PRZETARGI NA SKLEPY-

Awatar użytkownika

Topic author
Biznesmen232
Szeregowy
Szeregowy
Podziękował: 1 raz
Status: Offline

PRZETARGI NA SKLEPY-

Postautor: Biznesmen232 » 04 lis 2019 12:23

Witam !
Jestem nowy na forum i za niecałe cztery miesiące planuje założyć firme ochorniaską w Trójmiescie.
Swoje usługi które będę swiadczył chciałbym zacząć od punktów stacjonarnych gdzie nie potrzeba zatrudniać konwoji, kwalifikowanych pracowników ochrony, czyli takie punkty jak markety spożywczne czy sklepy w galeriach handlowych.
Dopiero raczkuje w temacie i nasuwają mi się fundamentalne pytania :

1.Jak wyglądają przetargi na takie punkty- Gdzie ich szukać, jak je wygrąć (na co oprócz ceny patrz firmy zlecające) oraz w jakich cenach oscylować proponując oferte. Ile mniej więcej Firmy ochroniarskie biorą za dany punkt miesięcznie od kontrahenta, tak żeby nie zaniżyć swoich ofert, ani nie wywindować jej w kosmos.

2.Czy wymagane jest zakładanaie nowego systemu monitoringu na taki punkt we własnym zakresie w sytuacji gdzie przejmujemy punkt po zakończonym kontrakcie firmy która tam pracowała.

3.Czy na wszystkich tego typu punktach wymagane jest dołączenie do usług patroli interwencyjnych, jeżeli tak to jak wygląda współpraca z innymi firmami które swiaczyły by dla mojej firmy tylko takich oddzielnych usług. Pracowałem w markecie Kafuland dla firmy ochorniaskiej DS.Fokus i wiem że patrole które do nas przyjeżdżały były z innej firmy. Pytanie nasuwa się czy firmy ochroniarskie są skore na takie rodzaju współprace, ile mniej więcej mogą za swiadczenie takich usług się cenić, oraz czy trzeba wcześniej podpsiać z nimi współprace zanim zaoferujemy oferte na przetarg w którym wymagane jest zapewnienie takich usług.

Serdecznie zapraszam do dyskusji i pozdrawiam :)

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 192 razy
Otrzymał/a podziekowań: 548 razy

Re: PRZETARGI NA SKLEPY-

Postautor: senex » 05 lis 2019 15:44

1. W sklepach w sieci przetargi to zawsze centrala. Preferuje firmy ogólnopolskie, cena jak zwykle najważniejsza. Strony sklepów H%M, Reserved inne.
2. Monitoring to zwykle własność sklepu, lecz wszystkie informacje zwykle są w ofercie przetargowej.
3. Tak, wsparcie ze strony wpisanych jest zwykle wymagane. Miejscowe firmy zgadzają się na robienie za podwykonawcę, lecz niestety tego typu usługi ostatnio mocno podrożały i nie ma co raczej liczyć na stałą opłatę, lecz na stałą opłatę powiązaną z zapłata za ilość wyjazdów.
Każda przebyta do końca droga prowadzi dokładnie donikąd

Awatar użytkownika

Antymilicjant
Sierżant
Sierżant
Podziękował: 9 razy
Otrzymał/a podziekowań: 18 razy

Postautor: Antymilicjant » 06 lis 2019 10:48

Biznesmen232 pisze:Witam !
Jestem nowy na forum i za niecałe cztery miesiące planuje założyć firme ochorniaską w Trójmiescie.
Swoje usługi które będę swiadczył chciałbym zacząć od punktów stacjonarnych gdzie nie potrzeba zatrudniać konwoji, kwalifikowanych pracowników ochrony, czyli takie punkty jak markety spożywczne czy sklepy w galeriach handlowych.
Dopiero raczkuje w temacie i nasuwają mi się fundamentalne pytania :

1.Jak wyglądają przetargi na takie punkty- Gdzie ich szukać, jak je wygrąć (na co oprócz ceny patrz firmy zlecające) oraz w jakich cenach oscylować proponując oferte. Ile mniej więcej Firmy ochroniarskie biorą za dany punkt miesięcznie od kontrahenta, tak żeby nie zaniżyć swoich ofert, ani nie wywindować jej w kosmos.

2.Czy wymagane jest zakładanaie nowego systemu monitoringu na taki punkt we własnym zakresie w sytuacji gdzie przejmujemy punkt po zakończonym kontrakcie firmy która tam pracowała.

3.Czy na wszystkich tego typu punktach wymagane jest dołączenie do usług patroli interwencyjnych, jeżeli tak to jak wygląda współpraca z innymi firmami które swiaczyły by dla mojej firmy tylko takich oddzielnych usług. Pracowałem w markecie Kafuland dla firmy ochorniaskiej DS.Fokus i wiem że patrole które do nas przyjeżdżały były z innej firmy. Pytanie nasuwa się czy firmy ochroniarskie są skore na takie rodzaju współprace, ile mniej więcej mogą za swiadczenie takich usług się cenić, oraz czy trzeba wcześniej podpsiać z nimi współprace zanim zaoferujemy oferte na przetarg w którym wymagane jest zapewnienie takich usług.

