Reklama

Na niektórych bluzach można było zobaczyć np. napisy „HWDP” lub „CHWDP” Zabrze

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 1170 razy
Otrzymał/a podziekowań: 498 razy
Status: Offline

Re: Na niektórych bluzach można było zobaczyć np. napisy „HWDP” lub „CHWDP” Zabrze

Postautor: Jan M. » 22 maja 2017 09:30

tomaspienkowski pisze:@Jan M.
Cieszę się, że zabrałeś głos w tej sprawie. Liczyłem na Ciebie. Ale może zechcij doprecyzować, czy w świetle powyższego zdarzenia:
- podtrzymujesz, że policja nie morduje
- podtrzymujesz, że w niebieskich mundurach nie ma katówi/lub nie wolno nawoływać do ich powstrzymania
- podtrzymujesz, że pojedyncze przypadki łamania prawa przez policjantów są piętnowane przez policjantów i przełożonych

Tak podtrzymuję.

tomaspienkowski pisze:Z tego co wiem, policjant nie może należeć do żadnej partii politycznej, więc nie rozumiem, po co ta wstawka o rządzeniu PiSu.

A ja rozumiem. Taki Senex np. on nie krytykował na forum Policji wcześniej. Poza tym co tutaj napisał ?
Cytuję:
"Wizerunek policji ostatnimi czasy moim zdaniem i tak nie jest za dobry" .
Ewidentnie polityczne. Lepszy był ten wizerunek jak ty Senex służyłeś w Milicji Obywatelskiej ?
[smiejsie]
tomaspienkowski pisze:Jeśli uważasz, że w którymś poście zamieściłem treść stanowiącą czyn zabroniony, to zamiast mnie na forum straszyć procesem, proponuję zawiadomić prokuraturę. Wówczas znając konkretne zarzuty będę mógł przynajmniej się bronić. A takich pogróżek o procesie to już przestałem się bać. Wręcz spodziewam się od kilku lat kontynuacji konfliktu. I mam wrażenie, że owe kilka lat względnego spokoju jest wynikiem tego, że nie dałem sobie zamknąć ust i nazywam rzeczy po imieniu (przy zachowaniu jednak pewnych granic asekuracyjnych). Ale śmiało składaj zawiadomienie.

Sam się prosisz o kolejne kłopoty. No są niestety Ludzie co tak mają.
Ja ciebie mam pozywać ?
A co ja prokurator ? [OK]
Wyrażam swoją opinię o tych bredniach które tutaj wypisujesz na temat Policji.
Policji po którą przecież nie omieszkasz zadzwonić jak będziesz mieć kłopoty na ulicy czy gdziekolwiek.
To ci dopiero ochroniarz. Jak ty współpracujesz z Policją w tym SOM ?

Awatar użytkownika

tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 91 razy
Otrzymał/a podziekowań: 257 razy

Re: Na niektórych bluzach można było zobaczyć np. napisy „HWDP” lub „CHWDP” Zabrze

Postautor: tomaspienkowski » 22 maja 2017 09:39

Nie masz mnie pozywać, tylko zawiadomić prokuraturę zamiast straszyć mnie procesem.

I chyba nadal nie rozumiesz (ale raczej udajesz) różnicy między wykonywaniem obowiązków policji, a protegowanym bandyctwem w tejże.
Oczywiście kiedy zajdzie potrzeba wezwać policję, zrobię to. Tak samo jak policja mnie wzywa kiedy jestem potrzebny. Ale bandyctwo pozostanie bandyctwem również wówczas, kiedy ma miejsce w policji.
http://www.ochrona.wachter.pl

http://www.akademiabezpieczenstwa.net

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 22 maja 2017 09:48

Ja to ciebie nie straszę tylko uświadamiam.
Wypisujesz brednie o jakiejś tam "machinie terroru" w Policji czy "katach w mundurach".

Wielki pan Tomaspieńkowsi z Warszawskiej Straży Ochrony Metra pozjadał rozumy.
Siedzisz pewnie w ciepłej kanciapie i pomawiasz ludzi którzy pilnują porządku na ulicy.

Różne są sytuacje. Sprawy są w toku. Nie ty jesteś od internetowego ich wyjaśnienia, tylko uprawnione organy.
Gówno wiesz na temat pracy Policji "na ulicy".

Dziękuję za uwagę. Bawcie się dobrze.

Awatar użytkownika

romaneti
Szeregowy
Szeregowy
Podziękował: 23 razy
Otrzymał/a podziekowań: 9 razy

Postautor: romaneti » 22 maja 2017 09:52

Aleśta się pokłócili. Tam tasera jako defibrylatora użyli ratując przed zejściem ćpuna. Ale im się nie udało . Ot wsio. Gdyby go uratowali to z pewnością kryształową gwiazdę by dostali. A tu RPO bredzi o jakichś tam torturach .

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 151 razy
Otrzymał/a podziekowań: 466 razy

Postautor: senex » 22 maja 2017 10:19

Zastanawiałem się kiedy to nastąpi.
Stawiałem, że zajmie nieco więcej czasu, niestety myliłem się.
Już się zaczęły ataki ad personam. Podważyć wiarygodność czy też uczciwość drugiego. Każdy argument dobry w dyskusji w której tak naprawdę nie ma się nic do powiedzenia, a chce się dokopać drugiemu.
Każda przebyta do końca droga prowadzi dokładnie donikąd

Awatar użytkownika

tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: tomaspienkowski » 22 maja 2017 10:31

Jan M. pisze:
tomaspienkowski pisze:@Jan M.
Cieszę się, że zabrałeś głos w tej sprawie. Liczyłem na Ciebie. Ale może zechcij doprecyzować, czy w świetle powyższego zdarzenia:
- podtrzymujesz, że policja nie morduje
- podtrzymujesz, że w niebieskich mundurach nie ma katówi/lub nie wolno nawoływać do ich powstrzymania
- podtrzymujesz, że pojedyncze przypadki łamania prawa przez policjantów są piętnowane przez policjantów i przełożonych

Tak podtrzymuję.

Jak więc nazwiesz rażenie paralizatorem człowieka obezwładnionego kajdankami i nie stawiającego żadnego oporu?
Jak nazwiesz dociskanie tegoż samego obezwładnionego człowieka do podłogi przez kilku policjantów aż do zgonu?
Jak nazwiesz fakt, że akurat tego dnia nie działał monitoring?
Jak nazwiesz fakt, że ci wszyscy policjanci do dziś pełnią "służbę" i mimo niepodważalnych dowodów (przynajmniej co do niektórych) żaden przez rok nie usłyszał żadnych zarzutów?
Jak nazwiesz fakt, że w sprawie tak ważnej zaczyna się dziać coś dopiero po opublikowaniu w mediach dowodu (rok po zdarzeniu)?

Bardzo chętnie poznam Twoje stanowisko w tej sprawie. Bo ja uważam, że człowiek ten został ZAMORDOWANY przez policjantów z pełnym przyzwoleniem (i protekcją), a więc udziałem POLICJI a także PROKURATURY. Przekonaj mnie, że jest inaczej, a dopiero pisz, że kogoś pomawiam.

Awatar użytkownika

tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: tomaspienkowski » 22 maja 2017 10:44

Jan M. pisze:Różne są sytuacje. Sprawy są w toku. Nie ty jesteś od internetowego ich wyjaśnienia, tylko uprawnione organy.

Jeśli sprawy są w toku, to bardzo miło. Aby były w tym właściwym. To fakt, że od wyjaśnienia takich spraw są uprawnione organy. Więc tym bardziej niepokoi fakt, że one tego nie robią. I tym bardziej społeczeństwo musi patrzeć im na ręce.

Jan M. pisze:Gówno wiesz na temat pracy Policji "na ulicy".

Więc mnie uświadom. Ale bardziej merytorycznie. Akurat to, że za nieprzychylne treści grozi proces, to akurat wiem. Skoro masz swoje zdanie NA TEMAT, to mógłbyś napiać coś, co ma jakąś wartość merytoryczną.

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 22 maja 2017 10:50

tomaspienkowski pisze:
Jak więc nazwiesz rażenie paralizatorem człowieka obezwładnionego kajdankami i nie stawiającego żadnego oporu?
Jak nazwiesz dociskanie tegoż samego obezwładnionego człowieka do podłogi przez kilku policjantów aż do zgonu?
Jak nazwiesz fakt, że akurat tego dnia nie działał monitoring?
Jak nazwiesz fakt, że ci wszyscy policjanci do dziś pełnią "służbę" i mimo niepodważalnych dowodów (przynajmniej co do niektórych) żaden przez rok nie usłyszał żadnych zarzutów?
Jak nazwiesz fakt, że w sprawie tak ważnej zaczyna się dziać coś dopiero po opublikowaniu w mediach dowodu (rok po zdarzeniu)?

