Reklama

Pracownik ochrony skazany.

Awatar użytkownika

felek7
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 5 razy
Otrzymał/a podziekowań: 30 razy
Status: Offline

Kary finansowe na pracowników ochrony w JW.

Postautor: felek7 » 05 mar 2018 12:22

Jak się mają kary finansowe zapisane nawet w specyfikacji przetargu za bzdurne przewinienia pracownika ochrony do kodeksu pracy. Wasze doświadczenia?

Awatar użytkownika

felek7
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 5 razy
Otrzymał/a podziekowań: 30 razy

Re: Pracownik ochrony skazany.

Postautor: felek7 » 05 mar 2018 12:25

Chciałem dodać nowy temat (Kary finansowe na pracowników ochrony w JW), ale mi coś nie wyszło.

Awatar użytkownika

Mad Matt
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 219 razy
Otrzymał/a podziekowań: 76 razy

Postautor: Mad Matt » 05 mar 2018 21:52

Zdarza się, jak już poprawisz to chętnie się wypowiem. Coś o tym wiem.

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 8 razy
Otrzymał/a podziekowań: 693 razy

Postautor: Razorblade1967 » 06 mar 2018 12:26

Przy okazji tego...

Widziałem, że on się odwraca, miał coś pod odzieżą, nie wiedziałem, co to jest.
[...]
- On nie zareagował i tak jakby odwrócił się w moją stronę.

Przypomniała mi się pewna sprawa z Niemiec, o której czytałem dość dawno temu (pewnie z 10 czy więcej lat temu) - w nieco podobnej sytuacji policjant zastrzelił osobę podejrzaną (jak się okazało po fakcie przypadkową, bo nie o niego chodziło), która na wezwanie do zatrzymania zrobiła ruch przypominający sięganie po broń. Policjanta wtedy nie skazano... sąd uznał, że funkcjonariusz mógł mieć uzasadnione obawy o posiadanie broni i o swoje życie, a całą sprawę zakwalifikowano jako "wypadek". Nie znam niemieckiego prawa, a i szczegółów samej sprawy więcej już nie pamiętam - ale mogło to być coś, co u nich jest odpowiednikiem naszego "odstąpienia od wymierzenia kary".

Wyrok na ochroniarza jest zdaje się jeszcze nieprawomocny, a więc "druga instancja" może spojrzeć na sprawę nieco inaczej. Zobaczymy...

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 150 razy
Otrzymał/a podziekowań: 464 razy

Postautor: senex » 12 mar 2018 12:18

Każda przebyta do końca droga prowadzi dokładnie donikąd

Awatar użytkownika

Epitet
Generał
Generał
Podziękował: 487 razy
Otrzymał/a podziekowań: 541 razy

Postautor: Epitet » 13 mar 2018 19:53

Złodziej jest sparaliżowany i do końca życia nie wstanie z wózka.
Ochroniarz, który go postrzelił, dostał rok więzienia w zawieszeniu.
Sąd uznał, że strzelanie do uciekającego złodzieja było niedopuszczalne.
W tej historii będzie jeszcze proces o milionowe odszkodowanie i rentę.

link https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,6 ... 21662.html

Ochroniarz skazany za postrzelenie złodzieja.
"Czuję się ofiarą".
Nie ma to jak jeść do syta, spać słodko i żyć beztrosko...

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Razorblade1967 » 13 mar 2018 20:11

Swoją drogą śmiesznie to brzmi:

Żądam miliona złotych zadośćuczynienia i renty z tytułu utraty zdolności do wykonywania pracy zarobkowej - mówi mecenas.

To teraz złodziejstwo to "praca zarobkowa"... Adwokatowi się nie dziwię, wszak w takich procesach im więcej "ugra" tym większe będzie jego honorarium, bo zwykle w procesach odszkodowaczych biorą "procent" od zasądzonej kwoty - ale tekst brzmi delikatnie mówiąc żałośnie... gdyby mówił o jakiś kosztach leczenia, rehabilitacji, kosztach związanych z życiem na wózku etc. Ale "praca zarobkowa"... [2smiech]

Awatar użytkownika

Paweł Bilko
Sierżant
Sierżant
Podziękował: 69 razy
Otrzymał/a podziekowań: 69 razy

Postautor: Paweł Bilko » 14 mar 2018 16:14

Sądy miały szerokie spektrum działania. Wybrały jeden z najbardziej dotkliwych dla ochroniarza, dlatego w TVN mówilem o absurdalnym wyroku oraz o tym że wieksze prawa ma bandyta jak dobry.

