Do walki z koronawirusem Izrael użyje technologii antyterrorystycznych

Awatar użytkownika

Topic author
Epitet
Generał
Generał
Posty: 14954
Rejestracja: 16 sty 2011 19:01
Podziękował: 522 razy
Otrzymał/a podziekowań: 591 razy
Status: Offline

Do walki z koronawirusem Izrael użyje technologii antyterrorystycznych

Postautor: Epitet » 17 mar 2020 08:17

Do walki z koronawirusem Izrael użyje technologii antyterrorystycznych
16 marca 2020 rok

Izrael użyje technologii antyterrorystycznych do walki z koronawirusem, którego premier Benjamin Netanjahu nazwał "niewidzialnym wrogiem" - donosi agencja Reutera.
Aby minimalizować ryzyko przenoszenia wirusa, Tel Awiw planuje też ograniczenia w gospodarce.

link https://www.infosecurity24.pl/do-walki- ... ystycznych

Osoby, które kontaktowały się z zarażonymi koronawirusem będą lokalizowane z użyciem technologii cyfrowych za zgodą rządu - zapowiedział premier Izraela.
Netanjahu zaznaczył, że o zgodę na użycie technologii antyterrorystycznych wystąpił do ministerstwa sprawiedliwości, gdyż - jak podkreślił - wykorzystanie tych środków może naruszać prawa do prywatności monitorowanych pacjentów.

Rząd Netanjahu ogłosił też, że od niedzieli zamknięte są wszystkie centra handlowe, hotele, restauracje i kina.
Pracownikom zalecono, by wykonywali swoje obowiązki zdalnie, o ile obecność w miejscu wykonywania pracy nie jest konieczna.
Jak informuje Reuters, w Izraelu utrzymane zostanie działanie niezbędnych usług i placówek handlowych takich jak apteki, supermarkety i banki.

Izraelskie służby bezpieczeństwa wewnętrznego Szin Bet potwierdziły, że na polecenie premiera i ministerstwa zdrowia testowały użycie możliwości, jakie dają technologie antyterrorystyczne do walki z epidemią.

Według eksperta ds. prywatności Avnera Pinczuka związanego ze Stowarzyszeniem Praw Obywatelskich w Izraelu, użycie technologii stworzonych do walki z terroryzmem w czasie epidemii obejmować może m.in. monitorowanie w czasie rzeczywistym telefonów komórkowych osób zdiagnozowanych pozytywnie celem wykrywania przypadków naruszeń zalecenia kwarantanny.
Pozwoli też na analizę metadanych z tych urządzeń po to, by łatwiej kontaktować się z osobami, które wcześniej mogły zetknąć się z zakażonymi koronawirusem.
Pinczuk w rozmowie z Reutersem wyraził zaniepokojenie zapowiedzią rządu.

Jak stwierdził, "rozumiem że znajdujemy się w nietypowych okolicznościach, ale to wydaje się możliwie zbyt daleko posuniętą decyzją. Wiele będzie zależało od tego, jak inwazyjne będą podejmowane przez rząd środki" - ocenił specjalista.

Szin Bet zaprzecza, jakoby nowe technologie antyterrorystyczne miały być wykorzystywane celem egzekwowania zaleceń kwarantanny.

Premier Netanjahu z kolei stwierdził, że "w ciągu wszystkich lat spędzonych na fotelu premiera unikał użycia tego rodzaju środków wobec cywilów, obecnie jednak nie ma wyboru".


Podpisano, że info zostało opublikowane przez agencję Reutera.
Pytanie czy to jest wykonalne.

W Polsce jeżdźą patrole Policji i sprawdzają kwestie kwarantanny.
Policzyć koszt paliwa i eksploatację pojazdów, łączność i środki zapobegawcze.
Tutaj jak widać wkrada się ekonomia.
Nie ma to jak jeść do syta, spać słodko i żyć beztrosko...

Wróć do „Zagranica”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości