Bareja - " Miś - następne pokolenie "

Awatar użytkownika

Topic author
Gard
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 38 razy
Otrzymał/a podziekowań: 68 razy
Status: Offline

Bareja - " Miś - następne pokolenie "

Postautor: Gard » 25 lis 2018 15:40

[2smiech] [smiejsie]
cyt ... " dlaczego policjanci wycinali konfetti na uroczystość święta niepodległości ?
- Myślę, że w tej patriotycznej, zbolałej ziemi augustowskiej trzeba było zorganizować godne uroczystości z okazji święta narodowego
11 listopada i to zostało zrobione. Mieszkańcy tego terenu ze łzami w oczach dziękowali za to, że takie uroczystości miały miejsce - mówił Zieliński... " (http://www.tvn24.pl)

cyt' " Uczestników Orszaku Trzech Króli w Szczecinie strzegli sami archaniołowie z policji konnej. Funkcjonariusze byli ubrani na biało i mieli doczepione skrzydła ... " Onet

cyt " Wojewódzkie obchody Święta Policji w Toruniu zostały przeniesione na czwartek.
Zobacz dzisiejsze wydanie internetowe Expressu Bydgoskiego
tegoroczne obchody Święta Policji odbędą się 26 lipca (w czwartek) według następującego harmonogramu:
godz. 10 - uroczyste otwarcie komisariatu policji w Dobrzejewicach,
godz. 11.45 - przemarsz z Rynku Nowomiejskiego do Bazyliki Katedralnej św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Toruniu,
godz. 12 - uroczysta msza święta w Bazylice Katedralnej św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Toruniu, ul. Żeglarska 16,
godz. 13 - uroczysty apel - wręczanie aktów nominacyjnych, odznaczeń i medali, Rynek Staromiejski w Toruniu... " Expres bydgoski

cyt' " Funkcjonariusze tłem dla ministrów. Macierewicz i Błaszczak ośmieszają mundur ... Za ministrem ustawiono też funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej w pełnym umundurowaniu, z noktowizorami i ostrą bronią. Nie byli tam, by otrzymać jakieś odznaczenia, nie przeprowadzali żadnej prezentacji umiejętności, minister nie opowiadał o ich sukcesach. Po prostu stali jako tło, niczym ścianki z logotypami na konferencjach kolegów... "

cyt ; " Polscy żołnierze będą pielgrzymować po Afganistanie z relikwiami św. Jana Pawła II ... To misja szkoleniowo-doradcza, w trakcie której wojska sojuszu nie biorą udziału w operacjach bojowych, tylko wspierają lokalne siły bezpieczeństwa i pomagają w rozwijaniu zdolności bojowych armii afgańskiej... " gazeta.pl

Poszperajcie i podrzućcie coś jeszcze , na pewno cos sie znajdzie,moze inne służby ...
Gard

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 785 razy
Otrzymał/a podziekowań: 312 razy
Status: Online

Re: Bareja - " Miś - następne pokolenie "

Postautor: Cyborg » 25 lis 2018 16:56

Kiedyś, do takich celów - jak powyżej w temacie - służył Batalion Reprezentacyjny Wojska Polskiego, rozformowany pod koniec marca tego roku.

Ale teraz to już jest jakaś "żenada".
Z mundurowych robią jakichś "lokajów"!

Link : https://www.salon24.pl/u/szmarowski/752 ... isiewiczem
Parasol nad Misiewiczem

Jest pewna fotografia. Wysoki urzędnik Misiewicz pod parasolem, trzymanym przez kapitana Wojska Polskiego, przemawiający na okolicznościowej uroczystości w jednostce logistycznej.

Dla wielu to zdjęcie jest rażące. Bo młodzian, dał się poznać z niespecjalnie przemyślanych eskapad, wykształcenie mniej, niż zadowalające, kawaler nienależnych odznaczeń. A tu kapitan z parasolem. Co ten oficer tam robi. Taki wstyd.

