Reklama

Nocny pożar w szpitalu ICZMP , akcja ochrony Łódź

Awatar użytkownika

Topic author
Epitet
Generał
Generał
Podziękował: 425 razy
Otrzymał/a podziekowań: 483 razy
Status: Offline

Nocny pożar w szpitalu ICZMP , akcja ochrony Łódź

Postautor: Epitet » 07 sty 2016 10:10

2015-12-09 07:25 2015-12-09 09:32 8 Komentarzy
Nocny pożar w szpitalu ICZMP
Po godz. 1 w nocy z wtorku na środę (z 8 na 9 grudnia) straż pożarna została wezwana do pożaru, który wybuchł w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki.

link http://www.expressilustrowany.pl/artyku ... ,id,t.html

Pracownicy ochrony szpitala wyczuli smród spalenizny wydobywający się z piwnic budynku B.
Okazało się, że ogień trawił składowane w szpitalnych lochach kartony z odpadami.

Ochroniarzom nie udało się uporać z ogniem za pomocą ręcznej gaśnicy.

Akcję gaśniczą przejęli strażacy.
Na miejsce przybyło 8 zastępów.
Po oddymieniu pomieszczeń szpitala strażacy wrócili do jednostki.
Na szczęście nie było konieczności ewakuacji pacjentów.
Straty oszacowano na tysiąc złotych.

Brawa dla ochroniarzy obiektu za wykazaną postawę.
Nie ma to jak jeść do syta, spać słodko i żyć beztrosko...

Awatar użytkownika

piotrek27
Pułkownik
Pułkownik
Podziękował: 30 razy
Otrzymał/a podziekowań: 99 razy

Re: Nocny pożar w szpitalu ICZMP , akcja ochrony Łódź

Postautor: piotrek27 » 07 sty 2016 10:51

Brawa brawa ja na swoim obiekcie żadnego szkolenia ppoz nie miałem niewiem gdzie są gaśnice a w dodatku kluczy do wszystkich pomieszczeń niemam taką to mamy rzeczywistość

Awatar użytkownika

mtart
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 26 razy
Otrzymał/a podziekowań: 66 razy

Postautor: mtart » 10 sty 2016 08:47

piotrek27 pisze:ja na swoim obiekcie żadnego szkolenia ppoz nie miałem niewiem gdzie są gaśnice a w dodatku kluczy do wszystkich pomieszczeń nie mam

To kiepsko... [o boze]

U mnie w cieciówce jest centrala ppoż. Uczono nas obsługi gaśnic (jest ich bardzo dużo) i procedur ppoż (przez pracownika BHP zakładu którego pilnuję). Odnośnie pożarów to musimy wiedzieć co i jak bo tu średnio 3-4x w miesiącu alarm wyje jak potępiony (w sezonie letnim częściej). Jak nie zareagujesz w 30 sekund odpowiednio to mamy tu niezły Festiwal Światła i Dźwięku (wewnątrz i na zewnątrz) od byle małego (mikroskopijnego) dymka na zakładzie. Na deser może być wybuch jak detonacja pocisku V1 i potem może być pozamiatane i straty na miliony... [2smiech] To dlatego w szczerym polu jest ten obiekt bo o wybuch i to spory tu łatwo. Stąd tu na nockach nie wolno sobie "drzemać" jak to niektórzy ciecie (orzeczeni ochroniarze) na innych zakładach robią. I jak masz tak 3 nocki pod rząd to jesteś jak zombie. A jeśli były w nocy alarmy ppoż to zombie z pulsem i ciśnieniem bliskiemu stanu przedzawałowego. [drapanie]
Po 2 latach niewolniczej pracy w pseudo-ochronie uwolniłem się i mam normalną pracę... [figielek] ale chętnie tu popatrzę co się dalej dzieje w tej całej "ochronie"... [okulary] no i czy ta instytucja jaką jest pseudo-ochrona kiedykolwiek będzie normalna i ludzka. [drapanie] Powodzenia! [zgoda]]

Jan M.
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 792 razy
Otrzymał/a podziekowań: 352 razy

Postautor: Jan M. » 10 sty 2016 12:51

Epitet pisze: Pracownicy ochrony szpitala wyczuli smród spalenizny wydobywający się z piwnic budynku B.

Gdyby niezauważono rozprzestrzeniającego się ognia zapewne powstały by wielomilionowe szkody dla służby zdrowia, Matki z Dziećmi nie miały by pomocy być może na skutek tego zdarzenia nie udzielono by pomocy jakiemuś dziecku i nawet doprowadziło by to do jego śmierci. W końcu to słynny na całą Polskę Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki do którego to codziennie przyjeżdzają po pomoc tabuny rodziców z dziećmi.

Pracownicy Ochrony wypełnili Etos Swego Zawodu - winny ich za to spotkać.......Zaszczyty.
Chylę przed wami swą Głowę Wojownicy z Łodzi.
[allah]

Awatar użytkownika

piotrek27
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: piotrek27 » 10 sty 2016 16:09

mtart pisze:
piotrek27 pisze:ja na swoim obiekcie żadnego szkolenia ppoz nie miałem niewiem gdzie są gaśnice a w dodatku kluczy do wszystkich pomieszczeń nie mam

To kiepsko... [o boze]

U mnie w cieciówce jest centrala ppoż. Uczono nas obsługi gaśnic (jest ich bardzo dużo) i procedur ppoż (przez pracownika BHP zakładu którego pilnuję). Odnośnie pożarów to musimy wiedzieć co i jak bo tu średnio 3-4x w miesiącu alarm wyje jak potępiony (w sezonie letnim częściej). Jak nie zareagujesz w 30 sekund odpowiednio to mamy tu niezły Festiwal Światła i Dźwięku (wewnątrz i na zewnątrz) od byle małego (mikroskopijnego) dymka na zakładzie. Na deser może być wybuch jak detonacja pocisku V1 i potem może być pozamiatane i straty na miliony... [2smiech] To dlatego w szczerym polu jest ten obiekt bo o wybuch i to spory tu łatwo. Stąd tu na nockach nie wolno sobie "drzemać" jak to niektórzy ciecie (orzeczeni ochroniarze) na innych zakładach robią. I jak masz tak 3 nocki pod rząd to jesteś jak zombie. A jeśli były w nocy alarmy ppoż to zombie z pulsem i ciśnieniem bliskiemu stanu przedzawałowego. [drapanie]

No widzisz kolego ty choć krótko w branży pracujesz trafiłeś na taki obiekt ją choć mam dłuższy staż to nigdy na żadnym obiekcie nie miałem szkolenia ppoz tylko podpisz kwity i zaliczone szkolenie

Awatar użytkownika

piotrek27
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: piotrek27 » 10 sty 2016 16:14

Często zastanawialem się co by było jakby zdarzyl się pożar a ja niewiem gdzie gasnice, hydranty niemam kluczy do pomieszczeń itp.. Ale myślę że to zmartwienie zamawiającego że nie dąży do tego aby pof na jego obiekcie mogli skutecznie chronić jego mienie przed pożarem

Jan M.
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Jan M. » 10 sty 2016 16:27

Oczywiście szkolenie ppoż to podstawa i naganne jest nieudzielenie go pracownikom ochrony na chronionym obszarze/obiekcie przed przystąpieniem do pracy, lecz Potrek27, na Boga przejdź się po obiekcie popatrz gdzie są gaśnice, koce gaśnicze, gdzie hydranty są rozmieszczone. Z pewnością na obiekcie robisz obchody, popatrz na gaśnicę tam jest instrukcja jej użycia.

