Reklama

nieposzlakowana opinia a przeszłość

Awatar użytkownika

Topic author
M4SEL
Szeregowy
Szeregowy
Status: Offline

nieposzlakowana opinia a przeszłość

Postautor: M4SEL » 01 mar 2018 21:01

Witam. Wkrótce zaczynają się kursy w moim mieście, i od dłuższego czasu mysle a nawet marzy mi się, zeby pracowac w ochronie. Jednak mam skazę w życiorysie. W wieku 17 lat zostałem złapany pod wpływem marihuany i w sumie poza stresem to nic mi nie zrobili. Czytałem też, ze zostałem usuniety z rejestru z racji, ze bylem wtedy nieletni. Jednak w bazie policyjnej widnieję, podobno. Jak to moze wpłynąć na wpis na listę? Na początku 2019r będzie jakoś 5 lat od zdarzenia. A Poza tym szambem nawet mandatu nie dostałem.

Dodałem podobny post, jednak w złym dziale. Pozdrawiam i zachęcam do przemyslen..

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 1157 razy
Otrzymał/a podziekowań: 493 razy

Re: nieposzlakowana opinia a przeszłość

Postautor: Jan M. » 02 mar 2018 15:57

Nie ma już licencji jest wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej.
Trawka za młodu, to nie koniec świata.

Ile lat minęło już od czasu uprawomocnienia się wyroku za twój wybryk ?

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 02 mar 2018 16:25

Jak minęło już 10 lat od tego czasu, to dawno nastąpiło zatarcie skazania z urzędu.
Nie figurujesz już w KRK.
Wpis dostaniesz jeśli tylko posiadasz nienaganną opinię w miejscu zamieszkania.

Jak chcesz się natomiast z KSIP wykasować, to też jest sposób. Po dziesięciu latach piszesz podanie o kasację lub zniekształcenie twojego wpisu w ksip. Powinni zniekształcić lub wykasować. O ile nic przez ten czas znów nie nabroiłeś.

P.S. Teraz doczytałem, piszesz że pięć lat hmmm... w KRK nie figurujesz. W ksip tak.

Awatar użytkownika

Gebels
Kapitan
Kapitan
Podziękował: 287 razy
Otrzymał/a podziekowań: 96 razy

Postautor: Gebels » 02 mar 2018 16:59

Z tego co piszesz, nie miałeś żadnych zarzutów, nie posiadałeś przy sobie substancji zakazanych, byłeś tylko pod wpływem? Opisz konsekwencje tego zdarzenia.

Awatar użytkownika

Topic author
M4SEL
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: M4SEL » 02 mar 2018 23:52

Minęło 5 lat od uprawomocnienia wyroku. Nie posiadałem przy sobie suszu, zostałem złapany w szkole a w konsekwencjach dostałem 5 godzinne zajęcia o tym, że nie wolno brać dragów. Z tego co wyczytałem opinia nieposzkalowaną dostaje sie kiedy ma sie czysty papier, a przecież policja ma moje "białko". Skonultuje się też z prawnikiem.

Czy figurowanie w KSIP wyklucza mnie totalnie z tego zawodu? I jak to jest z mandatami, naprawdę to reflektują? Zastanawia mnie to, bo przecież nawet policjant może przekroczyć prędkość albo pasów nie zapiąć...

Jestem lekko zniesmaczony polskim wymiarem sprawiedliwości i zasadami które tam panują, do cholery jasnej, nie jestem degeneratem....

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 03 mar 2018 07:53

Czy figurowanie w KSIP wyklucza mnie totalnie z tego zawodu?

Znam ludzi którzy byli w Ksip i wpisy dostawali, także z mojego doświadczenia nie.
Co innego gdybyś chciał zostać np. takim OKB figurując w ksip nie zostaniesz nim.

OKB - to operator kontroli bezpieczeństwa na lotniskach, sprawdza ich straż graniczna przed podjęciem pracy, ( w zasadzie to przed wydaniem certyfikatu z urzędu lotnictwa cywilnego ).

Jak byłeś niepełnoletni to w ksip nie jesteś, bez obaw.
A nawet jeśli, to pisz podanie i wykasują.
Głowa do góry.

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 03 mar 2018 09:39

Z tego co wyczytałem opinia nieposzkalowaną dostaje sie kiedy ma sie czysty papier, a przecież policja ma moje "białko"

Nie wiem co to jest "białko" ( to zapewne jakiś młodzieżowy, współczesny slang, którego już nie ogarniam ) nie mniej domniemuję że pobrali ci odciski palców i założyli kartę w kcik i w ksip, robią też zdjęcia profil i front.
To normalne, taka policyjna robota. Nie przejmuj się.

Wniosek do Ksip do KGP o kasację rejestru, uwzględnij w nim upływ pięciu lat czasu, od czasu popełnienia czynu. To że przez pięć lat przestrzegałeś obowiązującego porządku prawnego. Dołącz opinię jakiś przyjaznych ci ludzi z twojego otoczenia, sąsiadów, nauczycieli, pracodawcy ( choć to już jest dodatek tylko, możesz ale wcale nie musisz ) i po sprawie w twoim przypadku. Tak uważam.

