Reklama

Grupy kontrolne

Awatar użytkownika

Topic author
Rafek17
Szeregowy
Szeregowy
Podziękował: 5 razy
Otrzymał/a podziekowań: 1 raz
Status: Offline

Grupy kontrolne

Postautor: Rafek17 » 17 sie 2018 16:51

Witam
Czy pracownicy grupy kontrolnej są tacy tajemniczy wobec prostego ochroniarza?
Czy wszystkich traktują z góry czy tylko mi się tak trafiło?
Szukają czegoś na monitoringu, a mnie traktują jak powietrze.

Awatar użytkownika

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 1176 razy
Otrzymał/a podziekowań: 501 razy

Re: Grupy kontrolne

Postautor: Jan M. » 17 sie 2018 21:40

Zależy na jakiego człowieka trafisz.
Czasem Policjant się czuje lepszy od strażaka miejskiego a ten sam strażak miejski się czuje lepszy od kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej a ten sam kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej czuje się lepszy od pracownika ochrony fizycznej nieposiadającego kwalifikacji i bez wpisu na listę kpof.
Ten bez wpisu czuje się lepszy od dozorcy a dozorca czuje się lepszy od dziada co stoi przed monopolowym i żebrze za 5 złote.

Są ludzie co lubią sobie w ten sposób poprawiać humor.
Mentalność.
Nie przejmuj się i rób swoje.
To jest najważniejsze.
Powodzenia.

Awatar użytkownika

KarolWielki
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 53 razy
Otrzymał/a podziekowań: 46 razy

Postautor: KarolWielki » 18 sie 2018 09:49

Hehe dobre Jan

Awatar użytkownika

Topic author
Rafek17
Szeregowy
Szeregowy
Podziękował: 5 razy
Otrzymał/a podziekowań: 1 raz

Postautor: Rafek17 » 19 sie 2018 15:00

Jan
Czy to możliwe, że mnie kontrolują?
Ja muszę wychodzić, jak przeglądają monitoring.
Czy może podmieniaja mi dysk?

Awatar użytkownika

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 19 sie 2018 17:33

Rafek17 pisze:Jan
Czy to możliwe, że mnie kontrolują?
Ja muszę wychodzić, jak przeglądają monitoring.
Czy może podmieniaja mi dysk?

Nie spotkałem się z czymś takim.
Ale wydaje mnie się to mocno nie w porządku że nie kontrolują w twojej obecności.
Być może i coś kombinują.

Masz gdzieś opisane firmowe zasady dokonywania takich kontroli ?
Dotrzyj do dokumentów.
Rozmawiaj ze swoim Inspektorem.
Jak trzeba to jedź do oddziału i rozmawiaj z operacyjnym.

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 151 razy
Otrzymał/a podziekowań: 467 razy

Postautor: senex » 19 sie 2018 18:00

Napisze tak.
Z pierwszego postu nie wynika, o jaka "grupę kontrolną" chodzi. Wszyscy założyli, że to jakaś kontrola z WPA. Policjanci z WPA okazują polecenie wykonania kontroli, legitymują się i nie są sami. Zawsze, ale to zawsze jest z nimi jakiś przedstawiciel podmiotu kontrolowanego. Tym samym gdybym ja osobiści był operatorem monitoringu w mojej agencji to nikt taki by do mnie nie wszedł bez obecności przedstawiciela agencji ( właściciel, współwłaściciel, dyrektor, inspektor czy jakby go nie nazwać).
Nie wynika także, o jaki monitoring chodzi. Przecież na wielu obiektach na których są pracownicy z agencji jest monitoring i nie musi to hyc monitoring agencji.
Najpierw trochę więcej szczegółów.
Każda przebyta do końca droga prowadzi dokładnie donikąd

Awatar użytkownika

John Pluto
Plutonowy
Plutonowy
Podziękował: 185 razy
Otrzymał/a podziekowań: 92 razy

Postautor: John Pluto » 19 sie 2018 19:48

Jan M. pisze:Zależy na jakiego człowieka trafisz.
Czasem Policjant się czuje lepszy od strażaka miejskiego a ten sam strażak miejski się czuje lepszy od kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej a ten sam kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej czuje się lepszy od pracownika ochrony fizycznej nieposiadającego kwalifikacji i bez wpisu na listę kpof.
Ten bez wpisu czuje się lepszy od dozorcy a dozorca czuje się lepszy od dziada co stoi przed monopolowym i żebrze za 5 złote.

Mentalność.
To jest najważniejsze.
Powodzenia.

