Pomoc w wyborze gazu pieprzowego

Awatar użytkownika

Topic author
Marcin44
Szeregowy
Szeregowy
Podziękował: 2 razy
Otrzymał/a podziekowań: 1 raz
Status: Offline

Pomoc w wyborze gazu pieprzowego

Postautor: Marcin44 » 17 lis 2020 16:37

Temat przeniesiony z innego forum z powodu zamknięcia.

Awatar użytkownika

pistol
Sierżant
Sierżant
Podziękował: 3 razy
Otrzymał/a podziekowań: 45 razy

Re: Pomoc w wyborze gazu pieprzowego

Postautor: pistol » 18 lis 2020 07:35

Ja mam KO stożek. Bardzo tani, wypsikałem już kilka butelek, działa. I na ludzi i na pieseły.

Awatar użytkownika

klansman
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 65 razy
Otrzymał/a podziekowań: 396 razy

Postautor: klansman » 18 lis 2020 10:29

Różnych gazów używałem i nigdy się nie przejechałem żeby nie był skuteczny.

Awatar użytkownika

megasmig
Kapral
Kapral
Podziękował: 6 razy
Otrzymał/a podziekowań: 11 razy

Postautor: megasmig » 18 lis 2020 18:32

https://www.youtube.com/watch?v=N8ZPV4C8t04 , https://www.youtube.com/watch?v=neCOfcr0Glk , https://www.youtube.com/watch?v=oqKUHVeugWA , https://www.youtube.com/watch?v=ZEaPmxGUQ_I , https://www.youtube.com/watch?v=ar6V2spzkPk , KO jest jedynym w miarę dobrym tanim gazem , ja preferuje Sabre a wcześniej FOX 5.3 , skuteczność wielu tanich gazów jest różna , no chyba że ktoś ma 210 cm wzrostu i agresor podporządkowuje się nawet jeśli średnio go to rusza aby jednak gorzej nie dostać ...

Awatar użytkownika

PanNikt
Kapral
Kapral
Podziękował: 5 razy
Otrzymał/a podziekowań: 15 razy

Postautor: PanNikt » 18 lis 2020 21:52

megasmig pisze: no chyba że ktoś ma 210 cm wzrostu

a co wzrost ma do skuteczności danego gazu? po kilku intensywnych latach pracy na grupie w pewnej solid~nej firmie wiem,że największy problem zawsze był z typami upojonymi w opór gorzałą,nawdychanymi diabli wiedzą czym i poprawionymi dopalaczami... wtedy poziom ich nieśmiertelności przekraczał wszelkie normy. i mało który gaz był wstanie takiego typa wyhamować.
Fox Labs 5.3 należy do elity rewelacyjny gaz i chyba najlepszy z jakiego korzystałem,niestety sporo kosztuje. do przeciętnych interwencji każdy gaz ze średniej półki cenowej daje rade i sam sobie musisz odpowiedzieć czy warto płacić kilkaset złotych za gaśnice 500ml...

Awatar użytkownika

klansman
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 65 razy
Otrzymał/a podziekowań: 396 razy

Postautor: klansman » 19 lis 2020 07:23

Ja myślę że koledze chodzilo o wzrost ochroniarza, że agresor podporzadkuje się poleceniom jak zobaczy dużego chłopa. Wzrost to jedno, jeszcze waga musi być. Ja teraz przy wzroście 190 cm ważę 95 kg i już tak nie schodzą mi z drogi jak wtedy co ważyłem 137 i 3 razy w tygodniu siedziałem na siłowni.

Awatar użytkownika

megasmig
Kapral
Kapral
Podziękował: 6 razy
Otrzymał/a podziekowań: 11 razy

Postautor: megasmig » 19 lis 2020 15:31

Ano tak to działa , jak pryskałem zielonym Red Pepper-em , byli chętni się ze mną bić , bo na znieczulonych niezbyt działał , jak stał za mną kolega 202 cm wzrostu i 127 kg wagi , chętnych do walki za bardzo nie było ... Mam w rodzinie niestety pewnego chuligana , ochroniarze popryskali go RSG 3 , niezbyt na niego działał , bo jedno oko otworzył po około 2 minutach , drugie po 7 , jak go znam to kogoś drobnego usiłowałby sprowadzać do parteru i lać po omacku , ale na 3 rosłe chłopy to się nie rzucił ... Podobnie w policji , czasami niezbyt dobrze trafiona gazem osoba , się podporządkuje , bo wyciągnięcie ręki do policjanta gwarantuje co najmniej 3 letnie wczasy , mało jest aż takich desperatów . W wielu sytuacjach gaz który ,, zadziałał " 2 rosłym chłopakom z grupy interwencyjnej , mógłby jednak nie zadziałać np drobnej kobiecie która ma tylko gaz . Dlatego moim zdaniem do samoobrony np dla żony to najlepszy możliwy gazik , a do pracy jako dodatek do siły , tonfy itp można rozważyć niekiedy opcję ekonomiczną .

