. Był już jeden co chciał wiece organizować, pod sejmem pikietować i o tym ilu mu kłody pod nogi rzucało to on sam ci może tylko powiedzieć. A niby wszyscy my są jedne i te same ciecie...

Awatar użytkownika

sadookist
Szeregowy
Szeregowy
Podziękował: 6 razy
Otrzymał/a podziekowań: 2 razy

Postautor: sadookist » 16 maja 2022 12:59

wszystko co tu pisza starsi koledzy to prawda i warto sie ich posluchac, nie marnowac czasu i zycia w tym kraju w pato ochronce

Awatar użytkownika

Topic author
Operator86
Szeregowy
Szeregowy
Podziękował: 3 razy
Otrzymał/a podziekowań: 1 raz

Postautor: Operator86 » 17 maja 2022 07:28

PanNikt pisze:Nie rozumiem... Nie chcesz, za ciężko to nie pracuj. Czytając twoje wpisy na forum mam wrażenie, że dopiero zacząłeś pracę w tym pseudo zawodzie. Im szybciej zrozumiesz, że to co dobre dla ciebie nie ma dla firmy najmniejszego znaczenia, tym szybciej albo zrezygnujesz albo przestaniesz marudzić. Cyknij nie ma szans żeby 50 chłopa na obiekcie się zmówiło i o swoje stawki powalczyło a co dopiero mówić o zmianach w całej branży. Był już jeden co chciał wiece organizować, pod sejmem pikietować i o tym ilu mu kłody pod nogi rzucało to on sam ci może tylko powiedzieć. A niby wszyscy my są jedne i te same ciecie...

Piszesz ze nie rozumiesz o nie chce ciężko.. To prawda, dlatego robię wszystko żeby nie pracować ciężko a zarobic

Awatar użytkownika

PanNikt
Plutonowy
Plutonowy
Podziękował: 7 razy
Otrzymał/a podziekowań: 22 razy

Postautor: PanNikt » 17 maja 2022 09:03

Operator86 pisze: dlatego robię wszystko żeby nie pracować ciężko a zarobic

Dlatego z takim podejściem cieciówka i to nie pierwszych lotów jest szczytem tego co osiągniesz...

Awatar użytkownika

Bolo
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 69 razy
Otrzymał/a podziekowań: 188 razy

Postautor: Bolo » 29 maja 2022 16:03

Operator86 pisze:
PanNikt pisze:Nie rozumiem... Nie chcesz, za ciężko to nie pracuj. Czytając twoje wpisy na forum mam wrażenie, że dopiero zacząłeś pracę w tym pseudo zawodzie. Im szybciej zrozumiesz, że to co dobre dla ciebie nie ma dla firmy najmniejszego znaczenia, tym szybciej albo zrezygnujesz albo przestaniesz marudzić. Cyknij nie ma szans żeby 50 chłopa na obiekcie się zmówiło i o swoje stawki powalczyło a co dopiero mówić o zmianach w całej branży. Był już jeden co chciał wiece organizować, pod sejmem pikietować i o tym ilu mu kłody pod nogi rzucało to on sam ci może tylko powiedzieć. A niby wszyscy my są jedne i te same ciecie...

Piszesz ze nie rozumiesz o nie chce ciężko.. To prawda, dlatego robię wszystko żeby nie pracować ciężko a zarobic

Zacznij inwestować w siebie, a pomysły o systemie 2/2 to złóż swojemu przełożonemu.

Awatar użytkownika

bodzio1488
Kapral
Kapral
Otrzymał/a podziekowań: 6 razy

Postautor: bodzio1488 » 05 cze 2022 15:05

Nie rozumiem zupełnie twego problemu. Narzekasz na system na najbardziej przesranym typie obiektu. To po co zgodziłeś się tam rzucić? Jak ci nie pasuje, to weź sobie za minimalna stawkę obiekt gdzie się nie nachodzisz tylko posiedzisz na tyłku, wystarczy trochę znać angielski i obsługę komputera, a już ci taki obiekt powinni zaoferować. Nie namęczysz się, a zarobisz podobnie, tyle ze trochę więcej godzin posiedzisz. A tutaj to musisz użerać się z bezdomnymi, narkomanami i złodziejami. Gdyby była istotna różnica w pensji, to bym jeszcze rozumiał ludzi, którzy tam idą, ale przy tych stawkach to istne frajerstwo. Tam gdzie ryzykujesz w każdej chwili swoje życie i zdrowie powinno być minimum 25 zyla na godzinę netto. Na prawie każdym biurowcu na recepcji płaca teraz z 16 zyla na godzinę i przeważnie jest to robota spokojna.

Wróć do „Placówki Publiczne”