Pracownik ochrony skazany.

Awatar użytkownika

felek7
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 7 razy
Otrzymał/a podziekowań: 30 razy
Status: Offline

Kary finansowe na pracowników ochrony w JW.

Postautor: felek7 » 05 mar 2018 12:22

Jak się mają kary finansowe zapisane nawet w specyfikacji przetargu za bzdurne przewinienia pracownika ochrony do kodeksu pracy. Wasze doświadczenia?

Awatar użytkownika

felek7
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 7 razy
Otrzymał/a podziekowań: 30 razy

Re: Pracownik ochrony skazany.

Postautor: felek7 » 05 mar 2018 12:25

Chciałem dodać nowy temat (Kary finansowe na pracowników ochrony w JW), ale mi coś nie wyszło.

Awatar użytkownika

Mad Matt
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 258 razy
Otrzymał/a podziekowań: 86 razy

Postautor: Mad Matt » 05 mar 2018 21:52

Zdarza się, jak już poprawisz to chętnie się wypowiem. Coś o tym wiem.

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 10 razy
Otrzymał/a podziekowań: 779 razy
Status: Online

Postautor: Razorblade1967 » 06 mar 2018 12:26

Przy okazji tego...

Widziałem, że on się odwraca, miał coś pod odzieżą, nie wiedziałem, co to jest.
[...]
- On nie zareagował i tak jakby odwrócił się w moją stronę.

Przypomniała mi się pewna sprawa z Niemiec, o której czytałem dość dawno temu (pewnie z 10 czy więcej lat temu) - w nieco podobnej sytuacji policjant zastrzelił osobę podejrzaną (jak się okazało po fakcie przypadkową, bo nie o niego chodziło), która na wezwanie do zatrzymania zrobiła ruch przypominający sięganie po broń. Policjanta wtedy nie skazano... sąd uznał, że funkcjonariusz mógł mieć uzasadnione obawy o posiadanie broni i o swoje życie, a całą sprawę zakwalifikowano jako "wypadek". Nie znam niemieckiego prawa, a i szczegółów samej sprawy więcej już nie pamiętam - ale mogło to być coś, co u nich jest odpowiednikiem naszego "odstąpienia od wymierzenia kary".

Wyrok na ochroniarza jest zdaje się jeszcze nieprawomocny, a więc "druga instancja" może spojrzeć na sprawę nieco inaczej. Zobaczymy...
To nie sztuka zginąć za Ojczyznę, sztuka spowodować by nieprzyjaciel oddał życie za swoją.

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 157 razy
Otrzymał/a podziekowań: 493 razy

Postautor: senex » 12 mar 2018 12:18

Każda przebyta do końca droga prowadzi dokładnie donikąd

Awatar użytkownika

Epitet
Generał
Generał
Podziękował: 503 razy
Otrzymał/a podziekowań: 575 razy

Postautor: Epitet » 13 mar 2018 19:53

Złodziej jest sparaliżowany i do końca życia nie wstanie z wózka.
Ochroniarz, który go postrzelił, dostał rok więzienia w zawieszeniu.
Sąd uznał, że strzelanie do uciekającego złodzieja było niedopuszczalne.
W tej historii będzie jeszcze proces o milionowe odszkodowanie i rentę.

link https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,6 ... 21662.html

Ochroniarz skazany za postrzelenie złodzieja.
"Czuję się ofiarą".
Nie ma to jak jeść do syta, spać słodko i żyć beztrosko...

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Razorblade1967 » 13 mar 2018 20:11

Swoją drogą śmiesznie to brzmi:

Żądam miliona złotych zadośćuczynienia i renty z tytułu utraty zdolności do wykonywania pracy zarobkowej - mówi mecenas.

To teraz złodziejstwo to "praca zarobkowa"... Adwokatowi się nie dziwię, wszak w takich procesach im więcej "ugra" tym większe będzie jego honorarium, bo zwykle w procesach odszkodowaczych biorą "procent" od zasądzonej kwoty - ale tekst brzmi delikatnie mówiąc żałośnie... gdyby mówił o jakiś kosztach leczenia, rehabilitacji, kosztach związanych z życiem na wózku etc. Ale "praca zarobkowa"... [2smiech]
To nie sztuka zginąć za Ojczyznę, sztuka spowodować by nieprzyjaciel oddał życie za swoją.