Awatar użytkownika

piotrek27
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: piotrek27 » 10 sty 2016 16:55

To wiem sam zrobiłem rekonesans ale brak kluczy pozostaje czasem jest tak że teoretycznie masz klucze do dużego pomieszczenia bo trzeba rano wydać pracownikom ale jest obawa że jak tam wejde po godzinach pracy pracowników to zaraz będzie krzyk że ochroniarz tam chodzi nie wiadomo po co a może coś tam kradnie?? A szef obiektu praktycznie swój forwark widzi z okien jest bardzo nieprzyjemny typ więc mam w d... Jakby coś to straż jego będzie pytać gdzie klucze co się tam znajduje itp skoro uważa że ochrona wiedzieć nie musi

Jan M.
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Jan M. » 10 sty 2016 16:59

Klucze rzeczywiście są problemem. Na twoim miejscu Piotrze wpisał bym ten fakt w książkę służby oraz powiadomił o faktach przełożonych z firmy, zawsze to jakiś "dupochron".
Poza tym:
Bądź wielki i wznieś się ponad rodzime uprzedzenia, niechęć. Zapewniaj realne bezpieczeństwo nie zważając na przeciwności losu i sypany w oczy "piasek." Powodzenia.

Jan M.
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Jan M. » 29 cze 2016 10:00

Aktualnie, jak to można wyczytać na stronach Dziennik Łódzki prowadzony jest spór pomiędzy Instytutem a agencją ochrony. Na skutek częstych, powtarzających się kradzieży w Instytucie.
Instytut wypowiedział umowę firmie ochraniającej z powodu utraty zaufania. Ochroną a raczej dozorem zajęła się firma która do tej pory pilnowała parkingu. Podpisano umowę. Niestety poprzednia firma ni e zeszła z obiektu, co też skończyło się skargą instytutu w prokuraturze.

Firma nie zeszła ponieważ tłumaczy to tym iż nie mogą pozostawić obiektu bez właściwej ochrony. Konwoje wartości pieniężnych są wykonywane przez podmiot nie posiadający koncesji. W instytucie tłumaczą to tak że co prawda firma która rozpoczęła dozór Instytutu nie posiada koncesji lecz posiada ją ich podwykonawca.
W MSWIA tłumaczą że umowa na konwojowanie musi być zawarta z firmą posiadającą koncesje. Natomiast w Instytucie mówią że taki wymóg jest jedynie w ochronie lotnictwa cywilnego.
Kto ma rację, Wpisani ???

Awatar użytkownika

Topic author
Epitet
Generał
Generał
Podziękował: 425 razy
Otrzymał/a podziekowań: 483 razy

Postautor: Epitet » 29 cze 2016 10:07

jak możesz to zalinkuj ten tekst?
Nie ma to jak jeść do syta, spać słodko i żyć beztrosko...

Awatar użytkownika

mtart
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 26 razy
Otrzymał/a podziekowań: 66 razy

Postautor: mtart » 22 sie 2016 08:20

NIE w Łodzi a gdzieś na świecie...

http://www.liveleak.com/view?i=0f0_1469535292

Jakiś facet oblał pacjentów benzyną i podpalił w szpitalu.

Jaka by była Wasza reakcja gdybyście takie coś zobaczyli u siebie w stróżówce szpitalnej na ekranie monitoringu? [drapanie]
Po 2 latach niewolniczej pracy w pseudo-ochronie uwolniłem się i mam normalną pracę... [figielek] ale chętnie tu popatrzę co się dalej dzieje w tej całej "ochronie"... [okulary] no i czy ta instytucja jaką jest pseudo-ochrona kiedykolwiek będzie normalna i ludzka. [drapanie] Powodzenia! [zgoda]]

Jan M.
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Jan M. » 21 gru 2017 18:19

Epitet pisze:jak możesz to zalinkuj ten tekst?

Lepiej późno niż wcale...Szacowny Epitecie.

http://www.dzienniklodzki.pl/wiadomosci ... ,10348631/

Wróć do „PPOŻ”