Poczta Polska

Awatar użytkownika

klansman
Podpułkownik
Podpułkownik
Podziękował: 35 razy
Otrzymał/a podziekowań: 322 razy
Status: Offline

Re: Poczta Polska

Postautor: klansman » 09 lut 2019 18:33

1 jednostka to 120 krotność przeciętnego wynagrodzenia. 8 jednostek to będzie około 4 mln złotych. Smaczny kąsek. Jak sięgam pamięcią napady były na dużo mniejsze kwoty. Napady z zabójstwem konwojentów.

Awatar użytkownika

PMAUER
Sierżant
Sierżant
Podziękował: 183 razy
Otrzymał/a podziekowań: 38 razy

Postautor: PMAUER » 09 lut 2019 19:37

Tak daleko dobiegnę jak dobrze konwojenci będą osłaniać, bo to ich zadanie.[/quote]

Ilu konwojentów za tak marne stawki będzie się narażało i Cię osłaniało?
Realnie a nie "bo powinni"?

Awatar użytkownika

PMAUER
Sierżant
Sierżant

Postautor: PMAUER » 09 lut 2019 19:41

Jeszcze jedno kolego Gebels, ilu znasz świetnie strzelających konwojentów?
Ja osobiście jednego( 1!) a jestem od dwudziestu lat w zawodzie...

Awatar użytkownika

yachim
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 8 razy
Otrzymał/a podziekowań: 70 razy

Postautor: yachim » 09 lut 2019 20:15

Jak będzie np. dwóch konwojentów i inkasent to wiadomo że wystarczy unieszkodliwić tylko dwóch. Bo trzeci w ramach obrony będzie mógł tylko pokazać język.
A jakby wprowadzić przepis że inkasentem może być tylko sprinter przebiegający setkę w nie więcej niż 14 sekund?

Awatar użytkownika

klansman
Podpułkownik
Podpułkownik

Postautor: klansman » 09 lut 2019 21:25

yachim pisze:Jak będzie np. dwóch konwojentów i inkasent to wiadomo że wystarczy unieszkodliwić tylko dwóch. Bo trzeci w ramach obrony będzie mógł tylko pokazać język.
A jakby wprowadzić przepis że inkasentem może być tylko sprinter przebiegający setkę w nie więcej niż 14 sekund?

Wątpię że ktoś w pełnym umundurowaniu przebiegnie setkę w 14 sekund. A co z wartościami? W końcu masz je chronić.

Awatar użytkownika

klansman
Podpułkownik
Podpułkownik

Postautor: klansman » 09 lut 2019 21:28

Gebels pisze: Tak daleko dobiegnę jak dobrze konwojenci będą osłaniać, bo to ich zadanie.

Umiesz liczyć, licz na siebie. Większość ludzi w ochronie nigdy nie była pod prawdziwym ostrzałem. Jedynie co przeżywali to film w kinie. Nie wiesz jak koledzy zachowają się podczas napadu.

Awatar użytkownika

yachim
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 8 razy
Otrzymał/a podziekowań: 70 razy

Postautor: yachim » 09 lut 2019 21:39

klansman pisze:
yachim pisze:Jak będzie np. dwóch konwojentów i inkasent to wiadomo że wystarczy unieszkodliwić tylko dwóch. Bo trzeci w ramach obrony będzie mógł tylko pokazać język.

Wątpię że ktoś w pełnym umundurowaniu przebiegnie setkę w 14 sekund. A co z wartościami? W końcu masz je chronić.

Z wartościami będziesz biegł wolniej ale nadal całkiem szybko. To oczywiście był żart. Powinien mieć jakąś broń krótką i tyle. Zawsze to dodatkowe narzędzie do odparcia ataku.

Awatar użytkownika

klansman
Podpułkownik
Podpułkownik

Postautor: klansman » 09 lut 2019 21:49

yachim pisze:
klansman pisze:

Z wartościami będziesz biegł wolniej ale nadal całkiem szybko. To oczywiście był żart. Powinien mieć jakąś broń krótką i tyle. Zawsze to dodatkowe narzędzie do odparcia ataku.

Wiem że to żart. Z bilonem ciężko się idzie a co dopiero biec.

Awatar użytkownika

Wartownik24
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 9 razy
Otrzymał/a podziekowań: 50 razy

Postautor: Wartownik24 » 10 lut 2019 13:06

U mnie inkasenci nie pobierają broni. Ja jak chciałem pobrać to pomocnik dowódcy mnie wyśmiał po co mi broń, przecież i tak nie będziesz strzelać. Ja zapytałem go po chooy kierowcy broń, przecież on mi i tak nie pomoże jak mnie będą chcieli nożem pochlastać. W końcu kierowcy nie wolno opuszczać pojazdu.
Najgorsze co może być to niereformowalny pracownik z 20 letnim stażem i jego zwyczaje. Największy odsetek jest ich właśnie na poczcie. Rozumowanie na zasadzie "skoro nie mieli nigdy żadnych incydentów na rejonie to są pewni że nie będzie." On robi tyle lat to wie lepiej.

