Zarejestruj

Reklama

Zaloguj  •  Zarejestruj

• Reklama

System Rejestracji Czasu Pracy

• Polecamy

• Polecamy

IFP

Kwalifikowany pracownik ochrony... jednak niepełnosprawny?

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla NKUdostępnij dla WykopUdostępnij dla BlipUdostępnij dla Twitter

Kwalifikowany pracownik ochrony... jednak niepełnosprawny?

Postprzez Tomasz Grabski » 23 gru 2013 12:18

Szanowni użytkownicy forum, a zarazem pracownicy ochrony mój kolejny wpis na blogu jest raczej apelem niż artykułem. Proszę o jego dogłębne przeanalizowanie i wyciągnięcie wniosków.

Jeśli podzielacie moje spostrzeżenia wyślijcie zapytanie do MSW... szczegóły we wpisie:

Niepełnosprawny pracownik ochrony. Czy to koniec?
  • 8

Generał
Reputacja: 177

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla NKUdostępnij dla WykopUdostępnij dla BlipUdostępnij dla Twitter

Re: Kwalifikowany pracownik ochrony... jednak niepełnosprawn

Postprzez jacek1758 » 23 gru 2013 12:31

Tu raczej niwiele da się zrobić, zostało trochę za mało czasu [zly]
Wygląda na to, że dopiero następne badania lekarskie zweryfikują niepełnosprawność pracownika ochrony .....
  • 0

Major
Reputacja: 581

Postprzez Gienek » 23 gru 2013 12:41

Witam . Czy jednak nikt nie bedzie mógł zostać kwalifikowanym pracownikiem ochrony jeżeli :
Nowa ustawa wprowadza w tej materii pewną nadzieję na zmianę. Nowo wprowadzono ustęp nakłada obowiązek osobie ubiegającej się o wpisanie na listę złożyć oświadczenie (pod groźbą odpowiedzialności karnej), że nie jest osobą niepełnosprawną. Poproszone o wyjaśnienie tej kwestii MSW odpowiedziało:
„…o tym, czy osoba niepełnosprawna będzie mogła wykonywać zawód pracownika ochrony i czynności, do których uprawnia kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej ustawa o ochronie osób i mienia – będą decydowali uprawnieni na mocy ustawy lekarz oraz psycholog, wydający orzeczenia o zdolności fizycznej i psychicznej do wykonywania zadań pracownika ochrony.”
. Wiem ze chodzi o tych co mają juz licencję ale są tez tacy co mają małą niepełnosprawnośc i co wtedy ??
  • 0

Plutonowy
Reputacja: 34

Postprzez Tomasz Grabski » 23 gru 2013 12:42

Dlaczego za mało czasu???

Jeśli wyślemy zapytanie choćby dzisiaj, a nawet powiedzmy 5 stycznia 2014 r. to komenda odpowie na w przeciągu 2 tygodni.

Czyli już w styczniu będą musieli się zastanowić... ale co szkodzi wydrukować, wypisać i zeskanować zapytanie teraz i wysłać je mailem??

Ja właśnie wysłałem swoje!!!
  • 0

Generał

Postprzez Tomasz Grabski » 23 gru 2013 12:44

Gienek napisał(a):Witam . Czy jednak nikt nie bedzie mógł zostać kwalifikowanym pracownikiem ochrony jeżeli :
Nowa ustawa wprowadza w tej materii pewną nadzieję na zmianę. Nowo wprowadzono ustęp nakłada obowiązek osobie ubiegającej się o wpisanie na listę złożyć oświadczenie (pod groźbą odpowiedzialności karnej), że nie jest osobą niepełnosprawną. Poproszone o wyjaśnienie tej kwestii MSW odpowiedziało:
„…o tym, czy osoba niepełnosprawna będzie mogła wykonywać zawód pracownika ochrony i czynności, do których uprawnia kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej ustawa o ochronie osób i mienia – będą decydowali uprawnieni na mocy ustawy lekarz oraz psycholog, wydający orzeczenia o zdolności fizycznej i psychicznej do wykonywania zadań pracownika ochrony.”
. Wiem ze chodzi o tych co mają juz licencję ale są tez tacy co mają małą niepełnosprawnośc i co wtedy ??

Geniek ustawa nie rozgranicza niepełnosprawności na małą, średnią i dużą... W ustawie jest czarno na białym że nie możesz mieć żadnej niepełnosprawności.

Prawo to prawo.
  • 0

Generał

Postprzez Gienek » 23 gru 2013 12:51

Czy osoba niepełnosprawna niezdolna do pracy to taka sama co zdolna do pracy w/g nowej ustawy o kwalifikowanych pracownikach ochrony ??
  • 0

Plutonowy

Postprzez Tomasz Grabski » 23 gru 2013 12:54

Gienek przeczytaj artykuł 33 pkt 2 a wszystko będziesz miał jasne :)

Treść artykułu 33 pkt 2:
Art. 33. pkt 2. Do wniosku, o którym mowa w ust. 1, osoba ubiegająca się o wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej lub posiadająca taki wpis jest obowiązana dołączyć oświadczenie, złożone pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań, że nie jest osobą niepełnosprawną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. Z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.19)) lub nie posiada orzeczenia o inwalidztwie lub niezdolności do pracy wydanego przez właściwy organ rentowy albo dokumenty potwierdzające orzeczony stopień niepełnosprawności, inwalidztwa lub niezdolności do pracy.

Dura lex, sed lex
  • 0

Generał

Postprzez Gienek » 23 gru 2013 13:05

Ja umiem czytać. Przecież tam jest napisane że ma POWIADOMIĆ a nie że nie zostanie zakwalifikowany na komisji lekarskiej :)
Proszę podać mi taki dokument który mówi na 100 % że każdy niepełnosprawny nie uzyska możliwości po wcześniejszym przedstawieniu dokumentów i złożeniu wniosku , że nie uzyska wpisu na tą listę .
  • 2

Plutonowy

Postprzez jacek1758 » 23 gru 2013 13:26

Oczywiście, że wyślę zapytanie :)

Z czystej logiki wnioskując, po coś ten zapis o niepełnosprawności w ustawie umieścili, nie można być jednocześnie niepełnosprawnym i w pełni sprawnym.

Wydaje mi się, iż oświadczenie, że jest się osobą niepełnosprawną i posiada się orzeczenia o inwalidztwie lub niezdolności do pracy albo dokumenty potwierdzające orzeczony stopień niepełnosprawności, inwalidztwa lub niezdolności do pracy nie jest przesłanką do niewpisania na listę kwalifikowanych praciowników ochyrony.
Może być natomiast przesłanką do nie otrzymania orzeczenia pozytywnego na badaniach lekarskich.
tak zresztą od początku lektury zdregulowanej ustawy myślałem ...... Kolega Tomasz zachwiał moją pewność ....
  • 0

Major
Reputacja: 581

Postprzez Gienek » 23 gru 2013 13:34

Też tak myślę że obowiązek okazywania dokumentów jest potrzebny. Komisja lekarska po badaniach ustali czy dany człowiek może otrzymać ,,ZDOLNY,, na kwalifikowanego pracownika czy nie .
  • 0

Plutonowy

Następna strona

Powrót do Kwalifikowany pracownik ochrony