Tysiąc glocków dla Policji. Dwie oferty i trzy miliony do wydania. Warszawa

Awatar użytkownika

Topic author
Epitet
Generał
Generał
Posty: 15141
Rejestracja: 16 sty 2011 19:01
Podziękował: 527 razy
Otrzymał/a podziekowań: 593 razy
Status: Offline

Tysiąc glocków dla Policji. Dwie oferty i trzy miliony do wydania. Warszawa

Postautor: Epitet » 03 cze 2019 07:58

Tysiąc glocków dla Policji.
Dwie oferty i trzy miliony do wydania

24 maja 2019

Do policjantów już niebawem trafić może 1000 sztuk nowych pistoletów Glock 17 3. generacji.
Komenda Główna Policji poinformowała właśnie o otwarciu ofert, które wpłynęły w odpowiedzi na przetarg trwający od 19 kwietnia tego roku.
Na pistolety KGP planuje przeznaczyć nie więcej niż 3 mln złotych.

link https://www.infosecurity24.pl/tysiac-gl ... do-wydania

Trzecia generacja broni...to co to jest?

W odpowiedzi na ogłoszenie o organizacji przetargu złożono dwie oferty.

Pierwsza z nich pochodzi z firmy Centrum Szkoleniowe CAMP X Anita Karcz z Wolsztyna.
Druga natomiast to oferta firmy Kaliber z Warszawy.

Cena dostawy określona w ofercie Centrum Szkoleniowego CAMP X wynosi 2 577,77 złotych, a okres gwarancji to sześć lat, natomiast w przypadku oferty firmy Kaliber cena to 2 949 540 złotych, a okres gwarancji określono na 9 lat.

Przypomnijmy, że zamawiający, Komenda Główna Policji, planował przeznaczyć na sfinansowanie tego zamówienia kwotę 3 000 000 złotych.

Komenda Główna Policji potwierdziła, że w przypadku propozycji firmy Centrum Szkoleniowe CAMP X oferowana cena dotyczy jednego kompletu, a wiec oferta opiewa na sumę 2 577 000,77 złotych.

W czasie rozpatrywania złożonych ofert głównym czynnikiem, jaki brany będzie pod uwagę, jest cena - 60 punktów.
Kolejne 40 punktów można też będzie uzyskać za okres udzielonej gwarancji (powyżej 8 lat, minimalny okres gwarancji na pistolet i magazynki ma wynosić co najmniej 5 lat).

Policjanci oczekują, że szkielet pistoletu, kalibru 9mm, wykonany będzie z tworzywa sztucznego, a nacisk na języczek spustowy nie będzie przekraczał 2 kg.
Pistolety powinny posiadać nagwintowaną lufę, fabrycznie przystosowaną do montażu tłumika oraz igliczny mechanizm uderzeniowy. Pistolet nie powinien być dłuższy niż 186 mm oraz szerszy niż 30 mm.
Wysokość określono maksymalnie na 140 mm, a długość samej lufy nie powinna być mniejsza niż 125 mm.

W specyfikacji technicznej podkreślono również, że żywotność istotnych części pistoletu takich jak lufa, zamek i szkielet, musi wynosić co najmniej 30 000 strzałów.
Broń powinna być też wyposażona w szynę montażową dla akcesoriów takich jak oświetlenie taktyczne czy wskaźnik laserowy, z systemem mocowania według standardu Picatinny.

Pojedynczy zestaw powinien składać się m.in. z pistoletu, czterech magazynków (dwóch na 17 naboi i dwóch na 19 naboi) oraz zestawu do czyszczenia.
Dostawa kupionych pistoletów ma nastąpić nie później niż 19 grudnia 2019 r.

Kupno 1000 kompletów pistoletów samopowtarzalnych kal. 9x19 mm Parabellum Glock 17 3 generacji to pierwszy tak duży zakup broni krótkiej dla policjantów od czasu kupna blisko tysiąca pistoletów Rex w ubiegłym roku.


oferta i kto wygra?

Przegranym jest Vis 100.
Nie ma to jak jeść do syta, spać słodko i żyć beztrosko...

