List ministra Mariusza Kamińskiego do Funkcjonariuszek i Funkcjonariuszy Policji. Warszawa

Awatar użytkownika

Topic author
Epitet
Generał
Generał
Posty: 15037
Rejestracja: 16 sty 2011 19:01
Podziękował: 525 razy
Otrzymał/a podziekowań: 592 razy
Status: Offline

List ministra Mariusza Kamińskiego do Funkcjonariuszek i Funkcjonariuszy Policji. Warszawa

Postautor: Epitet » 21 maja 2020 13:24

List ministra Mariusza Kamińskiego do Funkcjonariuszek i Funkcjonariuszy Policji
21.05.2020 rok

Funkcjonariuszki i Funkcjonariusze Policji!

W ostatnich dniach obserwuję narastającą kampanię oszczerstw i pomówień kierowanych pod adresem Policji w związku z działaniami podejmowanymi w ubiegły weekend w Warszawie.
Szczególnie bulwersujące jest to, że do ataków prowadzonych głównie za pośrednictwem mediów społecznościowych dołączają również politycy i inni uczestnicy życia politycznego.
Część z nich najpierw próbowała osobiście wykorzystać nielegalne zgromadzenia publiczne do realizacji swoich partykularnych interesów, a dziś w imię tych samych celów politycznych przedstawia nieprawdziwy obraz zdarzeń i działań Policji.
Nie ma na to mojej zgody. Atakowanie, zarówno podczas demonstracji, jak i później w internecie, funkcjonariuszy Policji będących na służbie i wzorowo wykonujących powierzone zadania jest absolutnie niedopuszczalne.

link https://www.gov.pl/web/mswia/list-minis ... zy-policji

ciąg dalszy listu:
Informowałem o tym w oświadczeniu sprzed kilku dni i podkreślam także dziś – podstawowym zadaniem państwowym Policji jest egzekwowanie obowiązującego prawa.

Aktualnie funkcjonujące przepisy wykluczają możliwość organizowania zgromadzeń, a szerzej gromadzenia się z pogwałceniem rygorów sanitarno-epidemicznych.
Zakaz ten nie wynika z chęci ograniczania praw obywatelskich, a wyłącznie z troski o życie i zdrowie Polaków.
Ograniczenie gromadzenia się, obowiązek zachowania dystansu wobec innych osób i zakrywania ust np. poprzez maseczkę, mają na celu ograniczenie transmisji epidemii koronawirusa.
Jakakolwiek próba łamania tych zasad musi spotykać się ze stanowczą reakcją funkcjonariuszy Policji.
Zapewniam, jako Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, że w sytuacji, kiedy podejmujecie zdecydowane interwencje w imię interesu obywateli, stoi za Wami całe Państwo.

Policja jest instytucją będącą liderem rankingów społecznego zaufania, w ostatnich latach konsekwentnie coraz lepiej ocenianą przez Polaków.
Wasza postawa w czasie epidemii jeszcze mocniej ugruntowała ten wizerunek.
Od pierwszych dni byliście na pierwszej linii frontu walki z Covid-19.
Wychodziliście daleko poza swoje standardowe zadania.
Wspomagaliście Straż Graniczną w kontroli osób powracających do kraju, czy konwojach obcokrajowców przejeżdżających przez nasz kraj tranzytem do swoich domów, kontrolowaliście i nadal kontrolujecie osoby znajdujące się w kwarantannie.
Za ten codzienny wysiłek i działania na rzecz bezpieczeństwa Polski i Polaków, za niezwykle profesjonalnie, z ogromnym poświęceniem i zaangażowaniem, wykonywane czynności, należą Wam się najwyższy szacunek i uznanie.

Pojawiające się w przestrzeni publicznej bezpodstawne i motywowane politycznie oskarżenia pod Waszym adresem są próbą naruszenia dobrego imienia Policji i podważenia do niej społecznego zaufania.
Nie godzę się z takimi praktykami i będę im stanowczo przeciwdziałał.
Zawsze broniłem i będę bronił godności i dobrego imienia Policji oraz jej funkcjonariuszy.
Możecie być pewni, że będę dążył do tego aby osoby, które kierują pod Waszym adresem groźby lub dopuszczają się bezpośrednich ataków, poniosły prawem przewidzianą odpowiedzialność.
W chwili obecnej trwają prace rządu zwiększające ochronę prawną policjantów, podniesienie kar za czynną napaść, naruszenie nietykalności oraz znieważanie funkcjonariusza na służbie.

Policjantki i Policjanci!

Jako Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji uważam, że działania porządkowe podjęte przez Was podczas ubiegłego weekendu w Warszawie, były niezbędne i adekwatne do zaistniałej sytuacji.
Raz jeszcze chcę wyraźnie podkreślić mój wielki szacunek i uznanie dla Waszej ciężkiej służby.
Dziękuję Wam w imieniu własnym i wszystkich obywateli.

Mariusz Kamiński
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji


Taka jest treść opublikowanego listu.
Nie ma to jak jeść do syta, spać słodko i żyć beztrosko...

Wróć do „Państwowe Służby Mundurowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości