Służba w niemieckiej policji - alternatywą dla polskich chętnych?

Awatar użytkownika

Topic author
John Pluto
Plutonowy
Plutonowy
Podziękował: 186 razy
Otrzymał/a podziekowań: 94 razy
Status: Offline

Służba w niemieckiej policji - alternatywą dla polskich chętnych?

Postautor: John Pluto » 08 sie 2018 18:00

"What's up man?...Nothing, same shit, different day...."

Awatar użytkownika

kendo
Kapral
Kapral
Podziękował: 29 razy
Otrzymał/a podziekowań: 15 razy

Re: Służba w niemieckiej policji - alternatywą dla polskich chętnych?

Postautor: kendo » 09 sie 2018 11:09

Podstawowy wymóg, to język na poziomie Muttersprachler i to jest największa bariera.

Awatar użytkownika

klansman
Podpułkownik
Podpułkownik
Podziękował: 31 razy
Otrzymał/a podziekowań: 302 razy

Postautor: klansman » 09 sie 2018 13:14

Niemiecki to okropny język. Jak słyszę szprechanie to mnie ciarki przechodzą.

Awatar użytkownika

kendo
Kapral
Kapral
Podziękował: 29 razy
Otrzymał/a podziekowań: 15 razy

Postautor: kendo » 09 sie 2018 15:58

Niemiecki to okropny język

Ee tam okropny, język jak język, nam Polakom może się źle kojarzyć przez adiego h.(specjalnie napisałem z mały litery ) i wojnę, ale tak naprawdę my też troszeczkę, troszenieniunię szprechamy,bo przejęliśmy od nich różne wyrazy.
Na przykład:
lufa- der Lauf
komora- die Kammer
koszary- die Kaserne
kumpel- der Kumpel
śruba- die Schraube
gwint- das Gewinde
ratusz- der Rathaus
mur- der Mauer
cegła- der Ziegel
dach- das Dach
gmina- die Gemeinde
i jeszcze wiele, wiele innych, ale to nie jest forum językowe :)

Awatar użytkownika

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 1231 razy
Otrzymał/a podziekowań: 518 razy
Status: Online

Postautor: Jan M. » 10 sie 2018 12:14

klansman pisze:Niemiecki to okropny język. Jak słyszę szprechanie to mnie ciarki przechodzą.

"Achtung ! Polnische Banditen" ;)

Nie zmyją tej Hańby przez wieki całe.

Jestem osobiście przekonany że w RFN w niejednym domku posiadają i czczą figurki goeringa. Co prawda małe ale w co którymś niemieckim domku.
https://youtu.be/Fo_ZcFB97ss -od 01:02

Awatar użytkownika

Topic author
John Pluto
Plutonowy
Plutonowy
Podziękował: 186 razy
Otrzymał/a podziekowań: 94 razy

Postautor: John Pluto » 10 sie 2018 20:39

kendo pisze:Podstawowy wymóg, to język na poziomie Muttersprachler i to jest największa bariera.

Racja. 98% tych co jadą do Niemiec do roboty nie potrzebują umieć dogadać się po niemiecku bo po co? Żeby jeb...ć na budowie albo innym podobnym syfie język niemiecki jest niepotrzebny. Powinniśmy uczyć się języków aby przynajmniej umieć się przedstawić i o coś prawidłowo zapytać a nie : " da swidania , nich verstehen", palić głupa cały czas i machać rękami w rozpaczy niezrozumienia i rezygnacji. Jak nas widzą , tak nas piszą. Niemiec albo inny będzie się nabijał dopóki obiekt jego pośmiechówek nie puści mu wiązanki w czystym niemieckim albo innym języku - wtedy żarty się kończą i następuje konsternacja, wielkie ździwko i burak na twarzy. Wiem coś o tym, bo zanim wyjechałem do USA, znałem angielski i niejednokrotnie zdarzyły się sytuacje, że była konsternacja bo nie przypuszczano, że "jakiś koleś z Polski" mówi z akcentem z Kentucky. Bardzo to pomaga łamać stereotypy na temat Polaków na świecie - ale mogę sobie tu pisać i tak będzie jak jest i pewnie jeszcze pokolenia miną zanim się coś zmieni. Najczęściej jest pieprzenie w stylu: "za stary jestem na języki". Większych bredni nie da się wymyślić - na nic nigdy nie jest za późno ale olewka i lenistwo to już inny temat. To tak jak z opinią na temat "wszystkich ochroniarzy" Wszyscy do jednego wora. Szkoda gadać bo się wk..ć tylko można [aggressive].
"What's up man?...Nothing, same shit, different day...."

Awatar użytkownika

pistol
Kapral
Kapral
Otrzymał/a podziekowań: 20 razy

Postautor: pistol » 10 sie 2018 20:59

Panowie,
nie chwaląc się, ja szwabski znam w stopniu takim jak oni chcą. Angielski również. Ale. No właśnie. Nawet jak mnie tam przyjmą za te nędzne 2300E, co jak na Reich dupy nie urywa to zawsze będę Auslander i kariery nie zrobię. Znam tylko jednego Polaka, który jest oficerem w Bundespolizei. Potrzebują ludzi, to raz, a dwa gadających w językach najbardziej licznych mniejszości. Co się z tym wiąże? Do końca kariery prewencja, no może w porywach dochodzeniówka. Czysty biznes i tyle. U nas niebawem aby służyć w policji też będzie wystarczył pobyt stały, a nie obywatelstwo . To tylko kwestia czasu. Służba na rzecz naszych ukochanych sąsiadów jest fajnym pomysłem dla ludzi młodych, żyjących tam kilka lat. Niemiecki znasz biegle, wielokulturowość ci nie przeszkadza, a do Polski nie masz po co wracać (chyba, że po 2500 u prywaciarza). Zostajesz Polizist i niebawem dostajesz drugi paszport, który jest coś wart na świecie. Tyle.

Wróć do „Zagranica”