Reklama

Cieć.pl

Topic author
Magazynier
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 12 razy
Otrzymał/a podziekowań: 46 razy
Status: Offline

Cieć.pl

Postautor: Magazynier » 12 lip 2018 20:19

Taka ciekawostka. Pojawiła się stronka Cieć.pl na której można zobaczyć straszliwy wykres o zmniejszającej się liczbie ochroniarzy:
http://xn--cie-spa.pl/jak-zaoruje-sie-b ... obywateli/
www.akademiabezpieczenstwa.net

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 662 razy
Otrzymał/a podziekowań: 259 razy
Status: Online

Re: Cieć.pl

Postautor: Cyborg » 12 lip 2018 20:55

Jak tak dalej będzie, to ochrona będzie się składać z samych emerytów resortowych, którzy będą musieli dygać po 400 godzin w miesiącu.

Z młodych osób, które znam żaden nie miałby nawet cienia wątpliwości że nie chciałby pracować w ochronie. A robienie uprawnień kpof, badań co 3 lata czy kursów co 5 lat i to wszystko za własne pieniądze, w ogóle nie wchodzi w grę przy tak niskich wynagrodzeniach.

Wolą robić prawo jazdy na samochody ciężarowe, lub uprawiania na wózki widłowe.

Awatar użytkownika

Mad Matt
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 208 razy
Otrzymał/a podziekowań: 71 razy

Postautor: Mad Matt » 13 lip 2018 04:09

Cyborg pisze:Jak tak dalej będzie, to ochrona będzie się składać z samych emerytów resortowych, którzy będą musieli dygać po 400 godzin w miesiącu.

Z młodych osób, które znam żaden nie miałby nawet cienia wątpliwości że nie chciałby pracować w ochronie. A robienie uprawnień kpof, badań co 3 lata czy kursów co 5 lat i to wszystko za własne pieniądze, w ogóle nie wchodzi w grę przy tak niskich wynagrodzeniach.

Osobiście zastanawiam się nad rezygnacją z zawodu na rzecz Policji lub Wojska, bo branża nie oferuje możliwości awansu, nie pomaga się rozwijać ani uczyć, brak ludzi chętnych i z powołania, każdy tylko chce odwalić co swoje i iść do domu, jak się wychylisz i będziesz ambitny to dostaniesz po kulach. Co więcej stawka jest głodowa, żeby przeżyć jako tako i wyjść na zero muszę spędzić w robocie około 220h.
Odejście z branży Razorblade'a tylko mnie w tym przekonuje.
Szkoda, bo to naprawdę ważny element łańcucha bezpieczeństwa, segment na którym w sumie w wielu sytuacjach system ratunku/bezpieczeństwa się otwiera, coś co jest fundamentem. Szczególnie na dworcach, lotniskach, punktach logistycznych, wojskowych, przemysłowych itp.
Nie wspomnę już o grupach mobilnych i konwojach.
Bez obrazy dla nikogo, ale wydaje mi się że zostawianie tego w rękach wyłącznie leserów i osób w podeszłym wieku które chcą dorobić do emerytury jest poważnym błędem lub niewybaczalnym niedopatrzeniem...

:cry:

Awatar użytkownika

KarolWielki
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 42 razy
Otrzymał/a podziekowań: 38 razy

Postautor: KarolWielki » 13 lip 2018 07:34

Wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma i każdy przypadek danej osoby trzeba rozpatrywać indywidualnie. Stwierdzam fakt, że po odbyciu 4 miesięcznej służby przygotowawczej w 2016 r Wojsko nie jest dla mnie. Mało kto został z plutonu zawodowym. Przeważnie kończyło się na rotacyjnych ćwiczeniach, po przygotowawczej i do cywila. Ale tak jak napisałem wcześniej każdy przypadek trzeba rozpatrywać indywidualnie.

Rejon, w którym zamieszkuje czyli Mazowsze ma to do siebie, że pracy w WSO, AO, OWC jest mnóstwo. I w moim przypadku warto mieć kwity na KPOF - piszę ja 27 letni chlopak. Gdzie mogę połączyć sobie przykładowo WSO z dorobkami w AO przy czym wyjdą fajne pieniądze, ale kosztem dłuższego czasu spędzenia w pracy. Btw cały czas nie muszę dorabiać. Gdybym miał robić C+E, a KPOF z dopuszczeniem. To nawet chwili bym się nie zastanowił, i wybrałbym te drugie. Ciągle piszę o regionie Mazowsza.

W inne przypadki mnie nie interesują, bo nie jestem w stanie ich realnie ocenić.

Z drugiej strony trzeba zadać sobie pytanie, dlaczego chce iść do tej Policji czy Wojska? Czy dla pieniędzy, czy dla pasji?
Raz, dwa, trzy... śmierdzisz ty.

Awatar użytkownika

WOJTEX500
Sierżant
Sierżant
Podziękował: 78 razy
Otrzymał/a podziekowań: 70 razy

Postautor: WOJTEX500 » 13 lip 2018 08:08

Mad Matt pisze:
Cyborg pisze:Jak tak dalej będzie, to ochrona będzie się składać z samych emerytów resortowych, którzy będą musieli dygać po 400 godzin w miesiącu.

Osobiście zastanawiam się nad rezygnacją z zawodu na rzecz Policji lub Wojska, bo branża nie oferuje możliwości awansu, nie pomaga się rozwijać ani uczyć, brak ludzi chętnych i z powołania, każdy tylko chce odwalić co swoje i iść do domu, jak się wychylisz i będziesz ambitny to dostaniesz po kulach. Co więcej stawka jest głodowa, żeby przeżyć jako tako i wyjść na zero muszę spędzić w robocie około 220h.
Odejście z branży Razorblade'a tylko mnie w tym przekonuje.
Szkoda, bo to naprawdę ważny element łańcucha bezpieczeństwa, segment na którym w sumie w wielu sytuacjach system ratunku/bezpieczeństwa się otwiera, coś co jest fundamentem. Szczególnie na dworcach, lotniskach, punktach logistycznych, wojskowych, przemysłowych itp.
Nie wspomnę już o grupach mobilnych i konwojach.
Bez obrazy dla nikogo, ale wydaje mi się że zostawianie tego w rękach wyłącznie leserów i osób w podeszłym wieku które chcą dorobić do emerytury jest poważnym błędem lub niewybaczalnym niedopatrzeniem...

Wielokrotnie już pisałem, będąc często krytykowanym, o ochroniarzach bez kwalifikacji w Sądach, urzędach itp. którzy są wartościowi tylko bo mają orzeczenia, a pracownik z kwalifikacjami musi "desantować" się na obiekty o wiele bardziej wymagające fizycznie,trudne, bo tylko tam jest broń i jedyna szansa na pracę. Dlaczego kwalifikowany tyra często za te same grosze co ci ochroniarze tylko z nazwy? Nie wystarczy założyć czapki z napisem OCHRONA i czuć się ochroniarzem. Jeżeli tak dalej będzie to nie ma co liczyć na chętnych do zawodu, chyba, że kolejny Gowin rozda pozwolenia na broń bez egzaminu.

Poprawiłem kwestię cytatu - bo był w nim błąd "techniczny", który powodował, że tekst Mad Matta wyświetlał się jako Twój.
Razorblade1967
JIM500

Awatar użytkownika

tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 81 razy
Otrzymał/a podziekowań: 239 razy

Postautor: tomaspienkowski » 13 lip 2018 09:39

Tak na moje oko jak ktoś pracuje jako ochroniarz i zastanawia się nad odejściem do wojska, bo tam lepiej płacą, to jest to podręcznikowy przykład człowieka z przypadku. Człowieka, który w ogóle nie wie, co chce w życiu robić i do czego dążyć. Taki człowiek nigdy nie będzie ani dobrym ochroniarzem, ani dobrym żołnierzem. Bo chyba jest mu wszystko jedno, czy chroni, czy zabija. Aby płacili.
http://www.ochrona.wachter.pl

http://www.akademiabezpieczenstwa.net

Awatar użytkownika

klansman
Major
Major
Podziękował: 23 razy
Otrzymał/a podziekowań: 256 razy

Postautor: klansman » 13 lip 2018 11:01

Płaca się polepszyła a ludzi brak. Jak płacili 5 zł na godzinę, zdać na licencję było trudno to kadry były pełne chętnych. Teraz mamy minimalną, kwalifikacja dla każdego, a ludzi brak. Fenomen. Od 2006 roku, odkąd zacząłem zabawe z ochroną, jestem "młody". Tylko w pierwszej firmie byli młodsi odemnie. Aktualnie mimo 40 na karku, dalej jestem młody. Kolejny po mnie jest 15 lat starszy.

Awatar użytkownika

ironpiter
Plutonowy
Plutonowy
Podziękował: 9 razy
Otrzymał/a podziekowań: 10 razy

Postautor: ironpiter » 13 lip 2018 11:05

Ja pracowałem w ochronie 3 lata po 240godz i poszedłem jeździć na Taxi. Super praca pracuje kiedy chce z regoly po 180-200godz miesięcznie i zarabiam dużo lepiej niż na ochronie. Polecam pracę na taxi
Sceptycy nigdy nie wygrywają, a odkrywanie tego, czego inni ludzie nie widzą, jest kluczem do sukcesu [dziadek]

Awatar użytkownika

ironpiter
Plutonowy
Plutonowy
Podziękował: 9 razy
Otrzymał/a podziekowań: 10 razy

Postautor: ironpiter » 13 lip 2018 11:09

Ja pracowałem w ochronie 3 lata po 240godz i poszedłem jeździć na Taxi. Super praca pracuje kiedy chce z regoly po 180-200godz miesięcznie i zarabiam dużo lepiej niż na ochronie. Polecam pracę na taxi lub na tirach. Znacznie lepiej się to opłaca.
Sceptycy nigdy nie wygrywają, a odkrywanie tego, czego inni ludzie nie widzą, jest kluczem do sukcesu [dziadek]

Awatar użytkownika

Mad Matt
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 208 razy
Otrzymał/a podziekowań: 71 razy

Postautor: Mad Matt » 13 lip 2018 18:18

tomaspienkowski pisze:Tak na moje oko jak ktoś pracuje jako ochroniarz i zastanawia się nad odejściem do wojska, bo tam lepiej płacą, to jest to podręcznikowy przykład człowieka z przypadku. Człowieka, który w ogóle nie wie, co chce w życiu robić i do czego dążyć. Taki człowiek nigdy nie będzie ani dobrym ochroniarzem, ani dobrym żołnierzem. Bo chyba jest mu wszystko jedno, czy chroni, czy zabija. Aby płacili.

Kwestią nie jest niewiedza i brak zdecydowania, a chęć godnego życia :)

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 13 lip 2018 18:46

Wiadomo że tak do ochrony, jak i do służby mundurowej trzeba mieć powołanie. Ale z drugiej strony nikt za "michę ryżu" raczej nie będzie chciał pracować bądź służyć.

Awatar użytkownika

Trener
Kapral
Kapral
Podziękował: 3 razy
Otrzymał/a podziekowań: 7 razy

Postautor: Trener » 13 lip 2018 19:28

ciekawa inicjatywa, wolał bym jednak czytać o proponowanych rozwiązaniach. Dlaczego rynek wygląda tak a nie inaczej itd.
Wiesz wszystko ? To co robisz w ochronie?

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 13 lip 2018 20:11

Dlatego tak jest, bo ochrona fizyczna jest traktowana jak zło konieczne. Musi być, bo wymaga tego ubezpieczyciel itd.
Wielokrotnie słyszałem, że te same zadania mogliby wykonywać pracownicy zamawiającego + monitoring.
To samo tyczy się AO w jednostkach wojskowych, gdzie cały czas przymierzają się do wymiany ich na warty wojskowe, albo OWC.

Powszechnie uważa się, że ochrona fizyczna jest coraz mniej przydatna i potrzebna. I nie służy już niczemu innemu, jak tylko generowaniu kosztów.

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Pułkownik
Pułkownik
Podziękował: 7 razy
Otrzymał/a podziekowań: 656 razy

Postautor: Razorblade1967 » 14 lip 2018 10:59

tomaspienkowski pisze:Tak na moje oko jak ktoś pracuje jako ochroniarz i zastanawia się nad odejściem do wojska, bo tam lepiej płacą, to jest to podręcznikowy przykład człowieka z przypadku. Człowieka, który w ogóle nie wie, co chce w życiu robić i do czego dążyć. Taki człowiek nigdy nie będzie ani dobrym ochroniarzem, ani dobrym żołnierzem. Bo chyba jest mu wszystko jedno, czy chroni, czy zabija. Aby płacili.

Nie przesadzaj... praca w ochronie i służba w armii lub policji w pewnym sensie to zawody pokrewne. Wszystkie polegają na zapewnianiu bezpieczeństwa - choć metody i sposoby się różnią. W każdym przydatna jest dobra sprawność fizyczna, pewna samodyscyplina, umiejętność posługiwania się bronią i w razie czego umiejętność podjęcia "walki" z może i uzbrojonym przeciwnikiem.

Na całym chyba świecie przepływ ludzi z wojska i policji do ochrony jest czymś naturalnym... to czemu nie odwrotnie, szczególnie gdy mowa o ludziach w stosunkowo młodym wieku? Tak z praktyki - dzisiaj armia przyjmuje żołnierzy o ile nie mają więcej jak 40 lat, a więc wielu ma szansę... szczególnie, że o ile wiem to cały czas są potrzeby jeśli chodzi o szeregowych, przy czym jeżeli w przeszłości kandydat odbywał z.s.w. (nawet tą już bardzo mocno skróconą) to w zasadzie może zostać przyjęty "z marszu" (nie trzeba odbywać szkoleń w NSR), o ile spełni wymogi zdrowotne i spełnia warunki (no, ale jak się jest KPOF to się je spełnia bo tutaj też wymogiem jest niekaralność).

Nie powiedziałbym, że jeżeli pracownik ochrony zaczyna szukać zatrudnienia w wojsku czy policji to jest to przykład "człowieka z przypadku"... ze względu na pewne zbieżności tych zawodów tak właśnie nie jest.

Awatar użytkownika

tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 81 razy
Otrzymał/a podziekowań: 239 razy

Postautor: tomaspienkowski » 15 lip 2018 10:08

Policjant i ochroniarz to faktycznie zawody pokrewne, choć nie tożsame. Ale żołnierz .... To tak jakby lekarz i grabarz.
http://www.ochrona.wachter.pl

http://www.akademiabezpieczenstwa.net

Wróć do „Hyde Park”