Tutaj to się nie zgodzę. W moim branżowym środowisku w Warszawie spotkałem się już wcześniej i spotykam się obecnie co jakiś czas z opinią, że jeżeli ktoś nie dostał się do policji to idzie do ochrony. Natomiast jeżeli nie dostanie się do ochrony to idzie do....straży miejskiej [2smiech] . Oczywiście to są takie "podśmiechuchy" ale coś w tym jest, bo od pół roku na portalu dość profesjonalnym "pracuj.pl" wisi oferta pracy, z ładnym znaczkiem "*superoferta" zachęcająca do aplikowania na stanowisko strażnika miejskiego w Warszawie. Chętni widać pchają się "drzwiami i oknami" bo czytałem gdzieś artykuł na ten temat i kadrowa SM Miasta Stołecznego Warszawy wylewała żale, że chętnych zgłasza się kilku i to stanowczo za mało ale mają świadomość,ze płaca jest "zasrana" i robota w stolycy niewdzięczna. Więc uważam, że ci strażnicy miejscy w Warszawie tak z góry na ochronę wcale nie patrzą bo zarabiamy 2 (niektórzy i 3) razy więcej niż oni [grin] . Ale nawiązując do tematu posta to fakt jest niezaprzeczalny: zależy od człowieka i jego empatii więc zbytnio bym się nie przejmował. Masz burackich kontrolnych i tyle. Skoro oni Cię olewają to Ty im też pokaż, że ich olewasz. Wszyscy jedziemy na tym samym wózku więc nie ma co się tutaj panoszyć. Wyjdź sobie zapalić, jeżeli nie Palisz to Idź do kibla i olej kontrolę "kontrolnych".
"What's up man?...Nothing, same shit, different day...."

Awatar użytkownika

KarolWielki
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 53 razy
Otrzymał/a podziekowań: 46 razy

Postautor: KarolWielki » 19 sie 2018 21:03

John Pluto pisze:
Jan M. pisze:Zależy na jakiego człowieka trafisz.

Mentalność.
To jest najważniejsze.
Powodzenia.

Tutaj to się nie zgodzę. W moim branżowym środowisku w Warszawie spotkałem się już wcześniej i spotykam się obecnie co jakiś czas z opinią, że jeżeli ktoś nie dostał się do policji to idzie do ochrony. Natomiast jeżeli nie dostanie się do ochrony to idzie do....straży miejskiej [2smiech] . Oczywiście to są takie "podśmiechuchy" ale coś w tym jest, bo od pół roku na portalu dość profesjonalnym "pracuj.pl" wisi oferta pracy, z ładnym znaczkiem "*superoferta" zachęcająca do aplikowania na stanowisko strażnika miejskiego w Warszawie. Chętni widać pchają się "drzwiami i oknami" bo czytałem gdzieś artykuł na ten temat i kadrowa SM Miasta Stołecznego Warszawy wylewała żale, że chętnych zgłasza się kilku i to stanowczo za mało ale mają świadomość,ze płaca jest "zasrana" i robota w stolycy niewdzięczna. Więc uważam, że ci strażnicy miejscy w Warszawie tak z góry na ochronę wcale nie patrzą bo zarabiamy 2 (niektórzy i 3) razy więcej niż oni [grin] . Ale nawiązując do tematu posta to fakt jest niezaprzeczalny: zależy od człowieka i jego empatii więc zbytnio bym się nie przejmował. Masz burackich kontrolnych i tyle. Skoro oni Cię olewają to Ty im też pokaż, że ich olewasz. Wszyscy jedziemy na tym samym wózku więc nie ma co się tutaj panoszyć. Wyjdź sobie zapalić, jeżeli nie Palisz to Idź do kibla i olej kontrolę "kontrolnych".

Tu akurat w Warszawie tak jest, racja. :)

Awatar użytkownika

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 20 sie 2018 10:31

senex pisze:Napisze tak.
Z pierwszego postu nie wynika, o jaka "grupę kontrolną" chodzi. Wszyscy założyli, że to jakaś kontrola z WPA. Policjanci z WPA okazują polecenie wykonania kontroli, legitymują się i nie są sami. Zawsze, ale to zawsze jest z nimi jakiś przedstawiciel podmiotu kontrolowanego. Tym samym gdybym ja osobiści był operatorem monitoringu w mojej agencji to nikt taki by do mnie nie wszedł bez obecności przedstawiciela agencji ( właściciel, współwłaściciel, dyrektor, inspektor czy jakby go nie nazwać).
Nie wynika także, o jaki monitoring chodzi. Przecież na wielu obiektach na których są pracownicy z agencji jest monitoring i nie musi to hyc monitoring agencji.
Najpierw trochę więcej szczegółów.

