Poszukiwanie pracy - gdzie zacząć?

Awatar użytkownika

Topic author
MMAciek
Szeregowy
Szeregowy
Podziękował: 8 razy
Otrzymał/a podziekowań: 6 razy
Status: Offline

Poszukiwanie pracy - gdzie zacząć?

Postautor: MMAciek » 19 cze 2018 16:49

Witam, kieruje wpis do kolegów którzy siedzą w tym już od dawna - gdzie zacząć poszukiwania dobrej pracy w charakterze ochrony?
Najbardziej interesowałyby mnie patrole interwencyjne i konwoje, jednak na te poważniejsze dopiero będę miał ,,sposobności" od września - wtedy planuje zdać egzamin na dopuszczenie do posiadania broni.

Wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony mam (a także na zabezpieczenia technicznego), oprócz tego od gnojka trenuje sporty walki, jestem dobrze wyszkolony w walce wręcz, bardzo dobrze strzelam (choć to akurat nie ma znaczenia w przypadku, kiedy tego dopuszczenia jeszcze nie mam).

W przyszłości chciałbym spróbować swoich sił w dostaniu się do jednostki antyterrorystycznej, jednak na razie chciałbym popracować w ochronie, załapać obycia z bronią wielu rodzajów, wyszkolić się także w innych materiach (jak chociażby czarna taktyka i tym podobne pojęcia). Interesowała by mnie firma które nie zamyka rozwoju ludzi - chodzi mi o to, że spotkałem się już z opinią, że w niektórych firmach dalsze kształcenie się, szkolenie i stawanie się coraz lepszym nie jest mile widziane a wręcz potępiane. Nie, ja chciałbym trafić na firmę, w której to byłoby pochwalane, a przynajmniej by mi w tym nie przeszkadzali.

Jestem z województwa łódzkiego, natomiast nie byłoby problemem dla mnie dojechać - o ile oczywiście byłoby to opłacalne.

Ochrony stacjonarnej broń boże nie chce. Nie pasuję na ,,ciecia" czy też ,,oddźwiernego" (nie umniejszając oczywiście nikomu i bez obrazy), wolę dynamiczną pracę.

Za wszelkie rady (nawet te krytyczne, tzw. ,,kubeł zimnej wody :D) serdecznie dziękuję. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 94 razy
Otrzymał/a podziekowań: 268 razy

Re: Poszukiwanie pracy - gdzie zacząć?

Postautor: tomaspienkowski » 20 cze 2018 11:39

Tzn jaką pracę w ochronie chciałbyś wykonywać bez dopuszczenia jeśli nie byłaby stacjonarna?
http://www.ochrona.wachter.pl

http://www.akademiabezpieczenstwa.net

Awatar użytkownika

Topic author
MMAciek
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: MMAciek » 20 cze 2018 12:12

Z tego co wiem są też nieuzbrojone konwoje (dużo mniej jednostek obliczeniowych) oraz patrole interwencyjne. Tak aby załapać chociaż troche doświadczenia czy takiej ,,praktycznej teorii" przed normalną praca z bronią.

Awatar użytkownika

klansman
Podpułkownik
Podpułkownik
Podziękował: 31 razy
Otrzymał/a podziekowań: 302 razy

Postautor: klansman » 20 cze 2018 12:16

Jak nie masz dopuszczenia do broni a nie chcesz obiektu fizycznego, to jedynie patrol interwencyjny. Ale z tego powodu iż agencje patrole to robią na tzw. sztukę aby zaoszczędzić, to nie licz na rozwój zawodowy. Z wpisem możesz robić jako ochrona dworca, stacjonarka ale z wyzwaniami. Są też sądy (nie wszystkie wymagają wpisu) oraz inne obiekty obowiązkowej ochrony. Ja np. robiłem na Polmosie. Tylko dowódca zmiany miał dopuszczenie, reszta bez, tylko kwalifikacja.

Awatar użytkownika

Trener
Kapral
Kapral
Podziękował: 3 razy
Otrzymał/a podziekowań: 11 razy

Postautor: Trener » 20 cze 2018 12:20

Jeśli szukasz dobrej pracy odpuść sobie ochronę. Zniszczona branża przez lobby. Utrzymywane niskie wynagrodzenie, półśrodki, bylejakość. Bardziej się uwstecznisz niż czegokolwiek nauczysz. Szkoda twojego czasu. Emeryci w ochronie Cie zdepczą jak zobaczą , że chcesz się czegoś nauczyć a może coś zmienić i poprawić. Lepsze jest wrogiem dobrego.
Wiesz wszystko ? To co robisz w ochronie?