Bardzo chętnie poznam Twoje stanowisko w tej sprawie. Bo ja uważam, że człowiek ten został ZAMORDOWANY przez policjantów z pełnym przyzwoleniem (i protekcją), a więc udziałem POLICJI a także PROKURATURY. Przekonaj mnie, że jest inaczej, a dopiero pisz, że kogoś pomawiam.

A ten temat jest o tej konkretnie sprawie z Wrocławia czy szerzej o działalności Państwowej Policji w Polsce ?
Przypomnę twój post z początku tego tematu:
Niestety problem nie jest taki łatwy do zdefiniowania, bo policja, a przynajmniej jej część, w dużej mierze zapracowała sobie na niekoniecznie przychylną opinię społeczeństwa. Nie chciałbym tutaj rozpatrywać tego konkretnego przypadku, ale bardzo możliwe jest, że taka manifestacja jest desperackim wyrazem niemocy wobec machiny terroru, którego ktoś doświadczył, a w związku z czym nie jest w stanie wyegzekwować swoich praw.

No to o czym rozmawiamy ?

senex pisze:Zastanawiałem się kiedy to nastąpi.
Stawiałem, że zajmie nieco więcej czasu, niestety myliłem się.
Już się zaczęły ataki ad personam. Podważyć wiarygodność czy też uczciwość drugiego. Każdy argument dobry w dyskusji w której tak naprawdę nie ma się nic do powiedzenia, a chce się dokopać drugiemu.

Pisz tak aby nie napisać. Uważasz że Milicja gdy w niej służyłeś cieszyła się lepsza opinią społeczną od tej jaką posiada teraz skoro piszesz że: "wizerunek Policji ostatnimi czasy nie jest za dobry" ?
Za twoich czasów w niej to był zapewne lepszy ???
Bo co ? Kamer wszędzie jeszcze nie było ?

Jeśli sprawy są w toku, to bardzo miło. Aby były w tym właściwym. To fakt, że od wyjaśnienia takich spraw są uprawnione organy. Więc tym bardziej niepokoi fakt, że one tego nie robią. I tym bardziej społeczeństwo musi patrzeć im na ręce.

Nie znam sprawy. Wiem natomiast że reagował teraz sam Minister spraw wewnętrznych. Także nieprawidłowości są wyjaśniane.
Żeby nie było. Bo póki co to wszystko wskazuje na to że chłopak został na tym komisariacie "Sk.......ńsko" potraktowany.
Nie do przyjęcia w wolnym kraju, i nie ważne co zawinił. Ale to jest jedna sprawa. W Polsce służy 130 000 tys Policjantów.
Na tym przykładzie nie można postrzegać całej Policji wypisywać rzecz o "machinie terroru" "czy katach w mundurach" w odniesieniu do całości tej formacji.

Awatar użytkownika

tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: tomaspienkowski » 22 maja 2017 11:11

O czym rozmawiamy? O tym, czy policja morduje i czy występują w niej kaci, których należałoby powstrzymać. Skoro stwierdziłeś, że nie, to należałoby jako argument przeciwnej tezy wykazać choć jeden przypadek, w którym występuje kat w niebieskim mundurze i/lub policja kogoś zamordowała. Tak też się stało. Ty zaś podtrzymujesz, że jest inaczej, bo ... chyba tylko dlatego, że policja nie tylko morduje i że są w niej nie tylko kaci, czego ani ja nie sugerowałem, ani chyba nie sugerują osoby noszące przedmiotową odzież.

Człowiek ten został prawdopodobnie "specjalnie potraktowany". A właśnie do "specjalnego traktowania" nawołuje ZZ Policjantów. Owo "specjalne traktowanie" jest dotychczas protegowane przez policję (przełożonych) i prokuraturę. Ma szansę się to zmienić tylko dzięki temu, że tą sprawą żywo interesują się media.

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 22 maja 2017 11:19

tomaspienkowski pisze:O czym rozmawiamy? O tym, czy policja morduje i czy występują w niej kaci, których należałoby powstrzymać. Skoro stwierdziłeś, że nie, to należałoby jako argument przeciwnej tezy wykazać choć jeden przypadek, w którym występuje kat w niebieskim mundurze i/lub policja kogoś zamordowała. Tak też się stało. Ty zaś podtrzymujesz, że jest inaczej, bo ... chyba tylko dlatego, że policja nie tylko morduje i że są w niej nie tylko kaci, czego ani ja nie sugerowałem, ani chyba nie sugerują osoby noszące przedmiotową odzież.

Człowiek ten został prawdopodobnie "specjalnie potraktowany". A właśnie do "specjalnego traktowania" nawołuje ZZ Policjantów. Owo "specjalne traktowanie" jest dotychczas protegowane przez policję (przełożonych) i prokuraturę. Ma szansę się to zmienić tylko dzięki temu, że tą sprawą żywo interesują się media.

Prokurator Pieńkowski się odezwał. No śmiech na sali.
Byłeś tam ?
Znasz kazdy aspekt tej sprawy że od razu oskarżasz ?
Znasz tych policjantów ?
Znałeś tego chłopaka ?
Wiesz na sto procent co tam się stało że rzucasz mocne oskarżenia na prawo i lewo ?

Spójrzcie na niego !

Znafca ( celowo przez F ) policyjnego fachu.
Tomaspienkowski który na własną rękę bawi się tutaj w Prokuratora, Sędziego oraz Sąd.
Jesteś tylko zwykłym internautą kolego, człowieczkiem w ochroniarskim uniformie stojącym na stacji metra.
Twoje opinie nie są tutaj w tej sprawie akurat bezstronne, gdy twoje zdjęcia z podpisami nawoływania do przemocy wobec Policjantów znaleziono w sieci.
Zdaje się że nawet za to wyrok dostałeś.
...Zastanawiające ?
[drapanie]

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: senex » 22 maja 2017 11:51

Jan M. pisze: Uważasz że Milicja gdy w niej służyłeś cieszyła się lepsza opinią społeczną od tej jaką posiada teraz skoro piszesz że: "wizerunek Policji ostatnimi czasy nie jest za dobry" ?
Za twoich czasów w niej to był zapewne lepszy ???
Bo co ? Kamer wszędzie jeszcze nie było ?

Ma to coś wspólnego z tematem? Piszemy o policji czy milicji? Lecz jak widzę nie możesz żyć bez tych ataków osobistych.
Ale, wizerunek policji jeszcze rok temu był znacznie lepszy w moi odczuciu niż jest teraz.
Jan M. pisze:Twoje opinie nie są tutaj w tej sprawie akurat bezstronne, gdy twoje zdjęcia z podpisami nawoływania do przemocy wobec Policjantów znaleziono w sieci.
Zdaje się że nawet za to wyrok dostałeś.
...Zastanawiające ?

Zdaje się, że Tomasz wyraźnie pisał jaki wyrok zapadł. Lecz jak widzę ktoś ma problemy z czytaniem. Chyba, że stara się zrobić z drugiego przestępcę, co ma go oczernić i sprawić, że jest niewiarygodny.
Ohydne.

Awatar użytkownika

tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: tomaspienkowski » 22 maja 2017 12:08

@Jan M.
Jak zapewne doskonale wiesz, w przeciwieństwie do Ciebie występuję na tym forum jako konkretna osoba znana z imienia i nazwiska.
Jak zapewne doskonale wiesz, jestem osobą wyjątkowo tolerancyjną wobec dyskutantów.
Jak zapewne doskonale wiesz, jestem także osobą wyjątkowo konsekwentną.
Jak zapewne doskonale wiesz, nie jestem osobą, która pozwala się fałszywie oskarżać bez odpowiedzialności za to i dlatego kilka lat już konsekwentnie dążę do odpowiedzialności osób, które mnie fałszywie oskarżyły.
Podobnie sprawa ma się z publicznym pomawianiem mojej osoby. Tego też nie toleruję.

Za ten tekst

Jan M. pisze:Zdaje się że nawet za to wyrok dostałeś.

żądam publicznych przeprosin w tym wątku.

Wówczas o sprawie zapomnę. Chyba że jest Ci znany takowy wyrok, to poproszę go tu upublicznić.

W przeciwnym razie
Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

Uprzedzam, iż ponieważ czyn ten ścigany jest z oskarżenia prywatnego, nie będzie tu miało znaczenia, że w tym wątku wybielasz Policję (nie będziesz przez to protegowany). Policja nie będzie prowadziła w tej sprawie dochodzenia. Jej rola zakończy się na ustaleniu Twojej tożsamości, bo zapewne wiesz, że takową da się ustalić.

I proszę to potraktować poważnie. Bo ja w tym momencie w ogóle nie żartuję.

Do reszty się nie odnoszę, bo nie widzę takiej potrzeby.

P.S. Nigdy nie prowadziłem w ten sposób dyskusji i nie zamierzałem prowadzić. Ale są rzeczy, których po prostu nie toleruję i tolerować nie będę.

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: senex » 22 maja 2017 12:10

Z wystąpienia wynika, że do 2015 roku włącznie 33 policjantów skazano w Polsce w 22 sprawach karnych z artykułu 246 Kodeksu karnego. W 2016 roku uprawomocniło się kolejnych 6 wyroków dotyczących 9 funkcjonariuszy

Wystąpienie RPO zawiera opisy sprawy (wraz z ich sygnaturami) i podaje konkretne przykłady tortur, między innymi: bicie po całym ciele - najczęściej pałką w pięty, rażenie paralizatorem po całym ciele, także w okolicach miejsc intymnych, używanie gazu służbowego, zakładanie worka foliowego na głowę i duszenie, rozbieranie i wystawianie na widok publiczny, grożenie: zgwałceniem, podrzuceniem narkotyków, sprowokowaniem sprawy karnej, pogryzieniem przez psa, przyprowadzeniem osoby bliskiej i przestrzeleniem kolan w trakcie ucieczki, długotrwałą izolacją bez kontaktów z rodzicami, zmuszanie do przebywania w powodującej ból pozycji, ściskanie jąder, chwytanie za członka oraz doprowadzenie do poddania się innej czynności seksualnej.

http://www.tvn24.pl/bicie-razenie-paral ... 017,s.html

Czy to dużo czy mało jak na 130 000 armie policjantów i czy można w ogóle to rozpatrywać w kategorii ilości?

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 22 maja 2017 12:17

Jan M. pisze:Zdaje się że nawet za to wyrok dostałeś.
...Zastanawiające ?
[drapanie]

Tomaspienkowski.
Czy rozumiesz wyraz "zdaje się" ?
Czy wiesz co oznacza wyraz "Zastanawiające" ?
Czy wiesz co oznacza znak zapytania w dyskusji ?

[bravo]
Przeprosin nie będzie.
W związku z tym czekam na zarzuty.
Chętnie się z tobą spotkam, będzie niezły ubaw.
Powodzenia.

Btw. Twoje tutaj insynuacje wobec instytucji Policji Państwowej wg. mnie bardziej się nadają do pozywania.

Awatar użytkownika

tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: tomaspienkowski » 22 maja 2017 12:22

Jan M. pisze:Przeprosin nie będzie.
W związku z tym czekam na zarzuty.
Chętnie się z tobą spotkam, będzie niezły ubaw.
Powodzenia.

Czekam 48h. Tyle masz czasu na zastanowienie się. Oczywiście robię screeny wszystkich postów.

Jan M. pisze:Btw. Twoje tutaj insynuacje wobec instytucji Policji Państwowej wg. mnie bardziej się nadają do pozywania.

Art. 213. § 1. Nie ma przestępstwa określonego w art. 212 § 1, jeżeli zarzut uczyniony niepublicznie jest prawdziwy.

§ 2. Nie popełnia przestępstwa określonego w art. 212 § 1 lub 2, kto publicznie podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut:

1 ) dotyczący postępowania osoby pełniącej funkcję publiczną lub
2 ) służący obronie społecznie uzasadnionego interesu. Jeżeli zarzut dotyczy życia prywatnego lub rodzinnego, dowód prawdy może być przeprowadzony tylko wtedy, gdy zarzut ma zapobiec niebezpieczeństwu dla życia lub zdrowia człowieka albo demoralizacji małoletniego.

Wróć do „Odzież i Obuwie”