Reklama

Wspieraj Polskę i Polskie produkty

Awatar użytkownika

Wartownik24
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 8 razy
Otrzymał/a podziekowań: 48 razy
Status: Offline

Re: Wspieraj Polskę i Polskie produkty

Postautor: Wartownik24 » 08 mar 2018 23:05

Jan M. pisze:
Wartownik24 pisze:Ja osobiście jestem osobą która źle znosi jakieś dalsze i dłuższe wyjazdy w inne okolice kraju, a co dopiero za granicę. Ale nie dziwię się niektórym ludziom że nie chcieli by walczyć za ten kraj z ochotą. Bo co oni dostaną w zamian? Polegną tacy w imię ojczyzny, a ojczyzna pozostawioną rodzinę z reguły ma w d..pie. Mamy otwarte granicę i mam znajomych co otwarcie twierdzą, że w czasie wybuchu konfliktu uciekną z rodzinami za granice, póki będą jeszcze otwarte. Drażni mnie tylko że ci co wyjechali zwłaszcza na stałe, domagają się głosowania podczas naszych krajowych wyborów. Mieszkają za granicą twierdząc że tu nie da się żyć, nie mają zamiaru zjeżdżać, ale chcą głosować na daną partie. Za kogo mam przykładowo walczyć? Za tych ludzi w sklepie którzy mnie chcą zadeptać z dzieckiem w supermarkecie, kiedy otwierają nową kasę? Za tych na Wiejskiej? Bo za nich trzeba też, jak zostaną i nie uciekną, a może za tych którym mam być wdzięczny że z łaską dali mi wcześniej umowę zlecenie i śmieszne grosze za godzinę pracy, odwracając się do mnie dupą, kiedy miałem wypadek drogowy i trzy miesiące wyjęte z pracy, zadłużając się na życie. Czy któryś patriota wtedy o mnie myślał co mam dać dziecku jeść? Pradziadkowie, dziadkowie walczyli owszem, ale pytanie walczyli bo chcieli czy po prostu musieli, żeby życie ratować? Dzisiaj ludzie mają wybór, będą patriotami tego kraju, który zapewni im i ich rodzinom jakieś bezpieczeństwo w razie problemów. A nie odwróci się plecami, lub będzie patrzył ciągle oczyma fiskusa.

Dlatego że dali ci umowę zlecenie, miałeś wypadek ( współczuję ), i ludzie chcą ciebie zadeptać w sklepie, jesteś skłonny posługiwać się innym językiem Ojczystym i nie pójdziesz za swoich bo masz ich w dupie ? [drapanie]
Przeczytaj sam siebie. Bo tak wybrzmiewa to co sam napisałeś.

To tak abyśmy się rozumieli.
Odpowiesz na te pytania dla rozjaśnienia sytuacji ?

To są przykłady jedne z wielu. Wytłumacz mi dlaczego mam iść za kimś, kto miał mnie wcześniej jak to napisałeś w dupie?

Topic author
Jan M.
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 1157 razy
Otrzymał/a podziekowań: 493 razy

Postautor: Jan M. » 09 mar 2018 09:05

Jak tobie twoja Matka z Ojcem, za dzieciaka nie wytłumaczyli to wybacz, ja ci nie wytłumaczę.

Awatar użytkownika

Wartownik24
Porucznik
Porucznik

Postautor: Wartownik24 » 09 mar 2018 10:10

Każdy ma swój rozum i sam wybiera co jest dla niego w życiu lepsze.
Patriotyzmu wypada najpierw szukać w rządzie, on powinien dawać ludziom przykład.
Przykładem jest prezydent, podpisał ustawę o IPN i jednocześnie ją skierował do TK.
"Co zrobi trybunał to zrobi, ale ja mam rączki czyste"

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 719 razy
Otrzymał/a podziekowań: 292 razy

Postautor: Cyborg » 09 mar 2018 11:55

Tu chodzi przede wszystkim o zachowanie suwerenności. Żeby żaden obcy kraj nie narzucał nam swoich reguł i nie spychał nas Polaków na "margines"!