Posypały mi się za to gromy na głowę, bo jak to prezes PSPO broni tego co przekroczył uprawnienia.

Przekroczył, ale systuacja dynamiczna i wiele niewiadomych nie możliwych do odtworzenia. Dwa sądy nie przyjeły wyjaśnień ochroniarza co do okoliczności użycia broni, a te sa spujne i logiczne w mojej ocenie.
http://www.ornontowiceinfo.pl/

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Razorblade1967 » 14 mar 2018 18:56

Paweł Bilko pisze:Sądy miały szerokie spektrum działania. Wybrały jeden z najbardziej dotkliwych dla ochroniarza, dlatego w TVN mówilem o absurdalnym wyroku oraz o tym że wieksze prawa ma bandyta jak dobry.

To, że mamy prawo, które bardziej ceni często dobro przestępców, od dobra normalnych ludzi to już w tym temacie pisałem... a więc moje zdanie w tej materii jest chyba jasne. Takie prawo jest moim zdaniem złe... nie można uznawać dobra przestępców (nawet ich życia i zdrowia), jako coś stojącego wyżej jakichkolwiek dóbr ich ofiar. No, ale stan prawny jest jaki jest... można ponarzekać, ale trzeba go przestrzegać.

Jednak z drugiej strony sąd wydaje wyrok w oparciu o istniejące prawo, a nie o takie jakim powinno ono (w każdym razie w mojej opinii) być. A tutaj to jednak wyrok nie jest wysoki (raczej dość niski) i chyba trudno temu zaprzeczyć. Jaki mógłby być mniejszy - jeśli jednak uznano winę pracownika ochrony (w majestacie jak uważam złego prawa... ale jednak prawa)?

Paweł Bilko pisze:Przekroczył, ale systuacja dynamiczna i wiele niewiadomych nie możliwych do odtworzenia. Dwa sądy nie przyjeły wyjaśnień ochroniarza co do okoliczności użycia broni, a te sa spujne i logiczne w mojej ocenie.

Problem polegał na tym, że chyba trudno było to sprawdzić. W nieco podobnej sprawie o której czytałem swego czasu i o której tutaj wspominałem, a która miała miejsce w Niemczech - to jednak byli świadkowie czy nawet jakieś nagranie. Stąd sąd mógł wtedy faktycznie ocenić czy okoliczności mogły spowodować, że policjant poczuł się zagrożony. W tej sprawie mamy tylko słowa pracownika ochrony... niestety tylko słowa.

Awatar użytkownika

klansman
Podpułkownik
Podpułkownik
Podziękował: 27 razy
Otrzymał/a podziekowań: 282 razy

Postautor: klansman » 14 mar 2018 19:28

Nie ma nagrań ani świadków, jest słowo przeciwko słowu. Ale kogo słowa. Pracownik ochrony, osoba nie karana, kontra złodziej, osoba żyjąca z łamania prawa. Chyba nic więcej nie trzeba dodawać.

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Razorblade1967 » 14 mar 2018 20:18

klansman pisze:Nie ma nagrań ani świadków, jest słowo przeciwko słowu. Ale kogo słowa. Pracownik ochrony, osoba nie karana, kontra złodziej, osoba żyjąca z łamania prawa. Chyba nic więcej nie trzeba dodawać.

No i co zrobisz... jak nic nie zrobisz. Zgadnij dlaczego zachodni "gliniarze" zaczynają nosić małe kamerki przy mundurach, a w radiowozach to mają już od wielu lat... "wycelowane" tak, że jak dokonują kontroli pojazdu to mają z tego nagranie.

Wróć do „Kraj”