Żołnierz musi umieć strzelać i każdy żołnierz musi umieć się bić – gen. dyw. Jarosław Gromadziński

Awatar użytkownika

tomaspienkowski
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 95 razy
Otrzymał/a podziekowań: 275 razy
Status: Offline

Re: Żołnierz musi umieć strzelać i każdy żołnierz musi umieć się bić – gen. dyw. Jarosław Gromadziński

Postautor: tomaspienkowski » 16 sty 2019 20:56

No cóż. Bardziej precyzyjnie do tematu podchodzi ślubowanie policyjne. Tam jest taki fragment "strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli", z którego jednoznacznie wynika, że państwo, a obywatele to odrębne podmioty.
http://www.ochrona.wachter.pl

http://www.akademiabezpieczenstwa.net

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 10 razy
Otrzymał/a podziekowań: 792 razy

Re: Żołnierz musi umieć strzelać i każdy żołnierz musi umieć się bić – gen. dyw. Jarosław Gromadziński

Postautor: Razorblade1967 » 16 sty 2019 21:41

tomaspienkowski pisze:...z którego jednoznacznie wynika, że państwo, a obywatele to odrębne podmioty.

Nie zamierzam się sprzeczać o różne definiowania państwa, bo nie wiem jak Ty, ale ja specjalistą w tej dziedzinie nijakim nie jestem - mnie tam osobiście odpowiada definicja Jellinka, która zresztą jest zbieżna z definicją państwa w myśl prawa międzynarodowego. A więc przez "państwo" rozumiem to co napisałem wcześniej, a przez obronę państwa (deklarowaną przysięgą wojskową) rozumiem zarówno obronę jego terytorium, jego ludności, jak i jego suwerennej władzy. Ty możesz pojmować to inaczej...
To nie sztuka zginąć za Ojczyznę, sztuka spowodować by nieprzyjaciel oddał życie za swoją.

Awatar użytkownika

Topic author
Epitet
Generał
Generał
Podziękował: 504 razy
Otrzymał/a podziekowań: 578 razy

Postautor: Epitet » 10 lut 2019 12:02

Komendant podziękował mężczyznom za bohaterską postawę
09.02.2019 rok

Komendant Miejski Policji mł. insp. Piotr Makuch oraz Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek podziękowali dzisiaj mężczyznom, którzy ujęli napastnika podczas seansu filmowego.
Spotkanie odbyło się się w urzędzie miejskim, gdzie nagrodzono bohaterstwo oraz pogratulowano mężczyznom odwagi i zdecydowania w działaniu.

link http://szczecin.policja.gov.pl/szm/dzia ... stawe.html

Do tragicznego zdarzenia doszło 23 grudnia 2018 roku w jednym ze szczecińskich kin.

Podczas sensu filmowego jeden z mężczyzn zaatakował niebezpiecznym narzędziem dwie osoby.

Na tę zagrażającą sytuację zareagowali mieszkańcy naszego miasta i gminy Police, którzy wykazali się ogromną odwagą i determinacją ujmując sprawcę przestępstwa.

Bohaterowie swoim zachowaniem udowodnili, że posiadają nie tylko wielką odwagę, ale również kierują się w życiu takimi wartościami jak poczucie odpowiedzialności oraz wrażliwości na krzywdę innych osób.

Szef szczecińskiej policji podkreślił, że zachowanie mężczyzn jest wzorem do naśladowania dla innych osób, a ten bohaterski czyn pozostanie w pamięci jako przykład bezinteresownej pomocy dla drugiego człowieka.

Komendant podziękował za ponadprzeciętną czujność, refleks i ogromną odwagę.
Szybka reakcja śmiałków mimo wysokiego ryzyka przyczyniła się do zatrzymania sprawcy przestępstwa.

Komendant Miejski Policji oraz Prezydent Miasta Szczecin podziękowali oraz pogratulowali uczestniczącym w spotkaniu mężczyznom wręczając upominki.

ZKS KMP

Polecam uwadze materiał zdjęciowy z uroczystego spotkania.
Nie ma to jak jeść do syta, spać słodko i żyć beztrosko...

Wróć do „Techniki Interwencyjne i Samoobrona”