Awatar użytkownika

Gard
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 38 razy
Otrzymał/a podziekowań: 68 razy

Postautor: Gard » 21 cze 2018 09:24

tomaspienkowski pisze:Tzn jaką pracę w ochronie chciałbyś wykonywać bez dopuszczenia jeśli nie byłaby stacjonarna?

Na przykład na grupach tzw interwencyjnych w SOLIDnej firmie,przyjmują bez szkoły,bez kwalifikacji,bez prawa jazdy pewnie bez zdolności logicznego myślenia też i nie wiem czy ci nie mają pierwszeństwa.
Gard

Awatar użytkownika

Gard
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 38 razy
Otrzymał/a podziekowań: 68 razy

Postautor: Gard » 21 cze 2018 09:33

Chcesz zdobyć doświadczenie to znajdź nie dużą firmę,albo od razu idź do policji, w ochronie jaką widzimy na ulicach to doświadczenia wielkiego nie będzie.Raczej zaczołbym od małej firmy i jednocześnie szukał szkoleń,kursów dotyczących ochrony - kierowca,ochrona vip itp itd temat szeroki,wujek google pomoże.Wspomniałem o małej firmie bo tam raczej bardziej zadbają o umundurowanie i uzbrojenie,reguły oczywiście nie ma.
Chyba,że szukasz wrażeń to byle jaka firma i do GI, tam masz szanse sprawdzić swoje wyszkolenie ze sztuk walk wszelkich,ale możesz też szybko stracić kwalifikacje jak będziesz jeździł z jakimś rambo.
Gard

Awatar użytkownika

WOJTEX500
Sierżant
Sierżant
Podziękował: 82 razy
Otrzymał/a podziekowań: 74 razy

Postautor: WOJTEX500 » 21 cze 2018 09:46

Przepracowałem wiele lat w ochronie, w GI i konwojach również. GI fajna sprawa dla młodego, sprytnego człowieka, wiele ciekawych sytuacji czego Ci nie da inna praca w ochronie, ale GI przesiąkły również niepełnosprawnością i bez broni nie wiem czy będą mieli na Ciebie ochotę. Natomiast konwoje trochę nudne ale broń to podstawa. Ogólnie branża zeszła na psy, widoków na polepszenie nie widać.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
JIM500

Awatar użytkownika

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 1231 razy
Otrzymał/a podziekowań: 518 razy
Status: Online

Postautor: Jan M. » 21 cze 2018 13:11

http://specgroupsecurity.pl/

Robią bramki, mecze, masówki.
Przedstawiciel/pracownik tej firmy pisał swego czasu tutaj na forum także ze mają grupę ochrony vip.
Na fotorelacjach widać że konkretna ekipa.
Nawet coś tam było że do Francji do ochrony rezydencji wysyłali ludzi.
Łódzka agencja.
https://youtu.be/Fo_ZcFB97ss -od 01:02

Awatar użytkownika

Topic author
MMAciek
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: MMAciek » 21 cze 2018 19:04

WOJTEX500 pisze:Przepracowałem wiele lat w ochronie, w GI i konwojach również. GI fajna sprawa dla młodego, sprytnego człowieka, wiele ciekawych sytuacji czego Ci nie da inna praca w ochronie, ale GI przesiąkły również niepełnosprawnością i bez broni nie wiem czy będą mieli na Ciebie ochotę. Natomiast konwoje trochę nudne ale broń to podstawa. Ogólnie branża zeszła na psy, widoków na polepszenie nie widać.

Rozmawiałem z pewnym właścicielem firmy, wspomniałem, że nie chce być w ochronie stacjonarnej, on odpowiedział - co mi sie spodobało - że mam zbyt wysokie referencje aby siedzieć w stacjonarce. Ani słowa o niepełnosprawności, przejrzał CV i wszystkie dodatkowe rzeczy typu kursy, szkolenia i był zainteresowany. Kwestia tego, że w tej grupie interwencyjnej trzeba mieć broń, ale jak sam powiedział, do czasu aż zrobie broń inna firma może mnie przejąć a szkoda tracić takiego pracownika, więc chce mnie zatrudnić jako ,,stażysta" grupy interwencyjnej. Do czasu aż uzyskam dopuszczenie do broni miałbym jeździć z resztą zespołu, uczyć się, w międzyczasie być wysyłanym na ich ośrodek szkoleniowy w ramach szkoleń walki wręcz, strzelania itd. Całkiem mi się to podobało, nie rozmawialiśmy jeszcze o zarobkach, w każdym razie jestem chyba zainteresowany tą firmą więc na pewno tam wrócę.

Awatar użytkownika

Trener
Kapral
Kapral
Podziękował: 3 razy
Otrzymał/a podziekowań: 11 razy

Postautor: Trener » 24 cze 2018 12:04

MMAciek pisze:
WOJTEX500 pisze:Przepracowałem wiele lat w ochronie, w GI i konwojach również. GI fajna sprawa dla młodego, sprytnego człowieka, wiele ciekawych sytuacji czego Ci nie da inna praca w ochronie, ale GI przesiąkły również niepełnosprawnością i bez broni nie wiem czy będą mieli na Ciebie ochotę. Natomiast konwoje trochę nudne ale broń to podstawa. Ogólnie branża zeszła na psy, widoków na polepszenie nie widać.

Rozmawiałem z pewnym właścicielem firmy, wspomniałem, że nie chce być w ochronie stacjonarnej, on odpowiedział - co mi sie spodobało - że mam zbyt wysokie referencje aby siedzieć w stacjonarce. Ani słowa o niepełnosprawności, przejrzał CV i wszystkie dodatkowe rzeczy typu kursy, szkolenia i był zainteresowany. Kwestia tego, że w tej grupie interwencyjnej trzeba mieć broń, ale jak sam powiedział, do czasu aż zrobie broń inna firma może mnie przejąć a szkoda tracić takiego pracownika, więc chce mnie zatrudnić jako ,,stażysta" grupy interwencyjnej. Do czasu aż uzyskam dopuszczenie do broni miałbym jeździć z resztą zespołu, uczyć się, w międzyczasie być wysyłanym na ich ośrodek szkoleniowy w ramach szkoleń walki wręcz, strzelania itd. Całkiem mi się to podobało, nie rozmawialiśmy jeszcze o zarobkach, w każdym razie jestem chyba zainteresowany tą firmą więc na pewno tam wrócę.

Podszedł cie jak dzieciaka [o boze] Jako stażysta o jakich w ogóle zarobkach Ty chcesz rozmawiać ?
Wiesz wszystko ? To co robisz w ochronie?

Awatar użytkownika

mtart
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 32 razy
Otrzymał/a podziekowań: 67 razy

Postautor: mtart » 24 cze 2018 15:09

Ochrona Nigdy w Życiu! Wystrzegaj się! [KO]

Za to od groma jest na rynku pracy ofert prac przyjemnych i dobrych zarobkowo:

1) Praca w domu - telemarketing, weryfikowanie danych teleadresowych, uzupełnianie baz danych - praca poezja! Można pracować (latem w samych majtkach w domowym zaciszu) i nawet zająć się mniej wymagającymi sprawami w domu. Zarobki 2000-4000 tyś miesięcznie (na rękę).
2) Tajemniczy klient restauracji - dobrze pojesz sobie za darmo a i jeszcze Ci za to płacą! (od 50 do 300 zł od zlecenia)
3) Tajemniczy klient biur podróży i agencji turystycznych - podróżujesz i śpisz w hotelach 4-5 gwiazdkowych za darmo i jeszcze Ci płacą za podróżowanie (od 200 do 2000 zł od zlecenia)
4) Opiekun osoby starszej. Średnie zarobki w Polsce to od 20 zł do 200 zł za godzinę opieki nad seniorem. Wydatki na jedzenie, paliwo i inne takie to rozlicza się rodzina seniora.

Ale ochrona toć to wyzysk i niewolnictwo! [2smiech] Nigdy w życiu! [o boze]
Po 2 latach niewolniczej pracy w pseudo-ochronie uwolniłem się i mam normalną pracę... [figielek] ale chętnie tu popatrzę co się dalej dzieje w tej całej "ochronie"... [okulary] no i czy ta instytucja jaką jest pseudo-ochrona kiedykolwiek będzie normalna i ludzka. [drapanie] Powodzenia! [zgoda]]

Awatar użytkownika

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 1231 razy
Otrzymał/a podziekowań: 518 razy
Status: Online

Postautor: Jan M. » 24 cze 2018 15:24

mtart pisze:1) Praca w domu - telemarketing, weryfikowanie danych teleadresowych, uzupełnianie baz danych - praca poezja! Można pracować (latem w samych majtkach w domowym zaciszu) i nawet zająć się mniej wymagającymi sprawami w domu. Zarobki 2000-4000 tyś miesięcznie (na rękę).

Nie ma tak dobrze. Wynagrodzenie prowizyjne a ludzie cie od szmat przez telefon wyzywają.

mtart pisze:2) Tajemniczy klient restauracji - dobrze pojesz sobie za darmo a i jeszcze Ci za to płacą! (od 50 do 300 zł od zlecenia)

Praca w rozjazdach. Wynagrodzenie prowizyjne 5/15 złotych za 1 punkt. Zero stabilizacji.

mtart pisze:3) Tajemniczy klient biur podróży i agencji turystycznych - podróżujesz i śpisz w hotelach 4-5 gwiazdkowych za darmo i jeszcze Ci płacą za podróżowanie (od 200 do 2000 zł od zlecenia)

Praca w rozjazdach. Inne kultury. Inne obyczaje. Odpowiedzialność. Kary. Zero stabilizacji. Praca głównie dla przebojowych młodych ludzi co do wakacji chcą sobie dorobić lub pożyć w innej kulturze.

mtart pisze:4) Opiekun osoby starszej. Średnie zarobki w Polsce to od 20 zł do 200 zł za godzinę opieki nad seniorem. Wydatki na jedzenie, paliwo i inne takie to rozlicza się rodzina seniora.

Podcieranie tyłków, niewdzięcznym, zmęczonym życiem staruszkom za granicą lub w Polsce.
Godzina w takich warunkach jak wieczność.

mtart pisze:Ale ochrona toć to wyzysk i niewolnictwo! [2smiech] Nigdy w życiu! [o boze]

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
https://youtu.be/Fo_ZcFB97ss -od 01:02

Awatar użytkownika

Topic author
MMAciek
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: MMAciek » 25 cze 2018 18:20

Trener pisze:
MMAciek pisze:

Podszedł cie jak dzieciaka [o boze] Jako stażysta o jakich w ogóle zarobkach Ty chcesz rozmawiać ?

Bez obrazy, ale najlepiej to za darmo pracować albo jeszcze dopłacać? :D Za groszę pracować na pewno nie będę. Ale jak mówiłem - jeszcze u tego gościa nie byłem, więc nie ustaliliśmy tego.

Awatar użytkownika

mtart
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 32 razy
Otrzymał/a podziekowań: 67 razy

Postautor: mtart » 30 lip 2018 15:06

Jan M. pisze:1) Nie ma tak dobrze. Wynagrodzenie prowizyjne a ludzie cie od szmat przez telefon wyzywają.

2) Praca w rozjazdach. Wynagrodzenie prowizyjne 5/15 złotych za 1 punkt. Zero stabilizacji.

3) Praca w rozjazdach. Inne kultury. Inne obyczaje. Odpowiedzialność. Kary. Zero stabilizacji. Praca głównie dla przebojowych młodych ludzi co do wakacji chcą sobie dorobić lub pożyć w innej kulturze.

4) Podcieranie tyłków, niewdzięcznym, zmęczonym życiem staruszkom za granicą lub w Polsce.
Godzina w takich warunkach jak wieczność.

1) Przez telefon mogą sobie co chcą i nic mi nie zrobią [jezyk_oko] a w ochronie (pseudo-ochronie) no cóż w sądzie pracowałem to nie raz też mnie wyzywali i mi grozili. Sęk w tym, że fizycznie mi mogli zrobić krzywdę szczególnie w budynku kuratorów gdzie przestępcy przychodzili a ja nic do samoobrony nie miałem poza nędzną grupą interwencyjną która w razie czego była dopiero po ok 30 minutach na miejscu. W przeciągu roku pracy w ochronie w sądzie to kilka razy zmieniałem dętki i opony w rowerze którym dojeżdżałem do pracy i miałem przypięty przy sądzie. Po prostu jakieś patole wyczaiły czym dojeżdżam do pracy i mścili się. A przez telefon to guzik mi mogą. A rozmowa zawsze nagrywana więc w razie czego dowód. [figielek]

2) Ale za to wieczny urlop (na którym jeszcze zarabiasz) a nie użeranie się z potencjalnymi wandalami, kibolami, przestępcami i inną hołotą.

4) Przesadzasz. Za to jak przyjemnie się słucha seniorów. Pobyt podczas praktyk w Domu Opieki w Otwocku to była dla mnie przyjemność szczególnie przebywanie z taką jedną Panią która miała grubo ponad 100 lat. Jej opowieści jak to poznała pierwszego męża podczas Bitwy Warszawskiej 1920 roku to po prostu bajecznie się tego słuchało! Jak jakiegoś audiobooka wspaniałej powieści. Albo przezabawny i genialny pewien Generał z czasów Powstania i jego opowieści i jego zabawna reakcja jak zobaczył koleżankę z obfitym biustem. Facet niby totalnie bez energii i bez życia ale zobaczył koleżankę z dużymi bimbałkami i od razu wyprostowany i maszerował po korytarzu jak za młodu ;)
Po 2 latach niewolniczej pracy w pseudo-ochronie uwolniłem się i mam normalną pracę... [figielek] ale chętnie tu popatrzę co się dalej dzieje w tej całej "ochronie"... [okulary] no i czy ta instytucja jaką jest pseudo-ochrona kiedykolwiek będzie normalna i ludzka. [drapanie] Powodzenia! [zgoda]]

Wróć do „Ranking Firm Ochrony”