Serdecznie zapraszam do dyskusji i pozdrawiam :)

Po za tym bédziesz musial bardzo zejsc z ceny za uslugi o ile chcesz zaistniec na rynku FO.
1997-2000 Alan
2000-2002 Proxima
2002-2003 Protection
2003-2004 Sat-Guard
2004-2006 Solid Security
2006-2007 Domena
2007-2009 Van Guard,(Team leader)
2009-2015 Brinks Ireland ltd.(Site Supervisor)
2015-2016 Noonan (Site Supervisor)
2016- Koniec:)

Licencja POF1,2.
PSA Licence(Static,Licensed Premises,Cash-in-Transit).

Awatar użytkownika

piotrek27
Pułkownik
Pułkownik
Podziękował: 40 razy
Otrzymał/a podziekowań: 106 razy

Postautor: piotrek27 » 06 lis 2019 12:38

Chyba że na początek złapie jakiś nieduży sklep który nie jest siecowka

Awatar użytkownika

Topic author
Biznesmen232
Szeregowy
Szeregowy
Podziękował: 1 raz

Postautor: Biznesmen232 » 06 lis 2019 16:33

[quote="senex"]1. W sklepach w sieci przetargi to zawsze centrala. Preferuje firmy ogólnopolskie, cena jak zwykle najważniejsza. Strony sklepów H%M, Reserved inne.
Dziękuje za odpowiedź :) Czyli mówisz że zostaje dzwonić do centrali firmy z zapytaniem o najbliższe przetargi w okolicy ?
Tak samo do lokalnych firm w sprawie patroli interwencyjnych ?
Pozdrawiam [grin]

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 192 razy
Otrzymał/a podziekowań: 548 razy

Postautor: senex » 08 lis 2019 15:00

Nie wiem jak tam w centralach jest, wiem, że czasami na ich stronach można trafić na ogłoszenie o przetargu. A z tymi interwencyjnymi jest jak piszesz.
Każda przebyta do końca droga prowadzi dokładnie donikąd

Awatar użytkownika

Bolo
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 64 razy
Otrzymał/a podziekowań: 177 razy

Postautor: Bolo » 08 lis 2019 16:15

Antymilicjant pisze:
Po za tym bédziesz musial bardzo zejsc z ceny za uslugi o ile chcesz zaistniec na rynku FO.

Z całym szacunkiem, ale jeżeli kolega zadaje takie pytania na forum, to i zejście z ceny nie pomoże ;)

Awatar użytkownika

PanNikt
Kapral
Kapral
Podziękował: 3 razy
Otrzymał/a podziekowań: 8 razy

Postautor: PanNikt » 08 lis 2019 17:07

Biznesmen232 pisze:
senex pisze: Czyli mówisz że zostaje dzwonić do centrali firmy z zapytaniem o najbliższe przetargi w okolicy ?
Tak samo do lokalnych firm w sprawie patroli interwencyjnych ?
Pozdrawiam [grin]

Jak już dzwonisz do centrali to na pewno nie pytaj się o przetargi w okolicy :) sieciówki są chronione zazwyczaj przez jedną firmę na terenie całego kraju ;)

Awatar użytkownika

Antymilicjant
Sierżant
Sierżant
Podziękował: 9 razy
Otrzymał/a podziekowań: 18 razy

Postautor: Antymilicjant » 11 lis 2019 11:06

Bolo pisze:
Antymilicjant pisze:

Z całym szacunkiem, ale jeżeli kolega zadaje takie pytania na forum, to i zejście z ceny nie pomoże ;)

To tylko jeden z warunków, znajomosci to podstawa wygranych przetargów.
1997-2000 Alan
2000-2002 Proxima
2002-2003 Protection
2003-2004 Sat-Guard
2004-2006 Solid Security
2006-2007 Domena
2007-2009 Van Guard,(Team leader)
2009-2015 Brinks Ireland ltd.(Site Supervisor)
2015-2016 Noonan (Site Supervisor)
2016- Koniec:)

Licencja POF1,2.
PSA Licence(Static,Licensed Premises,Cash-in-Transit).

Awatar użytkownika

klansman
Pułkownik
Pułkownik
Podziękował: 56 razy
Otrzymał/a podziekowań: 369 razy

Postautor: klansman » 11 lis 2019 13:03

Antymilicjant pisze:
Bolo pisze:
Antymilicjant pisze:

Przede wszystkim cena, jak nie masz najniższej to nawet znajomości nie pomogą.

Awatar użytkownika

piotrek27
Pułkownik
Pułkownik
Podziękował: 40 razy
Otrzymał/a podziekowań: 106 razy

Postautor: piotrek27 » 16 lis 2019 19:05

klansman pisze:
Antymilicjant pisze:
Bolo pisze:
Antymilicjant pisze:

Przede wszystkim cena, jak nie masz najniższej to nawet znajomości nie pomogą.

Tu czasem bywa inaczej firma w której kiedyś pracowałem wszystkie obiekty ma po znajomości i nie jest to PFRON security a mała lokalna firemka

Wróć do „Firma”