Awatar użytkownika

Paweł Bilko
Sierżant
Sierżant
Podziękował: 71 razy
Otrzymał/a podziekowań: 73 razy

Postautor: Paweł Bilko » 14 mar 2018 16:14

Sądy miały szerokie spektrum działania. Wybrały jeden z najbardziej dotkliwych dla ochroniarza, dlatego w TVN mówilem o absurdalnym wyroku oraz o tym że wieksze prawa ma bandyta jak dobry.

Posypały mi się za to gromy na głowę, bo jak to prezes PSPO broni tego co przekroczył uprawnienia.

Przekroczył, ale systuacja dynamiczna i wiele niewiadomych nie możliwych do odtworzenia. Dwa sądy nie przyjeły wyjaśnień ochroniarza co do okoliczności użycia broni, a te sa spujne i logiczne w mojej ocenie.
http://www.ornontowiceinfo.pl/

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Razorblade1967 » 14 mar 2018 18:56

Paweł Bilko pisze:Sądy miały szerokie spektrum działania. Wybrały jeden z najbardziej dotkliwych dla ochroniarza, dlatego w TVN mówilem o absurdalnym wyroku oraz o tym że wieksze prawa ma bandyta jak dobry.

To, że mamy prawo, które bardziej ceni często dobro przestępców, od dobra normalnych ludzi to już w tym temacie pisałem... a więc moje zdanie w tej materii jest chyba jasne. Takie prawo jest moim zdaniem złe... nie można uznawać dobra przestępców (nawet ich życia i zdrowia), jako coś stojącego wyżej jakichkolwiek dóbr ich ofiar. No, ale stan prawny jest jaki jest... można ponarzekać, ale trzeba go przestrzegać.

Jednak z drugiej strony sąd wydaje wyrok w oparciu o istniejące prawo, a nie o takie jakim powinno ono (w każdym razie w mojej opinii) być. A tutaj to jednak wyrok nie jest wysoki (raczej dość niski) i chyba trudno temu zaprzeczyć. Jaki mógłby być mniejszy - jeśli jednak uznano winę pracownika ochrony (w majestacie jak uważam złego prawa... ale jednak prawa)?

Paweł Bilko pisze:Przekroczył, ale systuacja dynamiczna i wiele niewiadomych nie możliwych do odtworzenia. Dwa sądy nie przyjeły wyjaśnień ochroniarza co do okoliczności użycia broni, a te sa spujne i logiczne w mojej ocenie.

Problem polegał na tym, że chyba trudno było to sprawdzić. W nieco podobnej sprawie o której czytałem swego czasu i o której tutaj wspominałem, a która miała miejsce w Niemczech - to jednak byli świadkowie czy nawet jakieś nagranie. Stąd sąd mógł wtedy faktycznie ocenić czy okoliczności mogły spowodować, że policjant poczuł się zagrożony. W tej sprawie mamy tylko słowa pracownika ochrony... niestety tylko słowa.

Awatar użytkownika

klansman
Podpułkownik
Podpułkownik
Podziękował: 33 razy
Otrzymał/a podziekowań: 318 razy

Postautor: klansman » 14 mar 2018 19:28

Nie ma nagrań ani świadków, jest słowo przeciwko słowu. Ale kogo słowa. Pracownik ochrony, osoba nie karana, kontra złodziej, osoba żyjąca z łamania prawa. Chyba nic więcej nie trzeba dodawać.

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Razorblade1967 » 14 mar 2018 20:18

klansman pisze:Nie ma nagrań ani świadków, jest słowo przeciwko słowu. Ale kogo słowa. Pracownik ochrony, osoba nie karana, kontra złodziej, osoba żyjąca z łamania prawa. Chyba nic więcej nie trzeba dodawać.

No i co zrobisz... jak nic nie zrobisz. Zgadnij dlaczego zachodni "gliniarze" zaczynają nosić małe kamerki przy mundurach, a w radiowozach to mają już od wielu lat... "wycelowane" tak, że jak dokonują kontroli pojazdu to mają z tego nagranie.

Wróć do „Kraj”