Zarejestruj

Reklama

Zaloguj  •  Zarejestruj

• Reklama

System Rejestracji Czasu Pracy

• Polecamy

• Polecamy

IFP

Prosze o pomoc ?

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla NKUdostępnij dla WykopUdostępnij dla BlipUdostępnij dla Twitter

Prosze o pomoc ?

Postprzez damiano299 » 27 wrz 2013 13:23

Mam pytanie jestem aktulanie na kursie Licencja 1 stopnia czy ten kurs bedzie wazny w nowym roku od stycznia 2014r ? Zapłaciłem juz za kurs mam dwoje dzieci i warunkiem otrzymania pracy jest uzyskanie licencji 1 stopnia prosze o pomoc czy ktos ma jakies info w tej sprawie czy kurs bedzie wazny bo egzamin i tak odbedzie sie najwczesniej dopiero w grudniu i nie wiem czy za 1 razem zdam :( Kurs konczy sie 27 pazdziernika. Dodam ze osoby które prowadza szkolenie nic nie powiedziały na ten temat.
  • 0

Szeregowy
Reputacja: 10

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla NKUdostępnij dla WykopUdostępnij dla BlipUdostępnij dla Twitter

Re: Prosze o pomoc ?

Postprzez tomaspienkowski » 27 wrz 2013 13:38

Nie wiadomo, czy będzie ważny, bo nie ma jeszcze przepisów wykonawczych do ustawy. Myślę, że w przypadku I-go stopnia będzie wymagał doszkolenia. Ale skoro już zapłaciłeś to rób do końca. Po nowym roku nawet jeśli będzie łatwiej, to napewno nie taniej.
  • 0

Major
Reputacja: 423

Postprzez tomaspienkowski » 27 wrz 2013 13:46

Jeżeli do końca roku nie zdasz egzaminu, to w nowym roku nie będzie to miało znaczenia. Sama licencja już Ci nie będzie potrzebna, ale kurs owszem. Tylko - jak powyżej napisałem - będziesz musiał dodatkowo zrobić jakiś kurs uzupełniający. Nie wiem natomiast, czy skoro pierwszy egzamin wgrudniu, to czy warto go zdawać, ale jeśli zamierzasz pracować z bronią to pewnie tak. Ale w takiej sytuacji to licencji chyba już nie zdążysz wyrobić, więc szkoda trzech stówek.
  • 0

Major

Postprzez Epitet » 27 wrz 2013 13:48

Wymogi i miejsce, gdzie możesz zasięgnąć języka w woj. mazowieckim, ale jak jesteś z innego regionu kraju to zw najbliższym Wydziale pOstępowań Administracyjnych:
link http://wpa.policja.waw.pl/portal/wpa/947/884/KOMU.html

DEMO:
Licencję pracownika ochrony fizycznej pierwszego stopnia wydaje się osobie, która spełnia następujące warunki:
Posiada nienaganną opinię wydaną przez komendanta komisariatu Policji, właściwego ze względu na jej miejsce zamieszkania.
Posiada zdolność fizyczną i psychiczną do wykonywania zadań pracownika ochrony stwierdzoną właściwym orzeczeniem lekarskim.
Legitymuje się dyplomem lub świadectwem szkoły lub innej placówki oświatowej, które potwierdzają uzyskanie specjalistycznego wykształcenia, albo pełniła nienaganną służbę w stopniu podoficera lub chorążego w Biurze Ochrony Rządu przez okres 15 lat, albo ukończyła kurs pracowników ochrony pierwszego stopnia i zdała egzamin przed właściwą komisją.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z uzyskaniem licencji pracownika ochrony, poradą służyć będą Państwu pracownicy Zespołu d/s. Ochrony Osób i Mienia I Wydziału Postępowań Administracyjnych Komendy Stołecznej Policji pod numerami telefonów:
1. (22) 603 67 26 ,
2. (22) 603 65 32 ,

Z uwagi na nowelizację ustawy o OOiM z 1997 roku potrzebne są przepisy wykonawcze.

tomaspienkowski napisał(a):Nie wiadomo, czy będzie ważny, bo nie ma jeszcze przepisów wykonawczych do ustawy.

Kurs zostanie zaliczony prawdopodobnie jak szkolenie na kwalifikowanego POF.
Będzie podstawą do wpisu na listę POF kwalifikowanych prowadzoną przez policję.
Zostaje zatelefonować do WPA i starać się uzyskać informację.

Mam pytanie - czy w Twoim regionie w Wydziałach Pośredniaków Pracy nie organizowano kursów ze środków unijnych na ochroniarza?
  • 0

Generał Brygady
Reputacja: 445

Postprzez Epitet » 27 wrz 2013 14:02

Tutaj masz link do zakresu pytań z egzaminu na licencję pracownika ochrony - nawet jak jesteś byłym mundurowym:
link http://wpa.policja.waw.pl/portal/wpa/95 ... EMATY.html
  • 0

Generał Brygady

Postprzez tomaspienkowski » 27 wrz 2013 14:11

Kurs na pierwszy stopień nie obejmuje takich zagadnień, jak np panowanie, czy organizacja, część pozostałych jest znacznie ograniczona. Skoro posiadacze jedynek zdobędą nowe kompetencje zarezerwowane dotychczas dla dwójkowiczów, o oczywistym wydaje się, że muszą do tego zostać wyszkoleni. Aczkolwiek w kraju nad Wisłą to, co oczywiste może być nieoczywiste, a nawet niewykonalne - to też fakt.
  • 0

Major

Postprzez damiano299 » 27 wrz 2013 16:35

Aha czyli z tego wynika ze kurs bedzie ważny ale mam pytanie czy jak nie zdam za 1 razem licencji w starym roku to od stycznia 2014 r majac ukonczony kurs i wazne badania bede mógł pracowac w patrolu i interwencji z bronia po samym kursie bez egzaminu ? Czy bede musial zdawac egzamin lub przejsc jakies dodatkowe szkolenie ?
  • 0

Szeregowy

Postprzez Epitet » 27 wrz 2013 17:06

Tak.
W Nowym Roku będziesz musiał zdać przed policją egzamin ze znajomości przepisów o broni.
To będzie jedna wielka procedura - lekarz - badania i szkolenie a na końcu egzamin.
Będziesz szkolony co 5 lat ze znajomości zasad o broni palnej - inaczej będziesz weryfikowany.

Konwoje kierują się swoimi prawami i przejdziesz dodatkowe szkolenie z procedur, a jako kierowca będziesz musiał szkolić się dodatkowo na bankowóz kat. prawa jazdy "C" ( nie musisz na bankowozopodobne - ja je nazwywam 'pikusie" - przystosowane do przewozu).
Chyba że konwoje materiałów niebezpiecznych... np. w Orlenie, w chemii cięzkiej, materiałów wybuchowych i broni (ADR).

Deregulacja - to cykliczne płatne szkolenia dla kwalifikowanych ochroniarzy - nie kwalifikowanym się "upiekło".
  • 0

Generał Brygady

Postprzez damiano299 » 27 wrz 2013 17:27

Wiec w moim przypadku warto poczekac do stycznia chociaz moze sprubóje podejsc do egzaminu. Ale ponoc po kursie od 1 stycznia nie bedzie potrzeby zdawania egzaminu wiec szkoda 300 zł. W moim przypadku kurs kosztuje mnie dosc sporo bo same dojazdy 110 km w jedna strone co tydzien sobota , niedziela. Licze ze bede miał po tym prace. Moje drugie pytanie czy po ukonczonym kursie plus aktualne badania mam szanse znalesc prace w ochronie czy to sie nie liczy ? Aha sory ale nie bardzo zrozumiałem co napisałes od stycznia znów jakis kurs czy zostane wpisany na liste i moge pracowac w patrolu bez egzaminu po samym kursie i czy egzamin bedzie sie składał sie z 3 dni tak jak teraz ?
  • 0

Szeregowy

Powrót do Dyskusje Ogólne