Awatar użytkownika

Wartownik24
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 9 razy
Otrzymał/a podziekowań: 50 razy

Postautor: Wartownik24 » 10 lut 2019 13:10

Gebels pisze:
PMAUER pisze:Też wolałbym takich nie widzieć ale coraz częściej widuję...

A po co broń inkasentowi?

Ty tak na poważnie? W sumie po co bankowóz, równie dobrze można rowerem objechać jak listonosz.

Awatar użytkownika

PMAUER
Sierżant
Sierżant

Postautor: PMAUER » 10 lut 2019 18:43

Też takich ludzi nie rozumiem. Boją się broni to po ch... się do takiej roboty pchają.
Gdy się przyjmowałem do pracy to każdy jeden brał broń i przez myśl nikomu nie przyszło by nie brać.
Często też dostawało się P.M.'a potem strzelbę...
Teraz wszystko się popier... i robią firmy partyzantkę z jednym strzelaniem na pięć lat.

Awatar użytkownika

WOJTEX500
Sierżant
Sierżant
Podziękował: 89 razy
Otrzymał/a podziekowań: 79 razy

Postautor: WOJTEX500 » 10 lut 2019 18:49

Gebels pisze:Ale dlaczego powinno? Bo ktoś tak powiedział? W razie napadu zamiast spieprzać z pojemnikami będzie się ostrzeliwał?

A dlatego, że w dawnych konwojówkach nie było problemem wyposażyć każdego pracownika konwoju w broń, czy służyłaby ona do ochrony mienia, czy ochrony osobistej podczas wykonywania konwoju. To teraz postawione zostało wszystko na łbie, bo nawet już nie na głowie i szuka się oszczędności tam gdzie taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.
JIM500

Awatar użytkownika

WOJTEX500
Sierżant
Sierżant
Podziękował: 89 razy
Otrzymał/a podziekowań: 79 razy

Postautor: WOJTEX500 » 10 lut 2019 18:58

Gebels pisze:
WOJTEX500 pisze:Pracując w Straży Bankowej i wykonując zadania konwojowe, wszyscy byli uzbrojeni włączając tzw.inkasenta i kierowcę. Tak to powinno wyglądać.

Podasz podstawę prawną?

O jakiej podstawie prawnej mówisz? Ja dzielę się tylko doświadczeniami z wcześniejszych, jeszcze normalnych czasów, a prawo jest zmieniane zgodnie z życzeniem lobbystów, ( uwolnienie zawodu, dopuszczanie niepełnosprawnych nawet z 1 grupą do obiektów strategicznych itp. bzdury.) W teraźniejszych czasach nawet babcia klozetowa ( nic nie ujmując ) może z mopem konwojować wartości, a ty z tymi podstawami prawnymi. Wszystko w ochronie leży - szkolenia, odpowiedni dobór kadry, płace, na lipnym wyposażeniu kończąc.
Firmy AO naginają prawo i przeginają ,a jedyną, która miała pecha tracąc koncesję, jest Tajfun z Gdańska.
JIM500

Awatar użytkownika

Gebels
Kapitan
Kapitan
Podziękował: 302 razy
Otrzymał/a podziekowań: 109 razy

Postautor: Gebels » 12 lut 2019 21:07

Wartownik24 pisze:
Gebels pisze:
PMAUER pisze:Też wolałbym takich nie widzieć ale coraz częściej widuję...

A po co broń inkasentowi?

Ty tak na poważnie? W sumie po co bankowóz, równie dobrze można rowerem objechać jak listonosz.

Jak chcesz to możesz rowerem jechać, akurat bankowóz jest wymagany, a nieuzbrojony inkasent wymusza jednego członka konwoju więcej, ponieważ aktualnie jest traktowany jako konwojent, dodatkowo kierowca również jest wliczany jako konwojent, nie wiem po co lament o baniu się broni, i co to ma wspólnego. Rozumiem że jak zobaczycie inkasenta z giwerą to będzie wszystko miód malina, a to że dzięki temu konwój ma jednego członka mniej, to się nie liczy, ważne że inkasent z klamką. Tak obecnie konwoje, nie licząc tych z naprawdę grubą kasą, no i nie licząc NBP.

Awatar użytkownika

Gebels
Kapitan
Kapitan
Podziękował: 302 razy
Otrzymał/a podziekowań: 109 razy

Postautor: Gebels » 12 lut 2019 21:10

Obrazek

Poglądowa fotka, blisko 20 lat temu, opancerzony t4 i inkasent niosący wartości.

Wróć do „Ranking Firm Ochrony”