Pewnie nie chodzi o kontrole z ramienia Policji, Senex.
Chodzi pewnie o kontrolę firmową, przez specjalne do tego wydzielone działy lub wynajęte firmy - i to najpewniej jak przeglądają monitoring.
Przykład - duże miasto, agencja ma sporo obiektów fizycznych, przyjeżdżają trzepią szafki, monitoring - tak się zdarza.

Może chodzić też o inspektora kontrolnego.

W załodze też robiliśmy dozory.
Ale monitoringu to nie przeglądaliśmy.
Co najwyżej na zasadzie,
Jak tam, w Porządku ?
-W porządku.
Dobra, to daj książkę służby to wypiszemy ci się.

Awatar użytkownika

Daniu
Szeregowy
Szeregowy
Podziękował: 1 raz
Otrzymał/a podziekowań: 3 razy

Postautor: Daniu » 20 sie 2018 17:48

To chyba chodzi o grupy kontrolne które kontrolują prace pracowników sklepu. Zapewne chodzi o firmę K... . Oni na swoich sklepach prowadzą kontrolę. Ale poczekajmy co napiszę autor postu
Instruktor samoobrony
Lic II stopnia

Awatar użytkownika

TeddyWwa
Szeregowy
Szeregowy
Podziękował: 3 razy

Postautor: TeddyWwa » 22 sie 2018 09:30

Witam. Sam mam takiego "misia" z załogi kontrolnej, który uważa się za nie wiadomo kogo. Potrafi wejść na dyżurkę, otworzyć mój napój i powąchać, czy aby przypadkiem nie ma alkoholu w nim. Druga sytuacja- Wchodzi, rozsiada się jak hrabia, ani dzień dobry, ani pocałuj mnie w d***. Pyta się czy wszystko ok, po czym np. bierze sobie garść paluszków i bez żadnego "dowidzenia" wychodzi.
Jest jeszcze inny Pan. Do którego ma człowiek szacunek. Przyjedzie, pogada. Jak wyjmuje alkomat, to zawsze się śmieje, że tak trzeba. Potem usiądzie, pogada, a to o pogodzie, a to o obiekcie. Jak on przyjezdza, to aż miło się robi człowiekowi...
Zatem, reasumując, w każdej branży znajdzie się i idiota, który dostał stanowisko i pokazuje jaki on jest ważny, i znajdzie się i taki, który stanowisko ma, ale szanuje drugiego człowieka...
Jak komuś słoma z butów wystaje( wiemy, że do stolicy zjechał z innego miasta ten misio) to będzie pokazywał jaki ważny...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 743 razy
Otrzymał/a podziekowań: 299 razy
Status: Online

Postautor: Cyborg » 22 sie 2018 10:01

Miałem przyjemność wyprosić takiego kogoś, z terenu obiektu który ochraniałem.
Przyjechał i machnął mi przed nosem legitymacją służbową.

Potem zaczął przeglądać "kąty".
Kiedy próbował otworzyć lodówkę, zatrzasnąłem ją i zarządałem od niego wykazu co, konkretnie obejmuje zakres jego kontroli.

Jak mi odmówił i powiedział że to nie moja sprawa, to kazałem mu wyjść.

Odgrażał się potem, całą drogę jak wracał do samochodu że poskarży się dyrektorowi i że mnie "udupi".

Zostałem co prawda wezwany do dyrektora, ale powiedziałem jak sprawa wyglądała i było ok.

Nie musicie się na wszystko zgadzać i pozwalać im wszędzie zaglądać. To są tylko zwykłe "pionki".
I zawsze macie prawo zarządać, wykazu co – konkretnie – wolno im kontrolować.

Awatar użytkownika

TeddyWwa
Szeregowy
Szeregowy
Podziękował: 3 razy

Postautor: TeddyWwa » 22 sie 2018 12:45

Cyborgu, ten "miś", akurat dobrze zna się z dyrektorem mojej firmy. Może dlatego pozwala sobie na takie rzeczy. Mnie osobiście to wkurza, innych ludków również. Niestety nie możemy pójść( ja nie mogę pójść) do dyrektora, bo pewnie by i tak było to gadanie do ściany.
W końcu stołki są po znajomości...

EDIT: Ale dziękuję za to, że dzieki Tobie, wiem, że mogę wymagać od niego zakresu kontroli...
Pozdrawiam

Wróć do „Firma”