A jaki to wstyd dla kapitana? Nie znam tego oficera, ale zapewne jest to zastępca w pionie kadr, albo prezydialnym w swojej jednostce. Dostał taki rozkaz. Wypełnienie tego rozkazu nie pociąga za sobą przestępstwa, a ujmy nie przynosi, bo parasol tkwi nad głową przedstawiciela szefa resortu obrony. Zresztą, wystarczy spojrzeć na miejsca honorowe, by dostrzec też wysokiego przedstawiciela innego resortu.

Problem jest gdzie indziej. W „ojcowskich” decyzjach kadrowych ministra Antoniego. Najpierw był ten dziwny chłopiec z Ameryki. Wprost z gimnazjum do rządu. A teraz taneczny farmaceuta, z orderem za polityczny wigor. Rodzi się pytanie: Panie ministrze, czy naprawdę nie było lepszych? Na co urządzać taką siarę? Pan ma tyle rzeczy do zrobienia. Trzeba dokończyć budowę Obrony Terytorialnej. Trzeba wyczyścić sprawy kontraktów na dozbrojenie Wojska. Trzeba odpierać ataki oszalałej opozycji, wiernej idei rozbrojenia Polski. Takimi ruchami kadrowymi daje pan do ręki oręż wrogom obronności.

Jest tu poniżej jakieś "sprostowanie" - ale samo zdjęcie nie daje cienia wątpliwości że kapitan trzyma parasolkę nad "maturzystą".
[]

Krótka informacja na temat samej fotografii, będącej ilustracją do tekstu:

Ta fotka jest wyrwana z kontekstu. Kapitan, który na niej widnieje, chronił parasolem także inne osoby, które tam przemawiały. Podczas tego wydarzenia inni żołnierze także trzymali parasole nad głowami innych uczestników. Wynikło to z pewnych niedoróbek logistycznych, bo nikt nie przewidział ulewy. No i fotografia pochodzi, jak widać, z dużo cieplejszej pory. A wypłynęła teraz, bo instrumentalnie posłużył się nią trep, co w wojskowym berecie i cywilnym dresie wychwala kulturę stanu wojennego. W jaki sposób wykorzystał tę fotografię, można sprawdzić, zaglądając na jego facebookowy profil.

[]

Awatar użytkownika

klansman
Podpułkownik
Podpułkownik
Podziękował: 31 razy
Otrzymał/a podziekowań: 301 razy

Postautor: klansman » 25 lis 2018 18:14

"Służyć i chronić" . To mówi samo za siebie.

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 25 lis 2018 18:39

klansman pisze:"Służyć i chronić" . To mówi samo za siebie.

Służyć tak..
Ale służyć w jakim charakterze?
Jako klauni, lokaje czy inni służący?

Czy jako żołnierze, policjanci bądź funkcjonariusze żandarmerii wojskowej - pełniący służbę zgodnie ze specyfiką swoich zawodów?

Bo to zasadnicza różnica...

Awatar użytkownika

klansman
Podpułkownik
Podpułkownik

Postautor: klansman » 25 lis 2018 19:41

Tak jak sobie jaśnie pan polityk zażyczy. Jak trza będzie stać z parasolem to będzie stał z parasolem, jak trza będzie biegać ze skrzydełkami aniołka to będzie biegał.

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 25 lis 2018 19:44

No niestety...

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 9 razy
Otrzymał/a podziekowań: 722 razy

Postautor: Razorblade1967 » 26 lis 2018 10:42

Cyborg pisze:Kiedyś, do takich celów - jak powyżej w temacie - służył Batalion Reprezentacyjny Wojska Polskiego, rozformowany pod koniec marca tego roku.

Ależ nie został "rozformowany"... po prostu przekształcono go w Pułk Reprezentacyjny WP, który "szczyci się" największą orkiestrą wojskową w Europie. Przynajmniej w czymś to nasze WP "przoduje"... [jezyk_oko]

W zasadzie poza tą powiększoną do 120 ludzi orkiestrą innych zmian tam nie było... poza tym, że zrobienie formalnie pułku z batalionu podniosło etatowe stopnie na pewnych stanowiskach dowódczych.
To nie sztuka zginąć za Ojczyznę, sztuka spowodować by nieprzyjaciel oddał życie za swoją.

Awatar użytkownika

Topic author
Gard
Chorąży
Chorąży

Postautor: Gard » 29 lis 2018 15:48

powiększamy temat o wypowiedzi ... "
kto i kogo pogryzł [2smiech]
https://www.youtube.com/watch?v=WlS4DWky4_U
Gard

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 29 lis 2018 16:29

Gard pisze:powiększamy temat o wypowiedzi ... "

To było doobre...

" Słyszałem że Pan (...) pokazał że "psy" - przepraszam he, he, że policja się tą sprawą nie zajmuje w ogóle"..
:lol:

Awatar użytkownika

Topic author
Gard
Chorąży
Chorąży

Postautor: Gard » 06 gru 2018 08:27

cyt ; ... – Jeżeli tak bardzo pani Kamińska lubuje się w używaniu anonimów, uważa, że to jest fair, to może proszę bardzo: może ogłosimy na antenie konkurs na najlepszy anonim o pani Kamińskiej:powiedział... Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku ... "

a zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w postaci darowania wszelkich mandatów,grzywien itd do których sie przyzna , oczywiście anonimowo ... ? [o boze] [bravo]
Gard

Awatar użytkownika

klansman
Podpułkownik
Podpułkownik

Postautor: klansman » 06 gru 2018 08:44

Cyborg pisze:
Gard pisze:powiększamy temat o wypowiedzi ... "

To było doobre...

" Słyszałem że Pan (...) pokazał że "psy" - przepraszam he, he, że policja się tą sprawą nie zajmuje w ogóle"..
:lol:

A reakcja policjanta jest jak najbardziej prawidlowa. Po co się oburzać jak można to obrócić w żart.

Awatar użytkownika

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 1223 razy
Otrzymał/a podziekowań: 517 razy

Postautor: Jan M. » 06 gru 2018 08:50

Czy "Pies" jest nazwą obraźliwą dla Policjanta ?
Nie wiem.
Wydaje się że na pewno nie dla każdego.

Z kolei czy wy wpisani na listę podjelibyście się pracy w agencji ochrony pod np. elektryzującą zmysły nazwą: "Pies Łańcuchowy" na dobrych warunkach zatrudnienia oraz służby ?

Wydaje mi się że tak.
Ja w każdym bądź razie bym z tym nie miał problemów czy oporów.

Awatar użytkownika

klansman
Podpułkownik
Podpułkownik

Postautor: klansman » 06 gru 2018 10:53

Jan M. pisze:Czy "Pies" jest nazwą obraźliwą dla Policjanta ?
Nie wiem.
Wydaje się że na pewno nie dla każdego.

Z kolei czy wy wpisani na listę podjelibyście się pracy w agencji ochrony pod np. elektryzującą zmysły nazwą: "Pies Łańcuchowy" na dobrych warunkach zatrudnienia oraz służby ?

Wydaje mi się że tak.
Ja w każdym bądź razie bym z tym nie miał problemów czy oporów.

Ja olewam to jak mnie nazywają, czy portier czy nawet cieć. Szkoda nerwów na to. Robiłem z gościem co za każdym razem jak ktoś użył słowa portier w stosunku do niego, to wyciągał legitymację, doskakiwał do klienta, przykładał mu ją do twarzy i sycząc przez zęby pytał się co tam pisze.

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 07 gru 2018 10:47

klansman pisze:Ja olewam to jak mnie nazywają, czy portier czy nawet cieć.

"Cieć" to stan ducha, a nie profesja.
Można być kimkolwiek i być "cieciem" albo nie.

Wróć do „Kraj”