Zepchnięta na margines informacyjny wojna na terytorium Ukrainy

Awatar użytkownika

Topic author
Epitet
Generał
Generał
Posty: 15969
Rejestracja: 16 sty 2011 19:01
Podziękował: 525 razy
Otrzymał/a podziekowań: 599 razy
Status: Offline

Re: Zepchnięta na margines informacyjny wojna na terytorium Ukrainy

Postautor: Epitet » 24 lis 2021 20:18

Pierwsze bojowe użycie Javelinów przez wojsko ukraińskie.
USA rozważają dozbrojenie Kijowa

24.11.2021 rok
Paweł Kryszczak

Stojący na czele głównego zarządu wywiadu ministerstwa obrony Ukrainy gen. dyw. Kyryło Budanow w wywiadzie udzielonym dla amerykańskiego portalu Military Times poinformował o pierwszym bojowym użyciu przez wojska ukraińskie przeciwpancernych pocisków kierowanych typu fire and forget FGM-148 Javelin przeciw pro-rosyjskim separatystom w Donbasie.

link https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/po ... np1taskbar

Tymczasem Biały Dom rozważa wysłanie na Ukrainę doradców wojskowych oraz pakietu uzbrojenia, na który składałyby się pociski przeciwpancerne, w tym Javeliny, moździerze, śmigłowce Mi-17 oraz przenośne pociski przeciwlotnicze Stinger - informuje amerykańska telewizja CNN.

Podczas wywiadu dla branżowego portalu Military Times generał dywizji Kyryło Budanowem poruszono kwestię dyslokacji ponad 92 tys. żołnierzy rosyjskich w pobliżu granicy z Ukrainą.

Zwiększenie obecności wojskowej Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej może być związane z przygotowaniem ataku na Ukrainę, który mógłby mieć miejsce pod koniec stycznia lub na początku lutego.
Zdaniem Budanowa rosyjska ofensywa rozpoczęłaby się od nalotów z powietrza oraz ostrzału artyleryjskiego po czym doszłoby do ataków desantowych w Odessie i Mariupolu oraz mniejszych wtargnięć wojska rosyjskiego przez sąsiednią Białoruś.


Całkiem poważne rozważania.
Doradcy USA na Ukrainie.
Nie ma to jak jeść do syta, spać słodko i żyć beztrosko...

Awatar użytkownika

ClaraM09
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 07 gru 2021 08:24
Status: Offline

Re: Zepchnięta na margines informacyjny wojna na terytorium Ukrainy

Postautor: ClaraM09 » 07 gru 2021 08:26

tomaspienkowski pisze:W tym przypadku to prężenie muskułów. Rosji w tej chwili nie stać już na ponowne rozgrzanie tego konfliktu. Co nie znaczy, że tego nie zrobi.
Co robi zachód?
Te relokacje wojska i ćwiczenia to tylko symbolika. Nikt o zdrowych zmysłach już nie wierzy, że Putin odważy się zaatakować NATO. Zachód obrał inną strategię. Mianowicie postanowił wykończyć Rosję gospodarczo. Wprowadzone (mniej lub bardziej konsekwentnie) sankcje doprowadziły do masowego wycofywania się inwestorów z moskiewskiej giełdy comparateur mutuelle animaux, przez co rubel głęboko zanurkował i nie może się podnieść.
Dotowane przez USA zwiększenie wydobycia petrolu doprowadziło do ogromnego spadku ceny, której na dłuższą metę Rosja nie wytrzyma bez cięcia wydatków na łoboronkę.
Oby tylko zachód politycznie wytrzymał napięcia fundowane przez Putina jak choćby wojnę w Syrii i masowe wycieczki imigrantów. A to już nie jest takie oczywiste.
Druga sprawa, że obniżenie ceny petrolu wymagało ułożenia się z drugim terrorystą, czyli Teheranem. A to może się skończyć różnie.

Ale zrobił i to na jego zasługę. Chodzi przede wszystkim o złamanie tego kodu głupiego kapitalizmu.

Wróć do „Zagranica”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości