Reklama

Dobre Kino

Jan M.
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 956 razy
Otrzymał/a podziekowań: 412 razy
Status: Online

Re: Dobre Kino

Postautor: Jan M. » 05 lut 2018 18:14

Ale myślę także Senex, że wyczuwam twoje aktualne nastroje, po tym co piszesz na forum.
I mam dla ciebie, kolejną filmową propozycję.
Film mający już 78 lat. Kawał czasu. Zobacz jak wyglądało kino za oceanem, przed tym zanim "Ameryka" dołączyła do wojny.

https://youtu.be/VkgIlmlf89k

Film z dźwiękiem, niezwykle zabawny i wciąż niestety aktualny.

Awatar użytkownika

Gard
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 31 razy
Otrzymał/a podziekowań: 53 razy
Status: Offline

Postautor: Gard » 09 lut 2018 10:46

" Sędzia " , ( The Judge ) 2014 , reż. Dawid Dobkin , jest kilka znanych twarzy np, Robert Downey, Robert Duvall. Zaliczany do gatunku dramat kryminał.
Jak dla mnie to obyczajowy film,akcji w stylu kryminału raczej nie zauważyłem, ale film super film,szczerze polecam.Zmusza do przemyśleń,czasami kobitkom zakręci sie łza,ale nie pozbawiony humoru.Różne opinie, dla mnie film bardzo dobry.
Gard

Jan M.
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Jan M. » 14 lut 2018 13:34

Jeżeli chodzi o filmowe przemyślenia, podane w obrazie filmowym, w stosunku do zabawy, to polecam Gorąco projekcję filmu:

"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri / Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 2017"

Plusy:

-klimat Amerykańskiej prowincji w stanie Missouri,
-świetny scenariusz,
-gra aktorska na najwyższym filmowym poziomie,
-Woody Harrelson w roli Amerykańskiego Szeryfa,
-zmusza do przemyśleń.

Jeden z komentarzy do tego tytułu, pod filmem na cda.pl, szczególnie wpadł mi w gust:

" Anonim14 pisze: To piękne podsumowanie, że z jednej strony ludzie pałają chęcią zemsty, chcą aby ktoś zapłacił za swoje czyny najwyższą cenę, lecz czy w gruncie rzeczy wymierzając najsurowszą z kar nie stajemy się właśnie takim samym oprawcą? To powiastka o tym, czy czyniąc zło można wyrządzić dobro. Nic nie jest pewne, a szkoda, ponieważ każdy chce wierzyć, że po śmierci zostaniemy sprawiedliwie osądzeni, a co jeżeli nie? Czy powinniśmy sami wymierzać sprawiedliwość? Fenomen tego filmu polega na tym, że takie pytania pojawiły się w mojej głowie, a to chyba co wyróżnia te najlepsze."

Minusy:

-jedynie trochę wulgaryzmów ( dla mnie to plus, rzeczywistość nie jest od nich wolna ).

Polecam, naprawdę warto, prawie dwie godziny projekcji a żałowałem że to już koniec, co rzadko przy filmach mi się zdarza. Ten fakt dla mnie świadczy o sile i kunszcie tego obrazu. Według mnie. Film wart jest Najwyższych filmowych...Zaszczytów.

Link do filmu na cda:

https://www.cda.pl/video/1883597f4

Awatar użytkownika

Gard
Chorąży
Chorąży

Postautor: Gard » 19 lut 2018 11:04

Oglądałem " Trzy bilbordy ..." , super,polecam.Świetnie zrobiony film, bez zmanierowanych aktorów grających mimiką i stękaniem.Realny obraz z życia małego miasteczka, u nas może nie się nie spotkamy tak dosłownie z tym co pokazuje film, ale odniesienia na pewno się znajdą do zachowań sąsiadów,znajomych czy z tzw służbą publiczną.
Niektórych może zaskoczyć język w rozmowie matki z synem,córką, nie koniecznie nienawiści bo brzmi zabawnie,ale może zaskoczyć.Ale czy w naszym pięknym kraju nie bywa gorzej ... ? Sami oceńcie.
Gard

Jan M.
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Jan M. » 19 lut 2018 11:52

"Trzy Bilbordy..." dostały właśnie filmową nagrodę "Bafta" będą walczyć o Oskara.

http://www.rmf24.pl/kultura/news-nagrod ... Id,2546663

Jan M.
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Jan M. » 21 lut 2018 17:55

Kolejne Kino. Kolejne Video. Kolejna propozycja filmowa ode mnie dla Wpisanych na Listę Kpof.

"Opuszczeni" 2015

"Niezrównoważona psychicznie i lecząca się Streak, próbując stanąć na nogi, podejmuje pracę ochroniarza w opuszczonym apartamentowcu."

Film który udowadnia postawioną przeze mnie na forum niedawno tezę.
Nie jesteśmy evenementem branżowym w świecie.

Także i w innych Państwach do służby w ochronie osób i mienia dobierani są często ludzie z różnorakimi problemami natury psychologiczno-fizycznej.

Dwa cytaty kwestii postaci z filmu:

"Mundur to podstawa."

"Jutro, pojutrze albo za tydzień, uznasz że chodzenie po wielkim, pustym budynku, nie jest twoim powołaniem i nie spełnia twoich ambicji. Wtedy odejdziesz a na twoje miejsce przyjdzie kolejna siksa którą będę musiał niańczyć.
-Serio ?
Bez premii.
-Przed nami długa noc.
O Tak.
Witaj w branży ochroniarskiej".

Link do filmu:

https://youtu.be/vPk0HgoxGNI

Awatar użytkownika

Gard
Chorąży
Chorąży

Postautor: Gard » 22 lut 2018 10:47

Jak najbardziej się zgadzam,w tzw ochronie są zatrudniani przedziwni ludzie z problemami przeróżnej natury.Można się z tego śmiać, żartować,kręcić skecze czy filmy, ale należałoby pamiętać, że ONI są zatrudniani żeby chronić, ale kto ochroni ochronionych przed ochroniarzami ?
Film "Opuszczeni" oglądałem , [KO] ,jeśli chodzi o przykłady schorzeń występujących w branży to z naszego podwórka np " Supermarket" , tam choroba niestety doprowadziła do tragedii.
Można też z innej strony spojrzeć i obejrzeć obraz " Ochroniarz " 2017 z Banderasem,tam całkiem przeciwnie,ochroniarz to twardziel i inteligentny gość,który walczy o życie niewinnych itd itp . Choć też tu mały zgryz sie pojawia dlaczego tak wyszkolony i z taką wiedzą człowiek zatrudnia się jako ochroniarz galerii handlowej ?! Może stawka wysoka ? :D
miłego oglądania
Gard

Zielony Ludek
Szeregowy
Szeregowy
Otrzymał/a podziekowań: 1 raz

Postautor: Zielony Ludek » 23 lut 2018 08:55

The Pirates of Somalia 2017

Jan M.
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Jan M. » 27 lut 2018 10:48

Gard pisze:Film "Opuszczeni" oglądałem , [KO] ,jeśli chodzi o przykłady schorzeń występujących w branży to z naszego podwórka np " Supermarket" , tam choroba niestety doprowadziła do tragedii.

Obraz Supermarket był prowany w tym wątek. Bardzo ciekawe video z motywem branży z naszego podwórka.
W filmie Opuszczeni 2015 istnieje zabawna scena, gdy niepełnosprawny ochroniarz zostaje wciągniety do korytarza i twierdzi do swojej współpracowniczki: "Nie moogę zapanować nad wózkieem" [2smiech]

Nie mniej mam kolejną propozycję filmową, myślę Gard że będzie się tobie podobać.
Obraz niedoceniony w Polsce ( może dlatego że w tle tej historii jest mało popularny w Polsce Bejsbol [drapanie] )

"FAN" - 1996

Świetna kreacja Roberta De Niro.
Któż z nas nie zna kogoś owładniętego grą zespołową ?
Śledzącego każdy ruch swojego ulubionego zespołu, gracza.
Obstawiającego wyniki, żywo dyskutującego na temat swojej ukochanej gry zespołowej ?

Mnie kilka osób podczas tego seansu Fan Robert De Niro przypomniał.

Do czego może doprowadzić skrajny fanatyzm w kibicowaniu ?

Domokrążca, akwizytor, sprzedawca noży, kibic Gigantów z San Francisko - drużyny bejsbola, stopniowo popada w skrajną dewiację fanatyzmu sportowego.

Zobacz To:

https://www.cda.pl/video/1540690f

Ciekawostka, w obrazie możemy w kilku scenach dostrzec pracowników ochrony stadionu uniwersyteckiego, na którym kręcony był ten film. Ubrani są w uniformy i czapeczki bejsbolówki w kolorach drużyny gospodarzy. W stanach stadiony tworzą własne służby ochrony, na terenie wydarzenia sportowego jakim jest mecz.

Jan M.
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Jan M. » 01 mar 2018 15:26

Zielony Ludek pisze:The Pirates of Somalia 2017

Tutaj, dziś obejrzę ;)
https://www.cda.pl/video/19216344d

Jan M.
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Jan M. » 02 mar 2018 19:51

No niezły, bardzo doby film "The Pirates of Somalia" 2017

Parę niedociągnięć, ależ też i ciekawostek, na temat Somalii i funkcjonowania mediów w świecie.
Sporo gadaniny, ale też i sporo humoru. Ciekawe spojrzenie na temat piractwa, u wschodnich brzegów Afryki i ludzi tam żyjących.
Jeden z piratów, ukazany jako współczesnych Robin Hood, co to zabiera bogatym i daje biednym ;)

Dziś Piątek, a w Piątki wieczorem, relaks przy kolejnym obrazie filmowym.

"Uczeń Szatana" 1998

"Nastolatek, lubiany przez kolegów dobry uczeń, odkrywa pewnego dnia, iż jego sąsiadem jest poszukiwany od czasów wojny nazista. Kiedy pyta staruszka o jego przeszłość - ten zaprzecza. Jednak chłopak nie daje za wygraną i zbiera dowody. Kiedy ma już pewność co do tożsamości mężczyzny, składa mu propozycję, że nie ujawni prawdy, jeśli ten opowie o czasach, kiedy był komendantem obozu koncentracyjnego. W starym człowieku odżywają wspomnienia i uczucia, wciąga chłopca do swojej diabelskiej gry."

I niezapomniana scena gazowania kota w piekarniku, przez starego zwichrowanego, byłego nazistę. Do tego ta muzyka ""Berlin Berlin Berlin"...i gra aktorska w wykonaniu Ian-a Mckallen-a....obok tego Video nie da się przejść obojętnie....

Zapraszam na projekcję:

https://www.cda.pl/video/15632588

Jan M.
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Jan M. » 07 mar 2018 13:22

Wobec dającego się ostatnio zauważyć na forum deficytu patriotycznych opinii, postanowiłem w dzisiejszej propozycji obrazu filmowego, zaprezentować Państwu iście Patriotyczny film.

"Pan Wołodyjowski" 1969

Film o ludziach z przeszłości na podstawie powieści H. Sienkiewicza.
Ludzi których poczynaniami za życia kierowało dobro wspólnoty w ktorej się urodzili, wychowali, oraz żyli.
Wierni tej wspólnocie do samego ich końca.

Piękny film o walce, miłości, czasach sprzed lat.

Obraz obowiązkowy, który w istocie łączy a nie dzieli.

Polecam:

https://youtu.be/qNTWbslnmjk

Jan M.
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Jan M. » 19 mar 2018 10:12

"Prawo Ojca" 1999

"Michał Kord, główny bohater "Prawa ojca" - były rajdowiec, a obecnie kierowca TIR-a - nie bał się. Widząc niecałkiem przypadkową opieszałość policji i prokuratury, postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość trzem młodym mężczyznom, którzy zgwałcili i brutalnie pobili jego dorastającą córkę. Czy jako ojciec miał do tego prawo? Każdy widz filmu będzie musiał sam odpowiedzieć sobie na to pytanie. Zarówno Kord, jak i grający go Marek Kondrat - zarazem reżyser filmu - odpowiadają na nie twierdząco. Nasz strach jest siłą innych. Karmimy bandytów naszym strachem, mówi Kord w jednej ze scen filmu. Ten film dotyczy problemów, z którymi borykamy się w dzisiejszej rzeczywistości, wyjaśnia Kondrat. Praktycznie nie ma dnia, aby gazety nie donosiły o jakimś nowym przestępstwie. Przeraża nas może nie tyle ich liczba, co brutalność i poczucie, że jesteśmy praktycznie bezbronni, że prawo jest opieszałe, że zdaje się faworyzować bandytów, zamiast chronić ofiary. Widzę zgorzknienie u samych stróżów prawa, u policjantów, z którymi miałem kontakt podczas realizowania "Ekstradycji". Zwierzali mi się, że narażają własne życie, by złapać przestępców, którzy następnego dnia w majestacie prawa są wypuszczani na wolność. Jeżeli nie mamy poczucia, że wymiar sprawiedliwości stoi po naszej stronie, a bandyci są surowo i sprawiedliwie karani, czujemy się bezradni i szukamy innych dróg" .

Takie były wtedy czasy.

Film:

https://youtu.be/ueg2BRLUNZw

Tutaj lepsza jakość i inny opis:

"Akcja filmu umieszczona jest na tle nowego, kapitalistycznego pejzażu współczesnej Polski. Kilkunastoletnia Marta zostaje brutalnie pobita i zgwałcona. Sprawcy zbrodni, mimo dowodów winy, pozostają na wolności. Ojciec dziewczyny, wstrząśnięty nieskutecznością działań policji, postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość."

https://www.cda.pl/video/13435441

Jan M.
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Jan M. » 19 mar 2018 17:58

Któż z was...wpisani na listę, nie chciał być po projekcji tego obrazu filmowego na kasecie vhs w przeszłości, jak porucznik Arek ( w tej roli niesamowicie charyzmatyczny Bogusław Linda w szczytowej formie swojej aktorskiej kariery ) ?

Świetne sceny, aktorstwo, świat którego już nie ma, mnóstwo Polskich aut na ulicach.

Film w bardzo dobrej jakości, nawet chyba cyfrowo rekonstruowany.
Pierwsze Soczyste kino akcji III RP.
Film kultowy.

Przed Państwem,

"Kroll" - 1991

Opis:
"Marcin Kroll, żołnierz służby zasadniczej, dezerteruje z jednostki. Kadra oficerska postanawia odnaleźć go na własną rękę, zanim sprawą zainteresuje się prokuratura."

Film:

https://youtu.be/IK76q5ioomI

Jan M.
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Jan M. » 30 mar 2018 14:45

"Pasja" 2004

"Ostatnie godziny z życia Jezusa z Nazaretu: od modlitwy w Gaju Oliwnym, przez męczeńską śmierć, po zmartwychwstanie."

https://www.cda.pl/video/86186b1

Wróć do „Filmy”