Scenariusz ćwiczeń zakładał, że nieznany mężczyzna wtargnął na teren Obiektu. Kielce

Awatar użytkownika

Topic author
Epitet
Generał
Generał
Podziękował: 514 razy
Otrzymał/a podziekowań: 588 razy
Status: Offline

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że nieznany mężczyzna wtargnął na teren Obiektu. Kielce

Postautor: Epitet » 18 maja 2019 14:01

„Desperat przetrzymuje ranną pracownicę”
Data publikacji 17.05.2019

W południe do Środowiskowego Domu Samopomocy w Zreczach Dużych wtargnął zamaskowany mężczyzna.
W trakcie szarpaniny zranił ostrym narzędziem pracownicę ośrodka, a następnie zabarykadował się z nią w jednym z pomieszczeń w piwnicy. Tak groźnie brzmiące zgłoszenie otrzymał dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.
Liczyła się każda minuta…
Taki scenariusz zakładały dzisiejsze wspólne ćwiczenia Policji, straży pożarnej, służb medycznych oraz władz samorządowych z Chmielnika.

link http://www.swietokrzyska.policja.gov.pl ... wnice.html

Scenariusz dzisiejszych ćwiczeń zakładał, że nieznany mężczyzna wtargnął na teren Środowiskowego Domu Samopomocy, gdzie ranił nożem jedną z pracownic, a następnie wziął ją jako zakładnika.

Napastnik groził podpaleniem budynku i wykrzykiwał swoje żądania.
Z desperatem negocjacje prowadzili funkcjonariusze z nieetatowego zespołu negocjatorów policyjnych.
Wspólne działania mundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz Posterunku Policji w Chmielniku doprowadziły do obezwładnienia i zatrzymania przestępcy. Jednak zdążył on zaprószyć ogień w piwnicy, w związku z czym konieczne były działania strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 4 oraz pobliskich OSP.

Wykonanie założeń obserwowali, a następnie omówili Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach nadkom. Marcin Chatys, Dowódca JRG nr 4 w Chmielniku st. kpt. Paweł Nyk oraz Burmistrz Miasta i Gminy Chmielnik Paweł Wójcik.
Wszyscy całość wykonanych zadań ocenili bardzo wysoko i zgodnie podkreślili, że takie ćwiczenia dają niezbędne doświadczenie, które niejednokrotnie przydaje się w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

To tylko ćwiczenia.
Nie ma to jak jeść do syta, spać słodko i żyć beztrosko...

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 934 razy
Otrzymał/a podziekowań: 358 razy

Re: Scenariusz ćwiczeń zakładał, że nieznany mężczyzna wtargnął na teren Obiektu. Kielce

Postautor: Cyborg » 18 maja 2019 18:08

"Pozoracja". To, co prawda, tylko ćwiczenia, ale daje zbliżony obraz prawdziwych sytuacji. Kilkakrotnie przerabiałem to. I muszę przyznać że podobało mi się.

Awatar użytkownika

Antymilicjant
Plutonowy
Plutonowy
Podziękował: 6 razy
Otrzymał/a podziekowań: 11 razy

Re: Scenariusz ćwiczeń zakładał, że nieznany mężczyzna wtargnął na teren Obiektu. Kielce

Postautor: Antymilicjant » 20 maja 2019 15:44

Cyborg pisze:"Pozoracja". To, co prawda, tylko ćwiczenia, ale daje zbliżony obraz prawdziwych sytuacji. Kilkakrotnie przerabiałem to. I muszę przyznać że podobało mi się.

Tak, tylko najlepsze jest to ze znacie scenariusz wydarzen podczas cwiczen.
1997-2000 Alan
2000-2002 Proxima
2002-2003 Protection
2003-2004 Sat-Guard
2004-2006 Solid Security
2006-2007 Domena
2007-2009 Van Guard,(Team leader)
2009-2015 Brinks Ireland ltd.(Site Supervisor)
2015-2016 Noonan (Site Supervisor)
2016- Koniec:)

Licencja POF1,2.
PSA Licence(Static,Licensed Premises,Cash-in-Transit).

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 934 razy
Otrzymał/a podziekowań: 358 razy

Postautor: Cyborg » 20 maja 2019 15:53

Antymilicjant pisze:
Cyborg pisze:"Pozoracja". To, co prawda, tylko ćwiczenia, ale daje zbliżony obraz prawdziwych sytuacji. Kilkakrotnie przerabiałem to. I muszę przyznać że podobało mi się.

Tak, tylko najlepsze jest to ze znacie scenariusz wydarzen podczas cwiczen.

Tak. To jest jedyny mankament tych zajęć.

Wróć do „Terroryzm”