Młodszy specjalista ds. bezpieczeństwa

Awatar użytkownika

Topic author
Bolo
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 61 razy
Otrzymał/a podziekowań: 171 razy
Status: Offline

Młodszy specjalista ds. bezpieczeństwa

Postautor: Bolo » 12 sty 2019 15:08

W tym przypadku to raczej - asystent biurowy [grin]

Osoba na oferowanym stanowisku będzie odpowiedzialna za wspieranie administracyjne i organizacyjne Biura Bezpieczeństwa poprzez:

ZAKRES ODPOWIEDZIALNOŚCI:
tworzenie i edycję dokumentów wg wskazań przełożonego i pracowników zespołu ds. bezpieczeństwa;
wysyłanie i przyjmowanie oraz prowadzenie rejestru korespondencji jednostki organizacyjnej;
obsługę dokumentów finansowo-księgowych jednostki organizacyjnej;
zamawianie, przyjmowanie i rozliczanie materiałów i usług dla jednostki organizacyjnej;
wprowadzanie informacji dotyczących czasu pracy do systemu kadrowo-płacowego;
wspieranie zespołu przy realizacji usług związanych z ochroną fizyczną obiektów spółki;
wspieranie zespołu w kontrolowaniu jakości i zakresu świadczonych usług ochrony fizycznej;
uczestniczenie przy opracowywaniu dokumentacji ochronnej dla obiektów spółki;
wspieranie zespołu przy rozliczaniu faktur za usługi realizowane w ramach kontraktu na usługi ochrony;
współpracę z innymi jednostkami organizacyjnymi w zakresie przygotowywania potrzebnej dokumentacji.

WYMAGANIA:
wykształcenie min. średnie;
mile widziane doświadczenie w zakresie administracji biurowej;
umiejętność redagowania pism, procedur, zasad i instrukcji;
znajomość przepisów w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego oraz ochrony osób i mienia;
dobra znajomość pakietu MS Office – w szczególności Word, Excel i Power Point;
komunikatywność;
umiejętność współpracy i zarządzania informacją;
bardzo dobra organizacja pracy;
prawo jazdy akt. B.

OFERUJEMY:
pracę w firmie o stabilnej pozycji na rynku;
zdobycie doświadczenia w firmie z branży energetycznej;
możliwość rozwoju zawodowego w obszarze bezpieczeństwa;
umowę o pracę na pełny etat;
prywatną opiekę medyczną i stomatologiczną;
dodatkowe benefity (m.in. dofinansowanie z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, Pracowniczy Program Emerytalny, dofinansowanie do karty miejskiej i podmiejskiej).

https://www.pracuj.pl/praca/mlodszy-spe ... ta,6553544

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 883 razy
Otrzymał/a podziekowań: 344 razy

Re: Młodszy specjalista ds. bezpieczeństwa

Postautor: Cyborg » 12 sty 2019 21:07

Ale stanowisko ma.

Awatar użytkownika

Topic author
Bolo
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Bolo » 13 sty 2019 15:10

I wymagania prawie żadne.

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 11 razy
Otrzymał/a podziekowań: 808 razy

Postautor: Razorblade1967 » 13 sty 2019 15:21

Bolo pisze:W tym przypadku to raczej - asystent biurowy [grin]
Cyborg pisze:Ale stanowisko ma.
Bolo pisze:I wymagania prawie żadne.

W sumie nie bardzo rozumiem Waszego zdziwienia... Wszak biurokracja czy nam się to podoba czy nie wzrasta w postępie geometrycznym - to ludzi do "obrabiania papierów" potrzeba.

Zauważcie co jest w zakresie obowiązków... kwestie ewidencji czasu pracy, korespondencja, rozliczanie faktur itd. W większej firmie ktoś to musi robić, samo się nie zrobi - podobnie jak fizycznie trzeba wykonywać kupę innej "papierkologii".
To nie sztuka zginąć za Ojczyznę, sztuka spowodować by nieprzyjaciel oddał życie za swoją.

Awatar użytkownika

pistol
Kapral
Kapral
Otrzymał/a podziekowań: 21 razy

Postautor: pistol » 13 sty 2019 17:11

Czyżby odwieczny kompleks zazdrości w stosunku do pracowników biurowych? Obserwuję to od jakiegoś czasu. Prawie każdy PO gardzi biurem, ma pretensję, że tam więcej zarabiają, że gówno potrafią, że on też mógłby tam siedzieć, ale nie ma układu albo nie zrobi fellatio bo ma zasady. O ocenianiu pracy szefów, kierowników, dyrektorów czy zarządu z własnymi kompetencjami na poziomie szkoły zawodowej nie wspomnę. Czy u was w firmach obserwujecie podobne zjawisko?

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 883 razy
Otrzymał/a podziekowań: 344 razy

Postautor: Cyborg » 13 sty 2019 17:21

pistol pisze:O ocenianiu pracy szefów, kierowników, dyrektorów czy zarządu z własnymi kompetencjami na poziomie szkoły zawodowej nie wspomnę.

