Egzamin dopuszczenie do broni

Awatar użytkownika

Topic author
SzaryWilk
Szeregowy
Szeregowy
Otrzymał/a podziekowań: 2 razy
Status: Offline

Egzamin dopuszczenie do broni

Postautor: SzaryWilk » 23 lip 2020 17:15

Relacja z egzaminu na dopuszczenie do posiadania broni, zaznaczone wszystkie kategorie czyli pistolety, pistolety maszynowe, strzelby, karabinki i paralizator.
Pierwsze podejście:
Oczekiwanie przed salą i wywoływanie osób po kolei na test, sprawdzanie dowodów wpłat i dowodów osobistych.
Podpisanie oświadczenia, że się jest w dobrym stanie psychicznym itp
Otrzymanie testów i kart odpowiedzi
10 pytań abc wszystkie muszą być zaznaczone prawidłowo
Wszystkie odpowiedzi miałem ok, ale przy przepisywaniu na kartę odpowiedzi zaznaczyłem krzyżyk nie na tym polu a tego nie można poprawić, bo na karcie odpowiedzi nie można stawiać dwóch krzyżyków.
Oczywiście egzamin niezdany i niedopuszczenie do egzaminu praktycznego.
Drugie podejście:
Teoria jak wyżej, tym razem pełne skupienie i wszystko przepisane dokładnie.
Praktyka:
Rozłożenie strzelby omówienie jej elementów oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa po skonczeniu ze strzelbą zadawanie pytań dotyczących niesprawności broni (w moim przypadku zacięcie poprzez zakleszczenie łuski w oknie wyrzutowym) przyczyny, objawy, i jak postępować przy tej niesprawności. Były tez pytania z regulaminu strzelnicy typu do kogo nie strzelamy itp

Kolejna część praktyki:
Wyjazd na strzelnice
Pobranie amunicji, podpisanie oświadczenia o zapoznaniu z regulaminem strzelnicy no i marsz na stanowisko strzeleckie
Egzaminator na stanowisku tłumaczy co robić więc na spokojnie go słuchać i powinno być okej.

Strzelanie pierwsze:
Pistolet cz 75 tarcza ts2 odległość 15m 6 strzałów i minimum 35pkt do zdania

Strzelanie drugie:
Pistolet maszynowy glauberyt tarcza ts10 odległośc 25m 10 strzałów ogień pojedyczny i minimum 8 trafień w pole punktowe tarczy

Strzelanie trzecie:
Strzelba mossberg tarcza strzelecke ts3 odległośc 15m 3 strzały minimum 2 trafienia w pole punktowe tarczy

Strzelanie czwarte:
Karabinek kbk akms tarcza strzelecka ts10 odległośc 50m 10 strzałów ogień pojedynczy postawa leżąca(pozostałe są w postawie stojącej), minimum 8 trafień w pole punktowe tarczy.

Po wystrzeleniu wszystkich konkurencji podpis na kartce i pytanie czy nie wnoszę żadnych uwag.

Jeżeli są jakieś pytania to odpowiem w temacie.

Awatar użytkownika

pistol
Sierżant
Sierżant
Podziękował: 3 razy
Otrzymał/a podziekowań: 50 razy

Re: Egzamin dopuszczenie do broni

Postautor: pistol » 24 lip 2020 22:07

W jakim mieście zdawałeś?

Awatar użytkownika

Topic author
SzaryWilk
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: SzaryWilk » 25 lip 2020 20:05

Olsztyn Warmińsko-Mazurskie

Awatar użytkownika

pistol
Sierżant
Sierżant

Postautor: pistol » 26 lip 2020 10:28

Co kraj, to obyczaj. Egzamin w Warszawie wygląda zupełnie inaczej, o wiele łatwiej i nie chodzi bynajmniej o rodzaje strzelań czy wymagane wyniki. Ale Olsztyn od lat słynie z wysokich wymagań.

Awatar użytkownika

Topic author
SzaryWilk
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: SzaryWilk » 26 lip 2020 15:14

To może napisz jak wygląda w Warszawie przebieg takiego egzaminu.

Awatar użytkownika

pistol
Sierżant
Sierżant

Postautor: pistol » 26 lip 2020 18:57

W Warszawie jest Glock 17, Walther P99 (losowo), Kałach i strzelba Mossberg albo Imperator oraz Glauberyt. Trzeba pokazać istotne części broni i umieć ją sprawdzić, czy nie jest załadowana. Nie ma rozkładania i pytań o regulaminy, zacięcia itp. Generalnie bardzo przyjazna, miła komisja, której tak jakby zależało żebyś zdał. O ile nie jesteś debilem lub nie zje cię stres to spokojnie zdajesz. 90% uwala za zbyt niski wynik, co wynika z dziadowania na treningi albo stresu. Strzelania takie same wszędzie, wynika to z rozporządzenia.

Awatar użytkownika

Topic author
SzaryWilk
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: SzaryWilk » 26 lip 2020 19:02

No to całkiem lużne warunki, ogólnie bliżej mam do gdańska, ale wiadomo rejonizacja a w gdańsku też lużniejsze przeprowadzanie egzaminów.

Awatar użytkownika

yachim
Podpułkownik
Podpułkownik
Podziękował: 9 razy
Otrzymał/a podziekowań: 140 razy

Postautor: yachim » 26 lip 2020 21:42

Skoro 90% uwala to znaczy że chyba nie jest tak sielsko.Do przyjaznej atmosfery chyba trochę brakuje. :D Widać, nie bycie debilem nie pomaga, bo stres zżera. :). Ciekawi mnie tylko skąd kolega ma info o rzekomym dziadowaniu egzaminowanych na treningach. A może to jednak debile są? :)

Awatar użytkownika

pistol
Sierżant
Sierżant

Postautor: pistol » 27 lip 2020 05:43

yachim pisze:Skoro 90% uwala to znaczy że chyba nie jest tak sielsko.Do przyjaznej atmosfery chyba trochę brakuje. :D Widać, nie bycie debilem nie pomaga, bo stres zżera. :). Ciekawi mnie tylko skąd kolega ma info o rzekomym dziadowaniu egzaminowanych na treningach. A może to jednak debile są? :)

Nie chodzi o to, że 90% zdających nie zdaje tylko o to, że 90% z tych, którzy nie zdają uwalają na zbyt niskiej ilości punktów. Skąd wiem? Hmm, od znajomych tu i tam. Ludzie przychodzą nieprzygotowani, po dwóch, trzech strzelaniach w życiu. To niestety za mało. A dużą część zdających ten egzamin po prostu przerasta intelektualnie, ale ci przeważnie odpadają na teorii.

Awatar użytkownika

Topic author
SzaryWilk
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: SzaryWilk » 27 lip 2020 09:37

Największe zdziwienie dlaczego nie można poprawic odpowiedzi na karcie. Wydaje mi się, że jest to typowe nastawienie na niską zdawalność.

Awatar użytkownika

helio77
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: helio77 » 10 mar 2021 20:50

A jak wygląda egzamin w Radomiu?Interesuje mnie rodzaj broni krótkiej,bo chcę się przygotować do zdawania egzaminu do ochrony fizycznej.Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika

pistol
Sierżant
Sierżant

Postautor: pistol » 11 mar 2021 07:13

Tak samo jak wszędzie, ale chyba z pistoletów jeszcze się pojawia P83.

Awatar użytkownika

sadookist
Szeregowy
Szeregowy
Podziękował: 4 razy
Otrzymał/a podziekowań: 1 raz

Postautor: sadookist » 11 mar 2021 11:02

p64 czak, p83 wanad, walther, glock, to bronie "dostepne" do dyspozycji egzaminatorow, ale z wlasnego doswiadczenia i osob w branzy wiem ze malo kiedy odkurzaja te graty i lezy na stole walther i glock

Wróć do „Egzamin, Pytania i Testy”