Reklama

skreslenie z listy kwalifikowanych

Awatar użytkownika

Topic author
toyota133
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2017 09:07
Status: Offline

skreslenie z listy kwalifikowanych

Postautor: toyota133 » 18 lip 2017 05:16

witam,skreslono mnie z listy kwalifikowanych pracownikow z powodu braku aktualnych badan-jak moge oddzyskac uprawnienia ?

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 4819
Rejestracja: 03 cze 2016 15:52
Podziękował: 710 razy
Otrzymał/a podziekowań: 288 razy
Status: Online

Re: skreslenie z listy kwalifikowanych

Postautor: Cyborg » 18 lip 2017 06:54

Najlepiej skontaktować się z Komendą Wojewódzką Policji. A dokładnie z Widziałem Postępowań Administracyjnych.
Oni udzielą stosownych informacji, na ten temat.

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 3086
Rejestracja: 18 paź 2011 19:45
Podziękował: 8 razy
Otrzymał/a podziekowań: 683 razy
Status: Online

Re: skreslenie z listy kwalifikowanych

Postautor: Razorblade1967 » 18 lip 2017 07:38

toyota133 pisze:...jak moge oddzyskac uprawnienia ?


Złożyć wniosek o wpisanie na listę KPOF przedstawiając dokumenty wymagane art.26 Ustawy o ochronie osób i mienia.

Awatar użytkownika

Gebels
Kapitan
Kapitan
Posty: 957
Rejestracja: 12 maja 2011 10:39
Podziękował: 287 razy
Otrzymał/a podziekowań: 95 razy
Status: Offline

Re: skreslenie z listy kwalifikowanych

Postautor: Gebels » 19 lip 2017 14:55

7) posiada zdolność fizyczną i psychiczną do wykonywania zadań, stwierdzoną orzeczeniami lekarskim i psychologicznym, których ważność nie upłynęła;
8) posiada przygotowanie teoretyczne i praktyczne w zakresie wyszkolenia strzeleckiego, samoobrony, technik interwencyjnych oraz znajomość przepisów prawa związanych z wykonywaniem ochrony osób i mienia.
4. Na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej wpisuje się również osobę, której uznano kwalifikacje do wykonywania zawodu pracownika ochrony fizycznej na podstawie ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2016 r. poz. 65).
5. Opinię, o której mowa w ust. 3 pkt 6, wydaje się nie rzadziej niż co 3 lata, w formie postanowienia, na które służy zażalenie, a w przypadku opinii dotyczącej obywatela innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym oraz obywatela polskiego zamieszkałego na terenie tych państw, w formie przyjętej w tym państwie.
6. Spełnienie wymogów określonych w ust. 3 pkt 4 i 5 pracownik ochrony potwierdza własnym oświadczeniem złożonym pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.
7. Spełnienie wymogu określonego w ust. 3 pkt 8 potwierdzają:
1) dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe w zawodzie technika ochrony fizycznej osób i mienia lub świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie technika ochrony fizycznej osób i mienia;
2) dyplomy lub świadectwa uczelni, szkół oficerskich lub podoficerskich Policji lub Straży Granicznej;
3) świadectwo szkolenia zawodowego zakończonego złożeniem egzaminu na pierwszy stopień podoficerski, chorążego lub oficerski Służby Więziennej wraz ze świadectwem szkolenia specjalistycznego w zakresie specjalizacji ochronnej w Służbie Więziennej;
4) zaświadczenia o ukończeniu kursów organizowanych przez ośrodki szkolenia Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej lub Biura Ochrony Rządu, o ile kursy te spełniają wymagania określone w przepisach wydanych na podstawie ust. 9;
5) zaświadczenie o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego lub kursu umiejętności zawodowych, potwierdzających przygotowanie teoretyczne i praktyczne w zakresie wyszkolenia strzeleckiego, samoobrony, technik interwencyjnych oraz znajomości przepisów prawa związanych z wykonywaniem ochrony osób i mienia, realizowanych zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 68a kształcenie ustawiczne ust. 5 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2015 r. poz. 2156 oraz z 2016 r. poz. 35, 64, 195, 668 i 1010);
6) zaświadczenia o ukończeniu innych kursów potwierdzających przygotowanie teoretyczne i praktyczne w zakresie wyszkolenia strzeleckiego, samoobrony, technik interwencyjnych oraz znajomości przepisów prawa związanych z wykonywaniem ochrony osób i mienia, prowadzonych przez publiczne i niepubliczne placówki i ośrodki zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 68a kształcenie ustawiczne ust. 5 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty;
7) świadectwa ukończenia szkoleń lub kursów potwierdzających przygotowanie teoretyczne i praktyczne w zakresie wyszkolenia strzeleckiego, samoobrony, technik interwencyjnych oraz znajomości przepisów prawa związanych z wykonywaniem ochrony osób i mienia prowadzonych przez uczelnie.
8. Dyplomy uczelni kształcących w zakresie prawa, administracji publicznej, bezpieczeństwa narodowego lub bezpieczeństwa wewnętrznego potwierdzają specjalistyczne przygotowanie teoretyczne w zakresie znajomości przepisów prawa związanych z wykonywaniem ochrony osób i mienia.
9. Minister właściwy do spraw wewnętrznych w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw oświaty i wychowania oraz ministrem właściwym do spraw szkolnictwa wyższego określi, w drodze rozporządzenia wymagania w zakresie kursów i szkoleń, o których mowa w ust. 7 pkt 6 i 7, w tym szczegółową tematykę i formę przeprowadzonych zajęć, mając na względzie zapewnienie właściwego poziomu wyszkolenia pracowników ochrony fizycznej.


Czyli aktualne badania plus świadectwo ukończenia szkoły lub kursu ( zgodne z pkt 9) zanosisz do Wydziału Postępowań Administracyjnych KWP, tam trochę papierologi, opłata administracyjna. Tam Cię już pokierują.

Awatar użytkownika

piotrek27
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 2720
Rejestracja: 15 gru 2010 13:59
Podziękował: 36 razy
Otrzymał/a podziekowań: 102 razy
Status: Offline

Re: skreslenie z listy kwalifikowanych

Postautor: piotrek27 » 20 lip 2017 14:41

Schody mogą być jeżeli kurs był robiony przed deregulacja i jest już nie aktualny np miałeś licencje zrobiona 10lat temu później automatycznie stałeś się kwalifikowany teraz cię skreślają bo brak badań robisz badania przynosisz zaświadczenie że 10lat temu robiłeś kurs i klapa bo kurs nieważny

Wróć do „Ustawy i Rozporządzenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość