Dobre Kino

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 12 razy
Otrzymał/a podziekowań: 828 razy
Status: Offline

Re: Dobre Kino

Postautor: Razorblade1967 » 16 sty 2019 13:41

Jan M. pisze:Forum nie umieszcza filmów, nie jest to żadne łamanie prawa i żadnych z tego tytułu problemów nie będzie.

Dlatego napisałem, że taki zarzut by się raczej nie utrzymał... ale po prostu właściciele niektórych for "dmuchają na zimne", bo po prostu w razie czego nie chcą być "ciągani" (to nie jest jakaś abstrakcja... tak bywało w przeszłości), niektórzy inni zabraniają tego "dla zasady" - by nie wspierać nielegalnej działalności i łamania praw autorskich.

Jan M. pisze:Stwierdziłem jedynie że YT utrzymuje się z reklam i płaci producentom za prawa autorskie, także w Polsce.

Zgadza się... i wtedy umieszcza film za wiedzą i zgodą właściciela praw autorskich.

Czy jest tak w przypadku tego konkretnego filmu? Wg mnie wątpliwe (ale nie rozstrzygam, po prostu nie wiem) - bo z zasady produkcje filmowe umieszczane na YT legalnie są jednak w odpowiednio wysokiej jakości.

Jan M. pisze:Na tej zasadzie to by nic nie napisał czy udostępnił bo coś tam. [o boze]

No cóż... poszanowania dla praw autorskich jest u nas na poziomie "dna i kupy mułu"... resztą nie tylko u nas.

Cała masa treści prawa autorskie definitywnie narusza... niektóre to sprawy w zasadzie błahe, a i inne już niekoniecznie. Niektóre są zresztą nawet po prostu głupie - bo publikuje się bez zgody treści, na które zgodę można bez trudu uzyskać czy wręcz jest ona udzielana publicznie, ale z warunkiem podania źródła (tak jest np. ze zdjęciami z zasobów Narodowego Archiwum Cyfrowego) - a publikujący tego nie honoruje.
To nie sztuka zginąć za Ojczyznę, sztuka spowodować by nieprzyjaciel oddał życie za swoją.

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał/a podziekowań: 536 razy

Postautor: Jan M. » 16 sty 2019 14:13

Widzę że prowadzony przeze mnie wątek od dnia 18.01.2018.
Tak więc już ponad 4 lata, Mający 20 236 wyświetleń ( jeden z mocniej wyświetlanych wątków na forum ).Bardzo Przeszkadza i jest Bardzo niebezpieczny.

Proponuję zatem usunąć wszystkie moje tematy oraz posty z forum.

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Razorblade1967 » 16 sty 2019 14:20

Jan M. pisze:Widzę że prowadzony przeze mnie wątek [...] Bardzo Przeszkadza i jest Bardzo niebezpieczny.

Proponuję zatem usunąć wszystkie moje tematy oraz posty z forum.

Nie przesadzaj... nie zachowuj się jak "pensjonarka" - tak sobie dyskutujemy o pewnym problemie (na który zwrócił uwagę jeden z Kolegów) i nic więcej. Trudno udawać, że takowy nie istnieje... no, ale jak sam napisałem - pewne kwestie są niejasne, inne są błahe itd.

Osobiście nie uważam, że podanie linku to jest jakiś problem... czym innym jest umieszczenie treści. Dlatego np. w sytuacjach wątpliwych na forach proponuje właśnie link, a nie wklejenie czegoś na forum. Często zresztą nie jesteśmy w stanie ocenić czy dana treść została gdzieś umieszczona legalnie czy nie i dlatego link jest bezpiecznym rozwiązaniem.
To nie sztuka zginąć za Ojczyznę, sztuka spowodować by nieprzyjaciel oddał życie za swoją.

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 16 sty 2019 16:03

Tyle że jestem trochę zdegustowany.
Ile przeciętnie kpof czasu pracuje i ile zarabia za to pieniędzy a ile kosztuje bilet do kina lub dvd z filmem przeciętnie ?
Poza tym czas. Ile tego czasu przeciętny kpof spędzi w kinie ?

Poczułem się potraktowany jak złodziei za zamieszczenie paru linków z których nic przecież nie mam a robię to w tzw. czynie społecznym.
A wkładam w forum trochę pracy.

Przykłady kolejne, ktoś napisze głupi post w wątku który założyłem, widać że nie ma wiedzy na ten temat a pisze. dostaje ze trzy podziękowania za to od użytkowników ( taki wskaźnik poparcia ).
Ja sam rozdaje te podziękowania sam mało dostaje.
To też coś ukazuje.

Człowieka albo się ceni albo nie.
I nie piszmy o pensjonariuszkach.

Każdy daje szczęście - czy to wchodząc do danego grona czy to też je opuszczając.
Nic na siłę.

Jak wam pasuje przepłacajcie za video z filmem i za bilety.
Płaćcie wysokie podatki a potem narzekajcie że ktoś okrada producentów, państwo czy co tam jeszcze.
Widocznie tak jest dobrze.

Wasz wybór.
Każdy głosuje na kogoś czy na coś w jakiś tam sposób.
Mi nic do tego.

Szacowny Epitecie uważaj !
Bo teraz zamieszczanie info z innych źrodeł też się wkrótce zmieni.
Wszystko dzięki jaśnie nam panującym czerwonym dywanom z pewnego europejskiego miasta.

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Razorblade1967 » 16 sty 2019 16:12

Jan M. pisze:Ile przeciętnie kpof czasu pracuje i ile zarabia za to pieniędzy a ile kosztuje bilet do kina lub dvd z filmem przeciętnie ?
Poza tym czas. Ile tego czasu przeciętny kpof spędzi w kinie ?
[...]
Jak wam pasuje przepłacajcie za video z filmem i za bilety.
Płaćcie wysokie podatki a potem narzekajcie że ktoś okrada producentów, państwo czy co tam jeszcze.
Widocznie tak jest dobrze..

No teraz lekko przysadzasz... Nie usprawiedliwiaj procederu naruszania czyiś praw autorskich faktem, że kogoś nie stać by legalnie kupić DVD (wykupić jakiś kanał z kablówce, jakąś legalną TV-sieciową, kupić książkę itd.) w takiej ilości jaką by chciał itd.

Wybacz... ale teraz to ja jestem trochę zdegustowany próbą usprawiedliwiania działań sprzecznych z prawem (jakby nie patrzeć) i to tylko tym, że kogoś nie stać na to co by chciał mieć. Bardzo niebezpieczna droga... do usprawiedliwiania wielu złych rzeczy.

Ale powiedzmy sobie jasno... samo oglądanie czegoś co ktoś wrzucił do sieci naruszając jakieś prawa autorskie - nie jest sprzeczne z prawem. Karalne jest rozpowszechnianie (czyli wrzucanie tego do sieci, handel nielegalnymi kopiami itd.) - a reszta pozostaje w sferze już własnej moralności. I każdy niech sobie to sam oceni i postępuje jak uważa.

Awatar użytkownika

klansman
Pułkownik
Pułkownik
Podziękował: 52 razy
Otrzymał/a podziekowań: 366 razy

Postautor: klansman » 16 sty 2019 16:35

Bilety do kina są drogie, 25-30 zł. Ale kto każe Ci chodzić do kina? Wykup sobie Netflixa, 40 zł miesięcznie i masz dostęp do mega bazy z filmami i serialami. Oglądasz kiedy chcesz, co chcesz i z kim chcesz. To że ochroniarz nie ma czasu i pieniędzy na kino nie usprawiedliwia go w piraceniu. To tak jakby pochwalać złodzieja marketowego, kradnie bo mu się nie chce chodzić do pracy, albo kradnie bo nie ma wykształcenia a nie będzie pracował jako fizyczny.

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Razorblade1967 » 16 sty 2019 16:55

Jan M. pisze:Szacowny Epitecie uważaj !
Bo teraz zamieszczanie info z innych źrodeł też się wkrótce zmieni.

Akurat nie masz racji... bez względu na to co myślę o tym zalewie informacji z mediów - to akurat Kolega Epitet wstawiając te informacje zwykle wkleja obszerny fragment jako cytat oraz podaje link do pierwotnego materiału czyli do strony/portalu informacyjnego. To samo robią zresztą różni autorzy medialni (cytują fragmenty z innego miejsca i podają źródło, link do źródła) - to nic zdrożnego i nie próbuj tego porównywać.

I Janie nie "rozdzieraj tutaj szat"... sam rozpocząłeś tą dywagację, próbując tłumaczyć to rzekomym (w takich przypadkach) płaceniem twórcom przez YT. Kolega Klansman tylko stwierdził, że to piractwo i dlatego z YT te filmy "szybko znikają" - co sam zauważyłeś linkując ten film. Masz problem, że okazało, że niektórzy mają odmienne zdanie od Ciebie? Ale tak już w dyskusjach bywa.

Awatar użytkownika

klansman
Pułkownik
Pułkownik
Podziękował: 52 razy
Otrzymał/a podziekowań: 366 razy

Postautor: klansman » 16 sty 2019 17:45

Ja tu absolutnie nie oskarżam Jana o piracenie, napisałem tylko dlaczego te filmy tak szybko znikają.

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 16 sty 2019 22:52

No bo jak Jan można oskarżyć o piracenie gdy wrzucał tylko linki ze stron które nie podlegają Polskiemu prawodawstwu ?
Piractwo to rozpowszechnianie, wrzucanie filmów, czerpanie korzyści.
Jan nie czerpał korzyści.
Robił to dla Was z sympatii dla wpisanych na listę.

Bodajże od 22.01 tego roku UE wprowadziła nowe zasady dla sieci web - linkowanie ma być płatne, za zamieszczanie treści z innych portali ma być pobierana opłata dla twórców tych treści. Coś takiego. Wiem że należy się temu przyjrzeć. Ale nikt nie jest Alfą i Omegą i nie wie wszystkiego.
Już coś takiego próbowali we Wrześniu wprowadzić. Tym razem być może im się udało.

Nie wiem czy wiecie.
Gdyby nie Jan być może PSPO - by nie powstało, Tomasz mi o tym pisał że moja forumowa twórczość tchnęła go ku tej inicjatywie.
Ale niech sam się wypowie. Uważam że to jest wiele warte i szkoda że minęło. Kilku wartościowych ludzi którzy chcieli coś zrobić i stworzyć.
Ale to tak u nas jest że ciężko jest ludzi przekonać do siebie.

Gdyby nie Jan zapewne także nie powstałby także teledysk "Lodołamacz".

Co do różnicy pomiędzy kradzieżą a wklejeniem linku do filmu umieszczonego na zagranicznym serwerze.
Pierwsze jest w Polsce przestępstwem lub wykroczeniami, drugie nie jest nawet wykroczeniami póki co.

A moralność ?
Czy moralne jest trzymanie ludzi po 240-300 godzin w pracy ( bo tylko tyle pracując są w stanie zarobić na życie ).
Czy moralne jest niedostosowanie zarobków do płac ?
Ile za wypłatę kupi video przeciętny pof z Niemiec a ile Polak ?
Możemy dyskutować o moralności.

Np.
Władza samorządowa omija przepisy np. samemu organizując imprezę na podstawie przepisów ruchu drogowego gdzie dochodzi do morderstwa a inni prywatni przedsiębiorcy muszą organizować w zgodzie z Ustawą o Bezpieczeństwie Imprez Masowych.
Gdzie tutaj moralność ?

Za nasze podatki jedli i pili i śmiali się że jak można pracować za 5 czy 6 tys. złotych na miesiąc.
A Wy macie problem z tym że ktoś w czynie prowadzi wątek z linkowaniem video, nie czerpiąc z tego nic prócz zadowolona że ktoś kogo być może nie stać, obejrzy sobie dobre Video ?

Zamiast dać własną propozycję jak Szlachetny Senex, Gard czy inni ?

Aj Tam.....Nie spodziewałem się tego...

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Razorblade1967 » 16 sty 2019 23:20

Jan M. pisze:Bodajże od 22.01 tego roku UE wprowadziła nowe zasady dla sieci web - linkowanie ma być płatne, za zamieszczanie treści z innych portali ma być pobierana opłata dla twórców tych treści. Coś takiego. Wiem że należy się temu przyjrzeć.

Głosowanie było 12.09.2018. Tyle, że przyjęcie tego to jest dopiero wstęp do negocjacji z państwami członkowskimi UE... dopóki nie zostaną dokonane odpowiednie zmiany w polskim prawie to nic się dla nas nie zmienia.

Natomiast wg "Gazety Prawnej" (nie czytałem dyrektywy... w tej materii czekam na ewentualne projekty zmian naszego prawa - bo to ma dopiero dla nas znaczenie) to prywatnie/niekomercyjnie nic się nie zmieni:

Zgodnie z treścią poprawek do art. 11 prawa wydawców prasy nie uniemożliwią prywatnego i niekomercyjnego wykorzystania publikacji prasowych i nie będą stanowiły podstawy do zakazania linkowania.

https://serwisy.gazetaprawna.pl/prawo-a ... fakty.html

Jan M. pisze:A Wy macie problem z tym że ktoś w czynie prowadzi wątek z linkowaniem video...

Nie my... to Ty masz wyraźnie jakiś problem. To Ty zasadniczo rozpętałeś tę dyskusję, gdy w odpowiedzi na to, co napisał Kolega Klansman (czyli, że to znika z YT - bo to piractwo) usiłowałeś sugerować, że YT "płaci producentom za prawa autorskie" (czyli, że niby nie piractwo), a potem "popłynąłeś" usiłując w ogóle piractwo usprawiedliwiać (bo nie stać...). A teraz żalisz się diabli wiedzą na co?

To Ty wyraźnie masz z tym problem... my wiemy, że te filmiki są pirackie (nazywamy rzeczy po imieniu), wiemy też, że ich oglądanie nie jest łamaniem prawa itd. Masz problem, z tym że niektórzy na temat łamania praw autorskich mają odmienne zdanie od Ciebie? No cóż... to Twój problem, a nie nasz.

Natomiast sprawa linkowania taka już jednoznaczna nie jest:
- https://serwisy.gazetaprawna.pl/prawo-a ... rskie.html
- https://serwisy.gazetaprawna.pl/prawo-a ... prawo.html
- http://prawokultury.pl/newsy/czy-linkow ... autorskie/
- https://www.legalnakultura.pl/pl/prawo- ... ej-stronie

Przykład z ostatniego linku (tam całość) - wypowiedź radcy prawnego:
Jeśli podmiotem tym jest podmiot udostępniający (jedynie podlinkowujący) do treści zamieszczonych na YouTube, to podmiot ten będzie zwolniony z odpowiedzialności jedynie w sytuacji gdy nie wie o bezprawności takich treści lub po uzyskaniu wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych uniemożliwi do nich dostęp (np. zablokowanie lub usunięcie). Jeśli zaś za taki podmiot uznać jedynie YouTube (co jest jednak wątpliwe), to jedynie ten serwis będzie zobowiązany do usunięcia takich treści po uzyskaniu wiarygodnego zawiadomienia. Dlatego też z uwagi na dość szerokie pojęcie „udostępniającego” zasoby systemu teleinformatycznego, w przypadku uzyskania wiadomości o nielegalnym charakterze danych treści, w celu uniknięcia odpowiedzialności zasadnym wydaje się zablokowanie dostępu do tych danych, niezależnie od działań samego serwisu Youtube.

A skoro nie jest jednoznaczne i jest z tym problem - to jak najbardziej jest pole do dyskusji. Nie "spinaj się więc"... ale normalnie dyskutuj, jeśli masz oczywiście ochotę. Skoro problem jest - to może warto się nad nim "pochylić"? Szczególnie jak niektórzy pracują w zawodzie, gdzie niepotrzebnych problemów z prawem po prostu warto unikać, a wiedza jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 17 sty 2019 00:01

Nie my... to Ty masz wyraźnie jakiś problem. To Ty zasadniczo rozpętałeś tę dyskusję, gdy w odpowiedzi na to, co napisał Kolega Klansman (czyli, że

Ja to prowadziłem ten watek przez cztery lata z pasji do filmu i z sympatii do wpisanych na listę.
A to wy macie z tym problem. Nie ja.

to znika z YT - bo to piractwo) usiłowałeś sugerować, że YT "płaci producentom za prawa autorskie" (czyli, że niby nie piractwo),

Nie usiłowałem bo wiem że YT płaci Zaiks.
Proszę napisać email do Zaiks to się pan dowie.

Producent lub wydawca blokuje w danym kraju lub usuwa treść jeśli nie chce aby była zamieszczona w serwisie.
Robią to algorytmy You Tube.

Pozostałe serwisy mają serwery za granicą, gdzie wolno jest ( tak są takie kraje gdzie stawiają na wolność w sieci ) publikować video choć nie my je wytworzyliśmy, wydaliśmy i rozpowszechniamy za zgodą właściciela praw do niego.

O zarobki kina i wydawców filmów na dvd czy cd bym się nie martwił - i tak zarobią, bo i zarabiają. Kto ma iść do kina i tak pójdzie bo nie zadowoli się słabą kopią z sieci. Kogo stać i chce mieć dany film i tak kupi ( tak jak i ja kupuję i miałem zamiar zaprezentować te związane z kinem akcji w wątku "akcja" ).

Jeśli podmiotem tym jest podmiot udostępniający (jedynie podlinkowujący) do treści zamieszczonych na YouTube, to podmiot ten będzie zwolniony z odpowiedzialności jedynie w sytuacji gdy nie wie o bezprawności takich treści lub po uzyskaniu wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych uniemożliwi do nich dostęp

To teraz wiem i zgłaszam moderacji tego forum cały, prowadzony od 2014 roku temat do usunięcia.
Cała para poszła w gwizdek.

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Razorblade1967 » 17 sty 2019 00:17

Jan M. pisze:Nie usiłowałem bo wiem że YT płaci Zaiks.
Proszę napisać email do Zaiks to się pan dowie.

A po co mam pisać maila? Przecież o tym można dowiedzieć się w kilkanaście sekund przy pomocy "Wujka Google" - czyli czego dotyczy umowa YT z ZAIKS.

Informujemy, że weszła w życie nowa umowa zawarta przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS z kontrolowanym przez Google Inc. serwisem YouTube. Analogiczna do podobnych porozumień obowiązujących w innych krajach, umowa wprowadza nowy model rozliczeń z twórcami, zgodny z licencjami multiterytorialnymi, jakie nakłada unijna „Dyrektywa w sprawie zbiorowego zarządzania prawami autorskimi oraz udzielania licencji wieloterytorialnych online”.
Umowa z YouTube dotyczy utworów z kategorii „małych praw”, czyli drobnych utworów słownych, muzycznych i słownomuzycznych, a więc mówiąc potocznie piosenek i melodii zawartych w plikach wideo. Umowa nie dotyczy dużych form: filmów, seriali, spektakli teatralnych itp.

Całość: https://zaiks.org.pl/835,196,nowa_umowa ... obowiazuje

Jan M. pisze:A Wy macie problem z tym że ktoś w czynie prowadzi wątek z linkowaniem video, nie czerpiąc z tego nic prócz zadowolona że ktoś kogo być może nie stać, obejrzy sobie dobre Video ?

Problem może mieć jedynie administrator i właściciel Forum.

Przecież można spokojnie prowadzić temat i dyskutować o filmach bez linków do piractwa... Wystarczą odpowiednie dane o filmie i każdy sobie sam albo poszuka w Sieci, albo nabędzie DVD, albo wypożyczy w kablówce, albo obejrzy w różnych TV-internetowych etc. Sam sobie formę wybierze...

Jan M. pisze:To teraz wiem i zgłaszam moderacji tego forum cały, prowadzony od 2014 roku temat do usunięcia.
Cała para poszła w gwizdek.

Sprawa zostanie przekazana Administratorowi i właścicielowi tego Forum. To on jako "podmiot" podejmie stosowne decyzje.

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 17 sty 2019 10:49

To by się zgadzało, bo ja dostałem taką odpowiedź ( dyskotekę chciałem reklamować na YT ):

"Kwestia wynagrodzeń autorskich jest uregulowana między ZAiKS a YouTube w odrębny sposób.

Wynagrodzenie autorskie jest wpłacane przez YouTube na podstawie umowy podpisanej pomiędzy ZAiKS a Google- właścicielem serwisu YouTube.

Zasada jest taka ,że ZAIKS podpisuje umowy z właścicielami stron ,na których są zamieszczane przez użytkowników utwory.

Na podstawie tych umów są wypłacane wynagrodzenia autorskie."

Chodziło o video z disco z małym miksem muzycznym. Kilka minut Video.

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 17 sty 2019 16:03

Wniosek

Na podstawie przepisów RODO oraz przepisów o prawie autorskim art.1 ust.1 składam wniosek oraz swoja prośbę o bycie zapomnianym na forum oraz cofam swoją zgodę na zapisywanie wszystkich podanych przeze mnie informacji w bazie danych.

Wniosek i prośba dotyczą kont: "Człowiek Bocian" oraz "Jan M."

Oczywiście władam email pod którymi założono obydwa konta i mogę to udowodnić.

Za ewentualne kłopoty przepraszam i proszę się ustosunkować do mojej prośby.

Awatar użytkownika

AgemO
Szeregowy
Szeregowy
Podziękował: 3 razy
Otrzymał/a podziekowań: 4 razy

Postautor: AgemO » 17 sty 2019 18:49

Polecam dla osób mających jeszcze niedorosłe dzieci 7 UCZUĆ - MARKA KOTERSKIEGO.
Mój komentarz po obejrzeniu filmu "ten film mnie roz.....lił"
Nie chcę "spojlerować" - polecam rodzicom którzy nie mają czasu dla swoich dzieci.
PS
a myślałem, że idę na komedię z Kasią Figurą.

Wróć do „Filmy”