Awatar użytkownika

Topic author
Epitet
Generał
Generał
Posty: 15141
Rejestracja: 16 sty 2011 19:01
Podziękował: 527 razy
Otrzymał/a podziekowań: 593 razy
Status: Offline

Re: Tysiąc glocków dla Policji. Dwie oferty i trzy miliony do wydania. Warszawa

Postautor: Epitet » 21 cze 2019 17:32

Przetarg na policyjne Glocki do kosza
21 czerwca 2019

Komenda Główna Policji unieważniła przetarg na 1000 pistoletów Glock 17 3. generacji.
W postępowaniu udział brały dwie firmy, jednak jak się okazało, żadna z ofert nie spełniła wymagań formalnych.

link https://www.infosecurity24.pl/przetarg- ... i-do-kosza

Jak donosi Militarny Magazyn MILMAG, obie oferty zawierały błędy, stąd konieczność unieważnienia przetargu.
Z informacji do jakich dotarł Magazyn wynika, że jeden z oferentów dostarczył dokumentację w języku obcym, a drugi jeden z wymaganych dokumentów w postępowaniu opatrzył zeskanowanym podpisem odręcznym.


Jak informuje MILMAG, postępowanie ma zostać powtórzone.
Nie ma to jak jeść do syta, spać słodko i żyć beztrosko...

Awatar użytkownika

Topic author
Epitet
Generał
Generał
Posty: 15141
Rejestracja: 16 sty 2011 19:01
Podziękował: 527 razy
Otrzymał/a podziekowań: 593 razy
Status: Offline

Re: Tysiąc glocków dla Policji. Dwie oferty i trzy miliony do wydania. Warszawa

Postautor: Epitet » 04 lis 2019 08:45

Małopolskiej policji broni nie brakuje, ale są "przejściowe trudności" z sukcesywną wymianą
30 października 2019

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie zaprzecza, że w jej magazynach brakuje broni krótkiej.
Rzecznik prasowy Małopolskiej Policji, młodszy inspektor Sebastian Gleń, skomentował w ten sposób udostępnione w sieci pismo z 4 października 2019 roku, podpisane przez zastępcę komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie, który zalecił zdawanie broni przez policjantów planujących przejście na emeryturę i pozostających w związku z tym na długotrwałym zwolnieniu lekarskim.
Miało to być związane właśnie z brakami broni dla funkcjonariuszy, którzy zakończyli przeszkolenie podstawowe.
Jak zapewnił redakcję InfoSecurity24.pl rzecznik, "nie ma zagrożenia, że policjanci nie będą wyposażani w broń służbową", ale pojawiają się "przejściowe trudności w realizowaniu zadania związanego z sukcesywną wymianą (...) broni palnej krótkiej na nowoczesne modele".

link https://www.infosecurity24.pl/malopolsk ... na-wymiana

Zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie polecił "przeprowadzić analizę oraz dokonać zdania do komórki organizacyjnej jednostki zaopatrującej broni palnej indywidualnej wraz z amunicją, tych policjantów którzy pozostają na długotrwałym zwolnieniu lekarskim w związku z planowanym odejściem ze służby".

Analiza i zdawanie broni związane są z brakami, jakich w magazynie uzbrojenia Wydziału Gospodarki Materiałowo-Technicznej KWP w Krakowie dopatrzyło się kierownictwo.
Okazało się bowiem, że komenda - jak wynikało z pisma - ma problem z dostępnością 9 mm pistoletów o zwiększonej pojemności magazynka (P-99, Glock), które przeznaczone są na wyposażenie policjantów rozpoczynających służbę po ukończonym przeszkoleniu podstawowym.

Jak jednak poinformował InfoSecurity24.pl młodszy inspektor Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiego komendanta, "w magazynie nie brakuje broni palnej krótkiej".

Zgodnie z tabelami należności każdy funkcjonariusz jest wyposażany w broń palną krótką.

W chwili obecnej nie ma zagrożenia, że policjanci nie będą wyposażani w broń służbową zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Nie można tu mówić zatem o brakach w uzbrojeniu, a jedynie o przejściowych trudnościach w realizowaniu zadania związanego z sukcesywną wymianą (tak jak w jednostkach Policji całego kraju) broni palnej krótkiej na nowoczesne modele.

mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik KWP w Krakowie
Rzecznik podkreśla, że do tej pory w wojewódzkie małopolskim "nowoczesne jednostki broni trafiły do rąk 7448 policjantów", ale do pełnego zaspokojenia potrzeb funkcjonariuszy służących pod tą komendą "potrzebnych jest jeszcze 536 jednostek nowoczesnej broni, tj. 7 proc. ogólnej liczby sztuk broni (wynikającej z norm należności)".


Oznaczałoby to, jak deklaruje inspektor, że "proces wymiany broni palnej krótkiej na jednostki technologicznie nowoczesne, jest na ukończeniu".