A czy żeby pracować w biurze potrzebne są studia?
W jakich czasach kolega żyje...
Ostatnio zmieniony 13 sty 2019 17:22 przez Cyborg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Topic author
Bolo
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Bolo » 13 sty 2019 17:22

Tak kompleks potnę się z rozpaczy, chyba koledzy nie bardzo rozumieją - nie chodzi o rozliczanie czasu pracy, bo ktoś to musi robić, zresztą sam to robiłem i bez "asystentki/a" ale o nazwę stanowiska, zakres obowiązków i wymagania. Równie dobrze mogą szukać młodszego specjalisty ds. biurowych który to im ogarnie.

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Razorblade1967 » 13 sty 2019 17:26

pistol pisze:Czyżby odwieczny kompleks zazdrości w stosunku do pracowników biurowych?

Ja tam nie wiem... ale za to wiem, z racji doświadczeń praktycznych na stanowiskach kierowniczych w ochronie (kilkudziesięciu podległych ludzi i w jednym przypadku aż 150 ha obiektu), że pracownik "od kwitów" często jest przydatny. Sam takowego nie miałem i wiele czasu, który mógłbym wykorzystać na ważne kwestie związane z ochroną obiektów, ze sprawami praktycznymi musiałem poświęcać na "kwitologię".

Dlatego nijak się nie dziwię, że tworzy się takie stanowiska by osoba odpowiedzialna za ochronę, kierująca większymi zespołami pracowników ochrony i odpowiedzialna za bezpieczeństwo obiektów mogła zajmować się tym czym powinna, a prostsze prace biurowe były scedowane na zatrudnionego w tym celu pracownika.

pistol pisze:...zresztą sam to robiłem i bez "asystentki/a" ale o nazwę stanowiska, zakres obowiązków i wymagania. Równie dobrze mogą szukać młodszego specjalisty ds. biurowych który to im ogarnie.

No ja też (niestety) nie miałem pracownika biurowego (choć kiedyś w czasie pracy na lotnisku dostałem etat referenta do prowadzenia systemu przepustkowego... ponad 2000 tys ludzi i sporo pojazdów), ale wcale mnie nie dziwi, że takie etaty się tworzy. Jak napisałem... biurokracja wzrasta w postępie geometrycznym.
To nie sztuka zginąć za Ojczyznę, sztuka spowodować by nieprzyjaciel oddał życie za swoją.

Awatar użytkownika

Topic author
Bolo
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Bolo » 13 sty 2019 17:27

pistol pisze: O ocenianiu pracy szefów, kierowników, dyrektorów czy zarządu z własnymi kompetencjami na poziomie szkoły zawodowej nie wspomnę.

Osobiście nikogo nie oceniam i nie oceniałem pod tym względem ale, pracowałem z dyrektorem który skończył jakieś studia rolnicze.

Awatar użytkownika

Topic author
Bolo
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Bolo » 13 sty 2019 17:34

Razorblade1967, takie stanowiska tworzy się w firmach które nie muszą liczyć się z budżetem. Przykładem jest właśnie PGNIG Termika, trochę poszukałem i jak się okazuje, zresztą wynika to z ogłoszenia, ochroną obiektów zajmuje się firma zewnętrzna ( spółka córka ale całkowicie niezależna ), komu będzie młodszy specjalista rozliczał czas pracy? Wcześniej, za Vattenfalla zredukowano zatrudnienie do minimum ( za bezpieczeństwo odpowiadał 4 osobowy zespół ), tnąc koszta. Obecnie, tworzy się rożne dziwne stanowiska ( wystarczy śledzić ich ogłoszenia ) i mam podejrzenia, że dla swoich.

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Razorblade1967 » 13 sty 2019 17:50

Bolo pisze:Razorblade1967, takie stanowiska tworzy się w firmach które nie muszą liczyć się z budżetem. [...] Obecnie, tworzy się rożne dziwne stanowiska ( wystarczy śledzić ich ogłoszenia ) i mam podejrzenia, że dla swoich.

Ale ja temu nie przeczę... co do zasady. Natomiast z doświadczenia przyznam, że takie stanowisko nie musi być "wydumanym", ale całkowicie przydatnym ze względu na rozrost biurokracji...

Osobiście wcale gdy pracowałem na kierowniczych stanowiskach w ochronie to nie pogardziłbym takim pracownikiem pomocniczym. I nie dlatego, że jestem leniwy czy nie radzę sobie z biurokracją (bo nie mam z tym problemów) - ale dlatego, że właśnie ta biurokracja pochłania czas pracy, który można by wykorzystać lepiej i sensowniej w celu poprawy ochrony obiektu itp.

Awatar użytkownika

dar32
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 4 razy
Otrzymał/a podziekowań: 9 razy

Postautor: dar32 » 14 sty 2019 07:49

Czytając zakres obowiązków gołym okiem widać ile roboty zwala sie na jednego człowieka. To tak jakby stolarz miałby być również kafelkarzem.

Wróć do „Mazowieckie”