Pożar ochranianego wieżowca Warsaw Hub w centrum miasta. Ogień 100 metrów nad ziemią. Warszawa Wola

Awatar użytkownika

Topic author
Epitet
Generał
Generał
Podziękował: 514 razy
Otrzymał/a podziekowań: 588 razy
Status: Offline

Pożar ochranianego wieżowca Warsaw Hub w centrum miasta. Ogień 100 metrów nad ziemią. Warszawa Wola

Postautor: Epitet » 09 cze 2019 11:34

Obiekt w budowie ochraniany przez komercyjną firmę ochrony.

Pożar na 25. piętrze wieżowca Warsaw Hub wybuchł w piątek wieczorem.

Do akcji gaśniczej skierowano 120 strażaków, którzy walczyli z ogniem przez kilka godzin.
Nikt nie został poszkodowany.
Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
Płomienie w budynku przy rondzie Daszyńskiego pojawiły się po godzinie 22.
Najpierw na 25. kondygnacji, krótko potem przeniosły się na kolejne piętra.

link https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje ... 92948.html

120 strażaków

Na miejsce pożaru wysyłane były kolejne jednostki straży pożarnej.
O godzinie 2 w nocy rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak poinformował, że na miejscu pracują 34 zastępy straży pożarnej - łącznie 120 strażaków.

Wówczas pożar był już opanowany i rozpoczęło się jego dogaszanie.

Krótko potem Karol Kierzkowski, rzecznik komendy wojewódzkiej straży zapewnił:
- To już prawie koniec pożaru.
W tej chwili na miejscu obecny jest również komendant główny PSP i mazowiecki komendant PSP, którzy nadzorują akcję.

Dodał też, że strażacy będą prowadzić akcję dogaszania, a następnie dozorowania i sprawdzania tego miejsca.
Może to potrwać od 8 do 12 godzin.

link https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje ... 92951.html

"Otulina z płyt"

Paweł Frątczak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej, przekazał po godzinie 10, że budynek "został już przekazany właścicielowi".

- Wszystko wskazuje na to, że na najwyższych piętrach spaliła się otulina z drewnianych płyt, która służy ochranianiu pracowników przed wiatrem – powiedział tvnwarszawa.pl Radosław Górecki, rzecznik prasowy firmy Ghelamco, do której należy inwestycja.

Podkreślił również, że nie były tam składowane materiały łatwopalne. I zaznaczył, że sprawę bada policja.
- Czekamy na informację dotyczącą przyczyn.
Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego stwierdził, że nie ma zagrożenia dla konstrukcji.
To oznacza, że nic poważniejszego się nie stało – wyjaśnił Górecki.

Inwestor zapowiedział, że w poniedziałek poinformuje, kiedy prace zostaną wznowione.
- Prawdopodobnie stanie się to szybko - dodał Górecki.

link https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje ... 92957.html

Rzecznik prasowy firmy Ghelamco, do której należy inwestycja.

Podkreślił również, że nie były tam składowane materiały łatwopalne
. I zaznaczył, że sprawę bada policja.
- Czekamy na informację dotyczącą przyczyn.
Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego stwierdził, że nie ma zagrożenia dla konstrukcji.
To oznacza, że nic poważniejszego się nie stało – wyjaśnił Górecki.

Tutaj jest sygnał o ewentualnym wykluczeniu samozapłonu.

Co robiła w tym czasie ochrona obiektu.

The Warsaw HUB jest najbardziej innowacyjnym projektem realizowanym obecnie przez Ghelamco Poland.
Charakter inwestycji opiera się na idei huba, czyli wielkiego węzła komunikacyjnego i funkcjonalnego.
Kompleks ma łączyć w sobie wszystkie funkcje niezbędne do działania nowoczesnego biznesu.
Na powierzchni 113 tys. mkw. znajdą się najwyższej klasy przestrzenie biurowe, centrum konferencyjne, hotele, powierzchnie handlowo-usługowe, klub fitness, przestrzeń coworkingowa oraz centrum współpracy startupów i korporacji – The Heart Warsaw.

link https://www.wprost.pl/warszawa/10224052 ... w-hub.html
Nie ma to jak jeść do syta, spać słodko i żyć beztrosko...

Awatar użytkownika

mtart
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 38 razy
Otrzymał/a podziekowań: 71 razy

Re: Pożar ochranianego wieżowca Warsaw Hub w centrum miasta. Ogień 100 metrów nad ziemią. Warszawa Wola

Postautor: mtart » 12 cze 2019 14:15

Epitet pisze:Co robiła w tym czasie ochrona obiektu.

Jak to co? Ciężko pracowali nad głębokim snem... jak to typowe ciecie budowlane. [2smiech] [smiejsie] Nie raz coś takiego sam widziałem przechodząc koło jakiś miejsc budowy (śmiało można by wyjechać maszynami budowlanymi i wynieść materiały budowlane tak nieraz mocno śpią). Nie raz też coś takiego można zaobserwować na YouTube na kanałach URBEXowych albo u dewiantów spinających się na dachy budynków (tzw. Urban Climbing). Spokojnie sobie przechodzą koło budki a taki cieć śpi sobie w najlepsze. Nie wykluczone, że śpią tez tak mocno po kilku głębszych... [chlanie] Jak kiedyś pracowałem jako taki cieć budowlany ale ja bylem sumienny (przez co wykańczałem się fizycznie przez to niewolnictwo) to nie raz widziałem jak w cieciówce walały się pochowane po kątach flaszki po piwie albo piersiówki po wódce. Alkoholiki jedne! [drapanie]
Po 2 latach niewolniczej pracy w pseudo-ochronie uwolniłem się i mam normalną pracę... [figielek] ale chętnie tu popatrzę co się dalej dzieje w tej całej "ochronie"... [okulary] no i czy ta instytucja jaką jest pseudo-ochrona kiedykolwiek będzie normalna i ludzka. [drapanie] Powodzenia! [zgoda]]

Awatar użytkownika

Topic author
Epitet
Generał
Generał
Podziękował: 514 razy
Otrzymał/a podziekowań: 588 razy

Re: Pożar ochranianego wieżowca Warsaw Hub w centrum miasta. Ogień 100 metrów nad ziemią. Warszawa Wola

Postautor: Epitet » 13 cze 2019 06:47

To jaka firma ochrony wywiesiła swoje tablice na parkanie otaczającym budowę.
Zwykła ciekawość z mojej strony.
Nie ma to jak jeść do syta, spać słodko i żyć beztrosko...

Wróć do „PPOŻ”