Znam pewną firmę – gdzie właścicielem jest Niemiec – właściciel swoim rodakom płacił wtedy (trzy lata temu) 10 euro za godzinę netto, a Polakom tylko 4...na terenie Niemiec w Straelen.
W Polsce, w złotych, też różnica oscylowała w tych granicach.
Polacy zarabiali mniej więcej tyle co Ukraińcy, a ogólnie o wiele, wiele mniej niż Niemcy, za tą samą pracę.

Każdy szanujący się naród, powinien pielęgnować swoją tradycję i "spuściznę" przodków.
Nie można pozwolić obcym krajom, aby robili z nas sobie tanią siłę roboczą, w naszym, własnym kraju!

Tyle już dostało się w obce ręce, tyle przedsiębiorstw upadło, na skutek przejęcia przez obcy kapitał.
Przecież mieliśmy swoje fabryki, takie jak choćby FSO w Warszawie, zakłady przemysłu gómowego, stocznie i wiele, wiele innych.

Nas zachód nie weźmie (jakby co) "pod skrzydełka", żeby z nami współpracować, jak z partnerem, na równych warunkach.

Jak już, to nas weźmie jako tanią siłę roboczą.

Awatar użytkownika

Wartownik24
Porucznik
Porucznik

Postautor: Wartownik24 » 09 mar 2018 13:15

Ale wcale nie obcy musi robić z nas tanią siłę roboczą, sami rodacy za nas robia to samo, w kraju i za granicą. Nie słyszeliście jak mawiają przed wyjazdami? Jak będziesz szukał roboty, to nie u Polaka. Niektórzy już się dorobili przydomków Janusza biznesu.

Co do ustawy do po co ją podpisywać i kierować do TK? To śmieszne. Prezydent by tego nie podpisał, tylko było wiele nacisków że strony obywateli.

Awatar użytkownika

tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 90 razy
Otrzymał/a podziekowań: 257 razy

Postautor: tomaspienkowski » 13 mar 2018 13:40

http://www.ochrona.wachter.pl

http://www.akademiabezpieczenstwa.net

Awatar użytkownika

klansman
Podpułkownik
Podpułkownik
Podziękował: 27 razy
Otrzymał/a podziekowań: 282 razy

Postautor: klansman » 13 mar 2018 16:33

tomaspienkowski pisze:Patriotyzm pierwsza klasa

https://www.facebook.com/ZdrowaPolska/v ... 310871396/

A kto powiedział że to patrioci ? Tak wygląda 90% środowiska kibolskiego, jeśli chodzi o historię. Najważniejsze że zabili szucha [allah]

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Brygady
Generał Brygady
Otrzymał/a podziekowań: 693 razy

Postautor: Razorblade1967 » 13 mar 2018 19:48

Cyborg pisze:Nas zachód nie weźmie (jakby co) "pod skrzydełka", żeby z nami współpracować, jak z partnerem, na równych warunkach.

Aby być tym "partnerem na równych warunkach" to trzeba mieć coś do zaoferowania... Te "równe warunki" wynikają z tego, że jest się równie atrakcyjnym co ten "partner", z którym chce się współpracować. Jak się nie jest to nie będzie się traktowanym na żadnych "równych warunkach".

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 719 razy
Otrzymał/a podziekowań: 292 razy

Postautor: Cyborg » 13 mar 2018 21:18

To w takim razie, narzucone nam różnego rodzaju unijne embarga, (jak np. w produkcji płodów rolnych) są jak najbardziej na miejscu ?

I pod takim "pręgierzem" straszenia nas różnymi sankcjami i bycia dla nich obywatelami "drugiej kategorii" mamy się godzić na takie traktowanie ?
My co posiadamy złoża miedzi, nie możemy produkować, chociażby śrubek z tej miedzi, tylko zmuszeni jesteśmy kupować od nich za "niebotyczną" kasę !

Jest więcej takich przykładów.

Wróć do „Artykuły obronne”