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 03 mar 2018 11:49

Post Scriptum.

"Nieposzlakowana opinia" nie dotyczy kpof ( kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej ) dotyczy przedstawicieli innego zawodu.
Tak samo jak kpof nie dotyczy wymóg posiadania "nieskazitelnej opinii" bo dotyczy on jeszcze innej grupy zawodowej.
Kpof ma postawiony ustawowy wymóg posiadania "nienagannej opinii" - jak nazwa wskazuje nie może być ona naganna.

Naganny, to ktoś kto zasługuje na naganę, ale aby ktoś nie był naganny, czyli był nienaganny, nie musi on być...że się tak wyrażę..."Kryształowy".

Raz jeszcze, znałem parę osób które figurowały w rejestrze ksip ale nie figurowały w KRK, miały tzw. czyste konto mimo wpisu w KSIP. Posiadały także nienaganną opinię w miejscu zamieszkania. Dostawali licencje pof, potem automatycznie w 2014 w momencie deregulacji zawodu pof, dostali wpis na listę kpof.

Ksip to informacja policyjna, nie powinien on być brany pod uwagę, przy wydawanych opiniach, na temat przyszłego pracownika.
Dostęp do niego mają jedynie uprawnieni członkowie służb mundurowych.
W przypadkach szczególnie ważnych, jak np. bezpieczeństwo portu lotniczego, uprawnione służby sięgają jednak po informacje tam zawarte.

Myślę że rozwiałem twe wątpliwości.
A i też rozjaśniłem ten temat dla innych.

Awatar użytkownika

Gebels
Kapitan
Kapitan
Podziękował: 287 razy
Otrzymał/a podziekowań: 96 razy

Postautor: Gebels » 04 mar 2018 13:17

M4SEL pisze:Minęło 5 lat od uprawomocnienia wyroku. Nie posiadałem przy sobie suszu, zostałem złapany w szkole a w konsekwencjach dostałem 5 godzinne zajęcia o tym, że nie wolno brać dragów. Z tego co wyczytałem opinia nieposzkalowaną dostaje sie kiedy ma sie czysty papier, a przecież policja ma moje "białko". Skonultuje się też z prawnikiem.

Czy figurowanie w KSIP wyklucza mnie totalnie z tego zawodu? I jak to jest z mandatami, naprawdę to reflektują? Zastanawia mnie to, bo przecież nawet policjant może przekroczyć prędkość albo pasów nie zapiąć...

Jestem lekko zniesmaczony polskim wymiarem sprawiedliwości i zasadami które tam panują, do cholery jasnej, nie jestem degeneratem....

Więc za co był wyrok?

Awatar użytkownika

klansman
Podpułkownik
Podpułkownik
Podziękował: 27 razy
Otrzymał/a podziekowań: 282 razy

Postautor: klansman » 04 mar 2018 15:45

Nie posiadałeś suszu a piszesz o wyroku. Za co wyrok ? Zażywanie narkotyków nie jest u nas karane.

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 8 razy
Otrzymał/a podziekowań: 693 razy

Postautor: Razorblade1967 » 04 mar 2018 15:57

Tak czy inaczej nie było kary pozbawienia wolności, a więc maksymalny czas po jakim następuje zatarcie skazania to 5 lat (art. 107KK)

Art. 107.

§ 1. W razie skazania na karę pozbawienia wolności wymienioną w art. 32 pkt 3
lub karę 25 lat pozbawienia wolności, zatarcie skazania następuje z mocy prawa z upływem 10 lat od wykonania lub darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania.

§ 2. Sąd może na wniosek skazanego zarządzić zatarcie skazania już po upływie 5
lat, jeżeli skazany w tym okresie przestrzegał porządku prawnego, a wymierzona kara pozbawienia wolności nie przekraczała 3 lat.

§ 3. W razie skazania na karę dożywotniego pozbawienia wolności, zatarcie skazania następuje z mocy prawa z upływem 10 lat od uznania jej za wykonaną, od darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania.

§ 4. W razie skazania na grzywnę albo karę ograniczenia wolności, zatarcie skazania następuje z mocy prawa z upływem 5 lat od wykonania lub darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania;
na wniosek skazanego sąd może zarządzić zatarcie skazania już po upływie 3 lat.

§ 5. W razie odstąpienia od wymierzenia kary, zatarcie skazania następuje z mocy prawa z upływem roku od wydania prawomocnego orzeczenia.

§ 6. Jeżeli orzeczono środek karny, zatarcie skazania nie może nastąpić przed jego wykonaniem, darowaniem albo przedawnieniem jego wykonania, z zastrzeżeniem art. 76 § 2.

Wróć do „Zagadnienia Ogólne”