Dziwny nawyk GI

Awatar użytkownika

Topic author
PAWW
Szeregowy
Szeregowy
Podziękował: 5 razy
Otrzymał/a podziekowań: 6 razy
Status: Offline

Dziwny nawyk GI

Postautor: PAWW » 14 sie 2019 01:42

Witam wszystkich serdecznie :) Chciałem poruszyć kwestię dosyć dziwnego nawyku Grup Interwencyjnych, którzy po przybyciu na dany obiekt po sygnale włamania działają w ten sposób, że jeden zostaje w aucie, a drugi gościu idzie sprawdzać obiekt. Spotkałem się już ze trzy razy z taką sytuacją. Jak dla mnie to trochę uchybienie w kwestii bezpieczeństwa, zupełnie jakby te załogi były dwuosobowe tylko dlatego, że tak muszą, bo są Grupą Interwencyjną :) Sytuacja sprzed dwóch dni której byłem świadkiem. W bardzo dużym i rozległym budynku szkoły podstawowej włączył się alarm ( z tego co zauważyłem to dzieciory z boiska szkolnego kopnęli piłką w okno i najwyraźniej zareagowała stłuczeniówka), szybko po 7 minutach przyjechała GI, zatrzymali się na parkingu przed szkołą i wysiadł tylko jeden gościu, poszedł na obchód sprawdzać obiekt, drugi siedział w samochodzie i już wypełniał papiery w teczce. Po mojemu to powinni obydwaj wyjść i sprawdzić obiekt, tym bardziej, że szkoła jest naprawdę duża. Ta AO ma jeszcze w tym rejonie oprócz dwuosobowej załogi jeszcze jeden jednoosobowy patrol. Równie dobrze mogli go wysłać, skoro i tak jeden gościu idzie sprawdzać obiekt. Kiedyś to samo zrobił Solid po przyjeździe na alarm włamaniowy do jednego z banków. Mam teraz pytanie do osób, które jeżdżą w Grupach Interwencyjnych czy często coś takiego jest praktykowane i ewentualnie dlaczego obiekt sprawdza tylko jedna osoba, podczas gdy druga siedzi w samochodzie? Dziękuje i pozdrawiam, Paweł

Awatar użytkownika

Paweł Bilko
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 79 razy
Otrzymał/a podziekowań: 82 razy

Re: Dziwny nawyk GI

Postautor: Paweł Bilko » 14 sie 2019 05:11

Wina może leżeć w ilości podległych obiektów.
http://www.ornontowiceinfo.pl/

Awatar użytkownika

PanNikt
Szeregowy
Szeregowy
Podziękował: 1 raz
Otrzymał/a podziekowań: 7 razy

Postautor: PanNikt » 14 sie 2019 11:04

Jako, iż kilka lat jeździłem na grupach postaram się koledze odpowiedzieć na dręczące go pytanie... ogólnie i najprościej chodzi o to, że ludzie mają wyj*bane na robotę :) jeśli z danego obiektu schodzi enty sygnał alarmowy to po cholerę dwóch ma się męczyć jak jeden może ogarnąć temat? Lenistwo i rutyna ludzi robiących na patrolach dłuższy czas jest wszędobylska...

Awatar użytkownika

klansman
Pułkownik
Pułkownik
Podziękował: 52 razy
Otrzymał/a podziekowań: 366 razy

Postautor: klansman » 14 sie 2019 11:51

PanNikt pisze:Jako, iż kilka lat jeździłem na grupach postaram się koledze odpowiedzieć na dręczące go pytanie... ogólnie i najprościej chodzi o to, że ludzie mają wyj*bane na robotę :) jeśli z danego obiektu schodzi enty sygnał alarmowy to po cholerę dwóch ma się męczyć jak jeden może ogarnąć temat? Lenistwo i rutyna ludzi robiących na patrolach dłuższy czas jest wszędobylska...

Otóż to. Na zmianie masz kilka podjazdów na tą samą firmę, za każdym razem okazuje się że to fałszywka to w końcu jedziesz tam tylko dla formalności. Inaczej wygląda sprawa z nowym obiektem, jeszcze nie znanym. Wtedy wchodzisz na niego z ostrożnością.

Awatar użytkownika

Topic author
PAWW
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: PAWW » 14 sie 2019 15:09

Bardzo dziękuje Panowie za wyjaśnienie. Czyli jednym słowem lenistwo, lenistwo i jeszcze raz lenistwo :) Tak myślałem, ale nie chciałem "głośno" mówić :D Problem w tym, że takie sytuacje zdarzają się również na obiektach, z których sygnał alarmowy przyjdzie może raz na ruski rok :) Oczywiście chodzi o sygnał Włamania. Tak się też zastanawiam, czy nie wynika to czasem z tego, że w takiej sytuacji z tą szkołą o jakiej pisałem wyżej, przyszedł tylko pojedynczy sygnał (pojedyncze naruszenie)? Dzieci uderzyły piłką w okno, okno całe, ale czujka stłuczenia szkła zareagowała, a nadajnik wysłał tylko raz sygnał naruszenia. Stacja monitorowania i tak bądź co bądź ma kontakt z GI, więc może im to przekazać. Gdyby intruz plątał się po obiekcie, naruszenie przyszłoby parę razy. I tutaj w przypadku AO osobiście nie widzę nic złego, aby utrzymywać załogi mieszane (GI 2 osobową, oraz Patrol jednoosobowy - w moim mieście również uzbrojony). W takich przypadkach, gdzie jakaś czujka zareaguje tylko raz i zostanie wysłane pojedyncze naruszenie, wiemy niemal na 95%, że alarm jest fałszywy. Wtedy osobiście nie widzę nic złego, aby wysłać jednego gościa na taki obiekt, a GI (oczywiście dwuosobową) mieć na tzw. cięższe przypadki (sygnał napadu, alarm włamaniowy zweryfikowany - wielokrotne naruszenie strefy). W moim mieście Patrole jednoosobowe wykonują też podjazdy prewencyjne i kontrolne do obiektów. Co o tym myślicie? :) Pozdrawiam, Paweł

Awatar użytkownika

PanNikt
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: PanNikt » 14 sie 2019 19:27

Wiesz to co myślisz o czymś takim a tak zwana proza życia (zwana również ekonomią) to dwie zupełnie różne rzeczy... lider rynku jest w tak beznadziejnej sytuacji kadrowej, że najnormalniej w świecie coraz częściej nie jest w stanie obsadzić dwuosobowych patroli (i to tych bez broni) brak chętnych, śmieszne stawki, coraz częściej trafiające się niebanalne osobości nienadające się do cieciowania sprawiają,że patrole jednoosobowe będą coraz częściej widywane. Ale to tylko moja opinia...

Awatar użytkownika

klansman
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: klansman » 14 sie 2019 20:47

PanNikt pisze:patrole jednoosobowe będą coraz częściej widywane. Ale to tylko moja opinia...

Nie będą a są. U mnie w mieścinie aktualnie nie ma już ani jednego GI.

Awatar użytkownika

PanNikt
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: PanNikt » 14 sie 2019 20:50

To u mnie w mieście są jeszcze ze dwie firmy które jako tako trzymią poziom i mają ludzi pod bronią ale są to lokalne firemki działające w rejonie dwóch miast i powiatu...

Awatar użytkownika

Topic author
PAWW
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: PAWW » 15 sie 2019 00:55

To u Was panowie patrole jednoosobowe nie są uzbrojone? W moim mieście AO o której wspominałem patrol jednoosobowy też jest uzbrojony. Solid też trzyma poziom i posiada GI (oczywiście z bronią) oraz patrol jednoosobowy też z bronią. Dziwne trochę jest dla mnie to, że patrol jednoosobowy może nie być uzbrojony. Już jestem w stanie przeboleć to, że to jedna osoba (tzw. Patrol Interwencyjny), ale że bez broni? Jak wtedy sprawa wygląda z sygnałem Napadu z obiektu i co może w sytuacji realnego zagrożenia zrobić jeden facet uzbrojony co najwyżej w dobry humor? :D

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 934 razy
Otrzymał/a podziekowań: 359 razy

Postautor: Cyborg » 15 sie 2019 07:06

Do naszej JW, czasami przychodzą dorabiać pracownicy ochrony z GI. Mamy przez nich same kłopoty.
Wszczynają kłótnie z komendantem i służbą dyżurną. Przychodzą na dwie trzy dyżury w miesiącu, a my wszyscy musimy potem przez nich cierpieć.

Ostatnio była rozmowa z dyrektorem regionalnym i komendantem ochrony JW.
Doszliśmy do wniosku, ażeby ich nie zatrudniać, bo im się chyba wydaje że mają jakieś większe uprawnienia i prawa niż my.

Tymczasem są takimi samymi pracownikami ochrony jak my wszyscy. A dyrektor podkreślił, że nazywa GI jest nie na miejscu.
Takie "twory" powinny nosić nazwę GK, czyli "grupa kontrolna" (widziałem już takie oznaczenia na pojazdach). Gdysz ich zadaniem jest, głównie sprawdzenie co się dzieje i powiadomienie policji - i to policja podejmuje interwencję.

A to że oni sami często próbują "interweniować", to jest tylko czyste "kozaczenie" z ich strony.

Bo tak naprawdę nie jest to prawnie wymagane.

Awatar użytkownika

Antymilicjant
Plutonowy
Plutonowy
Podziękował: 6 razy
Otrzymał/a podziekowań: 11 razy

Postautor: Antymilicjant » 15 sie 2019 07:19

Problem polega równiez na tym ze "kozaczenie" jest czasem wymagane przez kierownictwo firmy w ramach "gminnej reklamy": "Nie trzeba traciç czasu na powiadamianie Policji skoro wyslemy na interwencjé Yaris G(T)I dwójké Rambo (lub jednego) , którzy sami opanujà sytuacjé za pomocà specjalnego sprzétu oraz opanowanych zawodowo sztuk walki uliczno- barowych.
1997-2000 Alan
2000-2002 Proxima
2002-2003 Protection
2003-2004 Sat-Guard
2004-2006 Solid Security
2006-2007 Domena
2007-2009 Van Guard,(Team leader)
2009-2015 Brinks Ireland ltd.(Site Supervisor)
2015-2016 Noonan (Site Supervisor)
2016- Koniec:)

Licencja POF1,2.
PSA Licence(Static,Licensed Premises,Cash-in-Transit).

Awatar użytkownika

klansman
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: klansman » 15 sie 2019 09:33

PAWW pisze:To u Was panowie patrole jednoosobowe nie są uzbrojone?

Jeżdżą same jednoosobowe, u mnie w mieścinie i okolicach są 3 agencje, każda ma po 3-4 auta na zmianie i maks jeden jest uzbrojony. Jeszcze do niedawna każda miała po jednej GI ale zrezygnowali z tego.

Awatar użytkownika

Topic author
PAWW
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: PAWW » 15 sie 2019 12:55

A jak nazwać GI, która od godziny 19 do 7 rano zamienia się w patrol jednoosobowy? Grupą Interwencyjną, czy już Patrolem Interwencyjnym? W moim mieście Ekotrade tak jeździ. :) Pytam, ponieważ jest to trochę dziwna sytuacja, bo nazywają to GI, pomimo, że od 19 jeden pracownik jeździ. Co prawda uzbrojony, ale jednak to jedna osoba.

Awatar użytkownika

klansman
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: klansman » 15 sie 2019 13:21

Jak jeździ jedna osoba to prawnie nie może nazywać się GI. Agencje przeważnie nazywają takich patrol interwencyjny, są również inne nazwy.

Awatar użytkownika

buzka30
Szeregowy
Szeregowy
Otrzymał/a podziekowań: 4 razy

Postautor: buzka30 » 15 sie 2019 14:20

Witam nie wiem ale moim zdaniem patrol jednoosobowy nie moze jeździć z bronią jakby podczas wlamania albo napadu w czasie sprawdzania obiektu dostal po głowie i broń zostala mu zabrana moim zdaniem i w przepisach jest napisane ze z bronią jeżdżą tylko patrole dwuosobowe. Miłego dnia życzę

Wróć do „Grupa Interwencyjna”