Policjant który nie wpuścił auta z prezesem Jarosławem Kaczyńskim na konwencję wyborczą PiS. Bydgoszcz

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 189 razy
Otrzymał/a podziekowań: 537 razy
Status: Offline

Re: Policjant który nie wpuścił auta z prezesem Jarosławem Kaczyńskim na konwencję wyborczą PiS. Bydgoszcz

Postautor: senex » 08 gru 2018 20:17

Cyborg pisze:olego, dlaczego wprowadzasz znowu czytelników w błąd, jak nie wiesz w czym rzecz.

Tak się składa, że kilka razy byłem zmuszony lecieć za granicę, więc wiem w czym rzecz.Wiem na czym polega odprawa celna, paszportowa, bezpieczeństwa. Nie musiałem podpisywać nic gdzie bym się zobowiązywał do poddania jakiejkolwiek kontroli manualnej, czy tez był informowany przez przewoźnika o czymś podobnym.

To o czym kolega Axar pisał to jest to tak zwana zgoda domniemana. Jeśli decyduję się na przelot to zgadzam się na przestrzeganie prawa obowiązującego na terenie chronionym oraz godzę się z wynikającymi z tego obowiązkami. Polskie prawo jest tak skonstruowane, że przyznaje komuś pewne prawa ( prawo SOL do kontroli manualnej) oraz obowiązki. Takim głównym obowiązkiem jest przestrzeganie prawa. Skoro prawo zezwala na dokonanie stosownej kontroli to ja odmawiając poddania się temu prawu jednocześnie go naruszam. Wskazywany tutaj policjant jako osoba uprawniona do dokonania przeszukania sam jest zobowiązany do przestrzegania prawa i nie dokona przeszukania bez stosownej podstawy prawnej. Co więcej z przeszukania jako czynności procesowej będzie zmuszony do sporządzenia dokumentacji i wystąpienie do prokuratora ( czasami sądu ) o zatwierdzenie tego przeszukania. Tak jak w prawie lotniczym nie ma nigdzie zapisu o obowiązku poddania się kontroli manualnej, tak samo w żadnej ustawie nie ma zapisane, że jestem zobowiązany do poddania się przeszukaniu. To, że policjant może to zrobić mimo mojego sprzeciwu to całkiem inna sprawa.
Dlatego tez twierdze, że mówienie o jakiejś zgodzie na kontrolę SOL to nadużycie.
Każda przebyta do końca droga prowadzi dokładnie donikąd

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 189 razy
Otrzymał/a podziekowań: 537 razy

Re: Policjant który nie wpuścił auta z prezesem Jarosławem Kaczyńskim na konwencję wyborczą PiS. Bydgoszcz

Postautor: senex » 08 gru 2018 20:25

Dodam tylko by nie mylić przeszukania z kontrola osobistą dokonywana przez policjant, bo jest jednak pewna różnica. Jednak tak samo nie ma nigdzie zapisanego obowiązku obywatela poddania się kontroli osobistej.
Każda przebyta do końca droga prowadzi dokładnie donikąd

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 919 razy
Otrzymał/a podziekowań: 354 razy

Postautor: Cyborg » 08 gru 2018 20:56

klansman pisze:
Cyborg pisze:A co do reszty, to jeżeli dany "gość" się stawiał, że nie podda kontroli swojego pojazdu, to wykonywałem telefon do administratora zakładu i przedstawiałem sytuację.

W takim przypadku, albo administrator, albo osoba skierowana przez niego i odpowiedzialna za dostawę (magazynier, kierownik) musiała, przyjść na bramę wjazdową, ażeby wyjaśnić tą "sytuację" z kierowcą.

Oczywiście że był telefon do kierownika magazynu, ale nim ten zdążył jakkolwiek zareagować na zaistniałą sytuację, to nerwus już sobie pojechał bo "czasu nie miał na pierdoły". Przestraszony kierownik poinformował dyrekcje i zaczął się nerwowy wyścig na czas, jak namierzyć nerwusa i go ściągnąć spowrotem.

Że kierownik będzie wystraszony, to już jego problem. Ważne że ja to zgłosiłem, przed odjazdem tego nerwusa.

Wróć do „Ochrona osobista / VIP”