60,7mm lekki moździerz LMP 2017 dla Wojsk Obrony Terytorialnej. ZM Tarnów

Awatar użytkownika

PanNikt
Kapral
Kapral
Podziękował: 3 razy
Otrzymał/a podziekowań: 8 razy
Status: Offline

Re: 60,7mm lekki moździerz LMP 2017 dla Wojsk Obrony Terytorialnej. ZM Tarnów

Postautor: PanNikt » 08 lis 2019 16:57

Do usuwania skutków nawałnic jest potrzebny wcześnijeszy zakup niezliczonej ilości sprzetu??? Karabinki,pistolety,hełmy,noktowozja, remontowanie na wysoki połysk całych kompleksów i wiele wiele innych rzeczy? Wiesz dlaczego nsr umarł? Znasz przepisy emerytalne obowiązujące w monie? Każdy emerytowany(o ile pesel go nie hamuje) ma prawo wskoczyć na powrót w mundur... i teraz moje pytanie myślisz że robią to z miłości do munduru??? Wystarczy że emeryt przesłuży w mundurze rok i jeden dzień i ma prawo do ponownego przeliczenia emerytury... rzuca kwitami i idzie ponownie na emeryture ze sporo wyższą stawką ;) frazes to drugie albo trzecie imię wotu... dlaczego tak drastycznie ograniczono liczebność wotów do pierwszych założeń? Bo nie ma już chętnych? Słyszałeś źeby żołnierz zawodowy odszedł ze służby dlatego że mu częściej nie pozwalaja palić? Albo żeby pisał skargi że jedzenie jest beee? Albo żeby przełożony zawodowego żołnierza POSIŁ o wykonanie ROZKAZU? Jestem całkowicie za tym żeby ludzi szkolić z podstaw wojskowości żeby każdy umiał obsłużyć kałacha jak przyjdzie wojna ale nie w takiej formie i nie w takim stylu... przerost treści nad formą. No ale nasi amerykańscy funfle mają swają gwardie narodową to i my olbrzymi i bogaty kraj mieć ją musimy...

Awatar użytkownika

Dziki_Koziol
Szeregowy
Szeregowy
Otrzymał/a podziekowań: 3 razy

Postautor: Dziki_Koziol » 08 lis 2019 17:44

Ach! Stalowe hełmy, stare Jelcze i Honkery, przyszedł WOT i zabrał. :D A może to dlatego, że WOT sam dla siebie jest gestorem, zamawia i ma? WOT-u, nie było i biegali w stalowych i jeszcze co niektórzy długo będą, bez względu na WOT. Frezesów, to cała armia jest pełna.

Brak inwestycji w WO? Cóż, znam trochę inną rzeczywistość, może dlatego, że mogę ją empirycznie sprawdzić na co dzień. Trochę dziwne zarzuty odnośnie sprzętu, nowoczesnego, skoro WOT jest źródłem uzupełnień dla WO, na pepeszach chcesz ich szkolić? Zdajesz sobie sprawę, że np. celowniki termowizyjne za 80000 złotych zestaw leżą w magazynach i nikt nie zabrania nikomu szkolić "prawdziwych" żołnierzy? Jak to wygląda w praktyce to nie jest wina WOT. Ale ok, hurr durr pieniądze zabierajo, mundurów nie dajo, szkoda tylko, że
trzeba wydawać rozkazy o zaprzestaniu używania wycofywanych wzorów umundurowania, no i jest płacz, jak się na aledrogo wystawiło.

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 192 razy
Otrzymał/a podziekowań: 548 razy

Postautor: senex » 08 lis 2019 18:00

Dziki_Koziol pisze:A może to dlatego, że WOT sam dla siebie jest gestorem, zamawia i ma?

No i mamy uprzywilejowane wojsko. Oddzielny rodzaj sił zbrojnych, sztab generalny może ich w dupe pocałować. Prywatne wojsko? Tylko czyje?
Dziki_Koziol pisze:Brak inwestycji w WO? Cóż, znam trochę inną rzeczywistość, może dlatego, że mogę ją empirycznie sprawdzić na co dzień.

Nie ty jeden. I nie chodzi o brak inwestycji, bo te inwestycje były i są. Lecz czy nie było by ich więcej gdyby nie pieniądze przeznaczone na wot.
Dziki_Koziol pisze:Trochę dziwne zarzuty odnośnie sprzętu, nowoczesnego, skoro WOT jest źródłem uzupełnień dla WO, na pepeszach chcesz ich szkolić?

Szkolony w wot na grocie przechodzi do operacyjnych i ma kałacha. Nosił kewlar dostał stalowy. A może by tak odwrotnie.
Dziki_Koziol pisze: Jak to wygląda w praktyce to nie jest wina WOT.

Oczywiście, że nie nie. Tylko ludzi którzy te pomyłkę wymyślili w naszym biednym kraju.
Każda przebyta do końca droga prowadzi dokładnie donikąd

Awatar użytkownika

Dziki_Koziol
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: Dziki_Koziol » 08 lis 2019 18:48

No i mamy uprzywilejowane wojsko.

Nie, mamy samodzielny i wydolny sposób zamawiania.

Oddzielny rodzaj sił zbrojnych, sztab generalny może ich w dupe pocałować. (...) Prywatne wojsko? Tylko czyje?

[2smiech]

Lecz czy nie było by ich więcej gdyby nie pieniądze przeznaczone na wot.

Nie wiem, wydawać pieniądze też trzeba umieć.

Szkolony w wot na grocie przechodzi do operacyjnych i ma kałacha. Nosił kewlar dostał stalowy. A może by tak odwrotnie.

Jakie jednostki wojsk operacyjnych noszą stalowe hełmy? Bo te z którymi się spotkałem - ŻW, logistyka, 25BKPow, polskie elementy natowskich jednostek, wszystko w kevlarze, mundury najnowszych wzorów, zresztą widzę to na co dzień, bo wchodzi nowy wzór munduru i obuwia, jakoś tej biedy nie widzę.

Szkolony w wot na grocie przechodzi do operacyjnych i ma kałacha.

Oczywiście wiesz, że WOT przekazuje Groty do wojsko operacyjnych? Poza tym, sprawdzone przejście, z Grota na Beryla lub na odwrót nie jest ŻADNYM problemem. TO co Grota w WP najlepszego mogło spotkać to właśnie WOT, dzięki temu, do WO wchodzą poprawione wersje.

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 192 razy
Otrzymał/a podziekowań: 548 razy

Postautor: senex » 08 lis 2019 19:09

Dziki_Koziol pisze:Nie, mamy samodzielny i wydolny sposób zamawiania.

Czyli jednak uprzywilejowany, bo jak to inaczej nazwać. Ten samodzielny i wydolny to eufemizmy i nic więcej. Dlaczego inne rodzaje wojsk nie mają takich możliwości?
Dziki_Koziol pisze:Nie wiem, wydawać pieniądze też trzeba umieć.

Oczywiście, że trzeba umieć. Ale jak to możliwe, jedni umieją wydawać inni nie. Szkoda, że kolega nie wie czy tych pieniędzy było by więcej gdyby nie wot. Pieniędzy nigdy nie będzie dość, jednak wydawani ich na zbędny rodzaj wojsk nie spowoduje, że operacyjnym przybędzie.
Dziki_Koziol pisze:zresztą widzę to na co dzień, bo wchodzi nowy wzór munduru i obuwia, jakoś tej biedy nie widzę.

A ja własnie te biedę widzę. Stary rozpadający się sprzęt, nieprzystający do współczesnego pola walki, a na święto sprzęt ściągany z innych jednostek , aby się pokazać.
Dziki_Koziol pisze:TO co Grota w WP najlepszego mogło spotkać to właśnie WOT, dzięki temu, do WO wchodzą poprawione wersje.

[smiejsie]
Każda przebyta do końca droga prowadzi dokładnie donikąd

Awatar użytkownika

Dziki_Koziol
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: Dziki_Koziol » 08 lis 2019 19:38

Coś nie tak napisałem o Grocie?

Awatar użytkownika

PanNikt
Kapral
Kapral

Postautor: PanNikt » 08 lis 2019 19:59

WOT nie jest samodzielny ani nie jest sam dla siebie gestorem... podlega monowi a mon ma określony budżet którego nie da się naciągać w nieskończoność... żeby ktoś miał to trzeba komuś zabrać (albo nie dać) niestety wot jest wymysłem ponad możliwości finansowe monu. nie są żadnym zapleczem dla WP, ruchy kadrowe są takie że z WP ludzie idą do wotów.
co do nowoczesnego sprzętu to może się tylko z grubsza powtórzę... HONKER ZIŁ STAR266 SKOT.
groty są póki co lekko ostrzelana na kilku poligonach i paru strzelnicach i co dalej??? Chłopaki jak jechali na afgan irak i wszelkie inne misje dostawali Glocki17 pomimo że na stanie w jednostce mają wisty taka oto nowoczesność :)
pomyśl Dziki ile można byłoby kupić sprzętu dla WP za te miliardy które poszły na woty...

Awatar użytkownika

Dziki_Koziol
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: Dziki_Koziol » 08 lis 2019 20:18

ani nie jest sam dla siebie gestorem

Ależ oczywiście,że jest.

P.S. Ryś med to chyba ostatnie "coś" w oparciu o SKOTA w WP. Btw, WP przerosło kupienie następcy Honkera, WOT nie ma na to wpływu, Str 266, nie rozśmieszaj mnie - 300000 złotych płaci WP za modernizację jednej sztuki, a ty mówisz, że nie ma pieniędzy. :D

Awatar użytkownika

PanNikt
Kapral
Kapral

Postautor: PanNikt » 08 lis 2019 21:16

hmmm... może i dziki ale mało kumaty z Ciebie człowiek. niech zostanie po Twojemu. pozwolę sobie zacytować stare przysłowie w du*ie byłeś... (resztę sam sobie dopowiedz) :) jestem zwykłym cieciem więc co ja będę uświadamiał tak bystry umysł jak Twój :)
tylko jedno ale sobie pozwolę wstawić... odnośnie zakupu następcy honkera.... Bystrzaku pomyśl tak gdyby mon nie musiał (a musiał bo przecież oni dupy honkerami wozić nie będą :D ) kupować dla wotów tych wszystkich T6, crafterów, insigni i paru innych gablot, gdyby część tej kasy dołożyli do tego co mieli na następce honkera to czy nie wystarczyłoby kasy na porządne auta dla WP? :)
no ale wiadomo WOT są nam niezbędni konieczni i bez nich nie damy sobie rady :D zawsze blisko, zawsze wierni... (tylko blisko czego i wierni komu? ;) )
a teraz życzę miłego wieczoru. cześć :)

Awatar użytkownika

Dziki_Koziol
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: Dziki_Koziol » 08 lis 2019 22:30

Przerosło cię sprawdzenie o co chodzi z przetargiem na Honkera? Cóż, jest mi bardzo przykro z tego powodu, ale daruj sobie wycieczki personalne, bo to trochę niegrzeczne, poważni ludzie tak się nie zachowują.

Awatar użytkownika

PanNikt
Kapral
Kapral

Postautor: PanNikt » 09 lis 2019 08:17

Wycieczki personalne???
Dziwnych i bardzo niezrozumiałych przetargów w MONie jest od groma a ten na honkery jest tylko wierzchołkiem góry lodowej i co jest przyczyną tego nie będę się domyślał bo to już zakrawa o wróżenie z fusów albo pisanie powieści w stylu fikcji politycznej... chce wierzyć że chodzi o jakieś drobniaki.
Od początku jestem zdania (i o tym pisze od oierwszego tutaj wpisu) że WOT w tej formie jest całkowìce niepotrzebna formacją w WP przepłacaną, przesacowaną,traktowaną na zdecydowanie lepszych warunkach niż reszta WP i prędzej czy później to umrze tak jak umarło NSR... a Ty jak chcesz to brnij w domysłach gdybaniach i czym tam tylko chcesz :)

Awatar użytkownika

Bolo
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 64 razy
Otrzymał/a podziekowań: 177 razy

Postautor: Bolo » 10 lis 2019 14:10

Dziki_Koziol pisze:Przerosło cię sprawdzenie o co chodzi z przetargiem na Honkera?

Co tu sprawdzać, samo życie - chce się dużo a kasy wydać już nie.
Kolega Dziki, zapewne jest żołnierzem WOT-u, broni formacji i chwała mu za to.

Awatar użytkownika

PanNikt
Kapral
Kapral

Postautor: PanNikt » 12 lis 2019 08:24

Bolo pisze: Kolega Dziki, zapewne jest żołnierzem WOT-u, broni formacji i chwała mu za to.

W końcu mamy demokracje... każdy może bronić czego chce ;)

Wróć do „Broń Palna”