Awatar użytkownika

kinol88
Szeregowy
Szeregowy
Otrzymał/a podziekowań: 4 razy

Postautor: kinol88 » 03 sty 2021 06:51

Witam,
W końcu jakiś ciekawy temat i możliwość wymiany doświadczeń.....
Więc tak:
- do tej pory byłem fanem Fox Green- niestety ostatnie poważnie mnie zawiódł- mają problemy albo z kontrolą jakości, albo ze stabilnością mieszanki, a szkoda gdyż moc, rozmiar, brak inhalacji były w mojej opinii wielkimi plusami, minus to zasięg....
- red pepper/oc5000 często używane gdyż jest to praktycznie jedyny przydział na jaki można liczyć z firmy, uważam, że nie jest to jakiś mega zły gaz, dla cywila który chodzi w biały dzień do sklepu i porusza się głównie samochodem mogę go polecić. Na psy czy menelstwo spod sklepu, które będzie chciało złotówkę moim zdaniem spokojnie wystarczy, ale na wieczór na miasto w weekend raczej nie brałbym go ;-)
- Puissance 90, ARM II, ARM IV- często używam, głównie z sentymentu (Force 80), cena, zasięg i pojemność. Są to CS więc mogą niby zawieść jeśli osoba jest mega znieczulona jakimś świństwem- ale na osoby podpite czy trzeźwe efekt jest bardzo dobry. Ci ciekawe nie widzę specjalnej różnicy w działaniu między Puissance, a ARM IV , ale po ARM II widać jak byli oponenci cierpią.... Jak już pisałem używam go w wybranych sytuacjach i zawsze pod ręką mam pieprz, choć nigdy nie zawiódł mnie no ale czemuś większość służb wycofała gazy chemiczne,
- j/w lecz wersji gel- tutaj wcale nie polecam CS w wersji GEL niby fajna forma wyrzutu, brak inhalacji etc. ale by substancja zadziałała to musi dostać się do oczu, co tak naprawdę nie jest takie łatwe w tej formie (polecam test na kartce papieru)
- Hi-max/policyjne/Predator/RMP360- podobnie jak RED PEPPER, taka podstawa....dla osób mało narażonych lub potrafiąc sobie poradzić i bez gazu, nie są to złe produkty, moim zdaniem w 90% powinny dać radę- jak żona umie się posługiwać gazem i jedzie autem na zakupy pod sklep w dzień to ok. Co ciekawe Predator jest troszkę mocniejszy od Hi-max choć ma większe opóźnienie i wydaje mi się, że jest na oleju- wyrażnie gęstszy oraz ma ciemniejszy kolor, i większą inhalacje. RMP 360 prócz działania w każdej pozycji i mniejszego zasięgu nie widzę różnicy pomiędzy nim a Hi-Max
-OC9000- tylko testy i dla mnie ok, zwłaszcza jeśli chodzi o formę wyrzutu. Choć raczej wydaje się słabszym gazem od Red Peppera czy Policyjnego to forma wyrzutu to rekompensuje- dla mnie dobra alternatywa dla pianek i żeli,
- Sabre- hm....używałem mało, ale jakoś....spodziewałem się więcej, duży plus za zasięg i skupienie substancji, efekty? działał, ale jakoś spodziewałem się więcej- choć pewnie jest bardziej niezawodny od tańszych gazów.
- FOX złoty- testowałem, zużyłem 1 puszkę- "kolega kolegi kuzyna" mówił, że go zawiódł, ale dla mnie ok- bardzo szybka reakcja, i spokojnie trzymał ponad 20 minut- dla mnie ok choć martwi mnie trochę mała ilość MC....

Awatar użytkownika

kinol88
Szeregowy
Szeregowy
Otrzymał/a podziekowań: 4 razy

Postautor: kinol88 » 03 sty 2021 14:07

Prócz tego jeszcze:
-OC super Magnum coś tam... Jak dla mnie substancja oraz zasięg ok, cena taka sobie, ale jakosc głowicy tragiczna, jak dostaje na wyposażenie to od razu idzie do kabury- w kieszeni mam wrażenie że głowica zwyczajnie odpadnie, lub przekręci się.
- military OC 15% z m.pl jakość substancji naprawdę dobra, ale zasięg, cena czy forma wyrzutu w wersji cone skutecznie odstrasza,
- ko, NATO, defensole, perfekt etc dziękuję bardzo ale nie,
- rsg 3, użyłem raz zasięg i celność jak najbardziej na plus, podobno potrafi zawieść jak osoba mocno znieczulona, co ciekawe na zachodzie PAVA jest uważany za gaz chemiczny i obowiązują go takie obostrzenia jak CS i CN,
RSG Police- używałem tylko testowo, ma opinie dobrego choć słabszego od SABRE, co ciekawe najwięcej osób u mnie chwali to w wersji piany,
- MACE- mam, ale nie używałem słyszę opinie że bezpośredni konkurent SABRE tak jakościowy jak i cenowy. Chwalony za dobry zasięg, pianka lepsza od SABRE, co do gel znam skrajne opinie,
A i jeszcze mogę polecić HI Max 330ml, cena rewelacja, duża pojemność, substancja potrafi dobrze rozpędzić oponentow

Awatar użytkownika

Greek
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: Greek » 01 mar 2021 01:44

Wiele lat używania miotaczy czy to prywatnie czy służbowo, na znieczulonych % czy mocniejszymi używkami Gazy Sabre,Fox,Udap zdecydowanie lepiej działały niż taniocha typu KO, Red Pepper itd już nie wymieniając jakiejś Perfecty, NATO itp. Kiedyś lubowałem się we francuskich CSach do momentu kiedy na jednego osobnika cała puszka Puissance 90 oraz dwa strzały ARM lV nie zrobiły żadnego wrażenia poza kaszlnięciem ;) uważam ze obecne Francuzy nie maja nic wspólnego z legendarnymi używanymi lata temu.

Wróć do „Artykuły obronne”