"Nowoczesne pistolety o zwiększonej pojemności magazynka są sukcesywnie przekazywane do KWP w Krakowie, w wyniku realizowanych w KGP przetargów na dostawy uzbrojenia dla Policji" - podkreśla rzecznik.
Pistolety typu P-99, Glock i Rex Zero zasilane amunicją 9 mm Parabellum zastępują konstrukcje z lat 60. i 80. ubiegłego stulecia, tj. pistolety P-64 i P-83 zasilane amunicją 9 mm Makarow.
Jak przekazał mł. insp. Gleń InfoSecurity24.pl, w 2017 roku KWP w Krakowie otrzymała 110 szt. 9 mm pistoletów P-99, a w roku 2019 otrzymano 65 szt. 9 mm pistoletów Rex Zero.
Jeszcze w tym roku mają zostać zrealizowane kolejne dostawy zakupionej broni, ale ilość przydzielanej broni pozostaje w gestii Biura Logistyki Policji KGP.

Nowa broń dla "młodych"

Młodszy inspektor Gleń zaznaczył również, że omawiana sytuacja dotyczy ogólnie policjantów służących w województwie małopolskim, a nie jedynie tych, którzy kończą przeszkolenie podstawowe.

Przy czym w KWP w Krakowie podjęto decyzję by z uwagi na proces wyszkolenia strzeleckiego prowadzony w szkołach policyjnych z wykorzystaniem pistoletów o zwiększonej pojemności magazynka zasilanych amunicją 9 mm Parabellum (P-99, Glock, Rex Zero), wszyscy funkcjonariusze po zakończonym przeszkoleniu podstawowym otrzymali na wyposażenie nowoczesne jednostki broni, czyli takie, z jakimi mieli do czynienia w jednostkach szkoleniowych.

mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik KWP Kraków
Zgodnie z opinią małopolskiej komendy, wdrożenie i realizacja takiej procedury ma bezpośredni wpływ na adaptacje zawodową "młodych" funkcjonariuszy w jednostce Policji oraz wspieranie procesu przystosowania się do nowych warunków samodzielnej służby. Celem działań opisywanych w podpisanym przez zastępcę komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie piśmie, jak deklaruje rzecznik, jest "utrzymanie przyjętej zasady i praktyki wyposażania policjantów rozpoczynających służbę w jednostkach terenowych w nowoczesną broń".
Do 16 października br., w odpowiedzi na pismo z początku października, do magazynu trafić miało 47 jednostek przedmiotowej broni.

Rzecznik w rozmowie z InfoSecurity24.pl zdementował również doniesienia, że policjantom rozpoczynającym służbę po ukończonym przeszkoleniu podstawowym wydawana jest stara broń, nieodpowiednio przechowywana i nieodpowiednio konserwowana - a przynajmniej w KWP w Krakowie.

"W magazynie uzbrojenia Wydziału GMT KWP w Krakowie broń przechowywana jest w sposób odpowiedni" - podkreślił. Jak tłumaczył, każda jednostka broni zdawana z użytkowania do magazynu uzbrojenia zawsze trafia w pierwszej kolejności do warsztatu rusznikarskiego by dokonać przeglądu przez mechaników-rusznikarzy.
"Policjant do użytkowania otrzymuje w pełni sprawną jednostkę broni" - dodał mł. insp. Gleń.

Małopolski rzecznik skomentował również informacje dotyczące dostaw pistoletów P-99, które do Policji trafiać miały bez pudełek i wyciorów. Jak zaznaczył, 9 mm P-99 dostarczane były komendzie w takim ukompletowaniu, jakiego wymagała formacja w dokumentacji przetargowej.
Do każdego pistoletu dołączone były przyrządy do czyszczenia i konserwacji (wycior).
Pierwsze dostawy P-99 realizowane były w tekturowych pudełkach, które jednak zużyły się i nie są wymieniane na nowe.
Obecnie 9 mm pistolety o zwiększonej pojemności magazynka dostarczane są w pudełkach plastikowych.

Wyposażenie pistoletu w pudełko transportowe nie ma jednak większego wpływu na użytkowanie broni palnej przez policjantów. Powyższe wynika z faktu, iż w większości broń palna krótka przechowywania jest zbiorowo w jednostkach Policji, przez służbę dyżurną, w specjalnych metalowych szafach wyposażonych w stojaki do broni krótkiej.
Natomiast w czasie wykonywania czynności służbowych policjanci noszą broń palną krótką w futerałach lub kaburach.

mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik KWP Kraków


Uchylono rąbka tajemnicy.
Nie piszą aby zabrako amunicji 9mm x 19 parabelum.
Nie ma to jak jeść do syta, spać słodko i żyć beztrosko...

Wróć do „Broń Palna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości